Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 19

Θέμα: Εξωτερικά ηχεία σε Laptop

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Μυτιλήνη
    Μηνύματα
    325

    Προεπιλογή Εξωτερικά ηχεία σε Laptop

    Φίλοι Καλησπέρα
    Σε ένα Laptop Toshiba Satellite (C660d-102) συνδέω εξωτερικά ηχεία Genius στην θύρα USB. Ενώ ο υπολογιστής τα εντοπίζει και ανάβει το ενδεικτικό Led των ηχείων, όταν παίζω μουσική ο ήχος βγαίνει μόνο από τα ενσωματωμένα ηχεία του Laptop. Επιλέγοντας από τον μείκτη τα εξωτερικά ηχεία ο υπολογιστής εξακολουθεί να παίζει με τα ενσωματωμένα ηχεία. Μπορείτε να βοηθήσετε να κάνω την ρύθμιση.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Νικόλαος
    Εγγραφή
    Nov 2006
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Μηνύματα
    49

    Προεπιλογή

    Το usb είναι μόνο για να παίρνουν ρεύμα τα ηχεία. Σίγουρα θα έχει και άλλο καλώδιο το οποίο το συνδέεις στην έξοδο ήχου του λάπτοπ σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Μυτιλήνη
    Μηνύματα
    325

    Προεπιλογή

    Όχι Νίκο μου. Από την θύρα USB τα παίρνει όλα. Δεν έχει άλλο καλώδιο. Στο άλλο μου laptop και στους κανονικούς υπολογιστές μου παίζει κανονικά, στο συγκεκριμένο μόνο δεν παίζει.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    win 7, σωστά?

    ποιό πρόγραμμα έχεις για μουσική; επέλεξε και από τα win να παίζουν από τα ηχεία που έβαλες (θα εμφανίζονται σαν ξεχωριστή κάρτα ήχου) και από το εκάστοτε πρόγραμμα πχ winamp να παίζει με τα ηχεία. θέσε τα και ως default συσκευή εξόδου μπας και. κάνε και ένα restart το πρόγραμμα μουσικής. πχ το fallout new vegas χάνει τον ήχο ακόμα και αν αποσυνδέσω τα ακουστικά από την κάρτα ήχου και συνδέσω τον ενισχυτή. τα windows είναι βλαμμένα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Μυτιλήνη
    Μηνύματα
    325

    Προεπιλογή

    Το προσπάθησα Γιώργο, αλλά δεν είμαι και τόσο δυνατός σε αυτά. Από τα win το έκανα αλλά μάλλον κάτι δεν κάνω καλά. Δεν πειράζει θα επισκεφθώ την Δευτέρα τον τεχνικό μου, να μου το φτιάξει αυτός, γιατί όπως προείπα δεν είμαι καλός σε τούτα, και αυτά που μου γράφεις για winamp, default κλπ μου φαίνονται λίγο κινέζικα. Σε ευχαριστώ πάντως πολύ. Μετά και τα μεταξύ μας χθεσινοβραδυνά η απάντηση σου έχει ιδιαίτερη σημασία για μένα. Σε ευχαριστώ και πάλι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    με τί ακούς μουσική;

    έχεις msn skype κάτι;

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Μυτιλήνη
    Μηνύματα
    325

    Προεπιλογή

    Όχι Γιώργο από το youtube βάζω ή το ράδιο στο νετ,

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Μυτιλήνη
    Μηνύματα
    325

    Προεπιλογή

    Γιώργο θα βγάλω τώρα την οικογένεια βόλτα και δεν θα είμαι στο forum, οπότε δεν θα μπορώ να παρακολουθήσω το θέμα. Υπό ΚΣ, όπως λέτε και εσείς οι φυσικοί θα τα πούμε αύριο. Καληνύχτα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    κλείσε τελείως όλα τα παράθυρα του ίντερνετ (firefox, internet explorer, opera, chrome, όποιο χρησιμοποιείς)

    δεξί κλικ στο ηχειάκι τέρμα κάτω δεξιά στη μπάρα

    συσκευές αναπαραγωγής

    βρες στη λίστα τα μεγαφωνάκια σου, επέλεξέ τα, και πάτα το "θεσε ως προεπιλογή" ή κάτι τέτοιο που έχει κάτω σε κουμπί.

    εφαρμογή, οκ

    και ξαναδοκίμασε με youtube ξέρω γω

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  10. #10
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Μυτιλήνη
    Μηνύματα
    325

    Προεπιλογή

    Γιώργο τα έκανα όλα αυτά που μου γράφεις. Τα βρήκα τα έκανα προεπιλογή, εφαρμογή και ΟΚ, αλλά δεν ήρθε το επιθυμητό αποτέλεσμα. Το άφησα για αύριο, αλλά με πήρε η κόρη μου πριν από λίγο και μου είπε ότι το έφτιαξε ένας πιτσιρικάς φίλος της. Ρε αυτοί οι πιτσιρικάδες μας βάζουν τα γυαλιά ώρες ώρες και δεν είδα και τι έκανε. Έκανα εγώ τα πολλά και ο πιτσιρικάς πήρε τα εύσημα. Τι να πω χαλάλι του.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Σύνδεση Laptop με παλιά ηχεία.
    By Hatzitesla in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-12, 18:29
  2. φορμάτ σε εξωτερικό σκληρό
    By thomasg24 in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-09-11, 17:12
  3. Πρόβλημα με εξωτερικό σκληρό
    By Ulysses in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-10, 19:49
  4. αγορά απο εξωτερικό
    By ΝΙΚΟΣΛΑΡΙΣΑ in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-10, 11:17

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας