Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 37

Θέμα: Πρόταση για δέκτη DVB-S2 με υποστήριξη Mpeg4 και εισαγωγή κλειδιών BISS

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη xlife
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή Πρόταση για δέκτη DVB-S2 με υποστήριξη Mpeg4 και εισαγωγή κλειδιών BISS

    Εχω ψαξει ολο το ιντερνετ κυριολεκτικα, δεν βρισκω τιποτα κοντα στην τιμη των 40 ευρω εστω 50. Η τιμη πρεπει να μεινει πολυ χαμηλα γιατι θελω να αγορασω τουλαχιστων 4 με 5 δεκτες αλλα ισως να χρειαστω 8 με 10. Στην ελλαδα ο φτηνοτερος που βρηκα ειναι ενας XORO αγνωστου προελευσεως και δεν μπορω να βρω πουθενα αν δεχεται κλειδια BISS. Η μονη φθηνη λυση ειναι ο openbox f3 απο αγγλια αλλα μου έρχεται περίπου 70-75 ευρώ και με βγάζει εκτός προυπολογισμου. Αν κάποιος έχει κάποια ιδέα για κάτι που δεν κοίταξα και μπορεί να μου το πει θα του ήμουν υπόχρεος, Ευχαριστώ εκ των προτερων

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Μηνύματα
    113

    Προεπιλογή

    Απλα αυτο που ζητάς δεν υπάρχει.μεχρι πριν λιγο καιρό δεν έπεφταν ούτε κάτω απο 120,και εσυ θες με 50;βάλε κάτι παραπάνω και πάρε τους skybox/openbox


    Sent from my iPad using Tapatalk HD

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Κρητη
    Μηνύματα
    234

    Προεπιλογή

    τοσο χαμηλη τημη που ψαχνεις δεν νομηζω να βρεις προς το παρον , αυτοι οι δεχτες ειναι HD , Αν καταλαβα καλα τον θελεις για τις 3 μοιρες digea και εστι ....δωσε κατι παραπανο αλιος δεν περνις ουτε τον ποιο απλο και ξεφτιλισμενο δεκτη της αγωρας

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη xlife
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Μας χτύπησε η οικονομική κρίση.... Ναι για τις 3 μοίρες τους θέλω.. οπότε θα προσανατοληστω στον openbox, πάντως ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Κρητη
    Μηνύματα
    234

    Προεπιλογή

    edision progressiv HD κανε μια ερωτιση για την τημη του , ποσο παει λιανηκη , καποι αντιπροσοποι τον δηνουν ετημο για αυτο που θελεις , βγαζει scart καi hd οποτε βολεβωνται ολες οι τηλεωρασεις ανεξαρτητος ηληκιας -τεχνολογιας

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    rodolfos
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    31

    Προεπιλογή

    PROGRESSIV HD COMPACT η SAB SKY4700 HD,για digea ο sky εχει και ετοιμα λογισμικα με τα κλειδια μεσα..ali ali και τρειςali..και με καταλληλο λογισμικο μπορεις να τα περνας και μεσω τηλεκοντρολ του δεκτη.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη xlife
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    SKYBOX F3

    στα 77 ευρώ με την αποστολή και την αντικαταβολή. Χθες παρέλαβα σήμερα απολαμβάνω
    Ant1 Mega Star Macedonia Skai 902 Alpha
    ένα κανάλι της Μακεδονίας(έχει αναμετάδοση το GR)
    καθώς και τις δοκιμαστικές εκπομπές της ΕΡΤ(Βουλή Ρικ BBC DW ΝΕΤ ΕΤ1 ΕΤ3 ΕΡΤHD),
    Από ξένα κανάλια δυστυχώς ο 3c δεν έχει τίποτα ενδιαφέρων πολλά αραβικά κανάλια κτλ,
    ο Rascom που βρίσκεται στις 2,8 είναι στην μπάντα C οπότε δεν έχω άποψη.
    ο Δέκτης πετάει και όταν λέω πετάει εννοώ σε όλα τα επίπεδα, έχει ethernet και μερικές εφαρμογές μπορούν να εγκατασταθουν όπως Youtube, weather και μια για μεγάλα παιδιά.
    Το μενού είναι ελληνικό και όχι εξελληνισμενο από αυτόματη μετάφραση
    Το ενσωματωμένο media player είναι πάρα πολύ καλό μιας και έβαλα για δοκιμή αρκετές ταινίες mkv mp4 κτλ και απροβληματιστα τις έπαιξε, ακόμη και ταινίες που δεν της παίζει το iomega screenplay media player που έχω, αν βρω πως μπαίνουν και οι υπότιτλοι θα κάνω πανηγύρι
    ο Progressiv για τα δεκα ευρω διαφορα δεν συμφερει μιας και με τον SKYBOX κάνεις παπάδες,
    Ο SAB SKY δεν βρεθηκε στην Ελλάδα αλλά τον βρήκα μόνο στο γερμανικό (ουστ) ebay αν θυμάμαι καλά 51 ευρώ + 19 ευρώ μεταφορικά, οπότε ο Skybox κερδισε

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    ρε παλικάρια , δεν ρίχνετε και μια ενημέρωση για μας τους άσχετους,
    θα ενδιέφερε πολλούς να βάλουν κάτι τέτοιο σε σημείο με προβληματική λήψη .
    υπάρχει περίπτωση να αλλάξουν το κλείδωμα και να τρέχουμε? δηλαδή να βάλουν κυλιόμενο κλειδί ?
    ο sab sky βλέπω κάνει μόνο 70ε.

    Μπορείτε να δώσετε και μερικές λεπτομέρειες για να ξέρουμε τις θα ψάξουμε,
    δηλαδή τι λειτουργικό έχουν (θυμάμαι οι dreambox είχαν το gemini), πως λέγεται το πρόγραμμα εξομοίωσης? και ποιος δορυφόρος είναι

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη picdev : 16-05-13 στις 01:13

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη xlife
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Feb 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.000

    Προεπιλογή

    Φίλε μου, κατ αρχάς ότι και να αγοράσεις κανένας μα κανένας δεν προκειτε να σου εγγυηθεί ότι τα κανάλια δεν θα αλλάξουν κωδικοποιηση.
    Στο θέμα μας τώρα, τα ελληνικά κανάλια έχουν μεταφερθεί σε δορυφόρο γιατί αναγκαστικά πολλές περιοχές δεν μπορούν να ενταχθούν στο ψηφιακό σήμα της DIGEA και γι αυτό το λόγο θα πρέπει να υπάρχει εναλλακτική επιλογή.
    Η κωδικοποιηση των καναλιών είναι BISS για να μπορεί ένας φθηνός δέκτης να τη "σπάει" αλλά να υπάρχει και η δυσκολία της κωδικοποιησης διότι τα κανάλια έχουν κατά καιρούς προγράμματα με δικαιώματα μόνο για τον ελλαδικό χώρο και όχι για όλη την ευρωπη. παράδειγμα είναι η ταινίες και οι αγώνες.
    Αν ψάξεις στα κανάλια του Eutelsat 3c θα παρατηρήσεις οτι 3 ελληνικά κανάλια δεν είναι κωδικοποιημενα. προκειτε για τη βουλή το ρικ και ένα κανάλι της μακεδονιας. Τα συγκεκριμένα κανάλια παρουσιάζουν εσωτερικές παραγωγές αλλά και ντοκιμαντέρ στα οποία έχουν αποκλειστικά δικαιώματα.
    Αυτός είναι και ο λόγος που μερικοί δέκτες στην Ελλάδα έρχονται έτοιμοι με τα κλειδιά περασμένα.
    τώρα για τους δέκτες, ο sab sky και ο edition είδα ότι έχουν πολύ λίγα ενδιαφέροντα χαρακτηριστικα ενώ ο skybox έχει Hdmi component composite ethernet serial usb και έχει και φοβερό media player το οποίο παίζει ταινίες που δεν τις παίζει καν το iomega μου που είναι και αποκλειστικά media player!!!. Έτσι εάν κάτι γίνει με τα κανάλια και κλειδώσουν μου έχει μείνει ένας καλός δέκτης με άριστο media player και με δυνατότητες internet tv στα 77 ευρώ.
    Έχεις ρωτήσει πόσο κάνει ένα media player? Έτσι καταλήγοντας θα πω ότι αξίζει να πάρεις έναν δέκτη ο οποίος με τα εξτρά χαρακτηριστικα του και μόνο βγάζει τα λεφτά του.

    Υ.Γ. Αν ψαχτεις μάλιστα πολύ καλά και υπάρχει και dsl γραμμή στο σπίτι τότε τα ελληνικά κανάλια δεν θα θες ούτε να τα ξαναδείς!!! (Εδώ που μένω τώρα δεν υπάρχει dsl αλλά και τα στικακια κινητής πιάνουν μόνο gsm)

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    δεν προλαβαίνω να δω τηλεόραση, πόσο μάλλον να βάλω δορυφορική,
    απλα το θέλω για το σπίτι στο χωριό που λέμε

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. πρόταση για δέκτη (αν υπάρχει τέτοιος!!!)
    By haris_216 in forum Επίγεια & Δορυφορική Λήψη
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-13, 10:46
  2. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-04-13, 19:18
  3. Πρόταση για καταγραφικό και κάμερες
    By avr in forum Συστήματα Παρακολούθησης
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-13, 20:30
  4. Πρόταση για αποκοδικωποιητή MPEG4
    By tzitzikas in forum Δέκτες MPEG4
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-12-12, 21:10
  5. Samsung LE40S86BD και DVB-T Mpeg4
    By Radiometer in forum Συσκευές Εικόνας-Ήχου
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-01-11, 23:29

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας