Σελίδα 136 από 309 ΠρώτηΠρώτη ... 36 86 126 134 135 136 137 138 146 186 236 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.351 έως 1.360 από 3087

Θέμα: Οδηγός για αγορές από eBay / AliExpress κλπ

  1. #1351
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Βασικά απ ότι βλέπω είναι στην ουσία τα προϊόντα του eBay ... μεταφρασμένα στα Ελληνικά.
    Ασφαλώς στο τέλος, κατά την πληρωμή της παραγγελίας μας, επιβαρυνόμαστε με την επιπλέον
    προμήθεια που ζητά η σελίδα (δεν γνωρίζω πόσο είναι).

    Η σελίδα φαίνεται ασφαλής, και γενικά Οκ. Κρυπτογραφημένη ... κομπλέ. Τώρα τι πραγματικά
    είναι, δεν γνωρίζω 100%, και δεν μπορώ να ξέρω.

    Για κάποιον που δεν ξέρει Αγγλικά ... μάλλον καλή είναι. Η εταιρεία είναι αυτή, εδρεύει στο Ισραήλ.

    Εδώ Ελλάδα υποτίθεται εκπροσωπείται απο γραφείο που έχει στην Κύπρο (λέει).

    ZIPY HOLDINGS LTD
    Rehov Dov Sadan 109/36
    84836 Beer Sheva
    Israel
    07 228 1900
    07 228 2896


    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  2. #1352
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Το zipy φαινεται να ειναι μια εξελιγμενη ή μαλλον μεταλλαγμενη μορφη dropshipping. Και οπως και το αυθεντικο dropshipping αυτο καθ' εαυτο δεν εχει απολυτως τιποτα να προσφερει σαν υπηρεσια στον αγοραστη ο οποιος απλα επειδη δεν εψαξε καλα πληρωνει κατι λιγο ή πολυ ακριβοτερα.
    Ο μονος τομεας προσφορας του dropshipping ειναι η αυξηση των πωλησεων των εν γενει πωλητων και το κερδος με μηδενικο κοστος στους μεταπωλητες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #1353
    Μέλος Το avatar του χρήστη diony
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    450

    Προεπιλογή

    Σήμερα παρέλαβα δεματάκι με ημερομηνία παραγγελίας 8 Οκτωβρίου 2017 , το είχα ξεγραμμένο

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ειδικός είναι αυτός που γνωρίζει όλο και περισσότερα σχετικά με όλο και λιγότερα θέματα, ώστε ξέρει τα πάντα γύρω από το τίποτα.

  4. #1354
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΜαστροΤζεπέτο
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.726

    Προεπιλογή

    Να σας πω κι εγώ λοιπόν την λιγοστή εμπειρία μου.
    Παραγγέλνει ο αδελφός μου κινητό από την lightinthebox τον Σεπτέμβρη και το παίρνει 50 μέρες μετά με "καπέλο" κόστος τελωνειακού ελέγχου 25€. (2017)
    Παραγγέλνει η γυναίκα μου το ίδιο, αρχες Δεκέμβρη και το παίρνει σε 40 μέρες αλλά πλέον με 15€ έξοδα τελωνείου + ΦΠΑ 24%, γλίτωσε μόνο 30€. Θα το είχαμε πάρει από εδώ με 12 δόσεις και θα το είχε να το χαρεί.
    Μπαίνω για πλάκα στην banggood 8/1/2018 και χαζεύω ψιλοπραγματάκια και κάνοντας εικονική παραγγελία βλέπω ότι έρχονται απο 4 διαφορετικές αποθήκες. Την κάνω την αγορά πραγματική και τα πήρα όλα ήδη σε 22 ημέρες χωρίς άλλη επιβάρυνση γιατί δεν ξεπερνούσε καμία τους τα 22€. !!! Μια 5η παραγγελία από ebay ... δεν έχω νέα της ακόμα !!!!
    Από 1η του έτους όλη η Ε.Ε. επιβάλλει τέλη και φόρους σε όλα τα είδη που ξεπερνούν τα 22 €. Αυτά !!!!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #1355
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    εκτός και αν παραγγείλεις από banggood με Priority Air Mail και ανάλογα το κόστος έχει μια μικρή επιβάρυνση(πχ σε κινητό 157 ευρό είχε 9 ευρώ επιβάρυνση )και τίποτε άλλο. σε γενικές γραμμές έρχονται μέσα σε 10-15 μέρες αλλά καμιά φορά μπορεί να μου φτάσουν στις 20 (ποιο σπάνιο). φυσικά δεν με ενδιαφέρει τόσο ο χρόνος όσο το ότι δεν ρισκάρω τελωνείο. έρχονται (τουλάχιστον μέχρι στιγμής ) μέσο Ολλανδίας και γίνετε εκεί (μέσο κάποια κομπίνας, πατέντας, συμφωνίας δεν ξέρω) εκτελωνισμός εκεί(ίσως αυτά είναι και τα εξτρά λεφτά που πληρώνω). το trαck number τελειώνει σε NL

    1 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  6. #1356
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Το banggood πλεον έχει και ένα europe direct mail και δεν έχω καταλάβει τη διαφορά του από το priority air mail.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    έρχονται (τουλάχιστον μέχρι στιγμής ) μέσο Ολλανδίας και γίνετε εκεί (μέσο κάποια κομπίνας, πατέντας, συμφωνίας δεν ξέρω) εκτελωνισμός εκεί(ίσως αυτά είναι και τα εξτρά λεφτά που πληρώνω). το trαck number τελειώνει σε NL
    Δεν είμαι πλέον βέβαιος πως γίνεται όντως εκτελωνισμός στην Ολλανδία. Νομίζω πως απλώς οι Ολλανδοί τα προωθούν επσημαίνοντας πως δεν πληρούν τις διατάξεις ελεύθερης διακίνησης εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης.

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  7. #1357
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΜαστροΤζεπέτο
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.726

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SRF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες παρέλαβα δέμα ΜΕ ΤΙΜΟΛΟΓΙΟ μετά από 2 μήνες... εκ των οποίων οι 48 ημέρες ήταν τελωνείο εδώ!
    Και το ωραίο? Με τιμολόγιο εταιρίας αλλά πέρασεως "ελεύθερο" !!!
    Τι ποσό αν επιτρέπεται ;;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #1358
    Μέλος Το avatar του χρήστη ΜαστροΤζεπέτο
    Όνομα
    Δημήτρης
    Εγγραφή
    Feb 2013
    Περιοχή
    Καλλιθέα
    Μηνύματα
    1.726

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκτός και αν παραγγείλεις από banggood με Priority Air Mail και ανάλογα το κόστος έχει μια μικρή επιβάρυνση(πχ σε κινητό 157 ευρό είχε 9 ευρώ επιβάρυνση )και τίποτε άλλο. σε γενικές γραμμές έρχονται μέσα σε 10-15 μέρες αλλά καμιά φορά μπορεί να μου φτάσουν στις 20 (ποιο σπάνιο). φυσικά δεν με ενδιαφέρει τόσο ο χρόνος όσο το ότι δεν ρισκάρω τελωνείο. έρχονται (τουλάχιστον μέχρι στιγμής ) μέσο Ολλανδίας και γίνετε εκεί (μέσο κάποια κομπίνας, πατέντας, συμφωνίας δεν ξέρω) εκτελωνισμός εκεί(ίσως αυτά είναι και τα εξτρά λεφτά που πληρώνω). το trαck number τελειώνει σε NL
    Πότε έγινε αυτό ;;; Πέρυσι ή φέτος ;;;;

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #1359
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ΜαστροΤζεπέτο Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε έγινε αυτό ;;; Πέρυσι ή φέτος ;;;;
    Για εμένα, αυτό που περιέγραψε ο Γιάννης, έγινε κάποια στιγμή τον Δεκέμβριο

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  10. #1360
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    όλες γίνανε μέσα στον Ιανουάριο. ένα τηλέφωνο 88 ευρώ και ένα 157 και διάφορα άλλα καλούδια .
    το τηλέφωνο με τα 88 έγινε παραγγελία στης 5/1 και το παρέλαβα στις 24/1 κάποια άλλα τα παρέλαβα σε δυο εβδομάδες και τώρα ήρθανε Ελλαδα το τηλέφωνο με τα 157 και κάποια ακόμα μπιχλιμπίδια.

    αυτά που μου αργούν πολύ είναι από το aliexpress που κάνουν 30-50 ημέρες αλλά σε αυτά δεν βάζω και τίποτα για να έρθουν γρήγορα γιατί είναι συνήθως τίποτε τσιπάκια και διάφορα μικρο εξαρτήματα της τάξης τον 2-5 ευρώ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

Σελίδα 136 από 309 ΠρώτηΠρώτη ... 36 86 126 134 135 136 137 138 146 186 236 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Οδηγός για πωλήσεις σε ebay
    By dimpet in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-21, 15:22
  2. Οδηγός αγοράς: Wire spool (Silicone, AWG 20-16).
    By olspookishmagus in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-18, 21:05
  3. Φτηνές mcu από ebay, aliexpress
    By Panoss in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-17, 23:35
  4. Αγορά από aliexpress
    By kiros in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-14, 10:21
  5. Οδηγός Αγοράς Ηχείων
    By Phatt in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 12:11

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας