Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2

Θέμα: προβλημα ήχου με κινητο Huawei ascend g300

  1. #1
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη ShAd0W_z0nE
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Feb 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3

    Thumbs down προβλημα ήχου με κινητο Huawei ascend g300

    Να πω οτι ειμαι κατοχος του κινητου περιπου 5 μηνες και δεν θα προτεινα σε κανεναν να πεταξει τα λεφτα του σε αυτο, μετανιωσα την ωρα και την στιγμη που το πηρα. Το πηρα με σκοπό να ακουω μουσικη να μην κουβαλάω δηλαδη δυο συσκευες mp3 και κινητο, μιας και το Mp3 μου χαλασε.. Το ηχειο που εχει ακουγεται ικανοποιητικα, αλλα εχω προβλημα με τα ακουστικα δεν ακουγεται δυνατα η μουσικη με οποια ακουστικα και αν το βαλω, εψαξα στο ιντερνετ για καποια λυση για το συγκεκριμενο μοντελο, οι μισοι που εχουν το κινητο εχουν αυτο το προβλημα, τα δοκιμασα ολα πηρα ενισχυτη 26 ευρω , κατεβασα προγραμμα για ενισχυση της εντασης το οποιον μεν την ενισχυε αλλα η ποιοτητα ηχου πηγαινε στο 0.
    Πηρα λοιπον τηλεφωνο την αντιπροσωπεια μπας και βγαλω ακρη δεν απαντανε ποτε στα τηλεφωνο μας εχουν γραμμενο στα @@ τους δηλαδή, φανταστειτε επιπεδο αντιπροσωπειας. Ετσι το πηγα στο καταστημα οπου το αγορασα το εστειλαν στο service, και το service μου το εκανε format και δηθεν μου το εφτιαξε. Να ποσταρω και τις αλλαγες που εκαναν:

    Speaker,8ohm,0,5w,11*15*3.5(Improved)
    Receiver,32ohm,6*15*2.0mm,wideband
    Το πηρα λοιπον μετα τις αλλαγες και ο ηχος ακουγοταν ολοιδιος καμια αλλαγη, με κοροιδεψαν και απο πανω δηλαδη..

    Τελος παντων, οτι εγινε εγινε δυστηχως δεν εχω αλλη επιλογη απο το να το κρατησω αλλα θα ηθελα να με βοηθησετε να βρω μια λυση το πολυ στα 30ευρω, γιατι δεν υπαρχουν λεφτα ουτε για καφε, εχω αγορασει αυτον τον mini ενισχυτη της konig, ο οποιος ανεβαζει τον ηχο κατα 10 db, ειναι και ενισχυτης μπασου:
    http://www.electronic-discount.be/pr...hop.htm?lng=en
    Και τωρα σκεφτομαι να παρω ακομα εναν με την ελπιδα οτι λειτουργουν αθροιστικα( ; )
    http://www.ebay.co.uk/itm/FiiO-E-6-m...item3a7f613db1

    Να πω επισης οτι ο ενισχυτης(ενσωματωμενος) του mp3 player sony που ειχα ηταν απιστευτος, αν το εβαζες τερμα θα μπορουσες ανετα να κουφαθεις, ο οποιος λειτουργει ακομα απλα εχει χαλασει το software και το κουμπι της εντασης, αλλα να κανω καποια πατεντα με αυτον μαλλον δεν παιζει..

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089


    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Προβλημα με το κινητο xperia tipo
    By Βαγγελης Pcmaster in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-16, 01:24
  2. Προβλημα software με κινητο android
    By Phatt in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-13, 19:51
  3. Προβλημα με κινητο Ν70
    By Phatt in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-10, 04:29
  4. Αποψη για προβλημα με κινητο
    By lynx in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-10, 10:01
  5. προβλημα με κινητο
    By johny16 in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-09, 23:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας