Σελίδα 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 2 10 11 12 13 14 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 120 από 168

Θέμα: ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ SIEMENS IC 60.

  1. #111
    Μέλος
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Jun 2012
    Περιοχή
    Χαλκιδική
    Μηνύματα
    442

    Προεπιλογή

    Σχετικά με το stay...

    Μπορώ να δουλέψω με σιωπηλό συναγερμό σε stay mode και να ενεργοποιείται η έξοδος 3 π.χ.;

    0 Not allowed! Not allowed!


  2. #112
    Μέλος
    Όνομα
    δημητρης
    Εγγραφή
    Jul 2009
    Περιοχή
    Home
    Μηνύματα
    94

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με το stay...

    Μπορώ να δουλέψω με σιωπηλό συναγερμό σε stay mode και να ενεργοποιείται η έξοδος 3 π.χ.;
    Μπορείς. Αλλά θα ψάξεις όχι από το μενού των outputs αλλά από το μενού των areas. Επίσης θα το δηλώσεις και στο μενού των ζωνών.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #113
    Νέο Μέλος
    Εγγραφή
    Sep 2006
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3

    Προεπιλογή

    καλησπέρα σε όλους.
    Υπάρχει περίπτωση να μου δανίσει κάποιος φίλος το καλώδιο προγραμματισμού και το πρόγραμμα για να προγραμματίσω τον συναγερμό μου;
    Ξέρει κάποιος τα Pins του συναγερμού, και να φτιάξω μόνος το καλώδιο, υποθέτω θα είναι κάποιο USB to Serial ?
    Ευχαριστώ πολύ.

    ΥΓ βρήκα αυτό το λινκ, με πολύ χρήσιμα πραγματάκια ftp://92.247.81.210/FTP/Sot/Alarm%20systems/SIEMENS/

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη efrag : 24-12-17 στις 23:28

  4. #114
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Ο ασυρματος δεκτης της siemens συνεργαζεται με το ασυρματο της crow?θελω να βαλω αυτα τα ρανταρ http://www.thecrowgroup.com/Products..._pir_curtain2/
    (τα οποια δεν γραφουν πουθενα προδιαγραφες για εσωτ-εξωτ χρηση ) .Συνδυαζονται ?
    Αν δεν, εχετε να προτεινεται καποια ασυρματο ?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  5. #115
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ασυρματος δεκτης της siemens συνεργαζεται με το ασυρματο της crow?θελω να βαλω αυτα τα ρανταρ http://www.thecrowgroup.com/Products..._pir_curtain2/
    (τα οποια δεν γραφουν πουθενα προδιαγραφες για εσωτ-εξωτ χρηση ) .Συνδυαζονται ?
    Αν δεν, εχετε να προτεινεται καποια ασυρματο ?
    Βασιλη, τι λιανικη τιμη εχουν περιπου αυτοι οι ανιχνευτες; Φαινονται σοβαρες κατασκευες.

    Δεν ξερω αν συνεργαζονται αλλα ειναι πολυ πιθανο μιας και ο siemens ειναι αντιγραφο του crow.

    0 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  6. #116
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nestoras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασιλη, τι λιανικη τιμη εχουν περιπου αυτοι οι ανιχνευτες; Φαινονται σοβαρες κατασκευες.

    Δεν ξερω αν συνεργαζονται αλλα ειναι πολυ πιθανο μιας και ο siemens ειναι αντιγραφο του crow.
    παναγιωτη απιστευτη τιμη.https://sat-alarm.gr/shop/crow-fw2-p...-%CF%84%CF%8D/
    και εγω αυτο πιστευω.Ελεγα μηπως εχει δουλεψει κανενας αντιχνευτες crow σε siemens.
    https://sat-alarm.gr/wp-content/uplo...O-CRT-Crow.pdf
    Το κακο(ειναι για κλωτσιες αλλα τελοσπαντων) δεν αναφερουν πουθενα αν ειναι για εσωτερικη ή εξωτερικη χρηση,ουτε βαθμο προστασιας εχουν.
    αναφερει οτι στα 3μ υψος εχει Εως 8μ επιβλεψη.στο detection pattern δειχνει 2μ.
    Το σουπερ που εχει ειναι η θερμοκρασια λειτουργιας. 55°c.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  7. #117
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Τάκης
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Φιλε Σπυρο καλησπερα,
    Κατι αναλογο επαθα και εγω, εμεινα αρκετη ωρα χωρις ρευμα και τρελαθηκε ο συναγερμος. Και το περιεργο μου βγαζει Dailer Failure. Σου εβγαζε και εσενα κατι τετοιο?
    Με το clear user/phoneεστρωσε? Θυμασαι πως το κανεις?
    Σε ευχαριστω πολυ!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyros84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα μετά από 15λεπτη διακοπή ρεύματος στη περιοχή, ο συναγερμός έκανε τα παλαβά του. Δηλαδή, ήταν ρυθμισμένος από το σύστημα να ειδοποιεί σε περίπτωση διακοπής μετά από 10 λεπτά και πράγματι με πήρε τηλέφωνο. Όμως μετά πήρε "στροφές" και όταν πείραζα το πληκτρολόγιο για να μπω στις ρυθμίσεις με έπαιρνε τηλέφωνο, το όπλιζα με έπαιρνε τηλέφωνο, το αφόπλιζα το ίδιο και το ωραιότερο με καλούσε ακόμα και όταν χτυπούσε ο συναγερμός. Όμως στις αναφορές όπλισης/αφόπλισης τις είχα απενεργοποιημένες, μόνο την ειδοποίηση διακοπής ρεύματος είχα βάλει και αυτό το είχα ξεχάσει να το βγάλω. Με λίγα λόγια κόλλησε το σύστημα και αναγκάστηκα να πατήσω "Clear user/phone" για να διαγράψω τηλέφωνα και τις ρυθμίσεις του και έτσι σταμάτησε να με καλεί και φυσικά δοκίμασα και το συναγερμό και δεν καλεί. Ενώ πριν που κόλλησε καλούσε! Τρελόοοοο!

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #118
    Μέλος
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Aug 2014
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    187

    Προεπιλογή

    Για crow οχι φυσιολογικο

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #119
    Μέλος
    Όνομα
    Πάνος
    Εγγραφή
    Aug 2014
    Περιοχή
    Λαρισα
    Μηνύματα
    187

    Προεπιλογή

    το εχω παθει και σε καινουριες πλακετες παλια πριν 2 χρονια περιπου εβαζα ειδοποιηση αλαρμ και επαιρνε τηλ για τα παντα ενω δεν ειχαν δηλωθει

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #120
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Τάκης
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα και πάλι,
    Συγνώμη παιδιά αλλά δεν είμαι και πολύ σχετικός! Τι εννοείς crow όχι φυσιολογικό?
    Πως μπορεί να διορθωθεί?
    Βασικά με παίρνει όταν τον οπλίζω και παλιότερα δε μου το έκανε, άρχισε να το κάνει όταν έμεινε πάνω από 2 ώρες χωρίς ρεύμα, ίσως και 3
    και μου ανάβει το τρίγωνο κόκκινο θαυμαστικό ( check event) με Dialer failure. Αν πατήσω enter σβήνει και είναι σε system ok.
    ο συναγερμός είναι IC60 seimens
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη takis_ : 14-09-18 στις 17:32

Σελίδα 12 από 17 ΠρώτηΠρώτη ... 2 10 11 12 13 14 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-09-15, 15:24
  2. ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΙΣΜΟΣ SIEMENS LOGO V8
    By saik in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-15, 12:55
  3. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-06-13, 14:12
  4. ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΤΗ ΣΕ SIEMENS IC-60 MODULAR
    By pkounopoulos in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-05-12, 13:07

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας