Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 23

Θέμα: NAPCO GEM-P800EX-230

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    278

    Προεπιλογή NAPCO GEM-P800EX-230

    Γεια σας !! θα ηθελα να μου πειτε τη γνωμη σας για το συγκεκριμενο συναγερμο αν καποιος εχει ασχοληθει http://shopday.gr/index.php?main_pag...8#.UOBDPHcgimg
    Ειναι ευκολος στο προγραμματισμο του απο το πληκτρολογιο ? Οι οδηγιες εγκαταστασης του στα αγγλικα δεν ειναι και τοσο καλες !! μηπως εχει καποιος οδηγιες στα ελληνικα ? θελω να τον εγκαταστησω με δυο πληκτρολογια και με τη σειρηνα MARS - 250 !! Μπορω να προγραμματισω το ειδος καθε ζωνης αναλογα με τις αναγκες μου και να εχω ειδοποιηση στο κινητο μου σε περιπτωση παραβιασης ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    21

    Προεπιλογή

    Ναι κάθε ζώνη προγραμματίζεται χωριστά σύμφωνα με τις ανάγκες σου.
    Ειδοποίηση μπορεί να σου κάνει μόνο αναπάντητη σε 2 κινητά, διότι έχει κωδικοποιητή για επικοινωνία σε κέντρο λήψης σημάτων κανονικά.
    Ποιοτικά είναι καλός, άλλα δε νομίζω να σηκώνει τη MARS. Ίσως χρειαστεί να βάλεις και τροφοδοτικό ή να πάρεις μια σειρήνα με λιγότερο ρεύμα κατανάλωσης όταν ενεργοποιήται.
    Για το προγραμματισμό στη σελίδα που έβαλες λέει πως σου το προγραμματίζουν δωρεάν. Αλλιώς δες τι δε καταλαβαίνεις και ευχαρίστως θα βοηθήσουμε..

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    278

    Προεπιλογή

    και ποια αυτοτροφοδοτουμενη σειρηνα me flash θα μπορουσα να χρησιμοποιησω ? H MARS-250 δεν ταιριαζει σε ολα τα κεντρα συναγερμων?? βλεπω σε καποια πακετα της napco που εχουν στα online καταστηματα οτι τις κεντρικες μοναδες τις συνδυαζουν με τη MARS-250 !

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    21

    Προεπιλογή

    Έχεις δίκιο είναι αρκετά διαδεδομένη γιατί έχει πολλά θετικά στοιχεία. Είναι θωρακισμένη με μεταλλική επένδυση εσωτερικά, έχει ελαφρώς ποιο πολλά dB από άλλες της ίδιας κατηγορίας και συνγχρόνως είναι ίσως η ποιο φθηνή με αυτά τα χαρακτηριστικά.
    Εγώ έχω δοκιμάσει την MARS 2000 σε αυτόν τον πίνακα με 1 μόλις ραντάρ, πληκτρολόγιο, μια εσωτερική σειρήνα piezo και αν χτυπούσε πάνω από 2-3 λεπτά, γονάτιζε ο πίνακας. Φαντάσου τώρα να είχες και διακοπή ρεύματος ποιο πριν και να προσπαθούσε να φορτίσει και μπαταρίες... Πρέπει να είναι ίδια στη κατανάλωση όταν διεγείρεται.
    Δεν έχεις να χάσεις πάντως κάτι να τη δοκιμάσεις κι εσύ... το τροφοδοτικό το βάζεις και αργότερα, εφόσον χρειαστεί.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    278

    Προεπιλογή

    βασικα εγω θελω 2 πληκτρολογια ,3 ανιχνευτες κινησης και μια σειρηνα flash αυτοτροφοδοτουμενη,ας μη βαλω εσωτερικη σειρηνα ( μηπως προγραμματιζεται να χτυπαει ο βοβμητης συνεχομενα αντι για την εσωτερικη σειρηνα ? ) τι λες ? θα εχει θεμα η κεντρικη μοναδα με αυτα που θελω να συνδεσω ??

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christakosxo Εμφάνιση μηνυμάτων
    βασικα εγω θελω 2 πληκτρολογια ,3 ανιχνευτες κινησης και μια σειρηνα flash αυτοτροφοδοτουμενη,ας μη βαλω εσωτερικη σειρηνα ( μηπως προγραμματιζεται να χτυπαει ο βοβμητης συνεχομενα αντι για την εσωτερικη σειρηνα ? ) τι λες ? θα εχει θεμα η κεντρικη μοναδα με αυτα που θελω να συνδεσω ??
    Η ΜΑΡΣ 250 για να συνδεθεί με οποιοδήποτε πίνακα πρέπει να τοποθετηθεί ρελε

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Aug 2009
    Περιοχή
    πατρα
    Μηνύματα
    278

    Προεπιλογή

    Χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε !! Η MARS 250 για τους συναγερμους της roiscok θελει ρελε νομιζω !! θελει και για τους αλλους ? ας μας πει καποιος που ξερει καλυτερα !!! συνδεοντας το ρελε δηλαδη χρειαζεται λιγοτερο ρευμα η σειρηνα να τραβηξει απο το συγκεκριμενο συναγερμο ?? δε νομιζω να ισχυει κατι τετοιο !! τι λετε?

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    18

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από christakosxo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρονια πολλα και καλη χρονια να εχουμε !! Η MARS 250 για τους συναγερμους της roiscok θελει ρελε νομιζω !! θελει και για τους αλλους ? ας μας πει καποιος που ξερει καλυτερα !!! συνδεοντας το ρελε δηλαδη χρειαζεται λιγοτερο ρευμα η σειρηνα να τραβηξει απο το συγκεκριμενο συναγερμο ?? δε νομιζω να ισχυει κατι τετοιο !! τι λετε?
    Καλή χρονιά σε όλους μας .Η μαρσ 250 είναι αυτοτροφοδοτούμενη έχει δικιά της μπαταρία 12v 4.7 Ah . Παίρνεις την έξοδο από τον πίνακα και την βάζεις στο πηνίο του ρελε , COM & NC h NO στο go + h go- (ανάλογα) της σειρήνας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη turist
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    307

    Προεπιλογή

    Σε Inim πάντως επειδή τη ζήτησε ο πελάτης (αλλιώς δεν...) παίζει κανονικά πάνω στον πίνακα που έχει δικό του ρελέ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη stinger
    Όνομα
    Σπυρος
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ανδραβιδα
    Μηνύματα
    1.372

    Προεπιλογή

    εγω οσες φορες εχω χρησιμοποιησει την MARS-250 με συναγερμο sigma apollo το εκανα χωρις ρελε γιατι εχει ισχυρα ρευματα και ειναι πολυ καλυτερα.....το ρελε το χρησιμοποιει η roiscok κυριως γιατι απο ρευματα ειναι για κλαματα ο πινακας της...ο napco gem τι Aux ειχει??

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ GEMINI GEM-P800
    By electricalgian in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-17, 21:32
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-09-16, 16:07
  3. Πρόβλημα με napco p801 και πληκτρολόγιο gem rp8lcd
    By Nikvas in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-14, 15:20
  4. NAPCO GEM-P800EX-230
    By christakosxo in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-13, 20:43
  5. 12 dc σε 230 ac 2000w........?
    By XALOULIS90 in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-11, 11:32

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας