Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 26

Θέμα: Εγγραφη σε Επαλ και εγκατασταση συστηματων ασφαλειας

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη kokoblue
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Βολος
    Μηνύματα
    534

    Προεπιλογή

    Tελικα μηπως απ την εμπειρια κοντα σε καποιον τεχνικο μαθενεις να περνας συναγερμους;;
    Μηπως υπαρχει και σε βιβλιο κατι;; ολοι αυτοι εξω στα μαγαζια πως μαθαν δλδ;;

    Λενε οτι μετα τα 2 χρονια που παρακολουθεις κανεις πρακτικη....
    Στην ηλεκτρονικη που κανεις πρακτικη;; και μαλιστα απο κυκλο Οπτικωακουστικων οπου θα βγω εγω;;
    σε ραδιοφωνα κι ετσι;;

    Οτι ξερετε παντως για το θεμα συστηματα ασφαλειας διαφωτιστε με

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xampos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικές Ηλεκτρικές Εγκαταστάσεις σε αυτο ειδα κάτι για συστηματα συνεγερμου γιατι εγω στο ΤΕΙ Ηλεκτρονικησ Θεσσαλονικης δεν έχω κάνει κάτι σε σχέση με συναγερμούς.
    http://www.ebooks4greeks.gr/2011.Dow...4Greeks.gr.pdf

    χμμμ
    Σελίδα 118, στόχοι μαθήματος:
    Οι μαθητές να μπορούν να αναγνωρίζουν τα εξαρτήματα και να επιλέγουν τον κατάλληλο αισθητήρα (RIP,REED,καπνού,θραύσης).

    Πολύ εισαγωγικό. Ούτε τρόπο συνδεσμολογίας δεν περιγράφει.
    πόσο μάλλον παραδείγματα από ρυθμίσεις...

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη kokoblue
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Βολος
    Μηνύματα
    534

    Προεπιλογή

    Βασικα αυτο που θελω εγω...ειναι να μαθω πως περναμε τους ανιχνετες..σε σειρα η παραλληλα;;
    πως τα κουμπωνουμε στο τελικο κουτι...και ολη την συνδεσμολογια...οχι για το που θα μπουν τα εξαρτηματα δεν ξερω αν εγινα σαφης...
    οι roiscok δινουν οδηγιες στα ελληνικα αλλα φταιει ισως οτι ακομα δεν ξερω και πολλα απο κυκλωματα;;οτι δεν εχω ασχοληθει με το αντικειμενο και μου φενονται κινεζικα...

    Δλδ την συνδεσμολογια των ενσυρματων...γτ ασυρματους περναω και τωρα σιγα το πργμ...

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη xifis
    Εγγραφή
    Mar 2008
    Μηνύματα
    589

    Προεπιλογή

    ρε φιλε,μαθε ηλεκτρονικα οπως σου πε κ ενας παραπανω.το να ρωτας πως μπαινουν συναγερμοι ειναι σαν να ρωτας πως συνδεω ενα μεγαφωνο.τυφλοσουρτης ειναι κ εχει κ οδηγιες ο καθενας.κ αν στην τελικη το ονειρο σου ειναι οι συναγερμοι οπως παλι σου ειπαν,καθε εταιρια κανει κ τα σεμιναρια της.

    μικρος εισαι εχεις χρονο ακομα μη βιαζεσαι.δες το σφαιρικα κ μαζεψε γνωσεις.οτι ακουσεις εκει μεσα θα σου χρειαστει μετα.ναχεις τα αυτια σου τεντωμενα.οι καθηγητες των επαλ κ ειδικα των εργαστηριων ειναι αρκετες φορες ανθρωποι που εχουν τεραστια πρακτικη πειρα απο πισω.εκμεταλευσου το στο επακρο.
    οταν ημουν κ γω στη θεση σου,στο δικο μου τεε τοτε,ψοφαγαμε για κατι πηγαδακια που καναμε με μερικους τετοιους καθηγητες κ ακουγαμε περιστατικα-ιστοριες-λυσεις κλπ ενδιαφεροντα.αλλη φαση.

    ακομα ρωτας πως βαζω συναγερμο?

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    ρε παιδιά τα βασικά να ξέρεις απο ηλεκτρονικά διαβάζεις το άρθρο του GV και μαθαίνεις τα πάντα σχεδόν για το πως δουλεύουν οι συναγερμοί. Ειναι δυνατον να υπάρχει μάθημα συναγερμών? υπάρχει μάθημα ψηφιακά ηλεκτρονικά που μαθαίνεις λογικές εξισώσεις , πίνακες karnaugh, ε μετά τι άλλο πρέπει να μάθεις? πως δουλεύει το ρελέ του ραντάρ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..Ειναι δυνατον να υπάρχει μάθημα συναγερμών?..
    Δεν έχεις δει τον οδηγό επισκευής ασυρμάτου που διάβαζε ο Ντόναλντ σε κάποιο πλοίο του Σκρούτζ; Συνδέουμε το καλώδιο Α στην υποδοχή Β και το Δ στο Ν!
    Όλο και κάτι αντίστοιχο θα υπάρχει για όσους δεν θέλουν να μάθουν ηλεκτρονικά, αλλά μόνο να συνδέουν (ή αποσυνδέουν) συναγερμούς!

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Κώστα όπως σου είπαν και τα παιδιά αν δεν μάθεις ηλεκτρονικά, Όσα μαθήματα και να κάνεις πάνω στους συναγερμούς το μόνο που θα ξέρεις είναι πως συνδέονται αυτοί που έμαθες. Η κάθε εταιρία έχει και τα δικά της κόλπα, οπότε πάλι θα βλέπεις κινέζικα όταν θα πέσεις σε μια εταιρία που έχει διαφορετικό τρόπο διαχείρισης των περιφερειακών της. Ενώ όταν μάθεις, καταλάβεις τα ηλεκτρονικά το μόνο που θα χρειάζεται είναι μια ερώτηση, ένα μανιουαλ η ένα κοίταγμα στα συστήματά τους και θα καταλαβαίνεις τι ακριβώς παίζει και χρειάζεται να κάνεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη passer07
    Όνομα
    παναγιώτης
    Εγγραφή
    May 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    199

    Προεπιλογή

    Να το θέσω και ποιο απλά , πρέπει να μάθεις και να σου αρέσουν τα ηλεκτρονικά , αν θες να γίνεις επαγγελματίας και οχι ακόμα ενας ευκαιριακός που εκμεταλλεύεται λίγες γνώσεις και κοροϊδεύει τους πελάτες του .

    Όσο ποιο πολύ ασχοληθείς με τον κλάδο τόσο ποιο καλά θα καταλάβεις τα πράγματα , κανένα σχολείο -σχολή -εργοδότης δεν θα σε κάνει ηλεκτρονικό. Η εμπειρία θα σε κάνει που θα αποκτάς στο δρόμο ...


    Το οτι εχω τελειώσει ΤΕΕ ηλεκτρονικών το οτι τελειώνω το ΤΕΙ ηλεκτρονικής δεν σημαίνει πως δια μαγείας γίνομαι και Ηλεκτρονικός .
    Η δουλειά δεν είναι ούτε σίγουρη ούτε το μέλλον εξασφαλισμένο, σκέψου οτι οταν ξεκίνησα τα ηλεκτρονικά είχαν τα πάνω τους πχ οι υπολογιστές , μετα απο τόσα χρόνια (τώρα είμαι 23) είδη έχουν "διαλυθεί " τα μικρά μαγαζιά και στα μεγάλα βλέπεις παιδιά απο πολυτεχνείο να δίνουν βιογραφικά για πωλητές ΄ και να δίνουν ψίχουλα


    Δοκίμασε, δες αν σου αρέσουν τα βασικά πράγματα που θα σε δείξουν στο Επαλ ασχολήσου μονο σου (μονο αν σου αρέσει αλλιώς δεν γίνετε τίποτα ) .


    Επέστρεψε οταν θα έχεις μπει στο κόσμο τον ηλεκτρονικών και το ξανασυζητάμε, ταυτόχρονα μπορείς να βρείς και ενα μαστορα να βλέπεις τι κάνει να αρχίσεις να μαθαίνεις

    Πάνος

    0 Not allowed! Not allowed!
    __________
    Ο υπολογιστής είναι ενα μηχάνημα το οποίο μπορεί να κάνει κάποια πράγματα εκπληκτικά γρήγορα....
    όπως το να σου σπάσει τα νευρά...

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη kokoblue
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Βολος
    Μηνύματα
    534

    Προεπιλογή

    Ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις....Πηγα στο Επαλ γτ μου αρεσαν τα ηλεκτρονικα αλλα δεν ηξερα να ταχειριστω....
    εχω δλδ το μικροβιο κεραιες συναγερμοι καμερες δορυφορικα module και ολα τα συναφη....απλως κυκλωματα δεν μπορω να διαβασω
    Πιστευω πως θα τα καταφερω...αλλωστε δεν με παιρνει να κανω πισω ειμαι ηδη 24 χρονων με σπουδες στην Μαγειρικη...

    Αρα οτι μαθω απο κει μεσα θα με βοηθησει και σε ολες τις εγκαταστασεις λετε ε;;μακαρι

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Banned
    Όνομα
    -nikos-
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    hlektronika gr.
    Μηνύματα
    1.782

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kokoblue Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστευω πως θα τα καταφερω...αλλωστε δεν με παιρνει να κανω πισω ειμαι ηδη 24 χρονων με σπουδες στην Μαγειρικη...

    Αρα οτι μαθω απο κει μεσα θα με βοηθησει και σε ολες τις εγκαταστασεις λετε ε;;μακαρι

    και δεν ανοιγεις ενα σουβλατζιδικο ??
    εχω υποψην και καποιον που θα παρεις για υπαληλο και θα σου μαθει και ηλεκτρονικη,,


    περα απο την πλακα τα σουβλατζιδικα εχουν χωντρα λευτα [και ασχημο ωραριο]
    σκεψου το λιγο πριν το απορηψεις.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ
    By bgin in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 197
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-21, 04:47
  2. Εμπορευμα συστηματων ασφαλειας σε μαγαζι
    By kokoblue in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-13, 12:28
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-12, 01:21
  4. πιστοποιηση τεχνικου συστηματων ασφαλειας
    By stinger in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-12, 17:52
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-09, 00:49

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας