Σελίδα 21 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 11 19 20 21 22 23 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 201 έως 210 από 299

Θέμα: Φθηνή πλακέτα android και περιπέτειες με το ebay

  1. #201
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Πάργα
    Μηνύματα
    110

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Γιώργος Ανώνυμος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς εντοπίστηκε!!! Οπότε έχω να αντιμετωπίσω το παράδειγμα του συαδέλφου με την... κάλπικη δεκάρα!
    υπομονη βλεπουμε και κανουμε πιασε το πακετο στο ταχυδρομιο να δεις εχει μεσα πραγματα η ειναι κενο,αμα ειναι το δευτερο μην το παραλαβεις.ποσο σου κοστισε η παραγγελια?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #202
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.212

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπομονη βλεπουμε και κανουμε πιασε το πακετο στο ταχυδρομιο να δεις εχει μεσα πραγματα η ειναι κενο,αμα ειναι το δευτερο μην το παραλαβεις.ποσο σου κοστισε η παραγγελια?
    Δεν έχει φτάσει ακόμα! Έχω μόνο το tracking number!! Τι σημαίνει να μην το παραλάβω? Σε προηγούμενες παραγγελίες μου τα ΕΛΤΑ χειρίζονται τα μικροδέματα σαν απλό ταχυδρομείο (και όχι με βεβαίωση ταχυδρομείου και ενυπόγραφη παράδοση όπως τα συστημένα) και επομένως τα φέρνουν στο γραμματοκιβώτιο!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #203
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Πάργα
    Μηνύματα
    110

    Προεπιλογή

    πες να επιστραφει πισω,δηλαδη οταν φτασει αν μπορεις πες μισο λεπτο να το δω και ελενξε το χωρις να το ανοιξης να δεις εχει κενο μεσα η εχει οντος πραγματα, καντο ετσι αμα γινετε αλιως πες στον υπαλληλο να το κανει, αμα στο φερουν στο γραμματοκιβωτιο η περνεις φωτογραφια το πακετο με οτιδηποτε μη αξιας εχει μεσα και την φορτωνεις στο paypal λεγοντας οτι ο πωλητης ειναι απατεωνας αλλο παρηγγειλα και κατι μηδενικης αξιας μου εστειλε η λες οτι σου ηρθε ενα αδειο πακετο μεχρι τοτε βλεπουμε,το ebay αρχισε να μπαζει νερα απο παντου,δες το http://www.geekbuying.com/ για στικακι το uhost u1a ειναι αρκετα φτηνο εκει και λεει πολλα.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimitris27 : 04-02-13 στις 12:56

  4. #204
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.212

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...και την φορτωνεις στο paypal λεγοντας οτι ο πωλητης ειναι απατεωνας αλλο παρηγγειλα και κατι μηδενικης αξιας μου εστειλε η λες οτι σου ηρθε ενα αδειο πακετο ....
    Νομίζω πως δεν είναι θέμα paypal αλλά ebay...

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #205
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Πάργα
    Μηνύματα
    110

    Προεπιλογή

    ebay και paypal ειναι το ιδιο το ebay εχει αγορασει το paypal.
    αυτο που σου λεω το κανεις μονο στο paypal μιας και η case ειναι εκει, εχει επιλογη στο case να φορτωσεις αρχειο photo κτλ

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #206
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonis
    Όνομα
    antonis
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    481

    Προεπιλογή

    Όταν έχει track number είναι συστημένο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #207
    Μέλος
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    3.951

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Γιώργος Ανώνυμος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ Μάνο και συνάδελφοι,

    είμαι και εγώ ομειοπαθής. Είμαι στη φάση που έχω mail ότι ο προμηθευτής έχει στείλει το track number. Όταν πατάω το link στο ebay δεν εμφανίζεται τπτ και το δοκίμασα σε διαφορετικά PC και smartphones. Δεν έχω κάνει ecalate το case που έχω ανήξει (κλείνει αυτόματα τέλος Φλεβάρη) και είμαι στη φάση της αναμονής για την υποτιθέμενη παράδοση! Διαβάζοντας τα παραπάνω μπερδεύτηκα για το ποιο θα είναι το ενδεδειγμένο επόμενο βήμα-ενέργειά μου.

    Ευχαριστώ!
    ανοιξε τα ματια σου και κοιτα καλυτερα οταν απαντας εχεις 4 επιλογες η μια ειναι escalate δεν φαινετε με την 1η καλα γι αυτο δες καλυτερα
    και εγω δεν το ειχα δει απο την αρχη.
    Αμα δεν κανεις escalate θα κλεισει το case και εχασες κανε αμεσως πριν ερθει η καλπικη δεκαρα

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #208
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Φώτης
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    13

    Προεπιλογή

    Επανέρχομαι για να πώ ότι αυτοί στο ebay είναι ηλίθιοι. Λοιπόν με διαφορά μίας ημέρας αγόρασα πρώτα ένα android tv box και μετά ένα android tablet. Μετά από τον ντόρο που έγεινε σε δύο μέρες άνοιξα case και για τα δύο. Την ημέρα που πήρα την επιστροφή για το tv box παρέλαβα και τό νόμισμα. Φέρθηκα βλακωδώς και τους είπα ότι αντί του tv box παρέλαβα ένα fake νόμισμα. Επειδή όμως είχε ήδη κλείσει το 1ο case αυτοί θεώρησαν ότι εγώ είχα αγοράσει νόμισμα που ήταν fake και μετέτρεψαν το 2ο case από "I didn't receive my item " σε "I received an item that wasn't as described". Προσπαθώντας να διορθώσω τη βλακεία τους, επικοινώνησα μαζί τους και με συμβούλεψαν να κλείσω το case και να ανοίξω άλλο με τη σωστή αιτιολογία. Τώρα βρίσκομαι να έχω κλειστό το case και να μην μπορώ να κάνω τίποτα!!!!!!!!!!!!!!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #209
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Μηνύματα
    1.212

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mtzag Εμφάνιση μηνυμάτων
    ανοιξε τα ματια σου και κοιτα καλυτερα οταν απαντας εχεις 4 επιλογες η μια ειναι escalate δεν φαινετε με την 1η καλα γι αυτο δες καλυτερα
    και εγω δεν το ειχα δει απο την αρχη.
    Αμα δεν κανεις escalate θα κλεισει το case και εχασες κανε αμεσως πριν ερθει η καλπικη δεκαρα
    Το είδα το escalate, το θέμα είναι τι τους γράφω στην παρούσα φάση αφού δεν έχω λάβει το... πακέτο. Η προθεσμία για το κλείσιμο του case είναι τέλος του μήνα. Μπορείς να προτείνεις ένα λεκτικό να τους στείλω υπό ecalate? Αν πρόσεξα καλά έχει τρεις ή τέσσερις επιλογές το escalate: η πρώτη είναι ότι δεν το έχω λάβει, πράγμα που νομίζω δεν ενδείκνυται να επιλέξω στην παρούσα αφού υποτίθεται δεν έχει παρέλθη ο χρόνος παράδοσης. Υπάρχει και μία τελευταία επιλογή other όπου στέλνεις ελεύθερο κείμενο για το πρόβλημα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #210
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Πάργα
    Μηνύματα
    110

    Προεπιλογή

    ο πωλητης εχει σβηστει απο το ebay επεσα θυμα απατης.αυτο γραψε.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 21 από 30 ΠρώτηΠρώτη ... 11 19 20 21 22 23 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. android tv stick (ή και box)
    By haris_216 in forum Συσκευές Εικόνας-Ήχου
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-15, 09:38
  2. Κεραίο-περιπέτειες ............
    By Dr_Giwrgos in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-12, 00:11
  3. QRP μια εύκολη και φθηνή κατασκευή με 2 παραλλαγές
    By spiros123 in forum Παρουσίαση Ολοκληρωμένων Κατασκευών
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-12, 16:06
  4. Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-10-08, 19:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας