Σελίδα 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 132

Θέμα: Σχεδια Οργανων Εργαστηριου.

  1. #21
    Μέλος Το avatar του χρήστη hlsat
    Όνομα
    Ηλιας
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    178

    Προεπιλογή

    Δεν εχω βρη φιλε μου ακομη τιποτα για fluke 87 στα κιταπια μου.
    Αυριο θα εχη KATHREIN πεδιομετρο το μενου για να μπορεσετε να δειτε και τα εσωτερικα ( σκοτια αντερα σπληνα και νευρα) απο τετοια οργανα.
    Ηρθα για μια ερωτηση σε ενα προγραμμα την οποια ακομη περιμενω και τελικα κολησα γιατι βρηκα φιλους εδω αλλα θα πρεπη να επιστρεψω και στα αεροπλανα γιατι με ψαχνουν εκει και χρειαζονται και εκει σχεδια και πρεπη να τους δωσω υλικο αλλα μην στεναχωριεστε και εδω θα βοηθαω ανθρωπους να μαθουν.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ηλιας - Hlsat - Ραδιο Santana - Αθηναιος.
    Ηλεκτρονικος - Μοντελιστης.

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη cycler
    Όνομα
    Θόδωρος
    Εγγραφή
    Sep 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    351

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hlsat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολυμετρο ψηφιακο φορητο HC 6040.

    Ολο το βιβλιο μετα σχεδια και τις πληροφοριες σε τρια αρχεια pdf.
    Πέρσι πέταξα ένα τέτοιο. Τα' χε φάει τα ψωμιά του.

    P.S. Ειλικρινά το θέμα του "κλειδώματος" των PDF, δεν το καταλαβαίνω. Φαντάζομαι θες να ακούς το "Μπράβο"...

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.168

    Προεπιλογή

    Δυστυχώς δεν ανοίγουν με κανένα πρόγραμμα εκτός του τελευταίου Acrobat Reader οπότε ούτε εγώ μπορώ να τα δω, ζητάει κωδικό κατά το άνοιγμα (έχω μόνο linux στα μηχανήματά μου).
    Σεβαστή πάντως η απόφασή σου να τα δίνεις κλειδωμένα αφού έτσι θέλεις, απλά ήθελα να ενημερώσω πως περιορίζεις πολύ το κοινό στο οποίο απευθύνεσαι χρησιμοποιώντας τέτοια κλειδώματα που δεν υποστηρίζονται από όλους τους PDF readers.

    Προσωπικά πάντως είμαι υπέρ της ελεύθερης διακίνησης σχεδίων κλπ τη στιγμή μάλιστα που δεν αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία σου, απλώς έχουν ψηφιοποιηθεί από εσένα.
    Έχετε ακούσει ποτέ τις έννοιες free and open source software (FOSS) και open source hardware (OSHW); Όποιος δεν έχει ποτέ του χρησιμοποιήσει πληροφορία που κάποιος άλλος έδωσε δωρεάν στο διαδίκτυο, ας σηκώσει το χέρι


    Όσο για τον έλεγχο αποδείξεων και τη νομιμότητα εφαρμογών, αν δεν κάνω λάθος το μόνο αρμόδιο όργανο ελέγχου είναι το σχετικό κλιμάκιο του ΣΔΟΕ και όχι το forum.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kioan : 19-07-12 στις 13:03
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη hlsat
    Όνομα
    Ηλιας
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    178

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kioan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς δεν ανοίγουν με κανένα πρόγραμμα εκτός του τελευταίου Acrobat Reader οπότε ούτε εγώ μπορώ να τα δω, ζητάει κωδικό κατά το άνοιγμα (έχω μόνο linux στα μηχανήματά μου).
    Σεβαστή πάντως η απόφασή σου να τα δίνεις κλειδωμένα αφού έτσι θέλεις, απλά ήθελα να ενημερώσω πως περιορίζεις πολύ το κοινό στο οποίο απευθύνεσαι χρησιμοποιώντας τέτοια κλειδώματα που δεν υποστηρίζονται από όλους τους PDF readers.

    Προσωπικά πάντως είμαι υπέρ της ελεύθερης διακίνησης σχεδίων κλπ τη στιγμή μάλιστα που δεν αποτελούν πνευματική ιδιοκτησία σου, απλώς έχουν ψηφιοποιηθεί από εσένα.
    Έχετε ακούσει ποτέ τις έννοιες free and open source software (FOSS) και open source hardware (OSHW); Όποιος δεν έχει ποτέ του χρησιμοποιήσει πληροφορία που κάποιος άλλος έδωσε δωρεάν στο διαδίκτυο, ας σηκώσει το χέρι


    Όσο για τον έλεγχο αποδείξεων και τη νομιμότητα εφαρμογών, αν δεν κάνω λάθος το μόνο αρμόδιο όργανο ελέγχου είναι το σχετικό κλιμάκιο του ΣΔΟΕ και όχι το forum.
    Φιλαρακο εχεις απολυτο δικιο αλλα εγω εχω αυτη την αρχη οταν μου τα χωνουν.
    Οπως θα δης τα περισσοτερα ηταν ελευθερα οχι μονο σε αυτη την ενοτητα αλλα παντου οταν ομως με κοντραρουν καποιοι τυπου πατριωτη Αυστρικου τα περνω στο κρανιο και τα κλειδωνω ολα οποτε οποιως θελη να με παρακολουθηση βρισκη τον τροπο του η δινω τον κωδικο σε οποιον κρινω εγω και ολα καλα.
    Στον παγκοσμιο ιστο αμα θα δειτε και επικοινωνησετε θα βρειτε παρα πολλα σχεδια και αρθρα υπογεγραμμενα και κλειδωμενα.
    Υπαρχει ο ωραιος τροπος να πειτε φιλε Ηλια μπορης να κατεβασης το κλειδωμα σου οχι εκφρασεις τυπου σπασης κανενα νυχι τυπου π6556967ες κ.λ.π
    Αυτα φαινετε του μαθανε στην Γερμανια που εμαθε ηλεκτρονικα γιατι εμενα μου μαθανε πανω απο ολα να ειμαι κυριος ανθρωπος και μετα μαστορας.
    Αυτα για την καλη μερα που ξημερωσε ο Θεος.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ηλιας - Hlsat - Ραδιο Santana - Αθηναιος.
    Ηλεκτρονικος - Μοντελιστης.

  5. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον hlsat για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Hulk (20-07-12), lcharal (19-07-12)

  6. #25
    Μέλος
    Όνομα
    Aνδρέας
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    828

    Προεπιλογή

    Πολύ καλά όλα αυτά που ανεβάζεις φίλε,μήπως σου βρίσκεται κανένα σχέδιο για component tester για παλμογράφο!!!Όσα βρίσκω σε ανζήτηση στο ιντερνετ δεν αξίζουν τίποτα.Ευχαριστώ για οποιαδηποτε βοήθεια εκ των προτέρων.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη hlsat
    Όνομα
    Ηλιας
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    178

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasmon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ καλά όλα αυτά που ανεβάζεις φίλε,μήπως σου βρίσκεται κανένα σχέδιο για component tester για παλμογράφο!!!Όσα βρίσκω σε ανζήτηση στο ιντερνετ δεν αξίζουν τίποτα.Ευχαριστώ για οποιαδηποτε βοήθεια εκ των προτέρων.
    Λιγη υπομονη θα εχης στα χερια σου ολο το βιβλιο απο τον παλμογραφο μου που εχει και component tester και ειναι ο Hameg.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hlsat : 19-07-12 στις 15:57
    Ηλιας - Hlsat - Ραδιο Santana - Αθηναιος.
    Ηλεκτρονικος - Μοντελιστης.

  8. #27
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το πρόβλημα. Ο άνθρωπος θέλει να τα "κλειδώσει", δικαίωμά του.
    Στην ουσία όμως δεν είναι κλειδωμένα. Απλά κατεβάζεται την καινούργια Free έκδοση του Adobe Reader.

    Και εγώ έχω το Abobe Acrobat 9. Δεν άνοιγαν. Κατέβασα και την Reader του έκδοση, και όλα Οκ. Στο κάτω
    κάτω σας ζητάει έμμεσα να κάνετε ένα UpDate. Αν το είχατε κάνει, ούτε που θα καταλαβαίνατε οτι τα αρχεία
    είναι "κλειδωμένα" ...



    Συνεχίζουμε ... κάποια στιγμή θα διαγραφούν κάποια πόστ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον moutoulos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    MadAss (20-07-12)

  10. #28
    Μέλος Το avatar του χρήστη Fido
    Όνομα
    Ηλιας
    Εγγραφή
    Jun 2011
    Περιοχή
    Μεσσηνια
    Μηνύματα
    40

    Προεπιλογή

    Συνονόματε ευχαριστώ για τα πολύ χρήσιμα σχέδια.
    Τα δοκίμασα και ανοίγουν όλα.
    Συνέχισε ακάθεκτος.....

    Χρόνια πολλά για αύριο!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #29
    Μέλος Το avatar του χρήστη Papas00zas
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    994

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hlsat Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κλειδωμα αρχειων ειναι νομιμοτατο εφοσον το παρεχη ο δημιουργος του προγραμματος.
    Μάλιστα....Συγνώμη βρε Ηλιά, αλλά εφόσον είναι του δημιουργού του προγράμματος, τότε αυτός που θα έπρεπε να το έχει κλειδωμένο δεν θα έπρεπε να είναι Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ; Μη λέμε ό,τι θέλουμε.
    υ.γ και ευχριστώ για το central-δε το έβρισκα πουθενά το σχέδιο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όχι άλλους μΕ....PICάραμε!!!!
    ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ - ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΕΚΔΙΚΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΓΩΝΕΣ

  12. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη hlsat
    Όνομα
    Ηλιας
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    178

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papas00zas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα....Συγνώμη βρε Ηλιά, αλλά εφόσον είναι του δημιουργού του προγράμματος, τότε αυτός που θα έπρεπε να το έχει κλειδωμένο δεν θα έπρεπε να είναι Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗΣ; Μη λέμε ό,τι θέλουμε.
    υ.γ και ευχριστώ για το central-δε το έβρισκα πουθενά το σχέδιο.
    Παληκαρι μου δεν μιλω για τα σχεδια αλλα μιλω για το προγραμμα του Acrobat Reader οτι ο ανθρωπος που το εβγαλε εχει και την εντολη κλειδωματος.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ηλιας - Hlsat - Ραδιο Santana - Αθηναιος.
    Ηλεκτρονικος - Μοντελιστης.

Σελίδα 3 από 14 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Calibration οργανων
    By stom in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-16, 18:36
  2. ΣΤΗΣΙΜΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟΥ
    By aris285 in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-08-15, 17:02
  3. Βασικος εξοπλισμος εργαστηριου
    By Viking310 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-14, 10:31
  4. στησιμο μικρου εργαστηριου
    By stelios_a in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-13, 22:38
  5. ΔΩΡΕΑ ΟΡΓΑΝΩΝ ΕΚΤΡΩΜΑ
    By jimnaf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-13, 19:12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας