Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 28

Θέμα: Διαφανη ρητινη

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Απόλυτα διαφανές όπως στην εικόνα δεν είναι. Όμως μπορείς να δεις μέσα εάν έχει συμβεί κάτι και που. Μία μικρή (και όταν λέμε μικρή, λέμε μικρή) θολότητα την έχει. Εάν τώρα αυτό που θες είναι όπως στην εικόνα, "Κρύσταλλο", τότε δεν σου κάνει. Αυτό που εφαρμόσαμε και κάναμε και την δοκιμή στην θάλασσα, έγινε για δοκιμαστικούς λόγους. Εάν αυτό που ψάχνεις είναι όπως της εικόνας τότε δεν θα βρεις κάτι σε 2 συστατικών και φθηνό. Θα είναι πανάκριβο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη stavros_97s
    Όνομα
    Σταύρος
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    292


    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη Phatt
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    2.109

    Προεπιλογή

    Νικο, αυτο που θελω να φτιαξω, εχει να κανει και με το οπτικο αποτελεσμα(διαφανη ρητινη για να φαινεται το εσωτερικο) αλλα και με την μηχανικη αντοχη.
    Η κατασκευη θα δεχθει μεγαλες πιεσεις αποτομα, με μεγαλη πιθανοτητα να καταστραφει.Το θεμα μου ειναι οτι πρεπει να λειτουργησει, πριν καταστραφει.Η συσκευη εχει να κανει με δικλειδα ασφαλειας σε εγκαταστασεις.Ο λογος για τον οποιο θελω να ειναι διαφανη η ρητινη ειναι γιατι η κατασκευη θα ειναι δοκιμαστικη και θελω να φαινεται η ανατομια της.Ευχαριστω ολους για τις γνωμες τους και αν εχει οποιοσδηποτε κατι αλλο να προσθεσει, ευχαριστως.Θα κανω και εχω μια δικη μου ερευνα, να δω τι θα βρω...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ!!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Μηνύματα
    124

    Προεπιλογή

    Παναγιώτη, όσο πάντως αφορά την μηχανική αντοχή της δεν υπάρχει κανένα θέμα. Το στοιχείο που κάναμε το δοκιμαστικό είναι εδώ και 9!!! χρόνια μέσα στην θάλασσα και δεν έχει πάθει ζημιά. λειτουργεί όπως τότε που το βάλαμε για δοκιμή και χτυπιέται και σε προβλήτα και δεν έχει πάθει τίποτα. τώρα το θέμα της κρυστάλλινης διαφάνειας είναι που δεν στο προτείνω. για ελάχιστη θολότητα που κάνει, εάν δεν υπάρχει πρόβλημα, τότε στο προτείνω χωρίς φόβο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη agis68
    Όνομα
    Αγις
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑθΗΝΑ Πατήσσια
    Μηνύματα
    2.579

    Προεπιλογή

    μεσω ebay αγόρασα κάποτε ενα κουβαδάκι ρητίνη μαζι με το σκληρυντικό και καποιες οδηγίες χρήσεις που βρήκα σε σαιτ....και εφτιαξα για δώρο στη μητέρα μου ενα μενταγιον που είχε ενα μπλε λεντακι με 555smd και αναβόσβηνε. Μάλιστα θυμάμαι πως κατα λάθος ειχα ΟΝ το διακοπτάκη και αναβε την ωρα που εριχνα τη ρητινη....σε 2 ωρες ήταν ετοιμο.....χωρίς πρόβλημα

    0 Not allowed! Not allowed!
    "Την Άνοιξη αν δεν τη βρεις τη φτιάχνεις!"
    Οδ.Ελύτης

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη pantelisyzfr1
    Όνομα
    Παντελης
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    Περαμα/Αθηνα
    Μηνύματα
    312


    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη tasosmos
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.057

    Προεπιλογή

    Δεν νομιζω οτι θα ειναι καταλληλο κατι τετοιο για την δουλεια που το θελει, αυτη ειναι ρητινη για επιδιορθωση τοιχων κτλ οπως λεει...

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη Phatt
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Apr 2009
    Περιοχή
    Σέρρες
    Μηνύματα
    2.109

    Προεπιλογή

    Αυτη τη West System καπου την εχω ξανακουσει, και φαινεται σοβαρη εταιρια.Το μονο που μενει ειναι να δουμε ποιος τα φερνει αυτα εδω για να κανω επεξερωτηση...

    0 Not allowed! Not allowed!
    ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ!!

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη chris73
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jan 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    370

    Προεπιλογή

    Παναγιώτη αυτό http://www.choromonotiki.gr/pdf/sika_dur31.pdf τις Sika, η το αντίστοιχο της Isomat (ίσως και άλλες εταιρίες). Τα έχω δουλέψει και τα δύο σε βαριές αγκυρώσεις και επισκευές. Γίνεται σαν γιαλί αλλά λίγο κιτρινωπο και εντελώς άκαμπτο ουσιαστικά. Δεν σπάει δεν χαλάει ΄σε κραδασμούς να περνάν κλαρκ φορτομένα από επάνω και να το κοπανάν. Υπάρχουν σε καταστήματα με οικοδομικά. Για λιανική ξέρω έναν εδώ Θεσσαλονίκη, αν θέλεις στείλε ΠΜ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Μηνύματα
    246

    Προεπιλογή

    Σε περιπτωση που πας στην λυση οπως το video αντι για πλεξι καλυτερα να βαλεις πολυκαρβονικο που δεν χαραζεται ευκολα και ειναι και πιο γερο
    αλλα βεβαια και πολυ ακριβοτερο.

    παρενθεση
    Εχω συναντησει τετοια ρητινη αλλα σε μαυρο χρωμα σε φακους καταδυσης HID. To ballast ηταν καλλημενο με μαυρη ρητινη που σε περιπτωση
    που χαλασει και θελεις να το αλλαξεις ειναι σχεδον αδυνατο. Σε καταστημα ηλεκτρονικων που ειχα ρωτησει δεν ειχαν ιδεα παντως.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΔΙΑΦΑΝΗ ΣΥΜΠΙΕΣΗ
    By Papas00zas in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-04-13, 15:37
  2. ΔΙΑΦΑΝΗ pcb
    By ane.pagtzo in forum PCB & Κουτιά Κατασκευών
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-04-11, 17:29
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-03-11, 11:21

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας