Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: Κολλητήρι CT-BRAND CT-923

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη ioannistsi
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αγρινιο
    Μηνύματα
    230

    Προεπιλογή Κολλητήρι CT-BRAND CT-923

    Καλησπέρα σε όλους,πριν από 8 μήνες αγόρασα το κολλητήρι CT-BRAND CT-923 από το mimiko με 2 ανταλλακτικές μύτες,παρόλο όμως που το έχω χρησιμοποιήσει 2-3 φορές προχθές που πήγα να το χρησιμοποιήσω η μύτη δεν έλιωνε καθόλου την κόλληση...για να κάνω τη δουλειά μου να φανταστείτε έπρεπε να λιώσω την κόλληση στο πάνω μέρος της μύτης....Με δεδομένο ότι δεν έχω χρησιμοποιήσει το κολλητήρι πολύ δεν μου φαίνεται λογικό η μύτη να έχει οξειδωθεί τόσο νωρίς.. αλλά κ αυτό να έχει γίνει...μήπως γνωρίζει κάποιος κάποια "πατέντα" για να μην συμβαίνει αυτό?

    0 Not allowed! Not allowed!
    You will never walk alone...

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Μάκης
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Ίλιον
    Μηνύματα
    461

    Προεπιλογή

    "Γανώνεις" τη μύτη με πολύ κόλληση 2-3 φορές πριν τη χρήση και 1 φορά μετά;
    Λένε ότι αυτό βοηθάει στο να διατηρείται η μύτη σε καλή κατάσταση

    1 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    Αυτη η μυτη πολυ δυσκολα χαλαει την εχω κι εγω.Μηπως η κολληση που χρησιμοποιεις ειναι χωρις μολυβδο?Συνηθως οι καινουργιας γενιας κολλησεις δεν εχουν μολυβδο και ειναι πολυ δυσκολο να λυωσουν με 25αρι κολλητηρι.
    Αν ειναι πιο σκληρη στο λυγισμα απο μια συμβατικη κολληση και στο ζεσταμα κανει κατι σα κρυσταλλακια (δηλ σα να ξεραινεται) μαλλον ειναι νεου τυπου και χρειαζεσαι μεγαλυτερο κολλητηρι ή σταθμο μεταβλητης θερμοκρασιας.
    Επισης κατι χρησιμο ειναι αυτη η μυτη που εχεις να μη τη καθαριζεις σε σφουγγαρακι βρεγμενο αλλα σε χρυσο συρμα κουζινας.Φευγουν ολα τα παλια υπολειματα και δε πιανει μαυριλα.Συνημμένο Αρχείο 42422

    1 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    πάρτε ένα φτηνό σταθμό απο τη TOP και θα με θυμηθείτε είναι σκυλιά , ότι φέρνει η Τελε είναι συνήθως σαβούρες

    2 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη ioannistsi
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αγρινιο
    Μηνύματα
    230

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakisr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη η μυτη πολυ δυσκολα χαλαει την εχω κι εγω.Μηπως η κολληση που χρησιμοποιεις ειναι χωρις μολυβδο?Συνηθως οι καινουργιας γενιας κολλησεις δεν εχουν μολυβδο και ειναι πολυ δυσκολο να λυωσουν με 25αρι κολλητηρι.
    Αν ειναι πιο σκληρη στο λυγισμα απο μια συμβατικη κολληση και στο ζεσταμα κανει κατι σα κρυσταλλακια (δηλ σα να ξεραινεται) μαλλον ειναι νεου τυπου και χρειαζεσαι μεγαλυτερο κολλητηρι ή σταθμο μεταβλητης θερμοκρασιας.
    Επισης κατι χρησιμο ειναι αυτη η μυτη που εχεις να μη τη καθαριζεις σε σφουγγαρακι βρεγμενο αλλα σε χρυσο συρμα κουζινας.Φευγουν ολα τα παλια υπολειματα και δε πιανει μαυριλα.Συνημμένο Αρχείο 42422
    Πρεπει να παιζει αυτο που λες φιλε μου...οντως λιωνει δυσκολα η κολληση,κ κανει κ τα κρυσταλλακια...για να ειμαι ειλικρινης δεν κοιταξα ποσο μολυβδο εχει....ειναι καλυτερα η κολληση να μην εχει μολυβδο....?κ αν ισχυει αυτο να παω να παρω ενα μασουρακι κολληση χωρις μολυβδο...θα λυθει το προβλημα μου?

    0 Not allowed! Not allowed!
    You will never walk alone...

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη ioannistsi
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αγρινιο
    Μηνύματα
    230

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από picdev Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάρτε ένα φτηνό σταθμό απο τη TOP και θα με θυμηθείτε είναι σκυλιά , ότι φέρνει η Τελε είναι συνήθως σαβούρες
    Προτιμω το κολλητηρι στυλο για να το παιρνω μαζι μου φιλε μου!

    0 Not allowed! Not allowed!
    You will never walk alone...

  7. #7
    Μέλος
    Όνομα
    Σάκης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    ΚΑΒΑΛΑ
    Μηνύματα
    1.592

    Προεπιλογή

    Αν η κολληση που πηρες ειναι μια φτηνη κινεζικη ειναι χωρις μολυβδο και θελει πολυ θερμοτητα για να λυωσει.Πανε σε ενα καταστμα ηλεκτρονικου υλικου και ζητα ενα μικρο μασουρακι με ψιλη κολληση και πες το οτι θες να ειναι με μολυβδο.Το θεμα ειναι οτι λογω της καταστασης, οτι ο μολυβδος ειναι επικυνδυνος, παρατηρειται μια ελλειψη στην αγορα, η οποια ελλειψη ειναι μαλλον τεχνητη γιατι η τιμη της κολλησης απο περυσι μεχρι φετος πηρε πανω περιπου 30-40%.

    1 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. κολλητήρι
    By Gaou in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-17, 20:02
  2. Κολλητήρι
    By sotiris12 in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-16, 12:27
  3. Κολλητήρι ...
    By Sfikiller in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-01-12, 12:21
  4. Κολλητήρι 75W
    By AAEIV in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-09-11, 12:54
  5. κολλητήρι
    By Expresso in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-10, 13:00

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας