Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: Πρόβλημα σε τηλεόραση Samsung μοντέλο LE37A556P1F

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Aug 2011
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή Πρόβλημα σε τηλεόραση Samsung μοντέλο LE37A556P1F

    Καλησπέρα . Θα ήθελα βοήθεια σε ένα πρόβλημα που έχω σε τηλεόραση LCD 37 ιντσών . Την πήγα στο μάστορα και μου είπε ότι είναι η κυρίως κάρτα
    Ο τύπος της mainboard είναι : ΒΝ41-00974Β ΜΤ8226 ΕΜΜΑ
    Η τηλεόραση είναι 4 χρονών και πήρα στα κεντρικά και μου είπαν ότι δεν υπάρχει ανταλλακτικό για αυτή την τηλεόραση. Είναι δυνατόν ή έχουμε ξεφύγει τελείως. Ο κοσμάκης δηλαδή θα πληρώνει τηλεοράσεις κάθε 3 χρόνια; Δεν χρειαζεται απάντηση αυτό . Τέλος πάντων θα ήθελα να ρωτήσω καταρχήν αν επισκευάζεται η ίδια. Υπάρχει κανένας μάστορας στην Αθήνα; Και αν είμαι τυχερός και πέσω σε κανέναν με ίδια τηλεόραση και παραλληλο πρόβλημα. Πάντως την καταγγελία θα την κάνω εγώ στην Samsung εφόσον όμως εξαντλήσω όλες τις πιθανότητες εύρεσης ή επισκευής της κάρτας σε επίσημο αντιπρόσωπο ο οποίος θα μου το κάνει εγγράφως ότι δεν επισκευάζεται λόγω αδυναμίας υπάρξης ανταλλακτικών από την κατασκευάστρια εταιρεία.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    461

    Προεπιλογή

    Εφ΄οσον ειναι η mainboard που εχει προβλημα κανε μια ερωτηση στον Αγγλο εδω http://www.ebay.co.uk/itm/BN41-00974...a#ht_500wt_949 αν στην στελνει Ελλαδα..Περιμενε ομως και απαντησεις απο τα τσακαλια του φορουμ μηπως ειναι κατι απλουστερο (τροφοδοτικο πχ)

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Aug 2011
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Γρηγόρη ευχαριστώ για την ενημέρωση , ήδη με δύο μαγαζιά στην Αγγλία που επικοινώνησα δεν το είχαν παρόλο που υπήρχε στην σελίδα του e-bay . Την δικιά σου είναι αλήθεια ότι τώρα την είδα. Αν σου είναι εύκολο να μου πεις πώς θα βρω το email από αυτόν τον έμπορο γιατί ψάχνω και δεν το βρίσκω στην σελίδα αυτή που μου έδωσες . Εννοείται πώς θα περιμένω και τα τσακάλια πριν κάνω αγορά. Απλά δεν ξέρω αν υπάρχει κάποιος για επισκευή της ίδιας εφόσον είναι σε αυτή το πρόβλημα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Aug 2011
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    ΕΝΤΑΞΕΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΗΝΥΜΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kasikis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΝΤΑΞΕΙ ΓΡΗΓΟΡΗ ΤΟ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΣΤΕΙΛΑ ΜΗΝΥΜΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΟΥΛΕΙΑ.
    τι να πω ,υπομονη.

    Να σου εκφρασω ομως μια απορια μου?
    Σε οτι ειπες εχεις 1000% δικιο.Αν ομως σου πουνε ,μαλιστα κυριε την εχουμμε αλλα κανει 800€(ενω εσυ αγορασες την τηλεοραση 850,και αν υπαρχει τωρα θα κανει 500) ,δεν ειναι πιο σωφρον να μην βγαινει καθολου σαν ανταλακτικο?

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    γιατί δεν ρωτάς το sakis στη νέα μάκρη? είναι μέλος του φορουμ και έχει κατάστημα επισκευών.
    Αν δεν τον έχω μπερδέψει με άλλον φτιάχνει και τηλεοράσεις

    http://www.eastelectronics.gr/

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Aug 2011
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Φίλε Βασίλη . Είναι σίγουρο ότι αν έφτιαχνα εγώ την τηλεόραση αγοράζοντας τα υλικά μόνος μου θα την πλήρωνα τριπλάσια τιμή. Αυτό όμως δεν πάει να πει ότι η εταιρεία δεν πρέπει να στηρίζει τα προιόντα της με ανταλλακτικά. Αυτό δεν ισχύει μόνο με τηλεοράσεις , πρέπει να ισχύει με όλα . Για φαντάσου να αγοράσεις αμάξι και μετά από 4 χρόνια να σου πούνε ξέρεις κάτι δεν έχω να σου δώσω εγκέφαλο ή εκκεντροφόρο. Να ξέρεις ότι γίνεται καθαρά για οικονομικά συμφέροντα και δεν μπορεί κανένας να αποδείξει το αντίθετο. Παλιά έβλεπες οι παππούδες και οι γιαγιάδες είχαν τηλεοράσεις τις οποίες χρησιμοποιύσαν μέχρι και τα τρισέγγονα , τώρα τα αλλάζεις όλα σαν τα σώβρακα . Αλλάξαν οι εποχές φίλε απλά το θέμα είναι εμείς τι κάνουμε και αν το δεχόμαστε αυτό. Για να μην μακρυγορώ και 500 ευρώ να έκανε θα την έπαιρνα απλά μου την δίνει που σε κοροιδεύουν στα μούτρα σου και εμένα με κάνει έξαλλο αυτό. Δεν το ανέχομαι. Φίλε άκη ευχαριστώ για την βοήθεια , θα τον ρωτήσω και θα σου πώ νεότερα. Και συ φίλε Γρηγόρη , επικοινώνησα με τον Άγγλο και τζίφος δεν την στέλνει Ελλάδα. Πάντως ευχαριστώ εξαρχής.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    461

    Προεπιλογή

    Κριμα που δεν την στελνει..επεσες στην περιπτωση Θαναση..ελπιζω να βρεις καποια λυση..

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Aug 2011
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ φιλαράκι

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Τηλεόραση samsung βλάβη εικόνας
    By di_tia in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-17, 09:04
  2. Mosfet 10NM60N και ic s3310 απο Τηλεόραση Samsung ue32F5000AW ..
    By JIM_6146B in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-16, 18:04
  3. Τηλεόραση Samsung ue32F5000AW Δεν ανάβει .....
    By JIM_6146B in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-16, 22:38
  4. Samsung τηλεόραση
    By mirmiliotis1 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-14, 00:09
  5. Τηλεόραση SAMSUNG και MPEG4
    By lcharal in forum Δέκτες MPEG4
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-13, 12:38

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας