Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 18

Θέμα: Εκτυπωτής

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Δημήτρηςκα
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    434

    Προεπιλογή Εκτυπωτής

    Καλησπερίζω το forum.
    Επειδή πάει καιρός που το πολυμηχάνημα που έχω για να δουλέψει θέλει μπουνιά(όσο απίστευτο και αν είναι είναι πραγματικότητα) και επειδή όποτε πάω στο βιβλιοπολείο κοντά στο σπίτι μου να βγάλω διαφάνιες τις βγάζουν χάλια και αναγκάζομαι να φτιάχνω πλακέτες με 30mil++ και είναι σαν σουροτήρι. Θα ήθελα να μου πρωτείνει κάποιος ένα πολυμηχάνημα που εκτυπώνει καλές διαφάνιες για τη γνωστή διαδικασία τεσταρισμένα. Ευχαριστώ!

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    παυλος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    604

    Προεπιλογή

    Να σου προτεινω laser η inject εκτυπωτη δεν θα το κανω γιατι και το δικο μου laser χαλια βγαζει.

    Τωρα για διαφανειες... σε φωτογραφειο η σε
    τυπογραφειο που να τυπωνει καρτες,φειβολαν,κλπ ψαξε.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Λεωνίδας
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    93

    Προεπιλογή

    Να ενημερώσω ότι υπάρχει ειδικό σπρέι (DENSITONE SPRAY) που μαυρίζει/γεμίζει το τόνερ στις διαφάνειες. To χρησιμοποιούμε στα τυπογραφεία.
    πχ:
    http://www.grafodinamica.pt/pt/artic...e-enegrecedor-
    http://www.emetres.pt/catalogo/detal...uto.php?id=261

    Επίσης αδιάσταλτες διαφάνειες από πλαστικό με πολύ καλύτερη απόδοση από τις χάρτινες (ριζόχαρτο)
    http://www.agawa.pl/clear-matt-film-...-6809-eng.html

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Δημήτρηςκα
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    434

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lion Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να ενημερώσω ότι υπάρχει ειδικό σπρέι (DENSITONE SPRAY) που μαυρίζει/γεμίζει το τόνερ στις διαφάνειες. To χρησιμοποιούμε στα τυπογραφεία.
    πχ:
    http://www.grafodinamica.pt/pt/artic...e-enegrecedor-
    http://www.emetres.pt/catalogo/detal...uto.php?id=261

    Επίσης αδιάσταλτες διαφάνειες από πλαστικό με πολύ καλύτερη απόδοση από τις χάρτινες (ριζόχαρτο)
    http://www.agawa.pl/clear-matt-film-...-6809-eng.html
    Το σπρέι και οι διαφάνιες είναι για εκτυποτή laser ή inject;

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Λεωνίδας
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    93

    Προεπιλογή

    είναι για τόνερ (laser εκτυπωτές, φωτοαντιγραφικά)

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη sv4lqcnik
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Jun 2009
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    469

    Προεπιλογή

    Φιλε δημητρη

    για την διαφανεια επιδη τσιγκουνευωνται λογω κοστους να την σκουρινουν πρεπει να κανεις διπλη κοπια και να την προσαρμοσεις κανω στην πλακετα για να μην εμφανιζεις ψοριασμενες πλακετες .
    δοκιμασε πριν αποφασισεις και μερικες διαφανειες σε inc jet με διαφορες αναλυσεις .
    προσωπικα δουλευω εκτυπωση διαφανειας inc jet διπλη εκτυπωση για να μην ξερναει το μαυρο τωρα τι αλο να σου πω μια δοκιμη θα σε πεισει ετσι για οικονομια μεσα στην κριση

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη Δημήτρηςκα
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    434

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv4lqcnik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε δημητρη

    για την διαφανεια επιδη τσιγκουνευωνται λογω κοστους να την σκουρινουν πρεπει να κανεις διπλη κοπια και να την προσαρμοσεις κανω στην πλακετα για να μην εμφανιζεις ψοριασμενες πλακετες .
    δοκιμασε πριν αποφασισεις και μερικες διαφανειες σε inc jet με διαφορες αναλυσεις .
    προσωπικα δουλευω εκτυπωση διαφανειας inc jet διπλη εκτυπωση για να μην ξερναει το μαυρο τωρα τι αλο να σου πω μια δοκιμη θα σε πεισει ετσι για οικονομια μεσα στην κριση
    Με inj διαφάνεια έχω δοκιμάσει αλλά όχι με διπλή κόπια η μία πάνω στην άλλη.
    Έχω ξενερώσει πολύ με το θέμα, 2 χαρτο/βιβλιοπολεία που έχω βρει το ένα δε φέρνει πια διαφάνιες(μόνο εγώ τις ήθελα μάλλων) και ένα άλλο είναι πολύ μακρυά από το σπίτι μου. Σε όλα τα άλλα που έχω πάει μου τα κάνουν χάλια.



    Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    αντί για πολυμηχάνημα, γιατί δεν σκέφτεσαι έναν καλό ασπρόμαυρο laser ή inkjet? (μακριά από lexmark hewlett-packard epson cannon. σκέψου xerox) ξέρω, λεφτά, αλλά δεσ'το σαν επένδυση για το μέλλον. ειδικά οι laser είναι τσάμπα στις εκτυπώσεις τους και αντίθετα με τους inkjet μπορούν να μείνουν στην άκρη για καιρό χωρίς να ξεραίνονται τα μελάνια.

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    παυλος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    604

    Προεπιλογή

    Ειχα την εντυπωση οτι οι inject ειναι καλυτερη γιατι το μελανι ειναι σε υγρη μορφη και απλωνεται ομοιομορφα
    αλλα μαλλον εχω κανει λαθος!! τελοσπαντον και τα laser δεν ειναι τιποτα σπουδαιο ο δικος μου samsung ασπρομαυρος
    της διαφανειες σε παρα πολλα σημεια ειναι σαν ξεφτισμενο βεβαια τον πηρα φτηνα δεν ξερω τη γινετε με τους πιο ακριβους
    εκει η ποιοτητα θα ειναι καλυτερη?.

    Σε βιβλιοπωλεια γιατι ψαχνεις? και οχι σε φωτογραφεια και τυπογραφεια οπως εγραψα και πιο πανω που ειναι επαγγελματιες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    οι inkjet (γιατί γράφουν όλοι inject?) γενικά είναι φασαρία... είναι προτιμότεροι για φωτογραφίες: εκεί υπερτερούν σαφώς των laser αλλά για ασπρόμαυρο και ποιότητα/τιμή υπερτερούν οι laser. φυσικά και παίζει ρόλο η ανάλυση που έχει ο laser καθώς και σε τι ρυθμίσεις τον έχεις και τυπώνει. Πρέπει πάντα να τον βάζεις να αδειάζει τόνερ αλύπητα: όχι "economy" κτλ.
    επίσης ρόλο παίζει και το πάχος και η ποιότητα της διαφάνειας, θες να είναι και λεπτό και τελείως διάφανο

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Εκτυπωτής Πλακετών
    By tgi in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-17, 16:23
  2. Posiflex θερμικός εκτυπωτής
    By QRTSIDAKIS in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-17, 15:38
  3. 3D Εκτυπωτής
    By Neuraxia in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-11, 20:57
  4. Εκτυπωτής
    By esvvidi in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-11, 18:03

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας