Σελίδα 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 84

Θέμα: Εργοστασιο κατασκευής πλακετων

  1. #31
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.958

    Προεπιλογή

    Τι θα κάνει μια βιομηχανία όταν ανακαλύψει οτι ένα υλικό έχει μεγάλο ποσοστό ελαττωματικών θα διακινδυνεύσει την παραγωγή της? όχι... θα το πετάξει!!!
    Τι πιθανόν να κάνει μια βιομηχανία όταν τις περισέψει μια ταινία άπό ένα εξάρτημα και πέρασε κανα 6μηνο ή χρόνος και δεν το χρησιμοποιεί?
    θα το περάσει από καταστροφή (διαδικασία για φορολογική ελέφρυνση -που δεν καταστρέφει το εξάρτημα) και θα το στείλει στον κάδο ανακύκωσης...
    ή θα το πουλήσει σε πολύ χαμηλή τιμή (ίσως και στο 1/10 της πραγματικής του αξίας)

    και τι μπορεί να κάνει ο υπάλληλός της αν τελικά φτάσει στα σκουπίδια? Να το πάρει από τον κάδο των σκουπιδιων ανακύκλώσης και να το πάρει σπίτι του και μετά είτε να το χρησιμοποιήσει στις κατασκευές του είτε να το πουλήσει στο ebay....
    Δε μιλάμε για επιστημονική φαντασία μιλάμε για κάτι που γίνεται συνέχεια στις βιομηχανίες....
    Γι αυτό και η ποσότητα που έχουν είναι περιορισμένη... και δεν μπορούν να τα ξαναβρούν!!!

    2 Not allowed! Not allowed!

  2. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον chip για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    eebabs2000 (28-03-13)

  3. #32
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chip Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάνο εγω σου λέω οτι δεν έχει πρόβλημα και περιμένει το china post 30 μέρες και πέρνει 50 μικροελεγκτές σε super τιμή και με μεταφορικά 1 δολάριο... και τυχένει και δεν είναι ελατωματικοί οι μικροελεγκτές.... γιατί αν μια παρτίδα έχει πρόβλημα στη μνήμη flash και χάνει το πρόγραμμα μετά από 2 χρόνια και όχι μετά από 40 αν είσαι ερασυτέχνης δεν τρέχει τίποτα όταν όμως πουλάς σημαίνει οτι πουλάς ελατωματικό προιόν....
    μετά από αυτά τα αν υπάρχει ένα θέμα.... σοβαρο... απέφυγες τις courier απέφυγες το τελωνείο και έχεις κάνει μια ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΕΙΣΑΓΩΓΗ αφού δεν πέρασες τελωνείο... και δεν πλήρωσες του απαραίτητους φόρους φπα κλπ... και αν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και γίνει ένας έλεγχος από ΣΔΟΕ... μπορεί να σου βγάλει και όλα τα βιβλία αναξιόπιστα και να σου ρίξε 50 100χιλιάδες ευρώ πρόστιμο γιατί έτσι θέλει!!!
    και ας πουμε την ίδια μερα φόρεσες στις πλακέτες σου του μικροελεγκτές δεν το πήρε είδηση κανένας και δεν τρέχει τίποτα με το ΣΔΟΕ... όμως οι μικροελεγκές αυτοί σου κόστισαν 100 ευρώ... τα οποία δεν τα δείχνεις στα βιβλία σου άρα σου αυξάνει το φορολογηταίο εισόδημα κατα 100 ευρώ και πληρώνεις φόρο γι αυτό που δεν σου αναλογεί.... και αν ειναι και εταιρεία με συνέταιρους περιπλέκονται κι άλλο τα πράγματα...

    Όσο για τις πλακέτες δεν είναι το ίδιο οι πλακέτες από βιομηχανία... κάνει μπαμ η διαφορά σε εμφάνιση πλακέτας που έφτιξες με αυτή που φτιάχθηκε από εργοστάσιο... και οι εργατοώρες που θα χάσεις ? δεν κοστίζουν? και το ποιο βασικό!!!! πως νομίζεις κάνεις πλακέτες? πέρνεις δυο ταπερ ένα εκτυπωτη (Ακόμα και image setter για να βγάλεις επαγγελματικό φιλμ) και φτιαχνεις πλακέτες? Και τα χημικά μετά τι τα κάνεις? η νομίζεις οτι επιτρέπεται να τα ρίξεις στην αποχέτευση? Είσαι επαγγελματίας και δεν μπορείς να ρίχνεις βαρέα μέταλα και χημικά στο δίκτυο των αστικών λυμάτων... πρέπει να έχεις τον κατάλληλο εξοπλισμό για φιλτράρισμα εξουδετέρωση κλπ.... να έχεις εγκεκριμένη περιβαλλονική μελέτη, εγκεκριμένη ενεργητική πυρασφάλεια άδεια από διεύθυνση βιομηχανίας, πιθανόν και από δήμο, καθόλα νόμιμο (χωρίς παρεμβάσεις) κτίριο που μπορεί να σου ζητούσουν ακόμα και αναθεώρηση της πολεοδομικης άδειας.... και αν δεν τα κάνεις εισαι απλά παράνομος που με μια καταγγελία μπορει να σε επισκευθουν οι επιθεωρητές περιβάλλοντος και δεν φαντάζεσαι τις επιπτώσεις.... Φυσικά πριν πάρεις τις άδειες αυτές θα δημοσιεύσεις στις τοπικές εφημερίδες για καμία 20αρια μέρες αυτά που θέλεις να κάνεις ώστε αν θέλει κάποιος να σου κάνει καταγγελία και να σου παγώσει την επένδυση!!!
    Γιατί νομίζεις στην Κίνα είναι όλα αυτά τα μαγαζάκια και φτιάχνουν και εδώ είναι τόσο περιορισμένα? δεν είμαστε τεμπέλιδες απλά πρέπει να τιρούμε αυστηρούς κανόνες που κάνουν πολλά πράγματα ασύμφορα ή με μεγάλο αρχικό κόστος που διστάζει κανείς να επενδήσει τα απαραίτητα ποσά!


    Και με αυτά και με κάτι ακόμα άλλα "Ευρωπαϊκά" και 'έξυπνα" ΒΟΥΛΙΑΞΑΜΕ ΩΣ ΧΩΡΑ!!! Ναι... όσο και αν φαίνεται απίστευτο αυτά που περιγράφει ο Chip είναι ένα... ΜΙΚΡΟ μέρος των εμποδίων μιας "ΕΒΡΩΜΑΝΑΠΤΥΞΗΣ" που μας επιβάλλεται... και αν την δείτε... να έρχεται... θα είναι οφθαλμαπάτη, και να πάτε τάχυστα σε οφθαλμίατρους!!!

    1 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  4. #33
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Εγω θα πω στον φιλτατο mtzag μια αλλη ιστορια:

    Εστω οτι φτιαχνεις εσυ (η mtzag ΟΕ για παραδειγμα) μια πολυ ωραια συσκεη με σπιτικες μεθοδους.
    Ας πουμε ενα mpeg4 decoder που ειναι και της μοδος, το mtzag MP4 Deluxe 2000

    Πουλας το προιον σου και πραγματικα επειδη ειναι καλο προιον, πουλαει και η επιχειρηση σου φτιαχνει φημη και μεγαλωνει.
    Οποτε αρχιζουν κι οι επενδυσεις, τα δανεια κλπ.

    Καποια στιγμη, καποιος που εχει αγορασει το mtzag MP4 Deluxe 2000 το παει στον Χ ηλεκτρονικο, για γελοια βλαβη.
    Ας πουμε καηκε ενα 7 segment LED display.
    Ο Χ ηλεκτρονικος το ανοιγει και τι να δει! Την χειροποιητη πλακετα σου!

    Ξερεις που θα παει η φημη σου σε χρονο dt?
    Φανταζεσε τι ηττα θα ηταν κατι τετοιο?

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #34
    Μέλος
    Όνομα
    Καλαρακης Μιχαλης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Ηρακλειο
    Μηνύματα
    2.043

    Προεπιλογή

    Διάβασα όλες τις αναφορές σας.

    Στο σπίτι επαγγελματική πλακέτα διπλής όψης με επιμεταλλωμένη οπή δεν γίνεται με χαμηλό κόστος. Τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω καμία μέθοδο για επιμεταλλωμένη οπή Αν κάποιος γνωρίζει ας αναρτήσει τις οδηγίες
    Με τα πριτσίνια δεν γίνεται δουλεία γιατί υπάρχουν οπές κάτω από τα υλικά.

    Να πάρω μια μηχανή της τάξης των 10++++ χιλιάδων για να κάνω τις πλακέτες δεν είναι οικονομικό.

    Ο Mouser και τα όμοια καταστήματα είναι λιανικής και όχι χονδρικής. Από εκεί αγοράζεις για να φτιάξεις το πρωτότυπο. Δείτε και το www.futurelec.com

    Σε προμηθευτή του ebay δεν μπορείς να στηριχτείς γιατί θέλεις να πέρνεις πάντα την ίδια ποιότητα το ίδιο πράγμα Δεν μπορείς σήμερα να έχεις στη πλακέτα τον Α connector και μετά από ένα μήνα επειδή δεν βρήκες στο ebay το ίδιο να βάλεις ένα Β. Αν χρειαστείς να στείλεις ανταλλακτικά στο πελάτη μετά απο 2 χρόνια τότε τι θα κάνεις (να σου στείλει φωτογραφία για να δεις τι υλικά έιχες βρει τότε ) εντελώς αντιεππαγγελαμτικό

    Οι πλακέτες πρέπει να έχουν περάσει τουλάχιστον CE.

    Για να τις κάνεις με το χέρι λόγω του μεγέθους των υλικών γίνονται πολλά λάθη. Αν πρέπει κάθε πλακέτα που θα συναρμολογήσει ο αλβανο-ρουμανο κτλλ (εγώ δεν έχω βρει ακόμα με 15$) να μου πέρνει άλλη μια ώρα ή όσο πέρνει να την ελέγξω για λάθη Τότε το κόστος εκτοξεύεται στα ύψη
    Το βασικότερο είναι ότι τα εξαρτήματα δεν θα μπαίνουν στη σειρά το ένα κάτω από το άλλο, αλλά το ένα αριστερά το άλλο δεξιότερα
    Τα κυριότερα λάθη που κάνουν είναι
    α) Θα βάλει πυκνωτή στη θέση της αντίστασης ή ανάποδα Αυτό στον έλεγχο θα το βρεις γιατί δεν παίζει συγκεκριμένο σημείο
    β) Λάθος νούμερο αντίσταση ΕΔΩ και αν έχεις πρόβλημα Δηλαδή αν οδηγείς led optocapler στα 5V και αντί 470Ω σου βάλει 4.7ΚΩ τότε το κύκλωμα θα παρουσιάζει σποραδικά προβλήματά και δεν θα ξέρεις από που σου έρχεται Αν πάρεις το ανάποδο Δηλαδή τάση 24V και σου βάζει αντίσταση 470Ω αντι 4.7ΚΩ (ή 10Κ)
    Όταν πουλήσεις το προϊόν σε λίγο καιρό το led θα σου καεί Και αρχίζει η γρίνια του πελάτη
    γ) να βάλει τα τρανζίστορ ανάποδα, το πάνω κάτω
    δ) για να μη θυμηθώ τα μπαμ των ηλεκτρολυτικών, που ορισμένοι δεν σκάνε ούτε και φαίνονται φουσκωμένοι αλλά άντε τώρα να δεις γιατί έχει κυμμάτωση και καλά να είναι φορτωμένο το κύκλωμα και να το δεις Αν δεν το δεις
    Θα μου πεις να πάρεις εκπαιδευμένο και προσεκτικό Όσο προσεκτικός και να είναι μετά από 5ώρες πάνω στις πλακέτες λάθος θα κάνει.
    Σας είπα τα έχω δοκιμάσει
    Θέλει επαγγελματία

    Με το ταχυδρομείο δεν γίνεται δουλεία. Μπορεί να γλυτώνεις το τελωνείο (φαινομενικά) αλλά δεν μπορείς να εκδόσεις τιμολόγιο γιαυτό Ασε την καθυστέρηση 15-20 ημέρες.
    Με την DHL και λοιπές εταιρείες ξέρεις πότε θα έχεις τα εξαρτήματα γιατί μπορείς να παρακολουθείς την πορεία τους μέσω το διαδικτύου. το τελωνείο δεν συμφέρει να μη το πληρώσεις.
    Με το ταχυδρομείο μετά την είσοδο του στην Ελλάδα χάνονται τα ίχνη του δέματος. Δεν μιλάω για φακελάκια Το δέμα συνήθως είναι 20 -50 κιλά. Αν χαθεί μετά την είσοδο στην ελλάδα και ασφαλισμένο να είναι η ασφαλιστική δεν το καλύπτει γιατί το ταχυδρομείο σου λέει ΝΑΙ το πήραμε κανείς όμως δεν ξέρει που είναι, γιατί έχουν λέει λίγο προσωπικό κτλ δικαιολογίες.
    Δοκιμασμένα πράγματα.
    η μεταφορική είναι υπεύθυνη μέχρι να στο φέρει στη πόρτα σου Είναι υπεύθυνη για το δέμα
    αν έχει ανοικτή στο τελωνείο θα το κλείσουν με ταινία που θα αναφέρει το άνοιγμα του τελωνείο
    Άσε δε που μια φορά που είχα παραγγείλει κάρτες ΣΛΕ4422 που μοιάζουν με τις τηλεφωνικές και κάποιος έβαλε χέρι στο δέμα (Μέτα την παραλαβή του από τον έλληνα courier από 4 κιλά έγινε 2 κιλά στη φορτωτική) Σας λέω έγινε χαμός
    Τα χαμένα 2 κιλά αντικαταστάθηκαν από τη courier.
    Το κοστολόγιο μεταφορικών και εκτελωνισμού επιμερίζεται στη ποσότητα και συνήθως είναι μερικά λεπτά για κάθε κομμάτι.

    Το κόστος Ηράκλειο Αθηνα είναι χαμηλό υπάρχουν και ταχυμεταφορές και μεταφορικές ανάλογα με τα κιλά ή τις παλέτες.
    Όταν φτιάχνεις ένα πρότυπο πάντα το κόστος μεταφορικών και πρώτων υλών είναι υψηλό
    Για το λόγο αυτό πήρα και το 3d εκτυπωτή Για να φτιάνω τα πρότυπα πλαστικά πριν τα στείλω για παραγωγή (να γλιτώσω τα πολλά πήγαινε έλα)

    Όταν πρώτο ξεκίνησα έφτιαχνα 20-40 πλακέτες τη φορά Τις παράγγελνα σε κάποιους στην Αθήνα.
    Κάθε φορά και σε διαφορετικό γιατί απο ποιότητα ήταν χάλια ΑΛΛΑ τις ειχα πληρώσει
    Μέχρι που μια ημέρα με πήρε τηλέφωνο κάποιος και μου ζήτησε το Mpu που έχει πάνω η πλακέτα.
    Στην ερώτηση μου τι θα το κάνεις μου είπε οτι έχει τη πλακέτα και που τη βρήκες τον ρωτάω >>> και μου έκκλησε το τηλέφωνο.

    Μετά από τόσα χρόνια ( πιστεύω ότι κάτι θα έχει αλλάξει Γι αυτό λέω να ξαναδοκιμάσω

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον info@kalarakis.com για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    shoco (29-03-13), SRF (28-03-13)

  7. #35
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.027

    Προεπιλογή

    To σημαντικότερο είναι το τελευταίο που έγραψες. Ότι θα καταλήξει η πλακέτα σου σε χέρια τρίτων... Ισχύει και γαι εταιρία που αναφέρθηκε στο νήμα. Δυστυχώς...

    Αν θέλεις 2 ανθρώπους που εγγυημένα θα κάνουν την δουλειά χωρίς να κινδυνεύεις δες το PM σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #36
    Μέλος
    Όνομα
    Καλαρακης Μιχαλης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    Ηρακλειο
    Μηνύματα
    2.043

    Προεπιλογή

    και μια που αναφέρθηκε

    Τα υλικά από το ebay θέλουν μεγάληηηηηηηηηη προσοχή.
    το τσιπ που χρησιμοποιώ είναι το ATtiny2313
    Στο ebay θα το βρείτε απο 0,70$ στο Mouser απο 0.80€ - 2,78€ το 1 τεμ
    Η διαφορά ακριβού φτηνού
    εκτός ότι μπορεί να χάσει το πρόγραμμα στους 2 μήνες και να θέλει ξανά προγραμματισμό, υπάρχει και διαφορά στο ρεύμα στις εξόδους και στην αντίσταση
    αν βάλετε σε 7segment και οδηγήσετε θα δείτε διάφανη τη διαφορά.
    για ερασιτεχνική δουλειά δεν είναι και σοβαρό αλλά σε επαγγελματική κάθε led να έχει τη δική του φωτεινότητα σαν χριστουγεννιάτικο δένδρο δεν λέει.

    **** Αν έχει κάποιος μια μέθοδο επιμεταλλωμένη οπής για το σπίτι δεν θα έλεγα όχι αν την αναρτήσει

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #37
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 744 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To σημαντικότερο είναι το τελευταίο που έγραψες. Ότι θα καταλήξει η πλακέτα σου σε χέρια τρίτων... Ισχύει και γαι εταιρία που αναφέρθηκε στο νήμα. Δυστυχώς...

    Αν θέλεις 2 ανθρώπους που εγγυημένα θα κάνουν την δουλειά χωρίς να κινδυνεύεις δες το PM σου.
    Δεν μας λες και ποιά ώστε να μην μένει αίολο και υπεργενικευμένο? και παίρνει η μπάλα άπαντες μη απατεώνες? Γιατί και εγώ πχ ξέρω κάποιους απατεώνες απο Θεσ/νίκη, αλλά δεν θα γραψω ποτέ ότι κάτι τέτοιο ισχύει και "για Θεσ'νικιο που αναφέρεται στον νήμα" αδιευκρίνιστα !!! Μήπως να προσέχουμε λιγάκι τι γράφουμε, ή αν γράφουμε τέτοια να τα ΣΤΗΡΙΖΟΥΜΕ και με συγκεκριμένα στοιχεία - ονόματα?

    0 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  10. #38
    Μέλος Το avatar του χρήστη mariosm
    Όνομα
    Μαριος
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.056

    Προεπιλογή

    Να εξασφαλισεις να μη βρεθει η πλακετα σου ξαφνικα σε χερια καποιου ανταγωνιστη σου
    και ο κατασκευαστης σου να δηλωνει "εγω δεν ξερω τιποτα"
    Μέχρι που μια ημέρα με πήρε τηλέφωνο κάποιος και μου ζήτησε το Mpu που έχει πάνω η πλακέτα.
    Στην ερώτηση μου τι θα το κάνεις μου είπε οτι έχει τη πλακέτα και που τη βρήκες τον ρωτάω >>> και μου έκκλησε το τηλέφωνο.
    Μιχαλη χαιρομαι που με επιβεβαιωσες σε αυτο που εγραψα. Ομοιοπαθης και εγω νομιζα οτι μονο εγω την εχω "πατησει".
    Ετσι για τη ιστορια να πω οτι καποτε πηγα σε καποιον που τυπωνει πλακετες στην Αθηνα και μετα απο συνομιλια για τυπωμα πλακετας, εντελως τυχαια εντοπισα στα δειγματα του γνωστη
    πλακετα ανταγωνιστη μου η οποια κοστιζε περιπου 25 ευρω κατασκευη. Οταν χωρις να πω οτι γνωριζω την πλακετα ρωτησα αν μπορω και εγω να εχω αντιτυπο αυτης της πλακετας η απαντηση ηταν : "ΦΥΣΙΚΑ μπορεις αν παραγγειλεις 100 τεμαχια". Εφυγα τρεχοντας χωρις να ρωτησω τιποτα αλλο.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #39
    Μέλος Το avatar του χρήστη tasosmos
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.057

    Προεπιλογή

    Εδω θα συμφωνησω με τον SRF οτι αυτες οι περιπτωσεις πρεπει να αναφερονται ονομαστικα και με στοιχεια δεδομενου οτι αυτο ειναι τουλαχιστον ανηθικο και αντιεπαγγελματικο απο μερους τους κι αν θελει ο οποιοσδηποτε να τα αντικρουσει.

    Οποιοσδηποτε απο μας μπορει καποια στιγμη να στειλει καποια πλακετα που εχει φαει μερες-μηνες για να σχεδιασει προς κατασκευη και προφανως δεν θελει να δει τον κοπο του να γινεται... open source ανευ αδειας.

    1 Not allowed! Not allowed!

  12. 2 μέλη ευχαρίστησαν τον tasosmos για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    shoco (29-03-13), SRF (28-03-13)

  13. #40
    Μέλος Το avatar του χρήστη mariosm
    Όνομα
    Μαριος
    Εγγραφή
    Jan 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    1.056

    Προεπιλογή

    πρεπει να αναφερονται ονομαστικα και με στοιχεια
    Τασο τα στοιχεια που να τα βρεις σε αυτες τις περιπτωσεις; Να κανεις βιντεοσκοπιση ή ηχογραφιση; Πολυ δυσκολο.
    Εγω δεν εχω μονο μια προσωπικη περιπτωση τετοια αλλα το μονο που μπορω να κανω ειναι να αποτρεψω καποιο γνωστο μου.
    Και οταν δεν εχεις στοιχεια μπορει ολα να τα αντικρουσει με δυο μονο λεξεις : "Λες βλακειες" και βρισκεσαι μπλεγμενος σε ιστορια χωρις τελος.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΛΕΓΧΟΣ ΠΛΑΚΕΤΩΝ
    By musiker in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-12, 15:29
  2. Εκτυπωση πλακετων
    By kostas2005 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-08-10, 12:57
  3. Εκτυπωση Πλακετων
    By Pefres in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-08-08, 01:25
  4. ΕΥΡΕΣΗ ΠΛΑΚΕΤΩΝ
    By athalex in forum PCB & Κουτιά Κατασκευών
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-02-07, 17:54
  5. Εμφανιση Πλακετων
    By NUKE in forum PCB & Κουτιά Κατασκευών
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-09-05, 11:31

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας