Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 37

Θέμα: Κατάργηση όλων των ΤΕΙ Αυτοματισμού ( Σχεδιο Αθηνά)

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    έγινε πρόχειρα το σχέδιο για να μειωθούν τα κόστη, αλλά πολλά τμήματα πρέπει να καταργηθούν γιατί το ξεφτιλίσαμε το πράμα εδώ στην ελλάδα. καθε χωριό είχε απο ένα τει και ενα στρατόπεδο.
    Για δες πόσα ΑΕΙ έχει η γαλλία των 70εκ και της τεράστιας βιομηχανίας και τεχνολογίας, και πόσα η ελλάδα.
    Τι αντικείμενο έχουν αυτά τα τμήματα ? τι επαγγελματικά δικαιώματα? ποιος ο σκοπός δημιουργίας τους?
    Γιατί υπάρχουν ίδια τμήματα με διαφορετικά ονόματα? γιατί υπάρχει τμήμα μαθηματικών και τμήμα εφαρμοσμένων μαθηματικών? Ούτε σε χώρα της αφρικής τέτοια καραγκιοζιλίκια

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    έγινε πρόχειρα το σχέδιο για να μειωθούν τα κόστη, αλλά πολλά τμήματα πρέπει να καταργηθούν γιατί το ξεφτιλίσαμε το πράμα εδώ στην ελλάδα. καθε χωριό είχε απο ένα τει και ενα στρατόπεδο.
    Για δες πόσα ΑΕΙ έχει η γαλλία των 70εκ και της τεράστιας βιομηχανίας και τεχνολογίας, και πόσα η ελλάδα.
    Τι αντικείμενο έχουν αυτά τα τμήματα ? τι επαγγελματικά δικαιώματα? ποιος ο σκοπός δημιουργίας τους?
    Γιατί υπάρχουν ίδια τμήματα με διαφορετικά ονόματα? γιατί υπάρχει τμήμα μαθηματικών και τμήμα εφαρμοσμένων μαθηματικών? Ούτε σε χώρα της αφρικής τέτοια καραγκιοζιλίκια

    Τι να σου πρωτοαπαντησω σε ολα αυτα. Εχεις δικιο σ αυτα που λες. Αλλα απο την στιγμη που μας γ@#$νε στους φορους δεν δεχομαι να κανουν το ιδιο και στις σχολες. Και οχι μονο στις σχολες και στην υγεια και στα παντα. Τα εχουνε διαλισει ολα. Ισως να τσαντιζομαι τοσο πολυ γιατι αφορα το μελλον μου αυτο με την καταργηση. Τελοσπαντον........

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Πέτρο αυτό λέμε(όχι προσωπικά εσύ αν και δεν ξέρω....) αλλά όταν βλέπετε να γαμάνε τους διπλανούς λέτε μακριά από τον κώλο μας και όπου νάνε. δεν μάθατε πότε ότι όταν η πούτσα κάνει γύρους κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά του δικού σας κόλου. αλλά βλέπεις μάθατε, εκπαιδευτήκατε, βολευτήκατε να κοιτάτε μόνο τον κώλο σας και να φωνάζετε όταν αυτός καρφωθεί. πότε δεν σκεφτήκατε να υποστηρίξετε τους άλλους κώλους όσο ακομα η πούτσα ήταν μακριά.
    Συγνώμη για το φρασεολόγιο μου αλλά έχω βαρεθεί να βλέπω μονίμως γκρίνια ο καθένας για την πάρτη του.
    πχ κάνανε απεργία οι λιμενεργάτες και φωνάζανε οι αγρότες στην Κρήτη για τα προϊόντα τους, και εγώ ρωτάω ΓΙΑΤΙ ήρθανε εχτές στην Αθήνα να φωνάξουνε οι Κρητικοί αγρότες?? έπρεπε να τους πλακώσουν στο ξύλο πρώτα οι λιμενεργάτες και να τους ρίξουν στην θάλασσα αλλά βλέπεις έτσι είναι τα κωλαράκια(και η βλακεία).

    Υ.Γ. Αν οι συντονιστές πιστεύουν ότι έθιξα τους κανόνες δέχομαι και τις επιπτώσεις.

    ευχαριστώ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  4. #14
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Γ. Αν οι συντονιστές πιστεύουν ότι έθιξα τους κανόνες δέχομαι και τις επιπτώσεις.

    ευχαριστώ.
    Μιας και περιστρέφεται η συζήτηση γύρω από εκεί θα σου στείλουμε τον αράπη από το freaksofcock.com

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και περιστρέφεται η συζήτηση γύρω από εκεί θα σου στείλουμε τον αράπη από το freaksofcock.com
    πρόσεχε τι υπόσχεσαι γιατί δεν δεν έχει πισωγύρισμα μετά

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  6. #16
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Κι αν σου κάτσει????


    Βγήκαμε εκτός θέματος πάλι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Πέτρος
    Εγγραφή
    May 2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    28

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέτρο αυτό λέμε(όχι προσωπικά εσύ αν και δεν ξέρω....) αλλά όταν βλέπετε να γαμάνε τους διπλανούς λέτε μακριά από τον κώλο μας και όπου νάνε. δεν μάθατε πότε ότι όταν η πούτσα κάνει γύρους κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά του δικού σας κόλου. αλλά βλέπεις μάθατε, εκπαιδευτήκατε, βολευτήκατε να κοιτάτε μόνο τον κώλο σας και να φωνάζετε όταν αυτός καρφωθεί. πότε δεν σκεφτήκατε να υποστηρίξετε τους άλλους κώλους όσο ακομα η πούτσα ήταν μακριά.
    Συγνώμη για το φρασεολόγιο μου αλλά έχω βαρεθεί να βλέπω μονίμως γκρίνια ο καθένας για την πάρτη του.
    πχ κάνανε απεργία οι λιμενεργάτες και φωνάζανε οι αγρότες στην Κρήτη για τα προϊόντα τους, και εγώ ρωτάω ΓΙΑΤΙ ήρθανε εχτές στην Αθήνα να φωνάξουνε οι Κρητικοί αγρότες?? έπρεπε να τους πλακώσουν στο ξύλο πρώτα οι λιμενεργάτες και να τους ρίξουν στην θάλασσα αλλά βλέπεις έτσι είναι τα κωλαράκια(και η βλακεία).

    Υ.Γ. Αν οι συντονιστές πιστεύουν ότι έθιξα τους κανόνες δέχομαι και τις επιπτώσεις.

    ευχαριστώ.
    Το χεσες λιγο με τις φρασεις σου Το νοημα το πιασα. Ναι ομως και εγω σου απαντω αν δεν ασχοληθω εγω με την παρτυ μου τοτε ποιος θα ασχοληθει??

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petris007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το χεσες λιγο με τις φρασεις σου Το νοημα το πιασα. Ναι ομως και εγω σου απαντω αν δεν ασχοληθω εγω με την παρτυ μου τοτε ποιος θα ασχοληθει??
    μάλλον τελικά ΔΕΝ το έπιασες το νόημα. φυσικά και θα ασχοληθείς ΚΑΙ εσύ με την πάρτη σου ΑΛΛΑ ΔΕΝ ασχολήθηκες με τον άλλων την πάρτη πριν έρθει η σειρά σου. πιο απλά δεν νομίζω ότι μπορώ να στο πω.

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη JOHNY+
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Μέσα στο χάος.
    Μηνύματα
    634

    Προεπιλογή

    Παιδιά ότι και να λέμε το τμήμα αυτοματισμού είναι απο μόνο του ένα πολύ αξιόλογο τμήμα και με μεγάλο εύρος αντικειμένου .
    Το γεγονός οτί θέλουν να κλείσουν όλα τα τμήματα αυτοματισμού και οχι ένα μόνο κάτι δείχνει , απο μόνο του αυτό είναι παράλογο .
    Στα συγκεκριμένα τμήματα κάνουνε απο μαθήματα ηλεκτρολογίας ηλεκτρονικής μηχανολογίας μέχρι και πληροφορική .
    Είναι μια ειδικότητα που συνδυάζει όλα τα αντικείμενα για την ανάπτυξη εφαρμοσμένης τεχνολογίας .

    Γενικά πιστεύω όλο το σχέδιο αθηνά έχει φτιαχτεί στο πόδι και πέρα απο την μείωση των δαπανών , εξυπερετεί είτε τοπικές σκοπιμότητες , είτε συντεχνιακές σκοπιμότητες .
    Πάντως και στα ΑΕΙ γίνονται συνχωνεύσεις τμημάτων πχ το τμήμα πληροφορικής στο πανεπιστήμιο πειραιά σκέφτονται να το συνχονεύσουνε με το τμήμα ψηφιακών συστημάτων .

    Πάντως όλο το σχέδιο αθηνά είναι προχειροφτιαγμένο και είναι εντολή απο δντ .

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Το ΔΝΤ και το κάθε ΔΝΤ δεν γνωρίζει σε κάθε χώρα ούτε τη λειτουργεί ούτε πως λειτουργεί.
    το ότι οι κυβερνώντες το χρησιμοποιούν σαν πρόσχημα να περάσουν όλα αυτά που προσπαθούσαν να περάσουν πολλά χρόνια τώρα και δεν τα κατάφεραν(μερικά ναι όλα όχι)αλλά μας προετοίμαζαν ψυχολογικά ότι θα το κανουν και εμπεδώσαμε το <<χρόνια το λένε ποτέ δεν έγινε>>.
    ας αναλογιστούμε πόσα χρόνια θελαν να καταργήσουν την δωρεάν δημόσια παιδεία αλλά λόγο ότι δεν τα κατάφερναν τα ξεφτίλισαν πρώτα και τώρα έχοντας χάσει και ο κόσμος την συνοχή του κανουν πράξει μαζεμένα τα πάντα.

    αν νομίζετε ότι κάπου εδώ τελειώνει το έργο θα πω (και ας βγω ψεύτης) ακομα δεν έχουμε δει τα χειρότερα.

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-08-17, 01:57
  2. Πομπός όλων των συχνοτήτων
    By loukianos in forum Ταλαντωτές
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-13, 17:08
  3. ΤΕΙ Θεσσαλονίκης και σχέδιο Αθηνά
    By perithess in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-13, 12:38
  4. ΤΕΙ Αυτοματισμού
    By frix199 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-06-09, 20:17
  5. ΤΕΙ Αυτοματισμού
    By deksterr in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-03-06, 16:07

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας