Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 42

Θέμα: Εκλεισε ο ΜΠΟΥΡΙΩΤΗΣ!

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Μηνύματα
    17

    UnHappy Εκλεισε ο ΜΠΟΥΡΙΩΤΗΣ!

    Μια φίρμα-θρύλος στο εμπόριο ηλεκτρονικών στην χώρα μας, έκλεισε! Σήμερα πέρασα από το ιστορικό μαγαζί στην πλ. Κάνιγγος για να πάρω κάποια υλικά, αλλά με λύπη μου είδα να έχουν μείνει μόνο τα... ράφια, κι αυτά τα μάζευαν!
    Οσοι μεγαλώσατε σαν εμένα, με το κολλητήρι στο χέρι, διαβάζοντας την Τεχνική Εκλογή και περιμένοντας με αγωνία το καλοκαιρινό "μεγάλο" τεύχος του ΕΛΕΚΤΩΡ, φτιάχνοντας ΚΙΤ της Smart και της C&A... σίγουρα καταλαβαίνετε πως ένιωσα με την εξέλιξη αυτή... που σηματοδοτεί κι ένα "τέλος εποχής" στο χόμπυ μας!
    Καλή σύνταξη Κυρ-Γιάννη!
    Θα σε θυμόμαστε πάντα, ακούγοντας μουσική με κάποια από τις πολυαγαπημένες σου λυχνίες...

    13 Not allowed! Not allowed!

  2. 11 μέλη ευχαρίστησαν τον CYBERNETICS για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    aeonios (08-04-13), aktis (05-04-13), angel_grig (30-03-13), antonis_p (13-04-13), billisj (29-03-13), JOHNY+ (30-03-13), Marc (01-04-13), Neuraxia (29-03-13), p.gabr (29-03-13), POWERFUL (18-04-13), weather1967 (15-04-13)

  3. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη p.gabr
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2011
    Περιοχή
    Aχαρναί
    Μηνύματα
    3.867

    Προεπιλογή

    Εεε φτάνει πια, πόσο ακομα ; Τους αξίζει να ξεκουραστούν..
    Καλή σύνταξη κε Γιάννη

    Το άσχημο είναι που δεν μπόρεσε κάποιος να το κρατήσει

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905

    Προεπιλογή

    καλη συνεργασία με τον Λουκα και την Αγγελική, κάπου στο 1994 .....

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

  5. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1EDG
    Όνομα
    Μάριος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.095

    Προεπιλογή

    Τους θυμάμαι και τους δύο.Και είχα περάσει πριν απο μια εβδομάδα.Καλή ξεκούραση.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη The Professor
    Όνομα
    A
    Εγγραφή
    Oct 2008
    Περιοχή
    Greece
    Μηνύματα
    441

    Προεπιλογή

    Ειχαν , εχουν, αναρτησει μια αφίσα ευχαριστωντας ολους οσους τους στηριξαν με την εμπιστοσυνη τους , πραγματικα κρίμα εκει εβρισκα σπανια και ξεχασμενα εξαρτηματα ακομα απο εκει πηρα το breadboard μου το 2008 ....... απέπνεε εναν αλλοτινο αέρα !!!

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη Neuraxia
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Jan 2010
    Περιοχή
    Νορβηγία
    Μηνύματα
    186

    Προεπιλογή

    Κρίμα...
    Σύνταξη μπορούσε να βγεί απο καιρό , μια αφορά που μιλάγαμε μου έλεγε πως ακόμα και το κλείσιμο ήταν ασύμφορο.
    Κάλα να είναι όλοι όσοι δούλευαν στο μαγαζί , ευγενικότατοι και εξυπηρετικοί.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Εγώ είμαι Πόντιος, εσύ τι δικαιολογία έχεις?

  8. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη SRF
    Όνομα
    Γεώργιος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑΙ
    Μηνύματα
    3.561

    Προεπιλογή

    Ο κυρ Γιάννης προσπάθησε να δώσει το μαγαζί και υπήρξε ένα ενδιαφέρον από κάποιον προς Περιστέρι να το πάρει (κάπου μετά το καλοκαίρι) αλλά δυστυχώς κάτι η κρίση κάτι τα οικονομικά μεγέθη από κάθε πλευρά, ο ενδισφερόμενος, τελικά δεν προχώρησε...
    Η αλήθεια είναι ότι πλέον εδώ και καιρό το κρατούσε για το μεράκι του... και όχι γιατί το είχε ανάγκη, αφού μπορούσε να είναι συνταξιούχος χρόνια τώρα! Τα παιδιά του επίσης δεν ασχολούνται με τον χω΄ρο του λιανεμπορίου...οπότε, τα πράγματα πουληθήκαν απ' όσο γνωρίζω στον κουμπάρο του... (η καλύτερα στο βαφτιστήρι του) που είναι γνωστός χοντρέμπορος στον τομέα μας...
    Κρίμα και ήθελα να δω τι είχε στην αποθήκη στο Περιστέρι... πριν τα δώσει αλλά δεν πρόλαβα τελικά!!!
    Τέλος τίτλων για ένα ακόμα κεντρικότατο κατάστημα ηλεκτρονκών εξαρτημάτων, που αν μη τι άλλο η ιστορία του είναι γνωστή με το άκουσμα και μόνο του ονόματος, σε χιλιάδες συναδέλφους μας!!!

    Καλή σύνταξη κυρ Γιάννη!!!

    2 Not allowed! Not allowed!
    2010 Τα πάντα εν σοφία ποιήσαντες! "...μείνετε στα ηλεκτρονικά σας και όλα καλά! Ο κόσμος κυλάει καλύτερα χωρίς τις υπόλοιπες συζητήσεις" - 2016 Η ΕΛΛΑΣ ΕΑΛΩ
    "Το Λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν" Τάδε έφη εις "Β'Λάκων φιλόσοφος"
    IEEE member since 1988 -ΕΙΜΑΙ ΤΡΟΜΕΡΑ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ

  9. #8
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    καλαμαρια
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    έβαλε μυαλό ο άνθρωπος , διαφορετικά θα τα " κακάρωνε " στο μαγαζί του , καιρός να ξεκουραστεί , τωρα για το αν ηθελε καποιος να το δουλεψει το μαγαζι η οχι ...., τελικα δεν ειναι οτι δεν υπαρχει δουλεια , μαλλον τεμπελια υπαρχει , και για τέτοιο τύπο καταστήματος ... έστω ενα μικρο μεράκι να υπαρχει

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη giwrgosss : 30-03-13 στις 02:08

  10. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη JOHNY+
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jan 2006
    Περιοχή
    Μέσα στο χάος.
    Μηνύματα
    634

    Προεπιλογή

    Και εγώ μια εβδομάδα πριν που είχα περάσει , εκεί ηταν ο κυρ γιάννης . Παλικάρι , τόσο χρονών και ακόμη πήγαινε στο μαγαζί ! Πάντος κρίμα που έκλεισε , βέβαια και με την κρίση μπορεί να μην πήγαινε καλά .

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Μέλος
    Όνομα
    alex
    Εγγραφή
    Mar 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    61

    Προεπιλογή

    Πολύ στεναχωρήθηκα γιατί οι πιστευω πως απο τις παλιές γεναιές δεν υπήρχε άνθρωπος να μην είχε περάσει απο τον κ. Γιάννη και μετά φυσικά δίπλα για σουβλάκι καλαμάκι στην Λειβαδιά χαχχααχαχ. Τουλάχιστον η Λειβαδιά μεταφέρθηκε απέναντι σε καινούριο χώρο και φυσικά παραμένει απο τα καλύτερα καλαμάκια της Αθήνας.

    1 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 5 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-03-16, 04:36

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας