Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: Πρόβλημα με ψυγείο Whirlpool

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μαρία
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1

    Προεπιλογή Πρόβλημα με ψυγείο Whirlpool

    Γεια σας! Είμαι άσχετη από ηλεκτρονικά, αλλά δεν έχω άλλη λύση από το να ρωτήσω και εδώ, γιατί ταλαιπωρούμαι πολύ καιρό. Εδώ και 2 μήνες σχεδόν το ψυγείο μου -Whirlpool ARZ 735, το έχω 9 χρόνια περίπου- δεν λειτουργεί σωστά: η κατάψυξη λειτουργεί κανονικά και η συντήρηση είναι στους 15 βαθμούς. Ο τεχνικός της Whirlpool που ήρθε άλλαξε την πρώτη φορά το τάμπερ του ψυγείου και -μετά από πολλές επισκέψεις και αφού έβαλε κάποιο καταγραφικό - την επόμενη φορά άλλαξε και τους δύο θερμοστάτες του. Αυτό έγινε την Δευτέρα το πρωί, μέχρι τώρα που γράφω εδώ όμως η θερμοκρασία στην συντήρηση είναι στους 10-12 βαθμούς, ενώ κάποιες φορές που κοίταξα στην κατάψυξη η θερμοκρασία ήταν ήταν στους -10, ή στους -14, αλλά όχι στους -18 που έπρεπε να είναι. Σήμερα έβαλα να φτιάξει παγάκια και έκανε 2,5 ώρες να φτιάξει λίγα. Επίσης το ακούω να λειτουργεί συνέχεια και καταναλώνει περισσότερο ρεύμα από ότι παλιότερα (περίπου 7 kw την ημέρα). (Αυτά τα ανέφερα στον τεχνικό και μου είπε ότι αυτό που ακούω μπορεί να είναι ο ανεμιστήρας και όχι το μοτέρ και ότι αποκλείεται να καταναλώνει τόσο πολύ ρεύμα). Υπάρχει κάτι άλλο που πρέπει να δει ο τεχνικός; ή μήπως να αρχίσω να σκέφτομαι να αγοράσω καινούριο;;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη maria_s : 25-07-12 στις 12:40

  2. #2
    Banned Το avatar του χρήστη Samios60
    Όνομα
    Πλούταρχος
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    588

    Προεπιλογή

    Ειχα και εγω παλαια προβλημα με wirpooll δεν μου βγηκε καλο το ιδιο προβλημα μου εκανε ητανε nofrost και ειχε ενα μονο compresser στην καταψηξη και ανεβαζε κρυο αερα στην συντηρηση μεσω ταμερ τι πλακετα ειχα αλλαξει τι αντισταση αποπαγωσης τιποτα ψοφιο ....γνωμη μου μην δινεις αλλα λεφτα δεν αξιζει παρε ενα αλλο με 2 μοτερ να ησυχασεις

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με ψυγείο
    By manosm87 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-17, 13:44
  2. πρόβλημα με ψυγείο
    By makis1984 in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-12-16, 23:35
  3. Ψυγείο whirlpool ARZ 735/S
    By Γιάννης-Τ in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-13, 23:48
  4. Ψάχνω διάφραγμα από ψυγείο Whirlpool
    By Ulysses in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-05-13, 18:19
  5. Πρόβλημα με ψυγείο
    By Νικος Ρουσσος in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-13, 14:41

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας