Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: διαγραφή τόμου σε σκληρό δίσκο

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη tao
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή διαγραφή τόμου σε σκληρό δίσκο

    Έκανα την εξής χαζομάρα μέσα από την διαχείριση υπολογιστή έκανα διαγραφή τόμου σε ένα δεύτερο σκληρό δίσκο που έχω στο pc μου. Τι πρέπει να κάνω για να το επαναφέρω? Ο δίσκος δεν έχει λειτουργικό το pc μου έχει win7 σε άλλον δίσκο
    Το είχα ξαναπαθει και παλιότερα αλλά δεν θημαμε πως το είχα κάνει κάποιος φίλος μου μου είχε πι κάτι το είχα κάνει και επανήλθε χωρίς να χάσω τίποτα.


    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Το Δις εξαμαρτείν... και τα λοιπά..... !!!

    Λοιπόν, υπάρχουν ειδικά προγράμματα για αυτή τη δουλειά, αλλα επειδή απο ότι καταλαβαίνω, δεν είσαι γνώστης του αντικειμένου, καλύτερα να ξαναφωνάξεις τον φίλο σου που σε βοήθησε την πρώτη φορά, ή φώναξε κάποιον ειδικό να στο φτιάξει επι πληρωμή, μην πάθεις μεγαλύτερη ζημιά.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη tao
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    Ευχαριστώ για την συμβουλή. αλλά εγώ δεν ζήτησα και τέτοιο, ρώτησαπως γίνεται και δεν ρωτώ για recovery αλλά για κάτι πιο άμεσο. δηλαδή αφού με ένα κλικ διαγράφεις ένα διαμέρισμα γιατί με έναν παρόμοιο τρόπο να μην τον επαναφέρεις????

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Νικολας
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Αθηνα
    Μηνύματα
    274

    Προεπιλογή

    Δεξι κλικ στο my computer ...manage .disk management.Εκει θα τα δεις ολα και μπορεις να επαναφερεις τον σβησμενο δισκο εφ'οσον φυσικα ειναι συνδεμενος

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη wizard_xrc
    Όνομα
    Διονύσης
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    141

    Προεπιλογή

    Καταρχάς δεν μας έχεις πεί. Έχεις δεδομένα που χρειάζεσαι μέσα σε αυτόν τον δίσκο ; Αν ναι, τότε όπως σωστά προείπε ο Σωτήρης θες ειδικό πρόγραμμα. Αν όχι, η διαδικασία είναι εύκολη. Πες μας τί από τα 2 ισχύει, να σε βοηθήσουμε στην ανάλογη περίπτωση. Προς το παρόν μην κάνεις απολύτως τίποτε στον δίσκο αν έχεις κάτι που χρειάζεσαι !

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη tao
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikolaskn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεξι κλικ στο my computer ...manage .disk management.Εκει θα τα δεις ολα και μπορεις να επαναφερεις τον σβησμενο δισκο εφ'οσον φυσικα ειναι συνδεμενος
    Λάθος έτσι επαναφέρω τον δίσκο αλλά χάνω άλλα τα δεδομέναπου έχει μέσα, εγώ δεν θέλω να τα χάσω

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη tao
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    597

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wizard_xrc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς δεν μας έχεις πεί. Έχεις δεδομένα που χρειάζεσαι μέσα σε αυτόν τον δίσκο ; Αν ναι, τότε όπως σωστά προείπε ο Σωτήρης θες ειδικό πρόγραμμα. Αν όχι, η διαδικασία είναι εύκολη. Πες μας τί από τα 2 ισχύει, να σε βοηθήσουμε στην ανάλογη περίπτωση. Προς το παρόν μην κάνεις απολύτως τίποτε στον δίσκο αν έχεις κάτι που χρειάζεσαι !
    Ναι έχω δεδομένα μέσα αλλιώς δεν θα κρόταγα. Δεν θέλω να μου Πίτε προγράμματα που κάνουν recovery


    Όταν κάνεις διαγραφή τόμου είναι σαν να κάνεις quick format δεν διαγράφονται τα δεδομένα σου αλλά διαγράφονται οι διαδρομές τον αρχείων και το format του δίσκου π.χ. το NTFS του, υπάρχει κάποιος τρόπος αλλά δεν θυμάμαι πως γίνετε αν θυμάμαι καλά μέσα από dos που τον επαναφέρεις και εξακολουθεί να έχει μέσα τα δεδομένα του πριν από την βλακεία

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tao : 01-02-13 στις 16:09

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-20, 14:13
  2. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-16, 20:39
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-16, 01:22
  4. Πρόβλημα με σκληρό δίσκο
    By mdxx in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-14, 09:01
  5. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-10, 21:42

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας