Σελίδα 1 από 8 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 75

Θέμα: ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ APOLLO TD 16

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    περιστερι
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ APOLLO TD 16

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ APOLLO TD 16. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ ΕΧΩ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΖΩΝΕΣ ΜΕ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ 2.2ΚΩ. ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΜΙΑ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΣΤΗΝ ΖΩΝΗ 1 ΜΑ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΜΕΝΗ Η ΕΠΑΦΗ )ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΟΠΛΙΣΗ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΔΕΝ ΣΥΜΒΕΝΗ ΤΙΠΟΤΑ.ΒΓΑΖΩΝΤΑΣ ΤΩΡΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΖΩΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩΝΤΑΣ ΕΛΕΝΧΟ ΑΝΟΙΧΤΩΝ ΖΩΝΩΝ ΤΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΖΩΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΕΣ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ.



    Υ.Γ. ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΕΝΑΣ ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ LED ΑΝΑΒΕΙ.



    Υ.Γ.2 ΕΧΩ ΤΟ LCD ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ VENUS FSD.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    MANΘΟΣ
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    57

    Προεπιλογή

    Έχεις προγραμματίση το κέντρο ότι δουλεύει με τερματικές αντιστάσεις?Σελίδα 27 του οδηγού εγκατάστασης του ΑPOLLO.Επίσης πόσες ζώνες έχεις?Μήπως έχεις πάνω απο 8 και έχεις κάνει διπλασιαζμό?Μπορεί αλλά λίγο απίθανη περίπτωση είναι να έχει κολλήση η επαφή.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη stinger
    Όνομα
    Σπυρος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ανδραβιδα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από glarosni Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΥ APOLLO TD 16. ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΕΞΗΣ ΕΧΩ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΖΩΝΕΣ ΜΕ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ 2.2ΚΩ. ΕΧΩ ΣΥΝΔΕΣΕΙ ΜΙΑ ΜΑΓΝΗΤΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΣΤΗΝ ΖΩΝΗ 1 ΜΑ ΟΤΑΝ ΑΝΟΙΓΩ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ (ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΑΤΑΣΤΗΜΕΝΗ Η ΕΠΑΦΗ )ΑΦΟΥ ΕΧΩ ΟΠΛΙΣΗ ΠΡΩΤΑ ΤΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΔΕΝ ΣΥΜΒΕΝΗ ΤΙΠΟΤΑ.ΒΓΑΖΩΝΤΑΣ ΤΩΡΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΖΩΝΕΣ ΚΑΙ ΚΑΝΩΝΤΑΣ ΕΛΕΝΧΟ ΑΝΟΙΧΤΩΝ ΖΩΝΩΝ ΤΟΥ ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΟΤΙ ΟΛΕΣ ΟΙ ΖΩΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΛΕΙΣΤΕΣ.ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ ΒΟΗΘΕΙΣΤΕ ΜΕ.



    Υ.Γ. ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΚΟΥΓΕΤΕ ΕΝΑΣ ΗΧΟΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΤΑΣΧΗΜΑΤΙΣΤΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ LED ΑΝΑΒΕΙ.



    Υ.Γ.2 ΕΧΩ ΤΟ LCD ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ ΚΑΙ ΤΗΝ VENUS FSD.
    γεια σου φιλε μου...κατ αρχας μην γραφεις κεφαλαια αν μπορεις..
    οσον αφορα τον συναγερμο σου σιγουρα εχεις κανει η δεν εχεις κανει καλο προγραμματισμο...αν την μαγνητικη επαφη της πορτας την εχεις συνδεσει στο πληκτρολογιο και δεν εχεις κανει τον αντιστιχο προγραμματισμο δεν υπαρχει περιπτωση να δει παραβιαση..
    επισης μπορεις να τσεκαρεις τις ζωνες σου αν παιζουν απο την κατηγορια ''ελεγχος ανοικτων ζωνων''
    αλλο ενα σημειο που πρεπει να προσεξεις ειναι τα dip switch που βρισκονται στο πληκτρολογιο σε τι συνδιασμο ειναι..μπορει να ειναι δηλωμενο το πληκτρολογιο στο δευτερο παρτισιον να δουλευει και οι ζωνες σου να ειναι προγραμματισμενες στο πρωτο πατρισιον..
    ολα αυτα ειναι θεμα προγραμματισμου...προσεξε τα
    εχεις παρει ενα πολυ καλο συναγερμο...διαβασε λιγο εγχειριδιο εγκαταστασης και θα καταλαβεις τι φταιει και για επομενες αποριες εδω ειμαστε
    οσον αφορα τον θορυβο που λες οφειλεται στην συχνοτητα λειτουργιας του παλμοτροφοδοτικου και ειναι φυσιολογικο κατα την sigma.. το λαμπακι που αναβοσβηνει οφειλεται στην σειριακη επικοινωνια του πληκτρολογιου με τον πινακα και ειναι φυσιολογικο

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stinger : 15-11-12 στις 23:33

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη coverelectronics
    Όνομα
    Χρίστος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής
    Μηνύματα
    173

    Προεπιλογή

    Εγώ πάλι πιστεύω ότι δεν έχει τερματίσει σωστά την EOL και δείχνει μόνιμα κλειστή. Όπως έρχονται τα 2 καλώδια της επαφής βάλε την αντίσταση σε σειρά στο 1 από τα 2 καλώδια.Την ζώνη την τερματίζεις στην κλέμμα Ζ1 και σε ενα COM.Φυσικά παίζει ρόλο και ο προγραμματισμός, αλλά όπως είπε και ο φίλος νωρίτερα, πάνε στον ελέγχο συστήματος, μετα ελέγχο ανοικτών ζωνών και δες ποιες είναι ανοικτές και πως αντιδρά. Είναι πολύ πιθανό να είναι και απενεργοποιημένη η συγκεκριμένη ζώνη, σε περίπτωση που κάποιος άλλος τον είχε πρίν απο σένα!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Cover Electronic Systems //// Συστήματα Ασφαλείας - Ηλεκτρονικές Εφαρμογές

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη σεατ 2
    Όνομα
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    ΚΙΛΚΙΣ=ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    338

    Προεπιλογή

    φυσικο εινε να μην χτυπαει αφου η ζωνη 1 εινε ζωνη με χρονoκαθυστεριση.οπλισε το συστημα ανοιξε την πορτα που εινε το μαγνητακι περιμενε 20-30 δευτερολεπτα και θα δεις οτι βαραει.αναλογα με ποσo χρονο εξοδου εχεις προγραμματισει στην ζωνη 1.η αλλες ζωνες δουλευουν;;; TROUBLE (ΚΟΚΚΙΝΟ): Ανάβει όταν υπάρξει κάποιο πρόβλημαστην μονάδα, όπως: συναγερμός, διακοπή ρεύματος, πτώση τάσης
    του συσσωρευτή, καμένες ασφάλειες, απώλεια ώρας, αδυναμία
    επικοινωνίας με τον κεντρικό σταθμό. η μπορει να εινε ηχητικη προιδοποιοιση για τον χρονο εισοδου-εξοδου.o ηχος μηπως ακουγετε απο το κεντρο η απο το πληκτρολογιο;;αυτα απο μενα πιστευω να βωηθησα φιλε

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη σεατ 2 : 16-11-12 στις 04:13

  6. #6
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    νικος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    περιστερι
    Μηνύματα
    4

    Προεπιλογή

    Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
    Τελικα ηταν το πληκτρολογιο ευχαριστω stinger.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη stinger
    Όνομα
    Σπυρος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ανδραβιδα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από glarosni Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις σας.
    Τελικα ηταν το πληκτρολογιο ευχαριστω stinger.
    να εισαι καλα φιλε μου...ειναι πολυ καλος συναγερμος..διαβασε τις δυνατοτητες του ωστε να τον αξιοποιησεις στο επακρο..εγω πλεον χρησιμοποιω μονο sigma συναγερμους..θα μεινεις ευχαριστημενος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον stinger για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    coverelectronics (16-11-12)

  9. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη coverelectronics
    Όνομα
    Χρίστος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Νέα Μουδανιά Χαλκιδικής
    Μηνύματα
    173

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stinger Εμφάνιση μηνυμάτων
    να εισαι καλα φιλε μου...ειναι πολυ καλος συναγερμος..διαβασε τις δυνατοτητες του ωστε να τον αξιοποιησεις στο επακρο..εγω πλεον χρησιμοποιω μονο sigma συναγερμους..θα μεινεις ευχαριστημενος.
    και πολύ καλά κάνεις, στηρίζουμε τα ελληνικά προϊόντα!!!! Και δεν εχουν να ζηλέψουν τίποτα από τα εισαγόμενα!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Cover Electronic Systems //// Συστήματα Ασφαλείας - Ηλεκτρονικές Εφαρμογές

  10. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον coverelectronics για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    stinger (16-11-12)

  11. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    278

    Προεπιλογή

    παιδια με το συγκεκριμενο πληκτρολογιο http://www.emimikos.gr/shop/product....cat=413&page=1 ειναι ευκολος ο προγραμματισμος του Apollo γιατι θελω να συνδεσω 2 και το αλλο με την lcd οθονη ειναι ακριβο ?????

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη stinger
    Όνομα
    Σπυρος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ανδραβιδα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    με αυτο που δειχνεις θα χρησιμοποιησεις μονο 8 ζωνες...το κεντρο σου υποστηριζει μεχρι 16...κριμα ειναι να μεινει αναξιοποιητος...αυτο το πληκτρολογιο σου κανει http://www.emimikos.gr/shop/product....cat=413&page=1
    οσον αφορα τον προγραμματισμο πιστευω οτι δεν υπαρχει πιο κατανοητο μενου απο αυτο του απολο...οποτε δεν θα εχεις κανενα προβλημα...κατεβασε τα manual απο την sigma και διαβασε τα πρωτα

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 8 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με partition σε συναγερμο apollo
    By harry2209 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-13, 21:41
  2. βοηθεια για συναγερμο
    By xarisxxx in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-04-12, 00:38
  3. Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-04-07, 11:58
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-05, 23:15

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας