Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: Ασκήσεις Ψηφιακής Επεξεργασίας Σημάτων (Fourier, Γραφήματα, Ακολουθίες)

  1. #11
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jul 2013
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hurt30 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να'τα μας...
    Δεν παρεξήγησα τα σχόλια σου, αλλά γενικά όλη αυτή την συμπεριφορά του Έλληνα, όπου θα προτιμήσει να κάνει περισσότερο κακό παρά λίγο καλό. Δέχομαι κάθε σου άποψη και σχόλιο...δικαίωμα σου να με κράξεις, δικαίωμα μου να αποχωρήσω για να μην φάω κιάλο. Εκτιμώ τουλάχιστον τον χρόνο σας που έστω μου απαντήσατε, δεν ειρωνεύομαι.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.087

    Προεπιλογή

    Σόρυ κιόλας αλλά και στο Κογκό να ήμασταν πάλι τα μαλλιά μας θα τραβούσαμε.
    Δηλαδή αν σου έλεγε κάποιος ότι ΘΕΛΕΙ πτυχίο επειδή βαρέθηκε (η οι γονείς του βαρέθηκαν) να είναι φοιτητής, τι θα έλεγες?
    1) Δεν έχει καμία σχέση με αυτό που κάνει άρα δε χρειάζεται πτυχίο.
    2) Οι υπόλοιποι είναι ηλίθιοι.

    Καταλαβαίνεις ότι είναι φυσικό το κράξιμο αφού οι περισσότεροι έχουν φτύσει αίμα εδώ μέσα και πολλοί άνθρωποι με γνώσεις καθημερινά παλεύουν για να τα βγάλουν πέρα όταν παιδιά του μπαμπά με διασυνδέσεις το παίζουν μάγκες.

    Πίστεψε με πολλοί εδώ θέλουν να σε βοηθήσουν αλλά έχουν φτάσει στο αμήν.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jul 2013
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    5

    Προεπιλογή

    Ωραία ρε φίλε, το κατανοώ και το δέχομαι. Για πες μου όμως, για ποιόν λόγο υπάρχει αυτή η κοινότητα? Εφόσον όλοι έχουν φτάσει στο αμήν και αδιαφορούν ή δυσφορούν?
    Και μετά σε ρωτάω εγώ. Όταν κάποιος σπούδαζε Δημόσιες σχέσεις, στην οποία σχολή πέρασε απο το λύκειο μέσω Θεωριτικής κατεύθυνσης και δεν έχει καμία σχέση με τέτοιου είδους μαθηματικά και ενώ σπουδάζει η κυβέρνηση, η οποία εκλέξατε όλοι εσείς(δεν μιλάω συγγεκριμένα σε σένα) με τα πτυχία σας που ιδρώσατε να πάρετε, μέσω σχεδίου Αθηνά αλλάζει την σχολή απο Δημόσιες σχέσεις σε Ψηφιακά Μέσα(πολύ σχετικός τομέας με τον προηγούμενο) και αλλάζει σχεδόν ολόκληρο το πρόγραμμα και εκεί πάει φταίει ο φοιτητής γιατί αράζει όλη μέρα στις καφετέριες, δεν διαβάζει, βγαίνει-πίνει-ξενυχτάει. Ακόμα και έτσι φαντάζομαι την ίδια αντιμετώπιση θα εισπράξει κανείς. Γιατί ακόμα και αν δεν μπορεί να ανταπεξέλθει, πάλι θα φταίει.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Μέλος Το avatar του χρήστη yanis
    Όνομα
    ΓΙΑΝΝΗΣ
    Εγγραφή
    Nov 2009
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    323

    Προεπιλογή

    και για ποιο λόγο υπάρχει τοτε η σχολή?

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Μέλος Το avatar του χρήστη tasosmos
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Jul 2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    3.057

    Προεπιλογή

    Απ οσο ξερω μεχρι αυτη την στιγμη δεν εχει γινει καμια πρακτικη αλλαγη με βαση το σχεδιο Αθηνα εκτος απο μετονομασιες τμηματων και κατι τετοιες παπατζες. Οποτε και αν γινουν ουσιαστικες αλλαγες... το βλεπουμε.


    Αν ειχες κανει μια ουσιαστικη προσεγγιση στο θεμα και δεν περιμενες τελευταια στιγμη προφανως για να διαβασεις το τελευταιο μαθημα δεν νομιζω οτι θα ειχε κανεις προβλημα να παρεχει μια βοηθεια.
    Ειναι τελειως διαφορετικο να πεις "αυτο το εχω λυσει ετσι κι ετσι, ειναι σωστη η λυση;" με το "εχω αυτα τα θεματα, ποιος θα μου τα λυσει;"

    Αν παρακολουθουσες τα μαθηματα κανονικα και παλι δεν βγαζεις ακρη και ο καθηγητης δεν σας εμαθε ουτε τι ειναι το Σ με διαφορα συμβολα πανω και κατω απο αυτο... εχεις καθε δικαιωμα να πας να τον πιασεις απο τον γιακα και να του πεις να στα εξηγησει απο την αρχη, αυτη ειναι η δουλεια του.
    Αν δεν βγαζεις ακρη με αυτον κανε παραπονα στον προισταμενο του τμηματος.

    ΥΓ: Κι εγω ειχα ενα θεμα με μαθηματα που ειναι 99% μαθηματικα μιας και τα βαριεμαι ολα αυτα τα θεωρητικα αλλα καποια στιγμη πρεπει να τα περασεις κι αυτα. Βεβαια οκ, δεν θα γραψεις 10 αλλα ενα 5-6 μπορεις να το παλεψεις ακομα και σε "δυσκολες" σχολες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη edgar
    Όνομα
    *
    Εγγραφή
    May 2006
    Περιοχή
    *
    Μηνύματα
    326

    Προεπιλογή

    Οι ερωτησεις σου περιεχουν βασικα στοιχεια, οπως ο ορισμος της ευσταθειας και της αιτιατοτητας ενος συστηματος, το δελτα του dirac (η του kronecker-αναλογως που δουλευεις), την βηματικη αποκριση. Αυτα εαν δεν μπορεις να κατσεις και να τα διαβασεις , δεν εχει νοημα να σου τα πουν οι αλλοι διοτι στην καλυτερη θα εισαι ενα παπαγαλακι και στις εξετασεις τετοιων μαθηματων, η παπαγαλια ειναι παντελως αχρηστη.

    Επισης καταντα γελοιο καθε φορα που γινεται ενα τετοιο thread...Ειλικρινα δεν εχετε βαρεθει να κανετε την ιδια κουβεντα ξανα και ξανα?

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 1 2

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-14, 12:47

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας