Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: ΑΝΑΚΤΙΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΔΙΣΚΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΚ ΤΑΚ

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη radioamateur
    Όνομα
    RADIOAMATEUR
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Α_Θ_Η_Ν_Α
    Μηνύματα
    2.362

    Προεπιλογή ΑΝΑΚΤΙΣΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ ΑΠΟ ΔΙΣΚΟ ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΚ ΤΑΚ

    Εξωτερικος σκληρος δισκος της Western Digital My Book Pro Edition 500 GB τα έπαιξε με γνωστό πρόβλημα tic tac.Γνωρίζετε κάποια εταιρεία αξιόπιστη για ανάκτηση δεδομένων και κυρίως που να διασφαλίζει privacy;
    Το Πλαίσιο κάνει ανάκτηση δεδομένων;
    Ο εν λόγω δίσκος δεν έπεσε κάτω, δεν έπεσε νερό επάνω, δεν υπέστη κάποια ζημία εξωτερικη.Ομολογουμένως έπαθα ελαφρώς σοκ γιατί δεν το χρησιμοποίησα κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού αλλά τώρα που το χρειάστηκα άλλαξα χρώμα... μεγάλη απογοήτευση.Χρησιμοποιώ σύνδεση μέσω usb.Έχει και άλλες συνδεσμολογίες μέσω firewire 400-800 βέβαια αλλά δεν έχω τα καλώδια.Πιστεύετε αν άλλαξω καλώδιο να πάρει μπρος;

    Ευχαριστώ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη radioamateur : 09-09-12 στις 22:30
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    RADIOAMATEUR


    https://www.facebook.com/radioamateurhellas.gr

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905


    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Feb 2008
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    42

    Προεπιλογή

    καλησπέρα , πιθανών πρόβλημα κεφαλής (απο 300 -600 ευρώ χρεώνουν) απο ότι έχω καταλάβει πέρνουν ίδιο δίσκο και κάνουν τράμπα τα ανταλλακτικά (αλλά σε περιβάλλον χωρίς σκόνη και κατάλληλα εργαλεία)

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Μιχάλης
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Κοζάνη
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radioamateur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξωτερικος σκληρος δισκος της Western Digital My Book Pro Edition 500 GB τα έπαιξε με γνωστό πρόβλημα tic tac.Γνωρίζετε κάποια εταιρεία αξιόπιστη για ανάκτηση δεδομένων και κυρίως που να διασφαλίζει privacy;
    Το Πλαίσιο κάνει ανάκτηση δεδομένων;
    Ο εν λόγω δίσκος δεν έπεσε κάτω, δεν έπεσε νερό επάνω, δεν υπέστη κάποια ζημία εξωτερικη.Ομολογουμένως έπαθα ελαφρώς σοκ γιατί δεν το χρησιμοποίησα κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού αλλά τώρα που το χρειάστηκα άλλαξα χρώμα... μεγάλη απογοήτευση.Χρησιμοποιώ σύνδεση μέσω usb.Έχει και άλλες συνδεσμολογίες μέσω firewire 400-800 βέβαια αλλά δεν έχω τα καλώδια.Πιστεύετε αν άλλαξω καλώδιο να πάρει μπρος;

    Ευχαριστώ.
    Είμαι τεχνικός στον χώρο των υπολογιστών, στην Κοζάνη. Λόγω του πελατολογίου μου έχω αρκετές περιπτώσεις ανάκτηση δεδομένων το χρόνο που μερικές τις αναλαμβάνω εγώ (αν είναι software θέματα ή μικροηλεκτρονικές επεμβάσεις) ή αν είναι κάτι μηχανολογικό τις στέλνω σε εταιρία ανάκτησης. Το δικό σου πρόβλημα φαίνεται είτε για πρόβλημα κεφαλών (ίσως το προφανές) αλλά μπορεί να είναι και πρόβλημα στο firmware. Σε κάθε περίπτωση δεν μπορείς να επέμβεις αν κρίνω απο τα δεδομένα που μου δίνεις. Απαιτούνται ειδικοί χώροι και εργαλεία. Φυσικά αν τα δεδομένα σου δεν είναι σημαντικά, τότε μπορείς να πειραματιστείς με τεχνικές που θα βρείς στο internet / youtube. Αν όμως δεν θέλεις να ρισκάρεις κάτι, τότε καλύτερα πήγαινε το σε επαγγελματίες.

    Επειδή στο παρελθόν την έχω πατήσει και εμπιστεύτηκα "φθηνές" εταιρίες, θα σου μεταφέρω δυο πολύ σημαντικά πράγματα. Πρόσεξε που θα εμπιστευτείς τον δίσκο σου. Υπάρχουν τυχάρπαστοι που λένε οτι κάνουν ανάκτηση δεδομένων! Λόγω της δουλειάς μου όπως σου είπα, έχω αρκετές περιπτώσεις το χρόνο και είδα αρκετές εταιρίες και ανθρώπους στο χώρο αυτό. Όμως θεωρώ ότι τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις. Τα τελευταία 5 χρόνια στέλνω δίσκους στην TicTac Data Recovery στον Πειραιά. Θεωρώ οτι είναι οι πιο επαγγελματίες του χώρου και ας πληρώνεις τη διάγνωση. Αν κάτι μπορεί να ανακτηθεί θα το παλέψουν μέχρι τελευταία στιγμή, αν δεν μπορούν να το ανακτήσουν δεν μπορεί κανείς (το έχω δοκιμάσει με 2 συγκεκριμένες περιπτώσεις που έστειλα δίσκο και στο εξωτερικό). Επειδή πρόσφατα διέσωσαν δεδομένα απο πελάτη μου που είχε πάει και αλλού και του είπαν οτι είναι μη ανακτήσιμος ο δίσκος, θεωρώ οτι αξίζει να αναφέρουμε οτι κάποιοι τελικά στο χώρο μπορεί να είναι απάτη αλλά κάποιοι κάνουν δουλειά. Δεν είναι τυχαίο οτι η συγκεκριμένη εταιρία είναι 10 χρόνια στο χώρο. Και το βασικότερο, δές κριτικές επώνυμα απο πελάτες : http://www.tictac.gr/%CF%84%CE%B9-%C...7%CE%BD-tictac

    Πάντως αν δεν διαθέτεις το κατάλληλο Budget τότε ίσως θα μπορούσα να ρίξω μια ματιά στο δίσκο σου (χωρίς χρέωση) αν μου τον στείλεις... με τόσους δίσκους που έχω δει για πελάτες μου, έχω φτάσει στο σημείο να βγάζω και εγώ κάποιες δουλειές (π.χ. πλακέτες και κάποια firmware). Αν όμως έχει κεφαλές ο δίσκος δεν θα επέμβω καθόλου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη Hatzitesla
    Όνομα
    Spyros
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    Nicosia
    Μηνύματα
    90

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radioamateur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξωτερικος σκληρος δισκος της Western Digital My Book Pro Edition 500 GB τα έπαιξε με γνωστό πρόβλημα tic tac.Γνωρίζετε κάποια εταιρεία αξιόπιστη για ανάκτηση δεδομένων και κυρίως που να διασφαλίζει privacy;
    Το Πλαίσιο κάνει ανάκτηση δεδομένων;
    Ο εν λόγω δίσκος δεν έπεσε κάτω, δεν έπεσε νερό επάνω, δεν υπέστη κάποια ζημία εξωτερικη.Ομολογουμένως έπαθα ελαφρώς σοκ γιατί δεν το χρησιμοποίησα κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού αλλά τώρα που το χρειάστηκα άλλαξα χρώμα... μεγάλη απογοήτευση.Χρησιμοποιώ σύνδεση μέσω usb.Έχει και άλλες συνδεσμολογίες μέσω firewire 400-800 βέβαια αλλά δεν έχω τα καλώδια.Πιστεύετε αν άλλαξω καλώδιο να πάρει μπρος;

    Ευχαριστώ.
    kudos to you...

    wtv.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cards44 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα , πιθανών πρόβλημα κεφαλής (απο 300 -600 ευρώ χρεώνουν) απο ότι έχω καταλάβει πέρνουν ίδιο δίσκο και κάνουν τράμπα τα ανταλλακτικά (αλλά σε περιβάλλον χωρίς σκόνη και κατάλληλα εργαλεία)
    300-600???!!!...astronomically high!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giapraki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι τεχνικός στον χώρο των υπολογιστών, στην Κοζάνη. Λόγω του πελατολογίου μου έχω αρκετές περιπτώσεις ανάκτηση δεδομένων το χρόνο που μερικές τις αναλαμβάνω εγώ (αν είναι software θέματα ή μικροηλεκτρονικές επεμβάσεις) ή αν είναι κάτι μηχανολογικό τις στέλνω σε εταιρία ανάκτησης. Το δικό σου πρόβλημα φαίνεται είτε για πρόβλημα κεφαλών (ίσως το προφανές) αλλά μπορεί να είναι και πρόβλημα στο firmware. Σε κάθε περίπτωση δεν μπορείς να επέμβεις αν κρίνω απο τα δεδομένα που μου δίνεις. Απαιτούνται ειδικοί χώροι και εργαλεία. Φυσικά αν τα δεδομένα σου δεν είναι σημαντικά, τότε μπορείς να πειραματιστείς με τεχνικές που θα βρείς στο internet / youtube. Αν όμως δεν θέλεις να ρισκάρεις κάτι, τότε καλύτερα πήγαινε το σε επαγγελματίες.

    Επειδή στο παρελθόν την έχω πατήσει και εμπιστεύτηκα "φθηνές" εταιρίες, θα σου μεταφέρω δυο πολύ σημαντικά πράγματα. Πρόσεξε που θα εμπιστευτείς τον δίσκο σου. Υπάρχουν τυχάρπαστοι που λένε οτι κάνουν ανάκτηση δεδομένων! Λόγω της δουλειάς μου όπως σου είπα, έχω αρκετές περιπτώσεις το χρόνο και είδα αρκετές εταιρίες και ανθρώπους στο χώρο αυτό. Όμως θεωρώ ότι τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις. Τα τελευταία 5 χρόνια στέλνω δίσκους στην TicTac Data Recovery στον Πειραιά. Θεωρώ οτι είναι οι πιο επαγγελματίες του χώρου και ας πληρώνεις τη διάγνωση. Αν κάτι μπορεί να ανακτηθεί θα το παλέψουν μέχρι τελευταία στιγμή, αν δεν μπορούν να το ανακτήσουν δεν μπορεί κανείς (το έχω δοκιμάσει με 2 συγκεκριμένες περιπτώσεις που έστειλα δίσκο και στο εξωτερικό). Επειδή πρόσφατα διέσωσαν δεδομένα απο πελάτη μου που είχε πάει και αλλού και του είπαν οτι είναι μη ανακτήσιμος ο δίσκος, θεωρώ οτι αξίζει να αναφέρουμε οτι κάποιοι τελικά στο χώρο μπορεί να είναι απάτη αλλά κάποιοι κάνουν δουλειά. Δεν είναι τυχαίο οτι η συγκεκριμένη εταιρία είναι 10 χρόνια στο χώρο. Και το βασικότερο, δές κριτικές επώνυμα απο πελάτες : http://www.tictac.gr/%CF%84%CE%B9-%C...7%CE%BD-tictac

    Πάντως αν δεν διαθέτεις το κατάλληλο Budget τότε ίσως θα μπορούσα να ρίξω μια ματιά στο δίσκο σου (χωρίς χρέωση) αν μου τον στείλεις... με τόσους δίσκους που έχω δει για πελάτες μου, έχω φτάσει στο σημείο να βγάζω και εγώ κάποιες δουλειές (π.χ. πλακέτες και κάποια firmware). Αν όμως έχει κεφαλές ο δίσκος δεν θα επέμβω καθόλου.
    privacy?...no worries...police department can handle it.

    0 Not allowed! Not allowed!
    “All generalizations are false, including this one.”
    ~~~~~~~~~~~~ Mark Twain ~~~~~~~~~~~

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radioamateur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξωτερικος σκληρος δισκος της Western Digital My Book Pro Edition 500 GB τα έπαιξε με γνωστό πρόβλημα tic tac.Γνωρίζετε κάποια εταιρεία αξιόπιστη για ανάκτηση δεδομένων και κυρίως που να διασφαλίζει privacy;
    Το Πλαίσιο κάνει ανάκτηση δεδομένων;
    Ο εν λόγω δίσκος δεν έπεσε κάτω, δεν έπεσε νερό επάνω, δεν υπέστη κάποια ζημία εξωτερικη.Ομολογουμένως έπαθα ελαφρώς σοκ γιατί δεν το χρησιμοποίησα κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού αλλά τώρα που το χρειάστηκα άλλαξα χρώμα... μεγάλη απογοήτευση.Χρησιμοποιώ σύνδεση μέσω usb.Έχει και άλλες συνδεσμολογίες μέσω firewire 400-800 βέβαια αλλά δεν έχω τα καλώδια.Πιστεύετε αν άλλαξω καλώδιο να πάρει μπρος;

    Ευχαριστώ.
    Aν υπάρχει κάποιος μεταλλικός θόρυβος επαναλαμβανόμενος "κλίκ" κατ' επανάληψη ή έντονος αλλά συνεχής (acoustics) τότε πάς παρακάτω...
    ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ
    Μπαίνεις εδώ http://support.wdc.com/recovery/index.asp?wdc_lang=gr
    Μετά κάνεις ερώτηση εδώ όπου θές http://support.wdc.com/contact/conta...lang=gr#europe
    Και αν η τιμή δεν σου αρέσει μιλάς με αυτούς εδώ http://www.ontrackdatarecovery.ca/
    Για Ελληνική εταιρεία δεν μπορώ να σου πώ κάτι που να σε ευχαριστεί.

    Οτι αφορά την εχεμύθεια είμαι 1000000000000000000000 στην n% μόνο στην WD αν κάνουν ακόμη ανάκτιση η στην ontrack.
    Δεν νομίζω να υπάρχει άνθρωπος που κάνει αυτή τη δουλειά σε εταιρείες ανάκτησης λόγω πίεσης χρόνου αλλά και να υπάρχει δεν έχει μέλλον...
    Αν ο δίσκος σου εχει τόσο σημαντικά πράγματα που δεν πρέπει να τα δεί κανείς τότε πάς ταξιδάκι και απαιτείς να είσαι απο πάνω (Αυτό το απαιτούν μόνο συγκεκριμένες υπηρεσίες με data υψηλής διαβάθμισης που συνήθως δεν φτάνουν σε ανάκτηση αλλά σε καταστροφή με πρέσσες και καμίνια)



    Υ.Γ Πρίν 12 χρόνια θα στο έκανα και μάλιστα δωρεάν...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dovegroup : 11-09-12 στις 14:00

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη radioamateur
    Όνομα
    RADIOAMATEUR
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Α_Θ_Η_Ν_Α
    Μηνύματα
    2.362

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giapraki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι τεχνικός στον χώρο των υπολογιστών, στην Κοζάνη. Λόγω του πελατολογίου μου έχω αρκετές περιπτώσεις ανάκτηση δεδομένων το χρόνο που μερικές τις αναλαμβάνω εγώ (αν είναι software θέματα ή μικροηλεκτρονικές επεμβάσεις) ή αν είναι κάτι μηχανολογικό τις στέλνω σε εταιρία ανάκτησης. Το δικό σου πρόβλημα φαίνεται είτε για πρόβλημα κεφαλών (ίσως το προφανές) αλλά μπορεί να είναι και πρόβλημα στο firmware. Σε κάθε περίπτωση δεν μπορείς να επέμβεις αν κρίνω απο τα δεδομένα που μου δίνεις. Απαιτούνται ειδικοί χώροι και εργαλεία. Φυσικά αν τα δεδομένα σου δεν είναι σημαντικά, τότε μπορείς να πειραματιστείς με τεχνικές που θα βρείς στο internet / youtube. Αν όμως δεν θέλεις να ρισκάρεις κάτι, τότε καλύτερα πήγαινε το σε επαγγελματίες.

    Επειδή στο παρελθόν την έχω πατήσει και εμπιστεύτηκα "φθηνές" εταιρίες, θα σου μεταφέρω δυο πολύ σημαντικά πράγματα. Πρόσεξε που θα εμπιστευτείς τον δίσκο σου. Υπάρχουν τυχάρπαστοι που λένε οτι κάνουν ανάκτηση δεδομένων! Λόγω της δουλειάς μου όπως σου είπα, έχω αρκετές περιπτώσεις το χρόνο και είδα αρκετές εταιρίες και ανθρώπους στο χώρο αυτό. Όμως θεωρώ ότι τελικά ότι πληρώνεις παίρνεις. Τα τελευταία 5 χρόνια στέλνω δίσκους στην TicTac Data Recovery στον Πειραιά. Θεωρώ οτι είναι οι πιο επαγγελματίες του χώρου και ας πληρώνεις τη διάγνωση. Αν κάτι μπορεί να ανακτηθεί θα το παλέψουν μέχρι τελευταία στιγμή, αν δεν μπορούν να το ανακτήσουν δεν μπορεί κανείς (το έχω δοκιμάσει με 2 συγκεκριμένες περιπτώσεις που έστειλα δίσκο και στο εξωτερικό). Επειδή πρόσφατα διέσωσαν δεδομένα απο πελάτη μου που είχε πάει και αλλού και του είπαν οτι είναι μη ανακτήσιμος ο δίσκος, θεωρώ οτι αξίζει να αναφέρουμε οτι κάποιοι τελικά στο χώρο μπορεί να είναι απάτη αλλά κάποιοι κάνουν δουλειά. Δεν είναι τυχαίο οτι η συγκεκριμένη εταιρία είναι 10 χρόνια στο χώρο. Και το βασικότερο, δές κριτικές επώνυμα απο πελάτες : http://www.tictac.gr/%CF%84%CE%B9-%C...7%CE%BD-tictac

    Πάντως αν δεν διαθέτεις το κατάλληλο Budget τότε ίσως θα μπορούσα να ρίξω μια ματιά στο δίσκο σου (χωρίς χρέωση) αν μου τον στείλεις... με τόσους δίσκους που έχω δει για πελάτες μου, έχω φτάσει στο σημείο να βγάζω και εγώ κάποιες δουλειές (π.χ. πλακέτες και κάποια firmware). Αν όμως έχει κεφαλές ο δίσκος δεν θα επέμβω καθόλου.
    Ομολογουμένως είναι μεγάλη ψυχρολουσία να αυτοκτονεί κάποιος δίσκος από μόνος του.Φίλε μου Μιχάλη το πρόβλημα είναι κατά 99,9% στις κεφαλές.Δεν είναι software.
    Ομολογουμένως έψαξα στο ελληνικό internet για πληροφορίες σχετικά με τις χρεώσεις και παρατήρησα ότι ορισμένοι αετονύχηδες γράφουν να τους πας το δίσκο και αν δεν βρουν λύση δεν σε χρεώνουν αλλά μπορούν και να σου καταστρέψουν το δίσκο.Θα ρίσκαρε κανείς τα προσωπικά του δεδομένα;
    Δεν είναι και τόσο δύσκολο να ξεβιδώσει κανείς 4-5 βίδες.Αλλά στα όποια video στο youtube χρησιμοποιούνται και τα κατάλληλα εργαλεία.Από μια βλακεία μπορούν να χαθούν.Θα επικοινωνήσω με την tictac να δω τι θα μου πουν.
    Δυστυχώς αυτή η ψυχρολουσία με δίδαξε να κάνω διπλό back up.
    Ευχαριστώ τα παιδιά για τις χρήσιμες πληροφορίες Γιώργο Μιχάλη Άκη Κώστα...


    0 Not allowed! Not allowed!
    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ
    RADIOAMATEUR


    https://www.facebook.com/radioamateurhellas.gr

  8. #8
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Και ένας WD του φίλου μου που περιείχε σημαντικά δεδομένα με το ίδιο πρόβλημα πήγε σε εταιρία Ελληνική και πιθανότατα να κάναν μεγαλύτερη ζημιά εκεί.
    Τελικά ο δίσκος έφτασε μέχρι και στο ίδιο το εργοστάσιο που κατασκεύασε το δίσκο (πήγαινε από τμήμα σε τμήμα της WD) και μας είπαν ότι δεν παίζει απλά να γίνει τίποτα. Μπορούσαν να δοκιμάσουν με 2800 ευρώ αλλά είχαν 98% να μη λειτουργήσει η να πάρουν δεδομένα.

    Το έπαθα και σε δεύτερο WD στη δουλειά. Πάλι τα ίδια αλλά αυτή τη φορά δεν είχε πάει Ελλάδα.
    Τελικά πήρα τα platter και τα έκανα ιπτάμενους δίσκους, ίσως και το μόνο χρήσιμο πράγμα που κάνουν οι WD.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη αθικτον
    Όνομα
    γιωργος
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    625

    Προεπιλογή

    Μου εχει συμβει το εξεις:

    Χαθηκαν ολα μου τα δεδομενα απο 80αρη "WD" και τα "DVD" του "backup" (philips+R), ειναι αδεια και αυτα! Τα οποια τα ειχα δοκιμασει ενα προς ενα,οταν τα εγραψα και λειτουργουσαν αψογα.

    Τωρα εδω και ενα χρονο,τον εχω πανω στο γραφειο και τον κοιταζω...

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη dovegroup
    Όνομα
    Ακης
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    ATHENS
    Μηνύματα
    945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από radioamateur Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ομολογουμένως είναι μεγάλη ψυχρολουσία να αυτοκτονεί κάποιος δίσκος από μόνος του.Φίλε μου Μιχάλη το πρόβλημα είναι κατά 99,9% στις κεφαλές.Δεν είναι software.
    Ομολογουμένως έψαξα στο ελληνικό internet για πληροφορίες σχετικά με τις χρεώσεις και παρατήρησα ότι ορισμένοι αετονύχηδες γράφουν να τους πας το δίσκο και αν δεν βρουν λύση δεν σε χρεώνουν αλλά μπορούν και να σου καταστρέψουν το δίσκο.Θα ρίσκαρε κανείς τα προσωπικά του δεδομένα;
    Δεν είναι και τόσο δύσκολο να ξεβιδώσει κανείς 4-5 βίδες.Αλλά στα όποια video στο youtube χρησιμοποιούνται και τα κατάλληλα εργαλεία.Από μια βλακεία μπορούν να χαθούν.Θα επικοινωνήσω με την tictac να δω τι θα μου πουν.
    Δυστυχώς αυτή η ψυχρολουσία με δίδαξε να κάνω διπλό back up.
    Ευχαριστώ τα παιδιά για τις χρήσιμες πληροφορίες Γιώργο Μιχάλη Άκη Κώστα...

    Δεν είναι δύσκολο να ξεβιδώσεις, δεν είναι δύσκολο να πάς τα platters σε άλλο δίσκο ίδιο, η να αλλάξεις κεφαλές, οπτικά φαίνετε εύκολο και μπορεί να είσαι πραγματικά τυχερός, όταν γίνει όμως π.χ. τα S.M.A.R.T. errors (Attribute End-to-End) που είναι "βαρέου τύπου" πως θα τα διορθώσεις χωρίς τα κατάλληλα εργαλεία, αν μου λύσεις αυτή την απορία είσαι έτοιμος και κάνεις και καριέρα...
    Οι περισσότερες προσπάθειες που εχω δεί απο ερασιτέχνες πρίν 10 χρόνια και...έχουν ασκήσει την χαρακτική τέχνη στα platter, azimuthal failures, μέχρι και κακό κεντράρισμα κινητήρα απο αλλαγή του ...αλλού για αλλού
    Θέλει ικανότητα μικροχειρουργικής και επιστημονική κατάρτηση δεν είναι τόσο απλά μπακαλίστικο όσο βλέπεις στο youtube.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-15, 17:33
  2. Εξωτερική σειρήνα CS-1 και τακ τακ τακ
    By setes in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-08-15, 23:57
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-05-15, 04:27
  4. Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-12, 08:57
  5. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-12, 19:16

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας