Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 38

Θέμα: Συγχαρητήρια στο servis της s.e

  1. #11
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Μάλλον απλά θα το έκανε εισαγωγή και θα χρέωνε κανονικά. Περίπου στα 35 με ΦΠΑ είναι τα εργατικά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη makis.civ
    Όνομα
    Μάκης
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    246

    Προεπιλογή

    Μου έκανε εντύπωση (γιαυτο και το ανέφερα) η τεράστια διακύμανση της τιμής.
    Πές μου: δεν θέλω, είναι παράνομο, δεν μπορώ γιατι (τάχα) απουσιάζει ο υπεύθυνος!, χίλιες δικαιολογίες υπάρχουν προκειμένου να
    μην μου το δώσεις γιατί καταλαβαίνω οτι απο αυτό ζεις. όχι όμως να με δουλεύεις μπροστά στα μούτρα μου, και να αμφιβάλεις για το άν
    μπορω να το επισκευάσω μόνος μου!!! Κάνεις (σε βάθος χρόνου) ζημιά στην εταιρεία που σου δίνει δουλειά τόσα χρόνια. Και θα την
    βρίζεις αν σε πετάξει στο δρόμο, θα έχεις συμβάλει όμως και εσύ σε αυτό, δημιουργώντας δυσαρεστημένους πελάτες!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    σε βάθος χρόνου γίνεται η μεγαλύτερη ζημιά, δεν θα ξεχάσω την αντιμετώπιση που είχα πριν χρόνια απο τη nokia,
    που ενώ το κινητό ήταν χαλασμένο και είχε πρόβλημα, μου έκαναν μονο αναβαθμίσεις για 6 μήνες και το κράταγαν για βδομάδες κάθε φορά, η απάντηση τους είναι οτι το ξέρει η νοκια το πρόβλημα και περιμένετε την αναβάθμιση!
    το κινητό μου τότε έκανε 100ε , με παρόμοιο τρόπο συμπεριφορόντουσαν σε εναν που είχε πάρει 700ε κινητό , πριν βγουν τα smart phone οπως σήμερα, ήταν νομίζω απο τιτάνιο κάτι τέτοιο , δεν ξαναπήρα νοκια και ούτε πρόκειται.
    Μετά έπαιρνα samsung που όσες σαβούρες και να έτρωγαν δεν χάλαγαν ποτέ και η εξυπηρέτηση άψογη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    πετρος
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    188

    Προεπιλογή

    φιλε .....πλαισιο σου ζητανε 20 ευρα να αλλαξουν ΜΝΗΜΕΣ (τοποθετηση ε...)
    Μουλτιραμα μου ειχαν ζητησει 130ευρο !!!!! για να μου αλλαξουν το πληκτρολογιο απο ενα νετμπουκ που εχω (εχει σπασει το space απο πτωση 1μισι μετρο XD)
    ebay επαιζε γυρο στα 40 ευρα η τιμη


    Οταν τον ρωτησα τον τυπο τον λογο που ειναι τοσο ακριβα ,η απαντηση ηταν απλη , "Ετσι δουλευουμε"
    παλι καλα που (δυστηχος μεν) ενα μικρο ποσοστο ανθρωπων τους εχει παρει χαμπαρι και ψαχνουν καλυτερες λυσεις

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη radioamateur
    Όνομα
    RADIOAMATEUR
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Α_Θ_Η_Ν_Α
    Μηνύματα
    2.362

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makis.civ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έκανε εντύπωση (γιαυτο και το ανέφερα) η τεράστια διακύμανση της τιμής.
    Πές μου: δεν θέλω, είναι παράνομο, δεν μπορώ γιατι (τάχα) απουσιάζει ο υπεύθυνος!, χίλιες δικαιολογίες υπάρχουν προκειμένου να
    μην μου το δώσεις γιατί καταλαβαίνω οτι απο αυτό ζεις. όχι όμως να με δουλεύεις μπροστά στα μούτρα μου, και να αμφιβάλεις για το άν
    μπορω να το επισκευάσω μόνος μου!!! Κάνεις (σε βάθος χρόνου) ζημιά στην εταιρεία που σου δίνει δουλειά τόσα χρόνια. Και θα την
    βρίζεις αν σε πετάξει στο δρόμο, θα έχεις συμβάλει όμως και εσύ σε αυτό, δημιουργώντας δυσαρεστημένους πελάτες!

    Προφανώς σου ζήτησαν να πληρώσεις γιατί σε συσκευή εκτός εγγύησης.Από τη στιγμή που ζητάς επισκευή εκτός εγγύησης τι ψάχνεις;Αν είχες επίσημο εξουσιοδοτημένο service θα έκανες επισκευές ή θα χάριζες με 5 ευρώ;Τα λειτουργικά έξοδα πως θα τα κάλυπτες; Με άερα;Θα είχες Έλληνες ή Πακιστανούς για υπαλλήλους;Έχε υπόψιν ότι τα ανταλλακτικά δεν δίδονται σε άσχετους με το αντικείμενο γιατι μπορεί αύριο να διαμαρτυρηθούν ότι τους κατέστρεψαν την όποια συσκευή.Ποιος θα καλύπτε νομικά το service;Σε αυτή την περίπτωση χίλιες φορές ένας δυσαρεστημένος πελάτης.Αν εντέλλει θέλει να διαμαρτηρηθείς μπορείς να στείλεις μια επιστολη στη μαμά εταιρεία του εκάστοτε επώνυμου προϊόντος.Απλά θα το καταγράψουν.
    Όπως βλέπεις τα επιχειρήματα σου δεν ευσταθούν από τη στιγμή που την όποια επισκευή δεν την καλύπτει κάποιο πρόγραμμα κάλυψης επισκευών
    Αν εντέλλει πιάνει το χέρι σου μπορείς να παραγγείλεις από το internet το ανταλλακτικό.Είδες πουθενά στο internet τιμοκατάλογο επισκευών σε εξουσιοδοτημένα service χωρίς να δει τεχνικός την συσκευή;
    Πρόσφατα κάποιος έξυπνος προσφέρθηκε να επισκευάσει iphone φίλου σε 1 εβδομάδα σε τιμή εξευτελιστική;Όχι μόνο δεν έγινε η επισκευή αλλά παρουσίασε στο τηλέφωνο και άλλο λειτουργικο πρόβλημα και εντέλλει το τηλέφωνο επισκευάστηκε με... πολύ ζόρι μετά από 3 μήνες;
    Δυστυχώς αυτοί είναι οι νόμοι της αγοράς.


    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη radioamateur : 16-09-12 στις 16:29
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    RADIOAMATEUR


    https://www.facebook.com/radioamateurhellas.gr

  6. #16
    Uploader Το avatar του χρήστη Τρελός Επιστήμονας
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    Κλεινόν Άστυ
    Μηνύματα
    1.950

    Προεπιλογή

    Αυτά θα συμβαίνουν όσο τα εμπορεύματα είναι προγραμματισμένα βραχύβια, η τεχνολογία θα αλλάζει εκβιαστικά κάθε λίγο και οι εταιρείες θα ενδιαφέρονται περισσότερο για βραχυπρόθεσμα κέρδη παρά για μακροπρόθεσμα οφέλη και ποιότητα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Είμαι αυτό που κάθε στιγμή γίνομαι.

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον Τρελός Επιστήμονας για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Hary Dee (16-09-12)

  8. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη makis.civ
    Όνομα
    Μάκης
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    246

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radioamateur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς σου ζήτησαν να πληρώσεις γιατί σε συσκευή εκτός εγγύησης.Από τη στιγμή που ζητάς επισκευή εκτός εγγύησης τι ψάχνεις;Αν είχες επίσημο εξουσιοδοτημένο service θα έκανες επισκευές ή θα χάριζες με 5 ευρώ;Τα λειτουργικά έξοδα πως θα τα κάλυπτες; Με άερα;Θα είχες Έλληνες ή Πακιστανούς για υπαλλήλους;Έχε υπόψιν ότι τα ανταλλακτικά δεν δίδονται σε άσχετους με το αντικείμενο γιατι μπορεί αύριο να διαμαρτυρηθούν ότι τους κατέστρεψαν την όποια συσκευή.Ποιος θα καλύπτε νομικά το service;Σε αυτή την περίπτωση χίλιες φορές ένας δυσαρεστημένος πελάτης.Αν εντέλλει θέλει να διαμαρτηρηθείς μπορείς να στείλεις μια επιστολη στη μαμά εταιρεία του εκάστοτε επώνυμου προϊόντος.Απλά θα το καταγράψουν.
    Όπως βλέπεις τα επιχειρήματα σου δεν ευσταθούν από τη στιγμή που την όποια επισκευή δεν την καλύπτει κάποιο πρόγραμμα κάλυψης επισκευών
    Αν εντέλλει πιάνει το χέρι σου μπορείς να παραγγείλεις από το internet το ανταλλακτικό.Είδες πουθενά στο internet τιμοκατάλογο επισκευών σε εξουσιοδοτημένα service χωρίς να δει τεχνικός την συσκευή;
    Πρόσφατα κάποιος έξυπνος προσφέρθηκε να επισκευάσει iphone φίλου σε 1 εβδομάδα σε τιμή εξευτελιστική;Όχι μόνο δεν έγινε η επισκευή αλλά παρουσίασε στο τηλέφωνο και άλλο λειτουργικο πρόβλημα και εντέλλει το τηλέφωνο επισκευάστηκε με... πολύ ζόρι μετά από 3 μήνες;
    Δυστυχώς αυτοί είναι οι νόμοι της αγοράς.

    Μάλλον δεν διάβασες το μνμ μου. Δεν διαφωνώ μαζί σου, απλά θα μπορούσε να μου πει απλά ότι δεν μπορώ να σου δώσω το ανταλλακτικό. δεν χρειαζόταν να το αποφύγει με αυτόν τον τρόπο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη Papas00zas
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2011
    Περιοχή
    Καστοριά
    Μηνύματα
    994

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radioamateur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο.Το κόστος του ανταλλακτικού μπορεί να είναι το ελάχιστο και η τιμή αυτή ισχύει μόνο για το service για τεχνικούς αλλά σίγουρα όχι για άσχετους με το αντικείμενο.Σε κάθε περίπτωση επισκευή εκτός εγγύησης είναι πολύ υψηλό.Μην τα θέλουμε όλα δικά μας.
    Αν κάποιος είναι ικανός να επισκευάζει από μόνος του μια ηλεκτρονική συσκευή ας το πράξει αλλά δεν έχει δικαίωμα να διαμαρτύρεται δημοσίως για τις τιμές.Θα ήθελα επισημάνω ότι το service δίνει περιορισμένη εγγύηση πάντα.Επίσης η επίσημη εγγύηση δεν καλύπτεi accidental damage.Αυτοί είναι οι κανόνες της αγοράς και σε όποιον αρέσουν...
    Κρατώ αυτη τη φράση και σε ρωτάω: Δεκτόν και σωστό αυτό που λες. Αλλά αν γίνει κάτι τετοιο τι πώς πάει μετά; Επίσης και στην περίπτωση που δεν ισχύει η εγγύηση τι γίνεται με το accidental damage;
    υ.γ η sony δεν έχει ποτέ καλό service- από αυτόν τον τομέα είναι τελίως χάλιααν θες θα γράψω και ένα παράδειγμα που μου έτυχε....βρασε ρύζι

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όχι άλλους μΕ....PICάραμε!!!!
    ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΧΑΡΙΣΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ - ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΕΚΔΙΚΩΝΤΑΙ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΓΩΝΕΣ

  10. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radioamateur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς σου ζήτησαν να πληρώσεις γιατί σε συσκευή εκτός εγγύησης.Από τη στιγμή που ζητάς επισκευή εκτός εγγύησης τι ψάχνεις;Αν είχες επίσημο εξουσιοδοτημένο service θα έκανες επισκευές ή θα χάριζες με 5 ευρώ;Τα λειτουργικά έξοδα πως θα τα κάλυπτες; Με άερα;Θα είχες Έλληνες ή Πακιστανούς για υπαλλήλους;Έχε υπόψιν ότι τα ανταλλακτικά δεν δίδονται σε άσχετους με το αντικείμενο γιατι μπορεί αύριο να διαμαρτυρηθούν ότι τους κατέστρεψαν την όποια συσκευή.Ποιος θα καλύπτε νομικά το service;Σε αυτή την περίπτωση χίλιες φορές ένας δυσαρεστημένος πελάτης.Αν εντέλλει θέλει να διαμαρτηρηθείς μπορείς να στείλεις μια επιστολη στη μαμά εταιρεία του εκάστοτε επώνυμου προϊόντος.Απλά θα το καταγράψουν.
    Όπως βλέπεις τα επιχειρήματα σου δεν ευσταθούν από τη στιγμή που την όποια επισκευή δεν την καλύπτει κάποιο πρόγραμμα κάλυψης επισκευών
    Αν εντέλλει πιάνει το χέρι σου μπορείς να παραγγείλεις από το internet το ανταλλακτικό.Είδες πουθενά στο internet τιμοκατάλογο επισκευών σε εξουσιοδοτημένα service χωρίς να δει τεχνικός την συσκευή;
    Πρόσφατα κάποιος έξυπνος προσφέρθηκε να επισκευάσει iphone φίλου σε 1 εβδομάδα σε τιμή εξευτελιστική;Όχι μόνο δεν έγινε η επισκευή αλλά παρουσίασε στο τηλέφωνο και άλλο λειτουργικο πρόβλημα και εντέλλει το τηλέφωνο επισκευάστηκε με... πολύ ζόρι μετά από 3 μήνες;
    Δυστυχώς αυτοί είναι οι νόμοι της αγοράς.

    καλα σοβαρα μιλας;
    δηλαδη επειδη εγω θελω ανταλακτικο που κανει 5€ αυτος το χρεωνει με την εργασια μαζι;
    πουλαει ή δεν πουλαει λιανικη;
    τι εγγυηση λες εσυ τωρα; εφοσον πουλαει λιανικη ειναι υποχρεωμενος να συμπεριφερθει οπως ολη η πιατσα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #20
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Αμ δεν πουλάει λιανική, αρνούνται να πουλήσουν. Η HTC μου αρνήθηκε να μου δώσει έναν διακόπτη power για ένα shift και το χρειάζομαι.
    Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αντίθετο με τη νομοθεσία αυτό και η δικαιολογία ήταν να ξέρεις κι εσύ σαν πρώην τεχνικός της HTC ότι δεν δίνουν και είναι παλιό εξάρτημα (είναι υποχρεωμένοι όμως να έχουν ανταλλακτικά) κλπ.
    Το θέμα είναι ότι η συσκευή είναι στο ράφι εξ αιτίας τους και αν σιγουρευτώ ότι νομικά έχουν πρόβλημα θα τους καμπανιάσει το ΙΝΚΑ.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Παρεμβολή στο κανάλι AV της TV
    By matrix in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-16, 11:51
  2. Πείτε Hi στο Juno της Nasa
    By kioan in forum Ραδιοερασιτεχνισμός
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-14, 23:22
  3. Ήχος στα FM της Θεσσαλονίκης
    By krokodilos in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-01-10, 19:09
  4. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-11-08, 01:26
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-08, 17:52

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας