Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 74

Θέμα: Κλωνοποισεις καρτων nοva κ.λ.π τι σημαινουν ολα αυτα?

  1. #11
    Μέλος Το avatar του χρήστη DLS 33
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    539

    Προεπιλογή

    xm..τι θυμωμαστε τωρα.....εκεινα τα HSN...μεσα στα LOG.....και τετοια αλλα..μεχρι να ερθει το φως.....

    0 Not allowed! Not allowed!
    https://www.youtube.com/watch?v=oZPENPIspcI
    Case MXM 190 --- Fiat F110 --- GSXR 1100 WP
    https://prnt.sc/isjgx1

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη plouf
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    Ιλιον,Αθήνα
    Μηνύματα
    2.103

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια και τα 60 ευρώ το μήνα δεν πάνε πίσω.
    ΠΟΥΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΡΕ ΠΑΠΑΡΙΔΗ ΝΟΒΑ.
    σωστά ! όμως η σωστη συμπεριφορα ως καταναλώτης ειναι οτι δεν αξιζει να ΜΗΝ Το αγοράζεις και όχι να το κλέβεις !

    πάντα μου άρεσαν οι Mercedes όμως έχω toyota δεν έκλεψα Mercedes, που σημειωτέον τις πουλάει πολυ ποιο ακριβα απο όσο κοστιζουν !

    ο καθένας κοστολογέι την εργασία οτυ όσο νομίζει ! αν μάθουμε να είμαστε σωστοι καταναλωτές θα υπάρχει και σωστή αγορα ως τότε ας μην ψαχνουμε εξιλαστηρια θυματα ! και "δικαιολογίες"

    4 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από plouf Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστά ! όμως η σωστη συμπεριφορα ως καταναλώτης ειναι οτι δεν αξιζει να ΜΗΝ Το αγοράζεις και όχι να το κλέβεις !

    πάντα μου άρεσαν οι Mercedes όμως έχω toyota δεν έκλεψα Mercedes, που σημειωτέον τις πουλάει πολυ ποιο ακριβα απο όσο κοστιζουν !

    ο καθένας κοστολογέι την εργασία οτυ όσο νομίζει ! αν μάθουμε να είμαστε σωστοι καταναλωτές θα υπάρχει και σωστή αγορα ως τότε ας μην ψαχνουμε εξιλαστηρια θυματα ! και "δικαιολογίες"

    Μην το παρακανουμε!
    Αν κλεψεις την δικη μου την Mercedes, εχω θα παω την αλλη μερα στο κοτερο με ταξι.
    Αμα την copy-αρεις ομως, θα παμε κι οι δυο μας στα κοτερα μας με τις Mercedes μας.

    Δεν ειναι το ιδιο...

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Λαμια
    Μηνύματα
    549

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλωνοποιηση με την ενοια βαζω την αυθεντικη και την κανω copy paste στην αλλη την αδεια δεν το εχω δει ουτε εγω ουτε φιλος στην διωξη ηλ εγκληματος.
    Συνηθως ειναι μια αυθεντικη η οποια σερβιρει σε "απειρους" χρηστες 3 καναλια του πακετου . Διερωντας τα 60 καναλια της νοβα ,καταληγουμε οτι θελουμε 20 αυθεντικες καρτες για "απειρους" χρηστες.
    Δεν ειναι φτηνη υποθεση και αξιζει μονο για μαζικους "παροχους". Συνηθως εδρευουν Ρωσια και πουλανε συνδρομιτικα "πακετα" σε "φιλικες" τιμες.
    Δεν το συνιστω γιατι ειναι και ευκολο να σε πιασουν...ταδε εφη φιλος...
    εχεις δικιο αλλα πρεπει να εχεις ηδη μια συνδεση για να το κανεις αυτο... δεν συμφερει αυτο.. τωρα ο αλλος τροπος με την παρουσα κωδικοποιηση αποκλειεται.. αλλα ας μην το κουραζουμε

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Τι μου θύμησες πάντως.
    Πιτσιρικάς με ένα φίλο είχαμε βάλει έναν PIC να κάνει αυτόματα αντιστροφή σήματος video σε IRDETO 1.1 (το παλιό μηχάνημα επίγειας κωδικοποίησης της multichoice) και έκανε και αναπαραγωγή του σήματος συγχρονισμού (το σήμα ερχόταν στο 30% της κανονικής στάθμης, οπότε δεν κλείδωνε και τρελαινόταν η εικόνα).
    Με έναν AVR και με πύλες (νομίζω data shaking λεγόταν η μέθοδος) και δυο 8bit DAC που τα είχαμε προσθέσει σαν δεύτερο κύκλωμα μπορούσαμε και βγάζαμε ήχο (με κάποια σπασίματα αλλά κλαιν μπορούσες να ακούσεις αυτήν που πηδιέται από το παράθυρο)

    Βέβαια ως τότε είχε βγει το nova και ήταν άχρηστα όλα, ζα μαν φου. Έμεινε λίγη γνώση.


    Πληροφοριακά το αρχικό irdeto 1.0 φτιάχτηκε στη νότια Αφρική (κανάλι ΜΝΕΤ) που οι ασπρουλιάρηδες ήθελαν να έχουν δικό τους κανάλι αλλά ήταν χωρίς κωδικοποίηση ήχου. Αφού ήρθε στην Ευρώπη ψηφιοποίησαν τον ήχο και χρησιμοποιήθηκε από εταιρίες όπως και η multichoice.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Λαμια
    Μηνύματα
    549

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από plouf Εμφάνιση μηνυμάτων
    πρώτα απο όλα αυτοι ειναι λάθος !

    και ύστερα , και χωρις παρεξηγηση, όσους εχω ακουσει να τα λένε αυτά του στυλ "ζηλευω" "απλα με τρωει η περιεργεια" "θελω "απλα" να τα καταφερω"
    πάντα μα πάντα απλά επιδιώκουν να τα καταφέρουν και ζητάνε εσωτερικου τύπου δικαιολογίες για να νιώσουν οτι "δεν παρανομουν"


    όσο για όσους το κανουν, καλο ειναι να σκεφτουν διπλά αν αυτοι θα ηθελαν η όχι να πληρωνονται απο τη δουλεία τους η να έρχεται καποιος και απλα τελος του μήνα να κανει ενα αντιγραφο της δουελειας του και να ΜΗΝ τους πληρώνει
    εχει πολυ υψηλη τιμολογιακη πολιτικη και καποια αλλα θεματακια.. ο οτε εχει καταφερει παντως 100 και πλεον χιλιαδες συνδρομητες χωρις ελληνικο πρωταθλημα... τοσα χρονια επαιζε μονη της , μονο 1 χρονο με το alpha digital που ηταν προχειρα στημενο και εσκασε..

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalai Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κλωνοποιηση με την ενοια βαζω την αυθεντικη και την κανω copy paste στην αλλη την αδεια δεν το εχω δει ουτε εγω ουτε φιλος στην διωξη ηλ εγκληματος.
    Συνηθως ειναι μια αυθεντικη η οποια σερβιρει σε "απειρους" χρηστες 3 καναλια του πακετου . Διερωντας τα 60 καναλια της νοβα ,καταληγουμε οτι θελουμε 20 αυθεντικες καρτες για "απειρους" χρηστες.
    Δεν ειναι φτηνη υποθεση και αξιζει μονο για μαζικους "παροχους". Συνηθως εδρευουν Ρωσια και πουλανε συνδρομιτικα "πακετα" σε "φιλικες" τιμες.
    Δεν το συνιστω γιατι ειναι και ευκολο να σε πιασουν...ταδε εφη φιλος...
    Ε γινόταν αυτό πόσο καιρό μέχρι που αναβάθμισαν σε irdeto 3 και πήραν πούλο όλοι, ταίριαξαν και την κάθε κάρτα στο δέκτη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην το παρακανουμε!
    Αν κλεψεις την δικη μου την Mercedes, εχω θα παω την αλλη μερα στο κοτερο με ταξι.
    Αμα την copy-αρεις ομως, θα παμε κι οι δυο μας στα κοτερα μας με τις Mercedes μας.

    Δεν ειναι το ιδιο...
    Ε.... Μην ξεχνάς μιλάμε βέβαια για bits & bytes. Δεν είναι κάτι το υλικό, δεν παύει να είναι υπηρεσία όμως.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από plouf Εμφάνιση μηνυμάτων
    σωστά ! όμως η σωστη συμπεριφορα ως καταναλώτης ειναι οτι δεν αξιζει να ΜΗΝ Το αγοράζεις και όχι να το κλέβεις !

    πάντα μου άρεσαν οι Mercedes όμως έχω toyota δεν έκλεψα Mercedes, που σημειωτέον τις πουλάει πολυ ποιο ακριβα απο όσο κοστιζουν !

    ο καθένας κοστολογέι την εργασία οτυ όσο νομίζει ! αν μάθουμε να είμαστε σωστοι καταναλωτές θα υπάρχει και σωστή αγορα ως τότε ας μην ψαχνουμε εξιλαστηρια θυματα ! και "δικαιολογίες"
    Συμφωνώ απόλυτα.

    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος
    Όνομα
    Σήφης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    821

    Προεπιλογή

    Βέβαια και τα 60 ευρώ το μήνα δεν πάνε πίσω.
    ΠΟΥΛΑ ΤΟ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΡΕ ΠΑΠΑΡΙΔΗ ΝΟΒΑ.



    Το πιο ισχυρό χαρτί, κατά την γνώμη μου, που έχει η Nova αυτή την στιγμή, είναι το Ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου . Το έχει μονοπώλιο.
    Από ταινίες ας μην το συζητήσουμε, έχει πολλές επαναλήψεις .
    Αν καταφέρει η otetv (ή έστω κάποιο άλλο κανάλι, που μάλλον είναι πάααρα πολύ δύσκολο έως απίθανο), να πάρει το Ελληνικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου και κρατήσει βέβαια και τις τιμές της σε λογικά πλαίσια ,τότε θεωρώ ότι οι περισσότεροι συνδρομητές της θα φύγουν από την Nova και θα πάθει μεγάλη ζημιά,τουλάχιστον για κάποιο χρονικό διάστημα, (λογικά και η Nova θα ρίξει τις τιμές της ,αλλά πιστεύω θα είναι πλέον αργά ).
    Εκτός και αν αυτό, βγει σε καλό των καταναλωτών τελικά ,επειδή λόγω του ότι,δεν θα έχει πλέον (υποθετικά) το δυνατό της χαρτί ( super league ), θα αρχίσει να κάνει διάφορες προσφορές με οικονομικά πακέτα, συμφέρουσες για τους καταναλωτές, συνδυάζοντας τηλεφωνία - internet - sat tv κ.ο.κ. για να συνεχίσει να είναι ανταγωνιστική στην αγορά.

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. #19
    Μέλος
    Όνομα
    Γιαννης
    Εγγραφή
    Aug 2012
    Περιοχή
    Λαμια
    Μηνύματα
    549

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leosedf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μου θύμησες πάντως.
    Πιτσιρικάς με ένα φίλο είχαμε βάλει έναν PIC να κάνει αυτόματα αντιστροφή σήματος video σε IRDETO 1.1 (το παλιό μηχάνημα επίγειας κωδικοποίησης της multichoice) και έκανε και αναπαραγωγή του σήματος συγχρονισμού (το σήμα ερχόταν στο 30% της κανονικής στάθμης, οπότε δεν κλείδωνε και τρελαινόταν η εικόνα).
    Με έναν AVR και με πύλες (νομίζω data shaking λεγόταν η μέθοδος) και δυο 8bit DAC που τα είχαμε προσθέσει σαν δεύτερο κύκλωμα μπορούσαμε και βγάζαμε ήχο (με κάποια σπασίματα αλλά κλαιν μπορούσες να ακούσεις αυτήν που πηδιέται από το παράθυρο)

    Βέβαια ως τότε είχε βγει το nova και ήταν άχρηστα όλα, ζα μαν φου. Έμεινε λίγη γνώση.


    Πληροφοριακά το αρχικό irdeto 1.0 φτιάχτηκε στη νότια Αφρική (κανάλι ΜΝΕΤ) που οι ασπρουλιάρηδες ήθελαν να έχουν δικό τους κανάλι αλλά ήταν χωρίς κωδικοποίηση ήχου. Αφού ήρθε στην Ευρώπη ψηφιοποίησαν τον ήχο και χρησιμοποιήθηκε από εταιρίες όπως και η multichoice.
    εχεις δικιο, και στην νοτια αφρικη multichoice ειναι η εταιρια και τα αθλητικα καναλια λεγοντουσαν supersport αν θυμαμαι καλα Πριν παω στη σχολη,για 2 χρονια ασχολιομουν πολυ με τα δορυφορικα , μετα τα παρατησα ... θυμαμαι φωναζε η μανα μου που περνουσα τα καλωδια μεσα απο το σπιτι κατω απο τα χαλια και τα 2 dreambox που εμειναν... εχω και το πιατο 1,2 μετρα με μοτερ disegc 1.1 αλλα δεν εχουν λειτουργησει 4-5 χρονια τωρα.. θυμαμαι πολλα ευρωπαικα ειχαν viacess..

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη MitsoulasFm
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Καστορια
    Μηνύματα
    505

    Προεπιλογή

    και εγω θυμαμε τους παλιους επειγιους της nοva τοτε το προγραμμα της ηταν το πρωι jetix το μεσημερι filmnet1 και απογευμα μεχρι βραδυ superspοrt ετσι δεν ηταν?

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ψανχω αυτα τα υλικα
    By VASIAS in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-11, 13:30
  2. Αχ αυτα τα Windows...
    By Lykos1986 in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-10, 01:30
  3. Προγραμμα επιχειρηματικων καρτων!
    By Leonardo in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-09, 19:36
  4. τι ειναι αυτα?
    By IOANNIS in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-06-08, 08:42
  5. ψαχνω αυτα...
    By jakektm in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-07, 10:00

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας