Σελίδα 104 από 309 ΠρώτηΠρώτη ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 154 204 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.031 έως 1.040 από 3087

Θέμα: Οδηγός για αγορές από eBay / AliExpress κλπ

  1. #1031
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chip Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο νόμος σωστός είναι....
    αναφέρει ότι δεν πληρώνεις δασμούς,
    δεν λέει οτι δεν πληρώνεις και στον μεταφορέα για την διαχείριση που έκανε επειδή έπρεπε να ελεγχθεί για δασμούς!
    Αυτό μου θυμίζει τον Βέγγο (ή Χατζηχρήστος, δεν είμαι σίγουρος), δωρεάν είσοδος αλλά...έξοδος τα σκας κανονικά (το μαθαίνεις μετά την είσοδο)...

    1 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  2. #1032
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.956

    Προεπιλογή

    χατζηχρήστος!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #1033
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Μου ήρθε από τσάινα περικαλώ, fastetch.com, ωμόμετρο για αντιστάσεις ατμιστών (από αρχές Μαίοιυ έκοψα το κάπνισμα, τελείως, και έγινα ατμιστής ) με 4,5ευρώ, δωρεάν έξοδα αποστολής.
    Γράφει πάνω:
    CUSTOMS DECLARATION(May be opened officially)
    SWISS POST
    Gift (τσεκαριμένο)
    Quantity(2) and detailed description(1):
    Electronic Component

    Όχι μόνο μου το στείλανε με Swiss post (???) αλλά και ως δώρο((gift) δεν τους είπα να γράψουνε τίποτα τέτοιο)!!!
    ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΕΛΠΙΔΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΤΑ ΚΙΝΕΖΑΚΙΑ.
    Εγώ 1000 ευρώ δασμούς θα σας έβαζα ακόμα και για τα 'δώρα'.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  4. #1034
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    828

    Προεπιλογή

    Εμένα πάλι σημερα συνέβη η εξής αθλιότητα. Μετασχηματιστής αξίας 20 ευρώ απο κίνα, ευαίσθητος καθως ειναι μπομπινα και φεριτες ξεχωριστά με κινδυνο να σπασουν οι φερριτες, με τρακινγ παρακαλω (το οποιο στην αναζητηση των ελτα εδειχνε τελευταια θεση Γερμανια) πετάχτηκε χύμα εξω απο την εισοδο ουσιαστικα 1 μετρο απο το δρομο, με τις γάτες να το περιτρυγιρίζουν περίεργες (κλασσικες γάτες...).
    Το τρακιγκ των ελτα φυσικά δειχνει οτι δεν εχω παραλάβει και μαλλον θα συνεχισει να δείχνει για καιρό το ίδιο εκτος και αν υπογράψει αλλος για μένα στα ελτα οτι παρέλαβα. Βγάλε ακρη. Απαράδεκτοι. Αν ήταν κανα λαμόγιο τώρα δε θα μπορουσε να εκμεταλλευτει το όλο θέμα?
    Παντως δε θα ενημερώσω καν τον πωλητή και το ιμπει για το τι συνέβη γιατί μας τα χουν μαζεμένα και καποια στιγμη θα γίνουμε νιγηρια και θα μας εχουν ολοι στην μπλακλιστ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #1035
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Θα πρέπει να μιλήσεις με τον ταχυδρόμο, και όχι να μοιράζεις ευθύνες αόριστα.
    Ο δικός μου οτιδήποτε είναι σχετικά μεγάλο η βαρύ δεν το παίρνει, απλά μου φέρνει την ειδοποίηση και έχει τσεκαρισμένο το ογκώδες.
    Φέρνει δηλαδή μόνο μικρούς φακέλους. Φυσικά εξαρτάται και από την περιοχή , τις αποστάσεις, την κίνηση και πολλά άλλα.
    Έτσι ποτέ δεν κινδυνεύουν από τις περίεργες και κακές δίποδες γάτες και αυτός κινείται ποιο εύκολα.
    Ο προηγούμενος τα έφερνε όλα, όμως μερικές φορές έτυχε οι παραπάνω γάτες να ανοίξουν μερικά.
    Το ΕΛΤΑ τράκ ήταν πάντα ενημερωμένο 100%.
    Άρα συνοπτικά, αν είσαι σταθερός αγοραστής μίλησε με τον ταχυδρόμο και πες του τι θέλεις.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #1036
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xarry
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.524

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eleCtroAsxetos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάλι σημερα συνέβη η εξής αθλιότητα. Μετασχηματιστής αξίας 20 ευρώ απο κίνα, ευαίσθητος καθως ειναι μπομπινα και φεριτες ξεχωριστά με κινδυνο να σπασουν οι φερριτες, με τρακινγ παρακαλω (το οποιο στην αναζητηση των ελτα εδειχνε τελευταια θεση Γερμανια) πετάχτηκε χύμα εξω απο την εισοδο ουσιαστικα 1 μετρο απο το δρομο, με τις γάτες να το περιτρυγιρίζουν περίεργες (κλασσικες γάτες...).
    Το τρακιγκ των ελτα φυσικά δειχνει οτι δεν εχω παραλάβει και μαλλον θα συνεχισει να δείχνει για καιρό το ίδιο εκτος και αν υπογράψει αλλος για μένα στα ελτα οτι παρέλαβα. Βγάλε ακρη. Απαράδεκτοι. Αν ήταν κανα λαμόγιο τώρα δε θα μπορουσε να εκμεταλλευτει το όλο θέμα?
    Παντως δε θα ενημερώσω καν τον πωλητή και το ιμπει για το τι συνέβη γιατί μας τα χουν μαζεμένα και καποια στιγμη θα γίνουμε νιγηρια και θα μας εχουν ολοι στην μπλακλιστ.
    Επειδη αυτο ειναι παρα πολυ σοβαρο να σε ρωτησω αν το track ξεκιναει με RS και τελειωνει με CN;

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #1037
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    828

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xarry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη αυτο ειναι παρα πολυ σοβαρο να σε ρωτησω αν το track ξεκιναει με RS και τελειωνει με CN;
    ξεκιναει με RX και τελειωνει σε DE

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #1038
    Μέλος
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Jan 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    4.868

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eleCtroAsxetos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα πάλι σημερα συνέβη η εξής αθλιότητα. Μετασχηματιστής αξίας 20 ευρώ απο κίνα, ευαίσθητος καθως ειναι μπομπινα και φεριτες ξεχωριστά με κινδυνο να σπασουν οι φερριτες, με τρακινγ παρακαλω (το οποιο στην αναζητηση των ελτα εδειχνε τελευταια θεση Γερμανια) πετάχτηκε χύμα εξω απο την εισοδο ουσιαστικα 1 μετρο απο το δρομο, με τις γάτες να το περιτρυγιρίζουν περίεργες (κλασσικες γάτες...).
    Το τρακιγκ των ελτα φυσικά δειχνει οτι δεν εχω παραλάβει και μαλλον θα συνεχισει να δείχνει για καιρό το ίδιο εκτος και αν υπογράψει αλλος για μένα στα ελτα οτι παρέλαβα. Βγάλε ακρη. Απαράδεκτοι. Αν ήταν κανα λαμόγιο τώρα δε θα μπορουσε να εκμεταλλευτει το όλο θέμα?
    Παντως δε θα ενημερώσω καν τον πωλητή και το ιμπει για το τι συνέβη γιατί μας τα χουν μαζεμένα και καποια στιγμη θα γίνουμε νιγηρια και θα μας εχουν ολοι στην μπλακλιστ.
    Αγαπητέ, εγώ θα σου ελεγα να ενημερώσεις και τον πωλητή και το ebay.
    Γιατί όσα περιγράφεις παραπάνω είναι Ουγκάντα.
    Και Ουγκάντα γίναμε γιατί κάποιοι δεν ενημερώνανε για το τι γίνεται 'για να μη γίνουμε Ουγκάντα'.

    Είσαι σίγουρος ότι αν δεν ενημερώσεις δεν θα γίνουμε Νιγηρία;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Διάλογος EL σε chat:
    - Μελενέ διονυση οιμε ελεφθεροσ εχής αγωρη εε
    - imina mi lene maria kia psixno agggoriii kalooo
    - Ελει νικα γράψαι ανκληκα δεν ξαιρο

  9. #1039
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xarry
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.524

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eleCtroAsxetos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ξεκιναει με RX και τελειωνει σε DE
    Αρα προκειται για δεμα προερχομενο απο Γερμανια. Εσυ λες οτι το πηρες απο Κινα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #1040
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    828

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xarry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρα προκειται για δεμα προερχομενο απο Γερμανια. Εσυ λες οτι το πηρες απο Κινα.
    Απο κινα το πήρα με αυτο το τρακιγκ μου ήρθε. Οτι ξερεις ξερω. Παντως στο λιστιγκ του πωλητη ελεγε οτι στελνει με china post και τρακιγκ ναμπερ.
    Παντως αν βαλεις το τρακιγκ στο 17τρακ και οχι τα ελτα φαινεται ολη η διαδρομη οπως ηρθε απο κινα-σαγκαη.

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 104 από 309 ΠρώτηΠρώτη ... 4 54 94 102 103 104 105 106 114 154 204 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Οδηγός για πωλήσεις σε ebay
    By dimpet in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-21, 15:22
  2. Οδηγός αγοράς: Wire spool (Silicone, AWG 20-16).
    By olspookishmagus in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-18, 21:05
  3. Φτηνές mcu από ebay, aliexpress
    By Panoss in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-17, 23:35
  4. Αγορά από aliexpress
    By kiros in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-14, 10:21
  5. Οδηγός Αγοράς Ηχείων
    By Phatt in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 12:11

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας