Σελίδα 4 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 14 54 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 585

Θέμα: ΕΡΤ Τέλος εποχής;

  1. #31
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2013
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    103

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dim3945 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν δεν έχεις κατανάλωση πάνω από κάποιες Kwh δεν σου το χρεώνουν το τέλος της ερτ στο λογαριασμό
    Το χρεώνεσαι κανονικότατα ειτε εκαψες ρεύμα είτε οχι.
    Αλλα μην χερεσται δεν θα βγει απο τους λογαριασμούς αν κλεισει η ΕΡΤ

    2 Not allowed! Not allowed!
    Η αργία εγέννησε την πενίαν. Η πενία έτεκεν την πείναν. Η πείνα παρήγαγε την όρεξιν. Η όρεξις εγέννησε την αυθαιρεσίαν.
    Η αυθαιρεσία εγέννησε την ληστείαν. Η ληστεία εγέννησε την πολιτικήν. Ιδού η αυθεντική καταγωγή του τέρατος τούτου.
    (Αλ. Παπαδιαμάντης)

  2. #32
    Μέλος Το avatar του χρήστη dim3945
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Dec 2010
    Περιοχή
    ΖΑΡΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΚΡΗΤΗΣ
    Μηνύματα
    101

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hurt30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι αλήθεια αυτό.
    επειδή έχω το σπίτι του παπου το οποίο είναι κλειστό άλλα το ρεύμα δεν το κόψαμε τότε που πέθανε οι περισσότεροι λογαριασμοί που έρχονται όταν είναι 1-3 Kwh δεν έχει μέσα το τέλος της ερτ

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #33
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2013
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    103

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakisr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο θα ηταν σε ενα θεμα που λεμε τη γνωμη μας να μη δημιουργουνται αντιπαραθεσεις.Αυτη την ωρα το θεμα δεν ειναι οι πολιτικες τοποθετησεις του στυλ τι θα εκανε το καθε κομμα, αλλα ολοι αυτοι οι ανθρωποι που εχοντας μια μονιμη εργασια, και εχοντας κανει ενα οικογενειακο προγραμματισμο κινδυνευουν να βρεθουν στο δρομο.Νομιζω οτι αυτος ειναι ενας καλος λογος να ταρακουνηθουμε και να βγουμε και μεις στο δρομο διπλα τους, οχι για να υποστηριξουμε την ευρυτερη εννοια ΕΡΤ σαν κατι που ισως κοστιζει λεφτα στην Ελλαδα, αλλα τον εργαζομενο που αγωνια για το μελλον του και το μελλον των παιδιων του.
    Αγαπητέ Σάκη σε ενημερώνω πως πρίν απο αυτούς εχουν χασει τις δουλιές τους χιλιάδες ανθρωποι που πραγματικά δουλεύαν και δεν έξιναν τα @ρχίδι@ τους.
    Απο τους 2700 της ΕΡΤ είμαι σίγουρος οτι οι 2000 τα έξιναν και πολοί απο αυτούς τα είχανε ματώσει απο το πολλύ ξύσιμο.

    8 Not allowed! Not allowed!
    Η αργία εγέννησε την πενίαν. Η πενία έτεκεν την πείναν. Η πείνα παρήγαγε την όρεξιν. Η όρεξις εγέννησε την αυθαιρεσίαν.
    Η αυθαιρεσία εγέννησε την ληστείαν. Η ληστεία εγέννησε την πολιτικήν. Ιδού η αυθεντική καταγωγή του τέρατος τούτου.
    (Αλ. Παπαδιαμάντης)

  4. #34
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakisr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλο θα ηταν σε ενα θεμα που λεμε τη γνωμη μας να μη δημιουργουνται αντιπαραθεσεις.Αυτη την ωρα το θεμα δεν ειναι οι πολιτικες τοποθετησεις του στυλ τι θα εκανε το καθε κομμα, αλλα ολοι αυτοι οι ανθρωποι που εχοντας μια μονιμη εργασια, και εχοντας κανει ενα οικογενειακο προγραμματισμο κινδυνευουν να βρεθουν στο δρομο.Νομιζω οτι αυτος ειναι ενας καλος λογος να ταρακουνηθουμε και να βγουμε και μεις στο δρομο διπλα τους, οχι για να υποστηριξουμε την ευρυτερη εννοια ΕΡΤ σαν κατι που ισως κοστιζει λεφτα στην Ελλαδα, αλλα τον εργαζομενο που αγωνια για το μελλον του και το μελλον των παιδιων του.
    Καλώς ήλθαν στο κλάμπ.

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #35
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonis_p
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    KM18VB
    Μηνύματα
    3.742

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atlaspc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ Σάκη σε ενημερώνω πως πρίν απο αυτούς εχουν χασει τις δουλιές τους χιλιάδες ανθρωποι που πραγματικά δουλεύαν και δεν έξιναν τα @ρχίδι@ τους.
    Απο τους 2700 της ΕΡΤ είμαι σίγουρος οτι οι 2000 τα έξιναν και πολοί απο αυτούς τα είχανε ματώσει απο το πολλύ ξύσιμο.
    Μέχρι σήμερα έβγαιναν στον αέρα πολλά προγράμματα στο ραδιόφωνο και την τηλεόραση σε όλη την Ελλάδα. Δεν θα έβγαιναν αν αυτό που έγραψες ίσχυε.

    Έχω βρεθεί στο εξωτερικό για μεγάλα χρονικά διαστήματα και ήταν πολύ σημαντικό να ακούω τα προγράμματα της Ελληνικής Ραδιοφωνίας. Δεν είχα άλλη επιλογή. Αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει αν αρκετοί δεν δούλευαν.

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #36
    Μέλος Το avatar του χρήστη rama
    Όνομα
    Αγγελος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.070

    Προεπιλογή

    Στον ιδιωτικό τομέα κάθε μέρα απολύονται πάνω από χίλια άτομα, ως το τίμημα της διατήρησης της ιερής αγελάδας που λέγεται δημόσιο. Και πολλοί περισσότεροι, όπως εγώ, δουλεύουν χωρίς να πληρώνονται και με αμφίβολες προοπτικές οτι θα πληρωθούν ή οτι θα διατηρηθούν οι θέσεις εργασίας τους. Οχι λοιπόν, δεν θα κλάψω για τους διπλοθεσίτες της ΕΡΤ, που τους πληρώνω αδρά χωρίς να μου προσφέρουν τίποτα. Το τζάμπα τελείωσε

    2 Not allowed! Not allowed!
    The Ramans do everything in threes...
    Arthur C. Clarke

  7. #37
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2013
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    103

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέχρι σήμερα έβγαιναν στον αέρα πολλά προγράμματα στο ραδιόφωνο και την τηλεόραση σε όλη την Ελλάδα. Δεν θα έβγαιναν αν αυτό που έγραψες ίσχυε.

    Έχω βρεθεί στο εξωτερικό για μεγάλα χρονικά διαστήματα και ήταν πολύ σημαντικό να ακούω τα προγράμματα της Ελληνικής Ραδιοφωνίας. Δεν είχα άλλη επιλογή. Αυτό δεν θα μπορούσε να γίνει αν αρκετοί δεν δούλευαν.
    Εγώ δεν είπα για όλους αλλα για ένα μεγάλο ποσοστό, και σίγουρα καποιοι δουλεύαν μεσα στην ΕΡΤ αυτοι που είχαν προσληφθεί για να δουλεύουν, και όχι αυτοί που προσελύφθησαν απο ρουσφέτια.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Η αργία εγέννησε την πενίαν. Η πενία έτεκεν την πείναν. Η πείνα παρήγαγε την όρεξιν. Η όρεξις εγέννησε την αυθαιρεσίαν.
    Η αυθαιρεσία εγέννησε την ληστείαν. Η ληστεία εγέννησε την πολιτικήν. Ιδού η αυθεντική καταγωγή του τέρατος τούτου.
    (Αλ. Παπαδιαμάντης)

  8. #38
    Μέλος Το avatar του χρήστη antonis_p
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Nov 2005
    Περιοχή
    KM18VB
    Μηνύματα
    3.742

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rama Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον ιδιωτικό τομέα κάθε μέρα απολύονται πάνω από χίλια άτομα, ως το τίμημα της διατήρησης της ιερής αγελάδας που λέγεται δημόσιο. Και πολλοί περισσότεροι, όπως εγώ, δουλεύουν χωρίς να πληρώνονται και με αμφίβολες προοπτικές οτι θα πληρωθούν ή οτι θα διατηρηθούν οι θέσεις εργασίας τους. Οχι λοιπόν, δεν θα κλάψω για τους διπλοθεσίτες της ΕΡΤ, που τους πληρώνω αδρά χωρίς να μου προσφέρουν τίποτα. Το τζάμπα τελείωσε
    Η ιερή αγελάδα κρατούσε ζωντανό τον ιδιωτικό τομέα. Αφού χτυπήθηκε το δημόσιο (και χάρηκαν όπως σήμερα πολλοί) είδε τα απόνερα ο ιδιωτικός τομέας.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atlaspc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν είπα για όλους αλλα για ένα μεγάλο ποσοστό, και σίγουρα καποιοι δουλεύαν μεσα στην ΕΡΤ αυτοι που είχαν προσληφθεί για να δουλεύουν, και όχι αυτοί που προσελύφθησαν απο ρουσφέτια.
    Άρα η λύση δεν είναι να κλείσει η ΕΡΤ αλλά να απομακρυνθούν αυτοί που πληρώνονται χωρίς να εργάζονται.

    1 Not allowed! Not allowed!

  9. #39
    Μέλος Το avatar του χρήστη Arnoldone
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Nov 2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    73

    Προεπιλογή

    Ένα φεγγάρι, δούλευα στο catering της Ολυμπιακής σαν εποχικός και μου έλεγαν εκεί οι παλιοί, ότι τους καλούς καιρούς έρχονταν να πιάσουν πρωινή βάρδια (07:00 με 15:00) μετά απο μπουζούκια και πηγαίναν πίσω σε μια αποθήκη και κοιμόντουσαν όλη ημέρα, μέχρι τη λήξη της βάρδιας ...!Όποιος βολεύεται τώρα ,θα το πληρώσουν τα παιδιά του ή τα εγγόνια του, αυτός είναι νόμος ! Απο κει και πέρα για να μη συμβαίνει αυτό, μάλλον θα πρέπει να ισχύουν πράματα που δε θα είναι εύγευστα, στους πολίτες κάθε κράτους...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Το πρώτο ψέμα φέρνει το Δεύτερο και γίνεται τρόπος, τα ψέματα οδηγούν στο λάθος,το λάθος δικαιολογείται πάλι με ψέματα,η ανθρώπινη επικοινωνία υποφέρει καθημερινά απο τα ψέματα,Οι μηχανές θα μπορούσαν να συννενοηθούν αν έλεγαν ψέματα μεταξύ τους;Τελικά το Ψέμα είναι η Αλήθεια , ή η Αλήθεια το Ψέμα;

  10. #40
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Και μόλις τώρα έγινε ένα ΠΑΦ και μαύρη οθόνη και στα τρία κανάλια..

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 4 από 59 ΠρώτηΠρώτη ... 2 3 4 5 6 14 54 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-14, 08:57
  2. Απαλλαγή από ΕΡΤ
    By dal_kos in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-10, 20:57
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-09, 09:00
  4. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-09, 13:55
  5. ΕΡΤ ΨΗΦΙΑΚΗ!!
    By john2 in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-07-06, 02:43

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας