Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 25 από 25

Θέμα: socket 1156 μητρικη

  1. #21
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Aug 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    63

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    δοκίμασε και έξω απο το κουτί , μήπως βραχυκυκλώνει κάπου
    Ποτέ δεν μπηκε στο κουτι . Ακομα και κρατωντας τη στη χερια τη δοκιμασα για να αποκλεισω αυτο που λες

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Aug 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    63

    Προεπιλογή

    UPDATE:
    Τελικα η μητρικη αντικατασταθηκε εκ νεου και η καινουρια δοκιμαστηκε στο σερβις με τον επεξεργαστη μου και μου παραδοθηκε ως λειτουργικη .Προς το παρον που τη δοκιμασα κι εγω φαινεται να δουλευει .
    Συμπερασμα : Αν σας πουν στο σερβις του πλαισιου οτι κατι δεν εχει προβλημα (ή και το αντιθετο) μην ειστε και πολυ σιγουροι !

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον swatsquadgr για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    dan (26-02-13)

  4. #23
    Μέλος Το avatar του χρήστη spiros1212
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ ΠΕΛΟΠ.
    Μηνύματα
    52

    Προεπιλογή

    οταν λεω οτι ειναι αλκαπονιδες στο πλαισιο....

    1 Not allowed! Not allowed!
    ME TO DIAVASMA POTE DEN XANEIS...
    HDISLEKSIA NIKISE TIN ORTHOGRAFIA MOU...

  5. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.579

    Προεπιλογή

    αυτό το λέω και εγώ συνέχεια οι τεχνικοί στο πλαισιο και υποκαταστήματα είναι με γνώσεις επιφανειακες που απλά επαναλαμβάνουν τη κασσέτα εκπαιδευσης.... ως τεχνικος υπολογιστών τους εχω φάει στη μαπα καθως μου φέρνουν μηχανήματα άνθρωποι βασανιζμένοι απο αυτους....τι να πρωτοθυμηθώ, σε φίλο αρχιτέκτονα πουλησαν 3 ολοιδα σουπερ ντουπερ τουρμπο ντεσκτοπ με καρτες πανακριβες για ρεντερινγ κλπ...με ειχε συμβουλευτει και του είχα πει μη πάει πλαίσιο. ¨ομως μου είπε πως η Αλφα μπανκ που εργαζονταν ως μόνιμοι μηχανικοι και αρχιτεκτονες των κτηριακών τους υποδομών εχει συμβολαιο με πλαισιο.....και τα 3 εμφάνισαν νωρίς προβλήματα με μητρική που αρχισε να ανοιγοκλεινει το μηχάνημα στα ξαφνικα αφου ταλιπωρήθηκε στα σερβις τους επί 9 μήνες του λέω να τα δω εγώ....σε 2 η cpu (P4 τότε) ήταν τόσο βουτηγμενη στη θερμοαγώγιμοι που με σπατουλιες αφαίρεσα εβαλα την απαιτουμενη ποσότητα και δουλεψαν άψογα και τα 2. Για να αφαιρσω τη παστα μόνο εφαγα 1μιση ώρα ωστε να καθαριστει καλά και η cpu και το socket. Στο τρίτο το πρόβλημα ήταν ότι οι βίδες της μητρικής με το κουτί δεν διέθεταν ροδέλα μόνωσης και καπου ακουμπουσε με πολύ σφίξιμο και γινόταν το κακο. Και εδώ η παστα κολυμπούσε αλλά ήταν λιγότερη και εγινε το ίδιο και εδώ σε καθαρισμό κα όλα τέλεια....αυτό που εγώ εκανα σε 4 ώρες δεν μπορουσαν τα τζιμάνια του πλαισιου να κανουν σε 9 μήνες που του αλλάζανε μητρικές, τροφοδοτικά, cpu,και λύση δεν έβρισκαν......

    1 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  6. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη spiros1212
    Όνομα
    Σπύρος
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ ΠΕΛΟΠ.
    Μηνύματα
    52

    Προεπιλογή

    και σε εμενα εχουν τοιχει πολλα παρα πολα πανακριβες καρτες γραφικων οι οπιεσ ηταν ανιγμενες (τις ειχα κανει παραγκελια τιλεφονικος) τροφοδοτικο ελατοματικο το οπιο μετα απο κερο χαλαγε τισ μιτερικες και αφου το εβαλα σε παλμογραφο το ρεφμα ητνα πριονη λαθος σιναρμολογιση σε pc ακουμπαγε πισω η μιτρικι και εκαπσε τον ψοντρολερ του δισκου και ολα αλλα τωα τι να προτο θιμιθω...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ME TO DIAVASMA POTE DEN XANEIS...
    HDISLEKSIA NIKISE TIN ORTHOGRAFIA MOU...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3

Παρόμοια Θέματα

  1. Socket microcontroller
    By Nas in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-12, 10:03
  2. Zif Socket
    By zarkinos in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-10, 07:59
  3. motherboard με socket 478
    By sou-sta in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-10, 01:39

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας