Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 44 από 44

Θέμα: Πρόταση για αποκοδικωποιητή MPEG4

  1. #41
    Μέλος Το avatar του χρήστη iRobot
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Oct 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    33

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosss Εμφάνιση μηνυμάτων
    είμαι υπέρ του να πάρεις hd , 25 έχει στην καλύτερη περίπτωση ο sd ( με ολο το αίσχος τς κοροϊδίας του κινεζου και απο θέμα ποιότητας ) και 30 κάνει ενας hd πολύ ανώτερος απο θέμα ποιότητας frimware και κλπ ... το κακό είναι οτι δεν εχω δει κάποιο hd με έξοδο rf , ( αν είδε κάποιος ας μας πει ) όπως οταν βγήκαν τα βίντεο κάποτε ... για θυμηθείτε λίγο το mpeg2 ... δεν ξέρω τ λεει η ντιτζια και δεν νομίζω να είναι κανείς ιδιώτης υποχρεωμένος για τίποτα ... εξάλλου οι πανελλαδικοί σταθμοί τροφοδοτούν την ντιτζια με χρήμα .. λες να τους υποχρεώσει κιολλας ?? αυτο που άκουσα δεν μου το είπε περιπτεράς ... μου το ειπε τεχνικός επικοινωνίας λινκ και κλπ .. απ την αρχή τς βδομάδας ξεκίνησαν και ξεσκαταρουν σαβούρα απ το κέντρο του χωρτιατη ... πιστεύεις οτι για 10 χρόνια θα τους βλέπεις σε sd ??? ξανα θυμηθείτε το mpeg2 ... σε σχέση με sd ... εκτός κ αν νομίζει κανείς οτι θα ξανα γίνει η τηλεόραση απο ασπρόμαυρη έγχρωμη ...
    1) Το ότι θα προτιμήσεις να αγοράσεις έναν SD από έναν HD δεν σημαίνει ότι ο πρώτος είναι μια φτηνή κινεζιά και ο δεύτερος εξαιρετικής ποιότητας. Μην λέτε ότι θέλετε. Στις περισσότερες των περιπτώσεων οι ίδιες εταιρίες κατασκευάζουν και τα δύο είδη δεκτών.
    2) Αν έβλεπες το link που παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω θα έβλεπες ότι τα κανάλια είναι υποχρεωμένα να συνεχίσουν να εκπέμπουν ΚΑΙ σε SD ακόμα και αν ξεκινήσουν να εκπέμπουν σε HD.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #42
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Είχα ακούσει ότι η αναλογική εκπομπή στην Αθήνα, από Πάρνηθα, θα διακοπεί.
    Ξέρετε αν όντως θα διακοπεί και πότε; (νομίζω τέλη του '12; )

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  3. #43
    Μέλος Το avatar του χρήστη lynx
    Όνομα
    Л3F73R15
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    10km Perimetrically
    Μηνύματα
    2.042

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Γιώργος Ανώνυμος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Τ65 δεν διαθέτει έξοδο RF και έχει αναφερθεί από χρήστες ότι ως media player δεν υποστηρίζει τους σκληρούς δίσκους 2,5" οι οποίοι τροφοδοτούνται από τη θύρα usb του δέκτη. Προφανώς το τροφοδοτικό του δεν παρέχει το απαιτούμενο ρεύμα για την λειτουργία τους...
    αυτό που το βρήκες?...με ενδιαφέρει και εμένα αυτός ο δέκτης και αυτό που εγώ τουλάχιστον
    διάβασα, είναι οτι αν κάνεις εγγραφή σε στικάκι αυτό θα πρέπει να είναι αρκετά γρήγορο για να
    μην σου διακόψει την εγγραφή, ενώ στα μοντέλα των σκληρών δίσκων που δοκιμάστηκε, δεν
    υπήρχε κάποιο πρόβλημα, πιο συγκεκριμένα:


    8gb Kingston DT101 με αρκετά disconnect
    8gb Trancend JetFlash με disconnect


    σκληροί δίσκοι εξωτερικοί 2,5''

    (Hitachi 250GB 5400rpm USB 2.0
    Seagate Hybrid 500GB 7200rpm USB 3.0
    Seagate 5400rpm 500GB USB 2.0)

    http://www.avclub.gr/forum/showthrea...post1056571277


    σε αντίθεση με τα παραπάνω, στο manual του δέκτη αναφέρει οτι όντως δεν μπορούν
    να δουλέψουν σκληροί δίσκοι απο τη τροφοδοσία της USB.

    "4. External hard disk drives should be autonomously powered, since the builtinUSB port
    is unable to provide sufficient power."

    http://www.ferguson-digital.eu/en/do...tartdown/1522/

    σαφής απάντηση θεωρώ δεν υπάρχει..όποιος του αρέσει ο δέκτης αγοράζει
    και δοκιμάζει σωστά?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lynx : 14-12-12 στις 23:41

  4. #44
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    καλαμαρια
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    1) Το ότι θα προτιμήσεις να αγοράσεις έναν SD από έναν HD δεν σημαίνει ότι ο πρώτος είναι μια φτηνή κινεζιά και ο δεύτερος εξαιρετικής ποιότητας. Μην λέτε ότι θέλετε. Στις περισσότερες των περιπτώσεων οι ίδιες εταιρίες κατασκευάζουν και τα δύο είδη δεκτών.
    έχουμε αναφερθεί πιο πάνω στο νήμα γ αυτο το θέμα εκτενέστερα πιθανών και να το εξαντλήσαμε αλλά δεν το διάβασες απ την αρχή .

    2) Αν έβλεπες το link που παρέθεσε ο φίλος πιο πάνω θα έβλεπες ότι τα κανάλια είναι υποχρεωμένα να συνεχίσουν να εκπέμπουν ΚΑΙ σε SD ακόμα και αν ξεκινήσουν να εκπέμπουν σε HD.
    φυσικά και είδα το λινκ ... αμα σου πω οτι δεν μου λέει τίποτα ?? κάτι πιο χειροπιαστό ? αερολογία μιας ιδιωτικής εταιρίας που παίρνει χρήμα απ τα κανάλια ( πιθανών και μίζα απο χοντρεμπόρους αποκωδικοποιητών ) ... όπως αναφέρθηκε πάλι και πιο πάνω και απάντηση δεν πήραμε ... που αναφέρεται στην εφημερίδα της κυβερνήσεως ??? ... η .. απόφαση δικαστηρίου ... ????

    υσ : ωραίος ο Ferguson Ariva που είπες πιο πάνω πήρα έναν και λίγο που τν είδα εχει εντελώς διαφορετικό μενού απ όλους !! ( μπας και είναι λινουξοειδες ?? )

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giwrgosss : 14-12-12 στις 20:22

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 3 4 5

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερώτηση για σύνδεση αποκωδικοποιητή Mpeg4 σε PC Monitor
    By loop in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-04-15, 15:07
  2. πρόταση για συναγερμό!!!
    By jean in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-15, 22:41
  3. Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-08-14, 01:01
  4. Πρόταση για καλώδιο
    By bobo1704 in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-13, 01:35
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-13, 18:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας