Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Ερωτηση για ασυρματο τηλεφωνο

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή Ερωτηση για ασυρματο τηλεφωνο

    Καλησπερα σε ολους.Ελπιζω να ειμαι στη σωστη κατηγορια.

    Απευθειας στο ψητο.Μου δωσανε μια καινουργια ασυρματη συσκευη
    (Aztech Dect GAP TP DT - 2400T)
    http://www.bestprice.gr/item/2152174...ap-tp-dt-2400t
    η οποια εχει το εξης θεμα.Λογω του οτι αυτα τα τηλεφωνα τα εδινε η Telepassport,καθε φορα που προσπαθεις να καλεσεις ενα νουμερο αυτοματα καλει πρωτα το 1787 και εν συνεχεια
    το νουμερο που θελεις.Στις οδηγιες εχει ενα δεκαψηφιο νουμερο που πρεπει να πατας πρωτα ωστε να μπορεις να παρακαμψεις το 1787 αλλα αυτο ειναι κατι που πιστευω κανενας δεν θελει να το κανει καθε
    φορα που θελει να τηλεφωνησει.Ξεκαθαριζω πως δεν εχω σχεση με τον χωρο των ηλεκτρονικων αλλα σκαμπαζω αρκετα απο ψαξιμο στο google.Δεν καταφερα ομως να βγαλω ακρη.

    Απο αυτα που ειδα καταλαβα οτι μαλλον το 1787 ειτε ειναι μεσα σε καποιο chip της πλακετας ειτε ειναι θεμα προγραμματισμου του τηλεφωνου.Με σιγουρια λεω πως απο τις οδηγιες του τηλεφωνου
    δεν καταργειται.Τουλαχιστον σε μονιμη βαση.Επεσα τυχαια στο site σας σε μια κουβεντα που υπηρχε για το μαγνητικο μοτερ και διαπιστωσα πως υπαρχουν εμπειροι ανθρωποι που ισως να με διαφωτισουν
    παραπανω στο πως να καταργησω αυτο το καταραμενο προθεμα.

    Ευχαριστω εκ των προτερων για τον χρονο σας.
    Κωστας Θεοφανης


    0 Not allowed! Not allowed!

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον ronaldo για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Safereader (07-09-16)

  3. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    2.010

    Προεπιλογή

    φιλε γεια χαρα. καπου μεσα στο μενου εχει προεπιλογη φορεα. εκει εχει βαλει το νουμερο αυτο. τωρα για να καλεσεις απο τον οτε θα πρεπει να πληκτρολογησεις 1777.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #3
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xsterg Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε γεια χαρα. καπου μεσα στο μενου εχει προεπιλογη φορεα. εκει εχει βαλει το νουμερο αυτο. τωρα για να καλεσεις απο τον οτε θα πρεπει να πληκτρολογησεις 1777.
    Καλησπερα φιλε και ευχαριστω.Εχω κανει τα παντα που μου επιτρεπει το μενου του τηλεφωνου,μεχρι που προσπαθησα να κανω φραγη του εξερχομενου τετραψηφιου αλλα δεν γινεται τιποτα.
    Το θεμα ειναι οτι αυτη η ρυθμιση ειτε ειναι καπου στην πλακετα ειτε βρισκεται σε βαθυτερο επιπεδο προγραμματισμου της συσκευης.Εχω κανει μεγαλη ερευνα στο google και ενας ορος που μου φαινεται
    οτι πλησιαζει ειναι το trunk dial rules αλλα αυτα ειναι ψηλα μαθηματικα για μενα.

    Ελπιζα παντως η πλακετα του τηλεφωνου να ειναι αντιστοιχη του υπολογιστη και καπου να εχει μια μπαταρια που κραταει πληροφοριες οπως το BIOS των υπολογιστων ,αλλα οταν ξεβιδωσα ακουστικο και βαση
    δεν αναγνωρισα κατι που να μοιαζει με μπαταρια.Παρολα αυτα αν υπαρχει κατι τετοιο στα ασυρματα θα ηθελα ενα link με μια φωτογραφια τετοιας μπαταριας.

    Ελπιζω να μην κουρασα
    Καλη συνεχεια και ευχαριστω για τον χρονο σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.906

    Προεπιλογή

    βρηκα αυτο απο το Google ... δεν εχω το συγκεκριμενο τηλεφωνο για να το επιβεβαιωσω ...
    http://ktsolakidis.blogspot.gr/2009/...epassport.html

    Πληκτρολογώντας (κάθε φορά) *159 πριν τον αριθμό που θέλετε να καλέσετε, ΔΕΝ χρησιμοποιείται η προεπιλογή.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    sfsdfsadffas@yahoo.com
    Guest

    Προεπιλογή

    Κυριε Θεοφάνη καταφέρατε τίποτα;
    το ξεκλειδώσατε;
    εχω το ιδιο και με εχει κουρασει

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη servicetron
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    92

    Προεπιλογή

    Αυτή η συσκευή είναι κατάλληλη για γραφεία, δημόσιους χώρους αλλά και για το σπίτι σε χρήση από μικρά παιδιά καθώς είναι κλειδωμένες πάντα οι εξερχόμενες κλήσεις. Οπότε είναι μάλλον το προίόν μιας λανθασμένης επιλογής αγοράς.

    Αφού ενδιαφέρεστε για το ηλεκτρονικό μέρος τώρα, πρέπει να βρείτε το ολοκληρωμένο κύκλωμα της EPROM πάνω στην πλακέτα ( SMD τύπου SOIC κατά κανόνα το οποίο αναγράφει 24Cxx ) . Στη συνέχεια, συμβουλευτείτε το εγχειρίδιο της μνήμης και βραχυκυκλώστε τα pins που δίνουν τις ακολουθίες παλμών SDA και SCL.

    Βέβαια εγώ καλού- κακού θα χρησιμοποιούσα έναν λογικό αναλυτή για να καταλάβω και που ακριβώς εμφανίζεται αυτή η συγκεκριμένη ακολουθία παλμών.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον servicetron για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    jtb (19-09-12)

  9. #7
    sfsdfsadffas@yahoo.com
    Guest

    Προεπιλογή

    Σε ευχαριστώ προτιμούσα κάτι πιο light αν υπάρχει ωςλύση αλλιώς όπως είπες ειναι γιαμικρα παιδία

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. προταση για κινητο τηλεφωνο?
    By jakektm in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-14, 11:05
  2. Ασυρματο τηλεφωνο
    By PALIARMOTHS in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-01-13, 21:59
  3. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-08-12, 03:29
  4. Ερωτηση Τηλεφωνο
    By glompos21 in forum Διάφορα Κυκλώματα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-06, 11:37

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας