Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 42

Θέμα: Εκλεισε ο ΜΠΟΥΡΙΩΤΗΣ!

  1. #11
    Μέλος
    Όνομα
    Μάκης
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    Ίλιον
    Μηνύματα
    461

    Προεπιλογή

    Εγώ πάντως έχω ένα άλλο σχόλιο. Είστε όλοι ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες που σας παρείχε ο άνθρωπος και όλοι έχετε ένα καλό λόγο να πείτε.
    Είμαι όμως τόσα χρόνια εδώ μέσα και πρώτη φορά βλέπω το όνομά του. Δεν τον ήξερα καν.
    Κάθε περίπτωση που κάποιος ζητάει κάτι, προτείνετε (προτείνουμε) Φανό, Βενιέρη κλπ, ποτέ δεν είδα να προτείνετε Μπουριώτη.

    Αν αυτός ήταν τόσο σωστός επαγγελματίας, γιατί δεν τον αναφέρατε ώστε να του δώσουμε πελατεία; Εκτός πια κι αν έτυχε να μην πετύχω ποτέ το όνομά του

    4 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makatas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως έχω ένα άλλο σχόλιο. Είστε όλοι ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες που σας παρείχε ο άνθρωπος και όλοι έχετε ένα καλό λόγο να πείτε.
    Είμαι όμως τόσα χρόνια εδώ μέσα και πρώτη φορά βλέπω το όνομά του. Δεν τον ήξερα καν.
    Κάθε περίπτωση που κάποιος ζητάει κάτι, προτείνετε (προτείνουμε) Φανό, Βενιέρη κλπ, ποτέ δεν είδα να προτείνετε Μπουριώτη.

    Αν αυτός ήταν τόσο σωστός επαγγελματίας, γιατί δεν τον αναφέρατε ώστε να του δώσουμε πελατεία; Εκτός πια κι αν έτυχε να μην πετύχω ποτέ το όνομά του
    και όμως υπάρχουν αναφορές απλά μπορεί να μην έπεσες επάνω τους

    http://www.hlektronika.gr/forum/sear...archid=2498022

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makatas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως έχω ένα άλλο σχόλιο. Είστε όλοι ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες που σας παρείχε ο άνθρωπος και όλοι έχετε ένα καλό λόγο να πείτε.
    Είμαι όμως τόσα χρόνια εδώ μέσα και πρώτη φορά βλέπω το όνομά του. Δεν τον ήξερα καν.
    Κάθε περίπτωση που κάποιος ζητάει κάτι, προτείνετε (προτείνουμε) Φανό, Βενιέρη κλπ, ποτέ δεν είδα να προτείνετε Μπουριώτη.

    Αν αυτός ήταν τόσο σωστός επαγγελματίας, γιατί δεν τον αναφέρατε ώστε να του δώσουμε πελατεία; Εκτός πια κι αν έτυχε να μην πετύχω ποτέ το όνομά του
    Ας απαντήσω πρώτος εγώ... κατά τύχη. Τα τελευταία έτη, και ειδικότερα αυτα με΄τα από την δημιουργία του εδώ φόρουμ, τα ηλεκτρονικά εξελίχθηκαν πάρα πολύ, τα πιό πολλά εξαρτήματα πλέον είναι επιφανειακής στήριξης (SMT) και συγρόνως το ενδιαφέρον νεωτέρων για "κατασκευές" με κλασσικά εξαρτήματα έπεσε ραγδαία, σε βαθμό που αν έχεις στοκ χιλιάδες αντιστάσεις πχ μη ακριβείας, πλέον, δεν τις δέχονται κάποιοι ακόμα & αν τους τις χαρίζεις!!! Επίσης σημαντικό, αν όχι σημαντικότατο είναι ότι την τελευταία δεκαετία, υπήρξε ΠΛΗΡΗ απαξίωση του θέματος "επισκευή" σε ηλεκτρονικά προϊόντα μαζικού ενδιαφέροντος, όπως τηλεοράσεις, στερεοφωνιά, ραδιοφωνα, ενώ τα βιντεο ειδικότερα εξαφανιστήκαν στην κυριολέξια εν μία νυκτί!!!
    Αυτό είχε ως αντίκρυσμα την αποδυνάμωση καταστημάτων που δραστηριποιούντο πρωτίστως με στόχευση την εξυπηρέτηση των επισκευαστικών αναγκών αυτών των ειδών. Τέτοιο είδος επιχείρησης πώλησης εξαρτημάτων ηλεκτρονικών ήταν κα΄' ουσίαν το συγκεκριμένο! Αν παράλληλα προστεθεί και ότι οι νεώτεροι έψαχναν πάντα για τα "ιδιαίτερα" ή "έξυπνα" υλικά... που δεν ήταν πλέον μαζικά εισαγώμενα στην χώρα μας... καταλαβαίνεις ότι ακόμα και αν ήθελε κάποιος να ακολουθήσει την ραγδαία μεταλλαχτηκή εξέλιξη της ειδικής αυτής αγοράς - εμπορικής δραστηριότητας, θα βρισκόταν μπροστά σε διλλήμα τα αλλά και εμπόδια επισης, που δεν είναι εδώ δυνατή η εκτενής ανάλυσή τους! Στην πραγματικότητα, η παρουσία νεώτερων "παικτών" που διαχειρίζονταν επίσης το διαδίκτυο τόσο για πωλήσεις, όσο και (πιό σημαντικό) προμήθεια των ειδών τους, αποδυνάμωσε την χρονική προσαρμοστική αντίδραση των παλαιοτέρων, που είχαν και την αφέλεια ενός κεκτημένου εσ'αεί εισοδήματος. Ταυτόχρονα, το αστικό κέντρο των Αθηνών μεταλλάχτηκε σε θηλειά στην κυριολεξία για καταστήματα ποιυ ΔΕΝ ήταν /είναι μπαράκια, καφέδες, σουβλάκια, και ρούχα! Αυτό μπορείς να το δεις και από το ότι ο πχ Βενιέρης... ΔΕΝ ήταν το 73-75 στο Περιστέρι ούτε ως οικόπεδο!!! Το μαγαζί του ήταν έναν δρόμο απόσταση από του Μπουριώτη, στην Βερανζε΄ρου στην άλλη άκρη της στοάς εκεί δηλαδή! Και ήταν "μεγάλο" όχι το μισό μικρόυλη που είχε κρατήσει μέχρι πρόσφατα ανοικτό για το ονόρε, και το οποίο ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΛΕΙΣΕ ΠΡΟΣΦΑΤΩΣ!!! Όπως άλλωστε έκλεισαν και ο Πάσχος στην Ακαδημίας 86, και άλλοι εκεί τριγύρω, πιό πριν!!!
    Εγω πχ για να κατέβω στην Κάνιγγος... για αγορές πχ εξαρτημάτων απόλυτης ανάγκης, θα πρέπει να με "δέρνουν" 4 Χ.Α. ως Πάκη επί τρίωρο πριν!!!
    Ούτε καν στον Φανό πάω... Προτιμώ να περιμένω να έρθουν σε 2-5 ημέρες από έξω!!! αν χρειάζεται!!! Η ψυχική ηρεμία υπερβαίνει την άψυχη αναγκαιότητα του Ελληνικού "τα θέλω εχθές"!!!
    Για αυτά και αρκετά ακόμα... το μαγαζί αυτό συνήθως ΔΕΝ αναφερόταν εδώ... αφού δεν έψαχναν & τόσοι πολλοί εδώ (ούτε πχ & εσύ ή & εγω αν δεν κάνω λάθος) ανταλλακτικά τέτοιων συσκεών που προανάφερα!!!

    6 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  4. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον SRF για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    makatas (30-03-13)

  5. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη Αποστόλης1
    Όνομα
    Αποστόλης
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Άγονη γραμμή. https:// Αιγαίο/Κάρπαθος
    Μηνύματα
    1.497

    Προεπιλογή

    Στα σωστά του ΣΡΦ να προαθέσω τους συναισθηματικούς λογους, επίσης την εποχή τους ήταν μαγαζιά και ηλεκτρ/κού υλικού, εποχή ραδιοφώνου, η ΤΒ με λυχνίες ξεκίνησε το 67(άρτος/θεάματα)
    Η τελευταία μου επαφή ήταν πριν 25+ xρόνια, είχα πάρει κολλητήρι θερμού αέρα(PYROPEN PIEZO) 30 χιλιάρικα συν άλλα 5 για 1 μικρότερο ακροφύσιο και δεν έκοβε δραχμή, ήταν είπε το μοναδικό κομμάτι του.
    ΤΟ 60-70 το ακτίνιο είχε πλήρη τιμοκατάλογο υλικών με φωτο, περιγραφή, διαστάσεις, ελπίζω να βρω έναν.
    Ας είναι καλά ο άνθρωπος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #15
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    136

    Προεπιλογή

    Ακτινιο τι μου θυμισες τωρα αποστολη , δουλεψα εκει για 2 χρονια πριν 13 ετη και με το που εμπαινε πελατης τον κοιταγανε σαν να ηταν προβατο στην σφαγη . Ποσες φορες ειχαν γινει φασαριες για ελλατωματικα πραγματα που πουλουσε και δεν εκανε επιστροφη χρηματων η να τα αντικαταστηση με αλλα

    2 Not allowed! Not allowed!

  7. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    μέχρι και ο φανός όταν πέφτει το σκοτάδι δεν έχει δουλειά,
    οι πρεζάκιδες ,οι πακιστανοί , οι μαύροι , οι πόρνες και όλα αυτά τα ωραία που έχουν μαζευτεί στο κέντρο των αθηνών δεν ενδιαφέρονται δυστυχώς για τα ηλεκτρονικά.
    Είχα πάει και εγώ μια δυο φορές πριν χρόνια στο μαγαζί αλλά δυστυχώς ο άνθρωπος ήταν μεγάλος και δεν είχε τη βοήθεια των παιδιών του για να εκσυγχρονίσει το μαγαζί , σε αντίθεση με το φανό, που το μαγαζί το έχουν πάρει πάνω τους τα νέα παιδιά
    και φέρνουν και σε μία βδομάδα ότι ζητήσεις απο εξωτερικό.
    Και στο φανό που πάω, πάω μόνο απο ανάγκη, ποιος φυσιολογικός Έλληνας θέλει να κατεβαίνει στην ομόνοια και να βρίσκεται στη καμπούλ ή στη σομαλία

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη picdev : 30-03-13 στις 17:19

  8. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη p.gabr
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναί
    Μηνύματα
    3.867

    Προεπιλογή

    Ενας απο τους σοβαρους λογους για να πας Μπουριωτη ,ηταν γιατι διπλα ειναι η Λιβαδεια

    Αχτυπητο καλαμακι,και αυτος ο κοκκαλιρης απο το 77 (που το ανακαινησε) ακομα ψηνει!!!!!!

    3 Not allowed! Not allowed!

  9. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον p.gabr για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    SRF (30-03-13)

  10. #18
    Μέλος Το avatar του χρήστη αλπινιστης
    Όνομα
    Αλεξανδρος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    1.702

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p.gabr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενας απο τους σοβαρους λογους για να πας Μπουριωτη ,ηταν γιατι διπλα ειναι η Λιβαδεια

    Αχτυπητο καλαμακι,και αυτος ο κοκκαλιρης απο το 77 (που το ανακαινησε) ακομα ψηνει!!!!!!
    Τι μου θυμησες τωρα!!!!
    Το πρωτο μαθημα που ειχα παρει για το "πως κατεβαινουμε Αθηνα" (απο το Π. Φαληρο ηταν θεμα!), νωρις στην εφηβεια μου, ηταν οτι ΠΑΝΤΑ περναμε απο την Λειβαδια!!!! Τωρα πια ομως το εχει χαλασει (τα τελευταια 10+...)
    Οσο για τον Μπουριωτη, επειδη ετυχε να γνωρισω και μελη της οικογενειας, χρειαζοταν πλεον την ξεκουραση. Αν μη τι αλλο, ειχε τραβηξει αρκετα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    461

    Προεπιλογή

    Kριμα που εκλεισε..ακομη μπορουσες να βρεις εκει ξεχασμενα εξαρτηματα..καλο βεβαια να ξεκουραστει ο ανθρωπος αλλα καλο θα ηταν να συνεχιζε να υπαρχει εστω και με αλλον ιδιοκτητη..

    0 Not allowed! Not allowed!

  12. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1EDG
    Όνομα
    Μάριος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.095

    Προεπιλογή

    Σήμερα έτυχε να ξαναπεράσω και μάζευε τα τελευταία.Ο Μπουριώτης δεν "εκσυγχρονίστηκε" όπως ο Φανός,ο οποίος θα είχε την ίδια τύχη αν δεν το αναλάμβαναν τα παιδιά του.Ετσι είναι.Τα πράματα στη ζωή είναι δυναμικά και όχι στατικά.Πρέπει να αλλάζεις και να προσαρμόζεσαι κρατώντας τα όμορφα από το παρελθόν,στο μυαλό σου.

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-16, 04:36

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας