Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 58

Θέμα: βοηθεια για πτυχιακη απο τους πιο εμπειρους!!

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    Λευτέρης
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Ιεράπετρα
    Μηνύματα
    195

    Προεπιλογή

    Αφού έχω διαβάσει όλες τις απαντήσεις στην ερώτηση της κοπέλας, μπορώ - νομίζω - και ας μου επιτραπεί από τους διαχειριστές να εκφράσω την άποψή μου.
    Θα σας παρακαλέσω να κλειδώσετε το θέμα, διότι εδώ θα ακουστούν διάφορα και ελπίζω να μην είναι "βαριά" λόγια.

    Όσο για την Έφη, τη δημιουργό του θέματος, ας επικοινωνήσει μαζί μου με PM και θα βρούμε κάποια λύση στα ζητηματα που την απασχολούν.

    Υ.Γ. Σε όσες συζητήσεις έχω παρακολουθήσει, είτε διαδικτυακές, είτε live, με "σπουδασμένους" και αγράμματους, έχω προσέξει ότι καλύτερους τρόπους στην αντιμετώπιση ενός ανίδεου, για οποιοδήποτε θέμα και την καθοδήγησή του την έχουν οι "αγράμματοι" και όσοι είναι από χωριό... ή χωριάτες... όπως θέλετε πείτε τους! ... και αναρωτιέμαι, γιατί άραγε? Γιατί να συμβαίνει αυτό το φαινόμενο με τους σπουδαγμένους και τους εκ των πόλεων καταγόμενους??? Νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα, αλλά δεν σκέφτονται ότι πάντα υπάρχει κάτι άγνωστο και βέβαια ξεχνούν από που ξεκίνησαν.

    Εύγε λοιπόν σε όλους τους σπουδαγμένους εγωκεντρικούς ομιλητές... Τα συγχαρητήριά μου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p.gabr Εμφάνιση μηνυμάτων
    κε διαχειτηστη τα μηνηματα αυτα ηταν μιση μερα

    Τα σβησες πριν τελειωσω τι μηνυμα μου
    Τωρα εσυ μπορουσες να δωσεις μια ευγενεστερη απαντηαη

    Και εαν εγω σου πω αντε και........ θα μου βαλεις βαν και θα το διαγραψεις αμεσως
    Παναγιώτη (και χρόνια πολλά καθυστερημένα) συγνώμη αλλά δεν ήμουν μέσα, κοιμήθηκα στις 5 και ξύπνησα αργά.

    Το παράπονο σου δεν κατάλαβα ποιο είναι, βοήθα με γιατί είμαι με πονοκέφαλο, φυσικά δεν πιστεύω να νομίζεις ότι σου τη λέω κιόλας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη Γιώργος Φυσικός
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    860

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lcharal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί να συμβαίνει αυτό το φαινόμενο με τους σπουδαγμένους και τους εκ των πόλεων καταγόμενους???
    γιατί ξέρουμε, εκ πείρας, ότι η γνώση δεν αποκτάται με το να μπαίνεις σε φόρουμ και να ρωτάς τα στοιχειώδη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lcharal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα,
    αυτό είναι δικό σου συμπέρασμα που ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα. το ότι ξέρουν κάποιοι πολλά περισσότερα από έναν άσχετο και του γαργαλάνε τον εγωισμό και ξενερώνει, αυτό δεν του δίνει το δικαίωμα να τον λέει ξερόλα. Όσα δεν φτάνει η αλεπού κτλ.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lcharal Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλά δεν σκέφτονται ότι πάντα υπάρχει κάτι άγνωστο και βέβαια ξεχνούν από που ξεκίνησαν.
    πάλι, δική σου υπόθεση και με το μπαρδόν, δεν ξέρεις ούτε τι σκέφτονται μήτε τι θυμούνται.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lcharal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εύγε λοιπόν σε όλους τους σπουδαγμένους εγωκεντρικούς ομιλητές... Τα συγχαρητήριά μου.
    ο σαρκασμός σου είναι πολύ αγενής και προσβλητικός και δεν έχει θέση στο φόρουμ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Αλλά υπάρχουν και οι ψυχές, όπως αυτή μιας σαρδέλας ή άλλων πραμάτων που τρως, που είναι κατωτέρου επιπέδου: όταν πίνεις ένα ποτήρι νερό, παίρνεις ένα εκατομμύριο ψυχές. Αυτές οι ψυχές λέγονται Στοιχειώδη." - Γ. Γκιόλβας, για τα στοιχειώδη σωμάτια.

    Ignored users: 14. Will you be the next one?

  4. #24
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    προσωπικά είμαι ένας ερασιτέχνης κατσαβιδάκιας που ασχολείται με πολλά πράγματα. ούτε όμως το επάγγελμά μου είναι σχετικό αλλά ούτε και σπουδές σχετικές με τα ηλεκτρολογικά/ηλεκτρονικά έκανα ποτέ. τα λίγα που ξέρω είναι από προσωπικά ψαξίματα και σίγουρα από αυτό εδώ το φόρουμ το οποίο από τότε που το ανακάλυψα το επισκέπτομαι τακιτκά. συνεπώς μόνο ως ειδήμων δεν θα μπορούσα να χαρακτηριστώ.
    από την άλλη ούτε και ανταγωνισμό στα επαγγελματικά μου φοβάμαι από εκκολαπτόμενους ηλεκτρολόγους /ηλεκτρονικούς μια που το αντικέιμενό μου είναι τελείως άσχετο.
    σαν μέλος όμως αυτής εδώ της κοινότητας με εκνευρίζει όταν βλέπω ένα νέο παιδί τελειόφοιτο να γράφεται στο φορουμ μόνο και μόνο για να ξεπετάξει την πτυχιακή του (σημειωτέον ότι δεν με αφορά άμεσα ούτε με κουράζει αφού σίγουρα δεν έχω τις γνώσεις για να προσφέρω στην όποια πτυχιακή)
    πέρα από όλα όμως πραγματικά με τρομάζει ότι όταν αυτά τα παιδιά πάρουν το πτυχίο τους θα ερθουν κάποια στιγμή και μπορεί να πρέπει να βάλουν μια υπογραφή για μια εγκατάσταση πχ στο σπίτι μου τι στιγμή που δεν ξέρουν τα ΤΕΛΕΙΩΣ ΒΑΣΙΚΑ. και σε καμιά πείπτωση δεν δέχομαι σαν δικαιολόγία τα χάλια του εκπαιδευικού συστήματος. ναι φταίει ΚΑΙ αυτό. αλλά που είναι η προσωπική παρέμβαση; για προσπάθησε σε ένα από αυτά τα παιδιά να του κόψεις τις διακοπές λόγω πχ κρίσης. θα βρουν χίλιους δυο τρόπους να πάνε (και καλά θα κάνουν). από οτοστοπ και αντίσκηνο μέχρι part time job σε παραθεριστικές περιοχές. που είναι αυτή η εφευρετικότητα και ευελιξία όταν πρέπει να μάθει κάτι για το καλό του;
    και, διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά απ' ότι είδα μέρος των απαντήσεων που ζητάει μπορεί ήδη να βρεθεί με λίγο googlάρισμα. αλλά μάλλον ο TS δεν είχε χρόνο ούτε και γι' αυτό και ήθελε μια πιο γρήγορη απάντηση "ραμμένη" ακριβώς στις ανάγκες της

    υγ. το (κατά τη γνώμη μου) γλείψιμο με το "εμπειρους" και τα θαυμαστικά το αφήνω ασχολίαστο

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη haris_216 : 18-08-12 στις 13:31

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη duomax03
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Aug 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    226

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris_216 Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσωπικά είμαι ένας ερασιτέχνης κατσαβιδάκιας που ασχολείται με πολλά πράγματα. ούτε όμως το επάγγελμά μου είναι σχετικό αλλά ούτε και σπουδές σχετικές με τα ηλεκτρολογικά/ηλεκτρονικά έκανα ποτέ. τα λίγα που ξέρω είναι από προσωπικά ψαξίματα και σίγουρα από αυτό εδώ το φόρουμ το οποίο από τότε που το ανακάλυψα το επισκέπτομαι τακιτκά. συνεπώς μόνο ως ειδήμων δεν θα μπορούσα να χαρακτηριστώ.
    από την άλλη ούτε και ανταγωνισμό στα επαγγελματικά μου φοβάμαι από εκκολαπτόμενους ηλεκτρολόγους /ηλεκτρονικούς μια που το αντικέιμενό μου είναι τελείως άσχετο.
    σαν μέλος όμως αυτής εδώ της κοινότητας με εκνευρίζει όταν βλέπω ένα νέο παιδί τελειόφοιτο να γράφεται στο φορουμ μόνο και μόνο για να ξεπετάξει την πτυχιακή του (σημειωτέον ότι δεν με αφορά άμεσα ούτε με κουράζει αφού σίγουρα δεν έχω τις γνώσεις για να προσφέρω στην όποια πτυχιακή)
    πέρα από όλα όμως πραγματικά με τρομάζει ότι όταν αυτά τα παιδιά πάρουν το πτυχίο τους θα ερθουν κάποια στιγμή και μπορεί να πρέπει να βάλουν μια υπογραφή για μια εγκατάσταση πχ στο σπίτι μου τι στιγμή που δεν ξέρουν τα ΤΕΛΕΙΩΣ ΒΑΣΙΚΑ. και σε καμιά πείπτωση δεν δέχομαι σαν δικαιολόγία τα χάλια του εκπαιδευικού συστήματος. ναι φταίει ΚΑΙ αυτό. αλλά που είναι η προσωπική παρέμβαση; για προσπάθησε σε ένα από αυτά τα παιδιά να του κόψεις τις διακοπές λόγω πχ κρίσης. θα βρουν χίλιους δυο τρόπους να πάνε (και καλά θα κάνουν). από οτοστοπ και αντίσκηνο μέχρι part time job σε παραθεριστικές περιοχές. που είναι αυτή η εφευρετικότητα και ευελιξία όταν πρέπει να μάθει κάτι για το καλό του;
    και, διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά απ' ότι είδα μέρος των απαντήσεων που ζητάει μπορεί ήδη να βρεθεί με λίγο googlάρισμα. αλλά μάλλον ο TS δεν είχε χρόνο ούτε και γι' αυτό και ήθελε μια πιο γρήγορη απάντηση "ραμμένη" ακριβώς στις ανάγκες της

    υγ. το (κατά τη γνώμη μου) γλείψιμο με το "εμπειρους" και τα θαυμαστικά το αφήνω ασχολίαστο
    Σωστός. Και όποιος χαλιέται από τον "χαβαλέ" που κάνουμε να μην ξαναποστάρει εδώ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    duomax3

    Boobies Rule!!!

  6. #26
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    γιαννιτσα
    Μηνύματα
    61

    Προεπιλογή

    Για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου
    Σίγουρα έκανε χαζομάρα με τον τρόπο που ρώτησε…
    Θα μπορούσε να βάλει ένα αντρικό όνομα, να μη πει ότι κάνει πτυχιακή αλλά να πει ότι τώρα έχει αρχίσει με τις κατασκευές ερασιτεχνικά και πιθανόν θα έπαιρνε κάποιες απαντήσεις…..
    Αλλα περά από την πλακά
    Όσο αφορά την πτυχιακή μπορώ να πω ότι η πτυχιακή και η πρακτική είναι το 80% της σχολής γιατί εκεί μαθαίνεις χειροπιαστά πράγματα….

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #27
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antiprosopos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου
    ......Θα μπορούσε να βάλει ένα αντρικό όνομα, να μη πει ότι κάνει πτυχιακή αλλά να πει ότι τώρα έχει αρχίσει με τις κατασκευές ερασιτεχνικά και πιθανόν θα έπαιρνε κάποιες απαντήσεις…..
    ναι θα μπορούσε. αλλά μήπως τελικά (αν θέλουμε να πονηρευόμαστε) είναι κάποιος γιώργος, κώστας, κλπ που έβαλε το όνομα έφη ακριβώς για να πάρει απάντηση???? (όλοι έχουμε αδυναμία στο ωραίο φύλο)
    χώρια που αν έλεγε ότι κάνει ερασιτεχνικές κατασκευές τα περισσότερα από αυτά που ρωτάει θα τα ήξερε
    και αν δήλωνε τελείως αρχάριος τότε θα τον παραπέμπαμε να φτιάξει ένα τροφοδοτικό

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #28
    Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    336

    Προεπιλογή

    Παρατηρησατε οτι με τα γραφομενα σας η κοπελια δεν τολμησε να ξαναποσταρει??Αυτο το forum φτιαχτηκε για να βοηθαμε καποιον και οχι να τον ''κραζουμε''...Τωρα αν καποιος δεν θελει η δεν εχει την διαθεση να βοηθησει ας μεινει αμετοχος.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mixalis1988 : 18-08-12 στις 14:12

  9. #29
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Sep 2010
    Περιοχή
    γιαννιτσα
    Μηνύματα
    61

    Προεπιλογή

    Ναι που ξέρεις…
    Μπορεί να παίζει το ΕΦΗ να είναι δόλωμα για να πάρει απαντήσεις.
    Αν είναι ετσι δεν του βγήκε η μπλοφα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη MAIKLKF
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Dec 2008
    Περιοχή
    Αχαρναί
    Μηνύματα
    472

    Προεπιλογή

    ένας καλός τρόπος είναι τα εφαρμοσμένα ηλεκτρονικά από κεντρικό βιβλιοπωλείο για την ενημέρωση στα πρώτα στάδια των ηλεκτρονικών εξαρτημάτων
    φιλικά

    0 Not allowed! Not allowed!
    SV1 LKF

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΑΚΗ
    By makisdimi in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-19, 14:33
  2. ΖΗΤΑΩ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΜΠΕΙΡΟΥΣ
    By xarisxxx in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-01-13, 19:28
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΠΤΥΧΙΑΚΗ ΕΡΓΑΣΙΑ
    By hadjaki in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-10, 10:31
  4. βοηθεια για πτυχιακη
    By snoua in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-10-09, 12:21
  5. ΒΟΗΘΕΙΑ ΜΕ ΠΤΥΧΙΑΚΗ
    By dkon in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-08, 22:52

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας