Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 18

Θέμα: Αρματούρα γωνιακη κι ολας , που μπορώ να βρω ;;;

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη The Professor
    Όνομα
    A
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    441

    Lightbulb Αρματούρα γωνιακη κι ολας , που μπορώ να βρω ;;;

    Παιδια χαιρεται ,


    παω να εγκαταστησω εναν φωτοδιακοπτη στα περυφεριακα φωτα του σπιτιου , ωραια και καλα με τις 4 λαμπες απο τις 5 λαμπες , στην πεμπτη η οποια ειναι η εν λογω γωνιακη αρματουρα παω ο καλος σου με την αλουμινενια σκαλα για να ανεβω , το αποτελεσμα ???? παφ τις δινω μια με την σκαλα εφυγε η φουσκα εσπασε σπαζοντας ενα μερος της πορσελανης σε μικρα κομματακια , αμα ηταν μεγαλα θα τα κολαγα αλλα δεν γινεται....


    Εψαξα να αγορασω καινουρια , τιποτα ΤΙΠΟΤΑ !!!! μονο σε ενα καταστημα προσφερθηκε ο ιδιοκτητης του να παρει τηλεφωνο εναν φιλο που εχει εκεινος τον παιρνει του λεει οτι εχει και τον ρεωτω ποσο την εχει την μια γιατι θελω 2 γωνιακες αρματουρες καλα μολις ακουσα την τιμη...... 39 ευρω η μία.....ΕΛΕΟΣ νταξει ειναι πολυ καλα φωτα αλλα 39 ευρω ??? του λεω αφειστε το δεν πειραζει θα βγω με μια σκαλα στα παλια αρχοντικα να ξεβιδωσω καμια γωνιακη αμα βρω....σας Ευχαριστω και εφυγα...!

    οποτε μηπως ξερετε που μπορω να αγορασω αρματουρα γωνιακή σε λογικη τιμη.

    ΥΓ: τι ειναι η αρματουρα , μπορει καποιος να αναρωτηθει διοτι ουτε εγω το ηξερα οτι λεγοταν ετσι φουσκα το ηξερα.Μονο το ντουι της βρισκω οριστε δειτε !

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη αλπινιστης
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    1.702

    Προεπιλογή

    Γεια σου συννονοματε!
    Κανε μια ερωτηση στην Ευρωηλεκτρικη. Ειναι στον Αλιμο στην Θεομητορος.
    210 9968070
    Καλη τυχη!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη The Professor
    Όνομα
    A
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    441

    Προεπιλογή

    Γεια σου και σενα συννονοματε Αλπινιστή , σε ευχαριστω για την παραπομπη , τους καλεσα σημερα πρωι τηλεφωνο λεγοντας τους "οτι θελω αρματουρα γωνιακη" , το χε σηκωσει μια κοπελα μου λεει "αρματουρα την επικλινη εχουμε αλλα μισο λεπτο να σας δωσω με καποιον που ξερει τα πραματα καλυτερα ", μιλω και με εναν αλλο κυριο τιποτα μου λεει "δεν ηξερωα καν οτι υπηρχε γωνιακη αρματουρα δυστυχως δεν εχω" μιπως ξερετε καποιον που μπορει να εχει μου λεει οχι γεια σας γεια σας.....

    Ανεβηκα σημερα πρωι στο κετρο γα καποιες δουλεις και περασα απο Χαλκοκονδυλη εκει εχει ενα καταστημα τολλιας αν θυμαμαι καλα μπαινω τους λεω το και το και ειπαν αν ερχοσασταν 4 με 5 χρονια πριν θα ειχα να σας δωσω και σε τιμη , πορσελανινη γωνιακη παντα , 7 ή 8 ευρω μου λεει δεν θυμαμαι πανε και καποια χρονια , εφερνα αλλα πλεον δεν βρισκω για να φερω δυστυχως....

    Θα δοκιμασω σε καταστηματα επαρχιακα μηπως (Λακωνια στους Μολάους κοντα ) εχουν ξεμινει εκει καποια κοματια , παντως αμα πιστευετε οτι καποιο καταστημα εχει γραψτε το να τους παρω τηλεφωο να τους ρωτησω!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    χρηστος
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    582

    Προεπιλογή

    προσωπικη μου αποψη. εφ'οσον βρηκες(θα ορκιζομουνα οτι δε θα εβρισκες) παρτη και τελειωνε. αλλες 2 φορες να βγεις για ψαξιμο θα εχεις ξεπερασει σε εξοδα τα 150 ευρω και λιγα λεω (εκτος αν εισαι ανεργος και μετακινεισαι με ποδηλατο)

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη The Professor
    Όνομα
    A
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    441

    Προεπιλογή

    Χρήστο εχω μηνιαια καρτα απεριοριστων διαδρομων για ολα τα μεσα (στασυ-εθελ-ηλπαπ) οποτε απο μετακινηση και υπομονη ειμαι ενταξει !!!

    δεν εχω βρει αυτος με τα 39 ευρω δεν τα δινω με τιποτα....αμα βρω το πολυ στο 10 ευρώ περισσοτερα δεν θα δωσω...!

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.579

    Προεπιλογή

    και εγώ τον Τολλια θα σου πρότεινα αλλά εχει και αυτός αρχίσει και δεν εχει τίποτα πια.....δοκίμασε στα μαγαζιά που είναι επι της Δραγατσανίου εκει στη δοιήκηση πολεμικού ναυτικού και περιρ......σίγουρα θα βρεις κατι....εγω έχω μια γωνιακή αλλά τη χρησιμοποιω και τη προσέχω σα τα μάτια μου....δυστυχώς τωρα πια βάζουνε πλαστικές ή γυάλινες στη καλύτερη των περιπτώσεων αλλά από Κινα. Πριν απο κανα χρόνο βρήκα στα μαγαζιά που σου λέω πορσελάνινες παλιές και πήρα και εγώ....

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη The Professor
    Όνομα
    A
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    441

    Προεπιλογή

    [QUOTE=agis68;544090]δοκίμασε στα μαγαζιά που είναι επι της Δραγατσανίου εκει στη δοιήκηση πολεμικού ναυτικού και περιρ....../QUOTE]


    Αγι την Δραγατσανιου στον Πειραια ή στην Αθήνα εννοεις ;; θα περασω αυριο το πρωι !

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη mariosinsuex
    Όνομα
    Μάριος Φασουλάκης
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    293


    0 Not allowed! Not allowed!
    This signature sent with 100% recycled electrons.........

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.579

    Προεπιλογή

    [QUOTE=The Professor;544233]
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από agis68 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκίμασε στα μαγαζιά που είναι επι της Δραγατσανίου εκει στη δοιήκηση πολεμικού ναυτικού και περιρ....../QUOTE]


    Αγι την Δραγατσανιου στον Πειραια ή στην Αθήνα εννοεις ;; θα περασω αυριο το πρωι !

    Αθηνα Κεντρο στη κλαυθμωνος απο πισω προς το Ναυτικό δοιηκητηριο

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  10. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    Αν στο σημειο που θες να μπει η λαμπα δεν θα φαινεται, για να να δει καποιος τη διαφορα, μια κλασσικη πλαστκη με λευκο γλομπο δε θα ταιριαζε?
    Απ' οτι θυμαμαι που περασα μια πριν λιγο καιρο δε κοστιζει πανω απο δεκα ευρω μαζι με το γλομπο.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Που μπορώ να βρω μοτοράκι
    By gio4 in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-21, 23:54
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-08-12, 10:52
  3. Που μπορώ να βρω μεταλλικά ποτενσιόμετρα;
    By petros32 in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-11, 09:05
  4. Που μπορώ να βρω ?
    By akisbach in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-05, 23:08

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας