Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 25

Θέμα: Κατατακτήριες απο Τει ηλεκτρονικής

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή Κατατακτήριες απο Τει ηλεκτρονικής

    Καλησπέρα σας είμαι καινούριος στο φόρουμ και φέτος πέρασα στο Τει ηλεκτρονικής Θεσσαλονίκης.
    Με ενδιαφέρουν τα ηλεκτρονικά αλλά έχω και μια τρέλα με τα οικονομικά...
    Μόλις πάρω το πτυχίο θα ήθελα να δώσω κατατακτήριες για το τμήμα διοίκησης επιχειρήσεων του ΠΑΜΑΚ και το ερώτημα μου είναι αν μπορούν να συνδυαστούν αυτά τα 2 πτυχία και τι δυνατότητες θα έχω μετά...
    Μ'αρέσει βέβαια και το τμήμα μηχανολόγων μηχανικών αλλά θα φάω περισσότερα απο 5 χρόνια να το τελειώσω οπότε μάλλον κάτι σε οικονομικό σκέφτομαι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη edgar
    Όνομα
    *
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    *
    Μηνύματα
    326

    Προεπιλογή

    παρε πρωτα το ενα χαρτι στην ηλεκτρονικη και βλεπεις μετα. αβυσσος η ελληνικη τριτοβαθμια εκπαιδευση.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. 3 μέλη ευχαρίστησαν τον edgar για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    Hatzitesla (18-09-12), leosedf (18-09-12), picdev (19-09-12)

  4. #3
    Μέλος
    Όνομα
    ..
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    246

    Προεπιλογή

    Δεν θα έχεις ούτε το στοιχειώδες γνωστικό υπόβαθρο για να δώσεις κατατακτήριες. Εδώ και ηλεκτρολογία πχ να θελες που είναι ότι πιο συναφές με την ηλεκτρονική, πας σε φρόντ γιατί είναι παλούκια τα θέματα και ελάχιστες οι θέσεις, φαντάσου σε έναν άσχετο τομέα τι γινεται.
    Αυτό που κάνουν/κάνανε αρκετοί ήταν το MBA. Γνώμη μου αν δεν σ αρέσει εκεί που είσαι ξαναδώσε παν/ ή αν αντέχουν οι δικοί σου πάνε έξω.
    nuff said.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Τρελος Επιστημονας...
    Όνομα
    Ορεστης
    Εγγραφή
    Jan 2007
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    298

    Προεπιλογή

    Μπορείς να δεις ποιοι απόφοιτοι ΤΕΙ/ΑΕΙ (δηλ. από ποια τμήματα) γίνονται δεκτοί τώρα στα οικονομικά τμήματα του ΠΑΜΑΚ. Αν και λίγο τα μπερδεύεις τα πράγματα...

    Σκέψου τί σ'αρέσει περισσότερο και βάσει αυτού διάλεξε ποιον δρόμο θα ακολουθήσεις. Έχεις χρόνο μπροστά σου για μια απόφαση που θα σου σημαδέψει (κυριολεκτικά) την μετέπειτα ζωή σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη katmadas
    Όνομα
    Φανης
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    2.927

    Προεπιλογή

    Απο Ηλεκτρονικα ξερεις?
    Σαρεσουν αν δεν ξερεις?

    Το τμημα της ηλεκτρονικης και ειδικα της Θεσσαλονικης δεν ειναι απο αυτα που περνεις το πτυχειο ετσι απλα...

    Πανω απο τους μισους που ειχαμε ξεκινησει δεν το τελειωσανε ποτε...

    Οποτε ο edgar μιλισε σοφα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Καλοκαιρι ειναι αν ετσι νιωθεις....
    www.oramasolutions.com

    Linkedin

  7. #6
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Λογικό να παίρνουν δύσκολα πτυχίο επειδή η βάση είναι χαμηλή ενώ χρειάζεται καλά μαθηματικά όπου η πλειονότητα γράφει 2-5 όπως επίσης επειδή είναι Τει πολλοί δεν πατάνε σε μαθήματα και όταν έρθει η ώρα της εξεταστικής διαβάζουν.
    Στην περίπτωση μου είμαι απ'αυτους που έγραψαν πολύ καλα στα μαθηματικά,συγκεκριμένα 15 οπότε με ένα στοιχειώδη διάβασμα πιστεύω σε 4 χρόνια θα την βγάλω την σχολή.
    Μπορώ να δώσω κατατακτήριες στο οικονομικό μιας δεν υπάρχει περιορισμός...
    Απλά θα ήθελα να μάθω αν μπορώ να συνδυάσω αυτά τα 2 πτυχία(ηλεκτρονικής-διοίκησης επιχειρήσεων ή ηλεκτρονικής-εφαρμοσμένης πληροφορικής) ώστε να "χτυπήσω" μια καλή θέση στο μέλλον.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Νίκαια
    Μηνύματα
    219

    Προεπιλογή

    Φίλε παράτα τα Ηλεκτρονικά και ασχολήσου με τα οικονομικά κατα τη γνώμη μου. Τώρα αν θέλεις να κάνεις και τα δυο κάντα αλλά αν σ'αρέσουνε πιο πολύ τα οικονομικά και έχεις και ένα χαρτί Ηλεκτρονικής τότε πας για μανατζαρέος που δεν είναι άσχημα. Με τα ηλεκτρονικά μπορείς να συνδύασεις οτι πτυχίο γουστάρεις αλλά είναι και πιο πολύ τι σ'αρέσει. Μη κάνεις πολλά και επιφανειακά κάνε ένα και σε αυτο που θα κάνεις κοίτα να αποκτήσεις αρχ@@ ....

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #8
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Τα ηλεκτρονικά μ αρέσουν γι αυτό τα επέλεξα ενώ μπορούσα να πάω σε οικονομικά τμήματα.
    Το θέμα μου ειναι μετά το πτυχίο τι θα κάνω..
    Θα ήθελα να κάνω κάποιο μεταπτυχιακό αλλά απ'οτι ξέρω στα πανεπιστήμια και με άριστα να έχεις πάρει το πτυχίο δεν έχεις πιθανότητες να γίνεις δεκτός.
    Στο τμήμα μου μπορώ να κάνω ένα μεταπτυχιακό αλλα δεν με ενδιαφέρει τόσο πολυ,μπορεί στο μέλλον να αλλάξω γνώμη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη balantis20
    Όνομα
    Βαλάντης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    38

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα έχεις ούτε το στοιχειώδες γνωστικό υπόβαθρο για να δώσεις κατατακτήριες. Εδώ και ηλεκτρολογία πχ να θελες που είναι ότι πιο συναφές με την ηλεκτρονική, πας σε φρόντ γιατί είναι παλούκια τα θέματα και ελάχιστες οι θέσεις, φαντάσου σε έναν άσχετο τομέα τι γινεται.
    Αυτό που κάνουν/κάνανε αρκετοί ήταν το MBA. Γνώμη μου αν δεν σ αρέσει εκεί που είσαι ξαναδώσε παν/ ή αν αντέχουν οι δικοί σου πάνε έξω.
    nuff said.
    Πραγματικα πολυ καλη η προταση του rch.....
    Χωρις να θελω να σε απογοητευσω αλλα πειδη τα εχω ζησει,με τοσο ασχημες υλικοτεχνικες υποδομες ανα τα τει της χωρας μην φανταστεις οτι θα μεινεις ικανοποιημενος,τουλαχιστον στον τομεα που πετυχες.....χρειαζεται θεληση απο μερους σου να το ψαξεις το αντικειμενο κατι που προυποθετει τον παραγοντα του να το "επιλεγεις γιατι σου αρεσει"....Τα οικονομικα απεχουν και δεν εχεις εμμεση λυση επιλογης μεταπτυχιακου προγραμματος σε αυτον τον τομεα ακομα κι αν "χτυπησεις" βαθμους,οποτε αν εισαι και απο ενιαιο λυκειο ξαναδωσε για πανεπιστημιο σε αυτο που θες....(ειναι το μονο που απομενει μεσα στον φαυλο κυκλο της ανασφαλειας που ζουμε ολοι οι νεοι σημερα )



    Τωρα που παρατησα το τει αν αντεχαν οι δικοι μου θα τους προτεινα για σπουδες εξω αλλα ασοψεται η κατασταση....

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη Hatzitesla
    Όνομα
    Spyros
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Nicosia
    Μηνύματα
    90

    Προεπιλογή

    Νομίζω το όλο θέμα έχει να κάνει με το πόσο ισχυρά είναι τα κίνητρα που σε ωθούν στον εκάστοτε κλάδο...
    Η αγάπη για τα οικονομικά (paradox) και τα ηλεκτρονικά ταυτόχρονα σε φέρνει σε ένα δίλλημα για το οποίο,
    όποια απόφαση και να πάρεις, θα μετανιώνεις αργότερα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    “All generalizations are false, including this one.”
    ~~~~~~~~~~~~ Mark Twain ~~~~~~~~~~~

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Κατατακτήριες σε τμήμα ηλεκτρονικής..
    By bababoulas in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-15, 12:48
  2. ΤΕΙ Ηλεκτρονικής...
    By SilverWolf in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-14, 00:17
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-13, 19:33
  4. Φυσική ηλεκτρονικής ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
    By foithths in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-08, 18:22
  5. ΤΕΙ Ηλεκτρονικής Αθηνών
    By Γιάννης in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-05, 23:54

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας