Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: παιδια καλησπερα θελω την βοηθεια σας

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη personaldrummer
    Όνομα
    πανος
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος , Αθήνα
    Μηνύματα
    466

    Προεπιλογή παιδια καλησπερα θελω την βοηθεια σας

    παιδια καλησπερα θελω την βοηθεια σας...πηρα απο τον Φανο ενα rf module...αποτελειται απο τα kl 9912 και απο τα kls3A....απλα το kl9912 δεν γραφει τιποτα επανω στα pin ποιο ειναι ποιο....ανεβαζω μια φωτογραφια αν μπορειτε να μου πειτε με την σειρα που φαινονται ποιο ειναι ποιο??ανεβαζω φωτο και απο τα δυο315MHz-433-92MHz-Wireless-314832-Gallay.jpgαυτο ειναι το kl9912 162404bd38053c76d3f47ffeb4089d37.jpgκαι καπως ετσι ειναι το kls3a το οποιο λεει απο κατω μονο για 3 pin....μονο το kl9912 δεν λεει τιποτα.....

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.956

    Προεπιλογή

    δες εδώ
    http://www.ebay.com/itm/433-Mhz-tran...item27d02097bc

    επίσης επιβεβαίωσε οτι το + φτάνει στο πόδι 8 του Lm358 και το gnd στο 4 οπότε θα είσαι 100% σίγουρος....

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον chip για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    personaldrummer (17-03-13)

  4. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη personaldrummer
    Όνομα
    πανος
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος , Αθήνα
    Μηνύματα
    466

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chip Εμφάνιση μηνυμάτων
    δες εδώ
    http://www.ebay.com/itm/433-Mhz-tran...item27d02097bc

    επίσης επιβεβαίωσε οτι το + φτάνει στο πόδι 8 του Lm358 και το gnd στο 4 οπότε θα είσαι 100% σίγουρος....
    ειναι ετσι η σειρα των ποδιων ομως?γιατι εχω δει πολλες παραλαγες στο νετ.....πως θα το βρω σιγουρα αυτο??

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.956

    Προεπιλογή

    δες οτι το πόδι που σου λέει οτι ειναι vcc καταλήγει στο πόδι 8 του lm358 και το gnd καταλήγει στο πόδι 4 του lm358.
    επίσης να ξέρεις οτι θέλεις ειδικούς αλγορίθμους για να λάβεις με τέτοιο δέκτη... που διαμορφώνουν παλμούς... (υπαρχουν διάφορα tuturial γι αυτό το θέμα στο δίκτυο). αν απλά σκέφτεσαι να στείλεις και να λάβεις με τη σειριακή θύρα σαν rs232 δεν θα δουλέψει...

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη personaldrummer
    Όνομα
    πανος
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος , Αθήνα
    Μηνύματα
    466

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chip Εμφάνιση μηνυμάτων
    δες οτι το πόδι που σου λέει οτι ειναι vcc καταλήγει στο πόδι 8 του lm358 και το gnd καταλήγει στο πόδι 4 του lm358.
    επίσης να ξέρεις οτι θέλεις ειδικούς αλγορίθμους για να λάβεις με τέτοιο δέκτη... που διαμορφώνουν παλμούς... (υπαρχουν διάφορα tuturial γι αυτό το θέμα στο δίκτυο). αν απλά σκέφτεσαι να στείλεις και να λάβεις με τη σειριακή θύρα σαν rs232 δεν θα δουλέψει...
    αυτο εδω θελω να κανω http://www.hlektronika.gr/forum/showthread.php?t=41199

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη personaldrummer
    Όνομα
    πανος
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος , Αθήνα
    Μηνύματα
    466

    Προεπιλογή

    εχω και μια αισθηση οτι ειναι αυτο http://www.hobbyengineering.com/spec...ING-TWSBS3.pdf

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.956

    Προεπιλογή

    για τη λειτουργία του module δεν ξέρω πολλά πράγματα... δεν τα έχω δουλέψει απλά ξέρω οτι έχει τις παραξενιές του στο τι αποκοδικοποιεί... (γι αυτό υπάρχουν τα υπερετερόδυνα τα FM κλπ....)
    Επίσης αυτό που πήρες έχει ποδαράκια στη μία μεριά ενώ αυτό που δείχνεις έχει και στις δύο μεριές... Αυτό που πήρες μοιάζει περισσότερο με αυτό που σου έδειξα στο ebay... και στο κάτω κάτω είναι πολύ απλό να βρεις που πάνε οι ακροδέκτες σε σχέση με τα ποδαράκια του lm358...

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη personaldrummer
    Όνομα
    πανος
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος , Αθήνα
    Μηνύματα
    466

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chip Εμφάνιση μηνυμάτων
    για τη λειτουργία του module δεν ξέρω πολλά πράγματα... δεν τα έχω δουλέψει απλά ξέρω οτι έχει τις παραξενιές του στο τι αποκοδικοποιεί... (γι αυτό υπάρχουν τα υπερετερόδυνα τα FM κλπ....)
    Επίσης αυτό που πήρες έχει ποδαράκια στη μία μεριά ενώ αυτό που δείχνεις έχει και στις δύο μεριές... Αυτό που πήρες μοιάζει περισσότερο με αυτό που σου έδειξα στο ebay... και στο κάτω κάτω είναι πολύ απλό να βρεις που πάνε οι ακροδέκτες σε σχέση με τα ποδαράκια του lm358...
    οι ακροδεκτες για παραδειγμα ξερω που πηγαινουν...για πχ το ποδι 18 του ολοκληρωμενου παει στο ποδι vcc ομως αυτο ειναι που δεν ξερω...ποιο απ τα 4 ποδια ειναι το vcc!!!!δεν γραφει επανω...αν εγραφε ξερω που πρεπει να παει...το vcc στα + ποιο ειναι ομως το vcc σε μενα δν ξερω???το δικο μου εχει 4 και το αλλο παραπανω ειναι ομως ιδιο αφου αντι για 3 ποδια γειωσης το κανανε πχ ενα ποδι...οι εισοδοι-εξοδοι ειναι ιδιες και στα δυο..θα κανω ενα τηλ αμα ειναι εκει που το πηρα αυριο γιατι το ιδιο ακριβως δεν το βρισκω πουθενα...

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. θελω την βοηθεια σας!!!!
    By antreas_mg in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-11-15, 18:28
  2. Την γνωμη σας παιδια...
    By billtech in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-15, 01:01
  3. ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ
    By vaggos3 in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-11, 21:38
  4. Παιδια θελω λιγο την βοηθεια σας!Θεμα παρασιτων!!!!
    By B_dancer in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-11, 13:23
  5. Θελω την βοηθεια σας για 1 θεμα
    By Dober in forum Κυκλώματα για Auto & Moto
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-11-09, 08:44

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας