Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: ΑΝΑΚΤΙΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΔΙΣΚΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΚ ΤΑΚ

  1. #11
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2008
    Μηνύματα
    1.376

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radioamateur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξωτερικος σκληρος δισκος της Western Digital My Book Pro Edition 500 GB τα έπαιξε με γνωστό πρόβλημα tic tac.Γνωρίζετε κάποια εταιρεία αξιόπιστη για ανάκτηση δεδομένων και κυρίως που να διασφαλίζει privacy;
    Το Πλαίσιο κάνει ανάκτηση δεδομένων;
    Ο εν λόγω δίσκος δεν έπεσε κάτω, δεν έπεσε νερό επάνω, δεν υπέστη κάποια ζημία εξωτερικη.Ομολογουμένως έπαθα ελαφρώς σοκ γιατί δεν το χρησιμοποίησα κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού αλλά τώρα που το χρειάστηκα άλλαξα χρώμα... μεγάλη απογοήτευση.Χρησιμοποιώ σύνδεση μέσω usb.Έχει και άλλες συνδεσμολογίες μέσω firewire 400-800 βέβαια αλλά δεν έχω τα καλώδια.Πιστεύετε αν άλλαξω καλώδιο να πάρει μπρος;

    Ευχαριστώ.
    Έχω αναφερθεί πολλές φορές ότι δεν πρέπει να αγοράζουμε ετοιματζίδικους δίσκους εξωτερικούς γιατί είναι όλοι σαβούρες

    Western Digital My Book Pro Edition 500 GB αυτόςέχειεσωτερικόδίσκο
    Western Digital Caviar SE16 WD5000KS τεχνολογίας 2008-2009
    χωρίς κανένα από το νέα συστήματα που έχουν οι νέοι δίσκοι
    WD Intelliseek, WD SecurePark, WD Whisperdrive και WD ShockGuard (BLACK SATA)
    http://koolinus.wordpress.com/tag/storage/
    http://www.geek.com/articles/xyzcomp...rive-20060516/


    Επίσης το ίδιο χάλια είναι και οι δίσκοι εξωτερικοί WesternDigitalMyBookEssential
    Που έχουν τους CAVIAR GREEN
    http://www.youtube.com/watch?v=AvMNn...eature=related


    Έχω αναφερθεί εκτεταμένα ότι πρέπει να αγοράζουμε τον δίσκο που θέλουμε και να τον βάζουμε εξωτερική θήκη.

    τωρα για σενα φιλε παντα τα χρησιμα δεδομενα τα εχουμε σε δυο δισκους παντα
    δευτερον αν εχεις δεδομενα που χρειαζεσαι απαραιτητος τοτε αναγκαστικα
    θα τον στειλεις για ανακτηση δεδομενων που κοστιζει πολλα χρηματα

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Dino
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    Trikala
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BESTCHRISS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αναφερθεί πολλές φορές ότι δεν πρέπει να αγοράζουμε ετοιματζίδικους δίσκους εξωτερικούς γιατί είναι όλοι σαβούρες
    Συμφωνώ και επαυξάνω. Γενικά οι δίσκοι της Western Digital τους οποίους χρησιμοποιώ από τη δεκαετία του '90
    το μόνο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν μόνο λόγο υπερθέρμανσης (2 χτυπημένοι) οπότε και ΠΑΝΤΑ βιδώνω ανεμιστήρες από κάτω διότι δεν επαρκεί ο εξαερισμός του μηχανήματος ΠΟΤΕ.
    Επίσης λόγω αυξομείωσης του ρεύματος (1 χτυπημένος) οπότε και άρχισα μόνιμα να χρησιμοποιώ UPS και αυτό ήταν.
    Την θεωρώ (Western Digital) πολύ αξιόπιστη εταιρεία με λαμπρό support (3 σκληροί στην εγγύηση μου εστάλησαν καινούριοι αρκεί να τους κάνεις register σε λογαριασμό που ανοίγεις στην ιστοσελίδα τους) με πολύ αθόρυβους δίσκους.
    Σημειωτέον ότι ΠΑΝΤΑ αναφέρομαι σε σκληρούς δίσκους για εσωτερική χρήση σε PC ή σε θήκη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη radioamateur
    Όνομα
    RADIOAMATEUR
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Α_Θ_Η_Ν_Α
    Μηνύματα
    2.362

    Προεπιλογή ΔΗΜΟΣΙΑ ΔΙΑΒΟΥΛΕΥΣΗ ΓΙΑ ΑΝΑΚΤΗΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ...!!!

    Δεν θέλω να πω πως απέφυγα το εγκεφαλικό από γνωστή εταιρεία του χώρου όταν μου ανακοίνωσε την τιμή αλλά είμαι σίγουρος ότι η εκμετάλλευση κυριαρχεί.Το πρόβλημα είναι η κεφαλή στον δίσκο WD5000E032 Σε περιόδους κρίσης και ζητάνε ό,τι τους κατέβει και βέβαια δεν είμαι εταιρεία ιδιώτης.
    Ψάχνω λοιπόν εταιρεία ανάκτηση δεδομένων στην Αττική έως 300 ευρώ...για το γνωστό hardware issue των κεφαλών!!! No Data no Pay... αλλά δεν ρισκάρω και τα δεδομένα με κομπογιανίτες τεχνικούς.
    Απευθύνονομαι λοιπόν αποκλειστικά και μόνο στις εταιρείες ανάκτησης Δεδομένων.
    Ιδού η Ρόδος , ιδού και το πήδημα.Η προσφορά ισχύει για λίγες μόνο ώρες!!! Η επόμενη κίνηση είναι να πάρω το δίσκο και τον πετάξω στα σκουπίδια...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη radioamateur : 07-01-13 στις 23:43
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    RADIOAMATEUR


    https://www.facebook.com/radioamateurhellas.gr

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη badsak
    Όνομα
    ΣΑΚΗΣ
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    404

    Προεπιλογή

    Εγω να ρωτησω και κατι?? τον δισκο μονο του σαν εσωτερικο τον δοκιμασες??
    Μου εχει τυχει πολλες φορες να ναι χαλασμενος ο ελεκτης που τον κανει usb... και παντα κανει το χαρακτηριστικο τικ τακ...
    ανοιξε τον και κανε μια δοκιμη..... βαλτον μεσα στον υπολογιστη σαν εσωτερικο.....δεν εχεις να χασεις και τιποτα..

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη radioamateur
    Όνομα
    RADIOAMATEUR
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Α_Θ_Η_Ν_Α
    Μηνύματα
    2.362

    Προεπιλογή

    Είναι hardware το πρόβλημα 100%.Η διάγνωση έγινε Σάκη.Προφανώς κάποιοι σκέφτονται ότι 1 στα 10 κορόϊδα θα το ξεπουπουλιάσουν.Σε εποχές πραγματικής κρίσης που κλείνουν τα πάντα ζαλίστηκα μόλις άκουσα τι μου ζητούσαν.
    Προσκαλώ δημοσίως λοιπόν τις επώνυμες εταιρείες ανάκτησης να απαντήσουν δημοσίως εδώ αν δέχονται την προσφορά μου ισχύει για λίγες μόνο ώρες...!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη radioamateur : 08-01-13 στις 03:32
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    RADIOAMATEUR


    https://www.facebook.com/radioamateurhellas.gr

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-15, 16:33
  2. Εξωτερική σειρήνα CS-1 και τακ τακ τακ
    By setes in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-15, 22:57
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-15, 03:27
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-12, 07:57
  5. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-12, 18:16

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας