Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 20

Θέμα: Βιβλιο για συστηματα ασφαλειας...

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη dmyl
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    ΑΘηνα
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    και ομως μεσω χαβαλε ποση αληθεια !!!!!!!!!!!!!!!! Αν την ασφαλεια μας την αναθετουμε σε ηλεκτρολογους και πασα τυχαρπαστο και καλα γνωστη ετσι συμβαινει.Στο τελος την πληρωνει ο ιδιοκτητης και ο μαθητευομενος (μην τον ξεχναμε και αυτον!!)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Συστήματα Προηγμένης Τεχνολογίας http://www.dmsystems.gr
    Το blog των συστηματων ασφαλειας

  2. #12
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    φιλε dmyl.
    επειδη παρακολουθω προσεκτικα τις απαντησεις που δινεις εχω τις εξης αποριες που θελω να μου λυσεις καποια μερα. σε φιλικο παντα επιπεδο.
    διευκρινησε μου για ποιον ειδικο αναφερεσαι, γνωστη,ειδημονα,σπουδαγμενο ή τελως παντων ποιον θεωρεις εσυ.
    εγω ο αδαης εχω δει δεκαδες τρυπες σε εγκαταστασεις απο σοβαρες εταιριες στον χωρο.
    ποιος ειναι ο ειδικος;αυτος που εχει αδεια;που εχει μαγαζι;που εχει πτυχιο;


    Υ.Γ lepouras πες το ψεματα. χα χα χα.
    μετα δεν βγαινει και ακρη.ο ενας τα ριχνει στον αλλο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη stinger
    Όνομα
    Σπυρος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ανδραβιδα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    επειδη κι εγω παρακολουθω τις απαντησεις του dmyl σε καθε ποστ του αναφερεται συνεχως σε επαγγελματιες..ειδικους του χωρου..ολοκληρωμενες λυσεις κτλ..κτλ λες και προσπαθει να τονισει συνεχως πως εχει εταιρια με συστηματα η πως ο ιδιος ειναι επαγγελματιας κτλ (του τα εχω πει και σε αλλο θεμα).δεκτο και μακαρι να ειναι ετσι αλλα μην υποτιμας ολους τους αλλους..πχ ηλεκτρολογους δεν ξερεις τι εξιδικευση μπορει να εχει καποιος
    επειδη εχω περασει απο εταιρια σαν την δικη του θα ηθελα να ξερει πως ασχετοι υπαρχουν παντου οσο κι αν δεν αρεσει..

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον stinger για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    vasilllis (25-09-12)

  5. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    δεν είναι δύσκολο να βάλεις συναγερμό, και ηλεκτρολόγος μπορεί να τον βάλει και γενικά όποιος ξέρει τα βασικά ηλεκτρονικά και έχει διαβάσει και πέντε πράγματα μια χαρά μπορεί να το κάνει,
    το θέμα ειναι να τηρεί κάποια στάνταρ , να μην κάνει άρπα κόλα δουλειά και να εφαρμόζει 5-10 λεπτομέρειες μυστικά.
    τα υπόλοιπα είναι θέμα εμπειρίας

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη dmyl
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    ΑΘηνα
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Καλησπερα σας.

    Δεν υποτιμαω κανεναν σας αντιθετως ακουω προσεκτικα τι λετε και πολλες φορες εχω ευνοηθει απο αυτα που γραφεται εδω μεσα.Αντιθετως ομως δεν θα ηθελα να νιωθει κανενας υποτιμημενος ολοι εχουμε τις γνωσεις μας , τις εμπειριες μας και τις αποψεις μας. Ποτε δεν σας θεωρησα χαζους η βλακες η κατι υποτιμητικο η κατι κατωτερο απο καποιον αλλο. Χερομαι που καποιοι παρακολουθουν αυτα που γραφω και τα σχολιαζουν αυτο κατι δειχνει.

    Τωρα ως προς τις αποριες σας
    Υπαρχουν πολλοι γνωστες στα διαφορα επαγγελματα και οποιος ασχολειται σε οποιο επιπεδο μπορει αναλογως και να κρινει το καλο και το κακο.Τωρα προφανως υπαρχουν ερασιτεχνες που ειναι μακραν καλυτεροι απο καποιο επαγγελματια αλλα δεν σημαινει οτι οι επααγγελματιες η μεγαλες - μικρες εταιριες κλπ ειναι κατωτερου επιπεδου. Εχω πολλα παραδειγματα να δειξω σε οποιον ενδιαφερεται με μια βολτα για καλες , μετριες , κακες και αριστες εγκαταστασεις και εκει θα μπορεσει να κρινει μονος του.

    Ως προς τους ηλεκτρολογους χερομαι που υπαρχουν σαν επαγγελμα και σαν υπηρεσια στο χωρο αλλα μια μεριδα απο αυτους χαλανε λιγο το χωρο οπως και μερικοι αλλοι που ειναι και ηλεκτρονικοι η οτι δηποτε αλλο.

    Σκοπο δεν εχω να θιξω κανεναν σας , δεν εχω τιποτα με κανεναν και δεν εχω προσωπικα και καλο θα ηταν να μου φερεσται με ευγενεια οπως κανω και εγω σε ολους σας.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Συστήματα Προηγμένης Τεχνολογίας http://www.dmsystems.gr
    Το blog των συστηματων ασφαλειας

  7. #16
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Δημήτρη εγώ προσωπικά δεν θίχτηκα και ούτε θίγομε εύκολα(λέμε τώρα).
    Αλλά καλό θα είναι και εσύ να μην αφήνεις τον λόγο σου να φαίνεται σαν να φταίει κάποιος κλάδος για το κακό ριζικό μας.

    Όλοι μας λέμε ότι υπάρχουν κακοί σε όλα τα επαγγέλματα. και κυρίως όταν κάποια από αυτά όπως δίκτυα, συναγερμός έχει να κάνει με συνδυασμό 2 ανθρώπων(επαγγελμάτων) τότε πάντα ο γνωστικότερος(λέμε πάλι) ρίχνει το μπαλάκι, τα προβλήματα και τα κουσούρια του στον από κάτω.
    Δεν βγάζω άκρη με τα καλώδια γιατί τα έκανα μαντάρα στην τοποθέτηση του συναγερμού τότε φταίει ο ηλεκτρολόγος.
    Γίναμε όλοι κομπιουτεράδες και δε στήνετε το ρημάδι το δίκτυο πάλι ο ηλεκτρολόγος φταίει. Δεν έβαλε σωστά, καλά καλώδια δεν δεν δεν.

    Εγώ δεν έχω πρόβλημα να έρθει και να σκάψει και να σωληνώσει και να τραβήξει και τα καλώδια του ο εκάστοτε τεχνικός συναγερμού αρκεί να μην μου κάνει τα δικά μου μαντάρα(προσωπικά ζητάω από τον ιδιοκτήτη να φέρει όπιον έχει να μου πει τη θέλει να του περάσω αν και αυτό πολλές φορές έχει σαν αποτέλεσμα αυτό που ανέφερα στο άλλο ποστ μου με πολααα παραδείγματα).

    Από την αλλη πάλι και αρκετοί ηλεκτρολόγοι προκειμένω να έχουν περισσότερη δουλεία κέρδος κλπ τα κάνουν όλα και συμφέρουν. Κακό δεν είναι αρκεί να ξέρεις πραγματικά ένα αντικείμενο και όχι ααα αυτό έχει χρήμα κάτσε να το κάνω και αυτό χωρίς υποδομή χωρίς τίποτα.

    Όσο για τρύπες σε συστήματα άσε να σου πω και εγω για μεγάλη εταιρία στον χώρο με δημόσια έργα θυγατρική πολύ μεγαλύτερης εταιρίας που με μελέτη τους και εγκατάσταση συστημάτων τους διαρρήχτηκε κτίριο 3.500 τ.μ. με τον πιο ηλίθιο τρόπο και μάλιστα όταν τους υπέδειξα τις τρύπες τους και υπήρχε η δυνατότητα (όπως κάναν αργότερα χρεώνοντας εξτρά) να κλείσουν. και και και .

    Μεγάλη κουβέντα θα πιάσουμε πάλι και το βλέπω να ξεφεύγουμε από το αρχικό ερώτημα του παιδιού.(θα μπει και ο ΚΟΚΑR και ποιος με σώνει μετά)

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  8. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη kokoblue
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Βολος
    Μηνύματα
    534

    Προεπιλογή

    Ειρηνη υμιν παιδια....Σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν οι καλοι οι ασχετοι και οι μετριου επιπεδου...το θεμα ειναι ο πελατης τι θελει...θελει εναν εγκαταστατη να τελειωσει την δουλεια του;;
    η θελει ενα καλο εγκαταστατη ο οποιος θα του κανει ωραια προσεκτικη δουλεια και θα του εξηγησει και 5πργμτ;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη dmyl
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    ΑΘηνα
    Μηνύματα
    112

    Προεπιλογή

    Ειρηνη υμιν παιδια +10000000000000000 συμφωνω απολυτα κυριοι σε ολα τα επαγγελματα υπαρχουν καλοι και κακοι. Ας μην ξεφευγουμε απο το θεμα και απο την βοηθεια που ζητησε το αλλο μελος.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Συστήματα Προηγμένης Τεχνολογίας http://www.dmsystems.gr
    Το blog των συστηματων ασφαλειας

  10. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη turist
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    307

    Προεπιλογή

    Γιατί ξεφεύγουμε πάντα?

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #20
    Μέλος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Μηνύματα
    1.422

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από turist Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί ξεφεύγουμε πάντα?
    γιατί υπάρχουν ΑΣΧΕΤΟΙ...!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    ...

  12. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον nikknikk4 για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    jimk (24-09-12)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-13, 00:27
  2. βιβλιο για MOSFET
    By billtech in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-12, 20:13
  3. Βιβλιο για ραδιοφωνία FM?
    By mikekyrou in forum Ερωτήσεις Θεωρίας
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-11, 20:02
  4. ΒΙΒΛΙΟ ΓΙΑ AVR
    By george_007 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-03-08, 21:36

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας