Σελίδα 154 από 309 ΠρώτηΠρώτη ... 54 104 144 152 153 154 155 156 164 204 254 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.531 έως 1.540 από 3087

Θέμα: Οδηγός για αγορές από eBay / AliExpress κλπ

  1. #1531
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλώντας για banggood, παρέλαβα έναν φορτιστή που δεν δούλεψε ποτέ.
    Το banggood μου έκανε refund αλλά ήμουν τυχερός που δεν είχα πετάξει τις συσκευασίες
    που τις φωτογράφησα. Επίσης μου ζήτησαν να τους στείλω και ένα video για να δουν αυτό που ισχυριζόμουν.
    Απο προσωπική εμπειρία, δεν ξερω αν εχει αλλάξει η τακτική τους, ειναι τυπικό αυτό που ζητουν για να δουν οτι οντως εχεις παραλάβει και ειναι δική τους η παραγγελία (μέσω του κωδικού πανω στη συσκευασια-φακελο ακομα και αν δεν ειναι ανιχνευσιμο tracking κρατανε φωτο με τον κωδικο αποστολής). Στο βιντεο και σχεδον τιποτα να μη φαινεται ακομα και αν το προβλημα ειναι δυσκολο να παρουσιαστει στην επόμενη τους απαντηση σου λενε οτι εγινε refund. Η μοναδική φορά που καπως με ξυνισε το banggood και μου φανηκε καπως απρόσωπο ειναι μια περιεργη φαση που αλλοι θα το περνουσαν ετσι ντουκου. Μου ηρθε φακελος μετα απο 4 μηνες και αφου ειχε ηδη γινει refund, τους ειδοποιησα οτι ηρθε και θα τους κανω refund sto refund στο λογαριασμο τους paypal το ποσο. Δεν μου απαντησαν. Τους εκανα το ριφαντ επισης δεν απαντησαν ουτε ενα ευχαριστω για την ειλικρινεια μου. Τουλαχιστον εγω αν ειχα ενα μαγαζι και εβλεπα τετοια ειλικρινη συμπεριφορα θα την επικροτουσα με ενα ευχαριστω. Τελος παντων και αν μου ξανατυχει το ιδιο θα κανω απλα να χουμε να λεμε.

    Παραπάνω ο kioan αναφέρει οτι παραγγελνει απο banggood με freeshiping. Εχει βαση αυτο αν το free shipping σημαινει και απουσια tracking number ισως αλλα και παλι οχι σιγουρα. Παραγγελιες πανω απο 22 ευρω περνανε τελωνειο σιγουρα αλλα γενικα ελεγχονται κυριως δεματα με αριθμο αποστολής που εμπιπτουν σε αυτη την κατηγορια. Χωρις tracking εχουν αρκετα μεγαλυτερες πιθανοτητες να αποφυγουν τελωνειο ανεξαρτητως ποσου και ειδικα αν ειναι φακελοι και οχι δεματα. Για σιγουρια ομως μονο priority direct mail οπου σχεδον πουθενα δεν εχει καταγραφει στραβη

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη eleCtroAsxetos : 13-07-18 στις 14:29

  2. #1532
    Μέλος Το avatar του χρήστη tzitzikas
    Όνομα
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
    Εγγραφή
    Oct 2004
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    2.285

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makocer Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ μεγαλο θεμα τα τζαμακια...........
    αφου το estimated δεν εληξε ακομα εσυ γιατι παρηγγειλες απο αγγλια και πως θα ζητησεις refund αν τελικα ερθουν εντος οριου (πχ στις ...17/7! )
    μ αυτα και μ αυτα βλεπω σε αρκετους no delivery to Greece αλλα ολα καλα για montenegro, albania , macedonia! klp klp
    καλησπέρα. Παρήγγειλα διότι με τα κλειδια πριν λίγες μέρες κατα λάθος ενω κράταγα στο ίδιο χέρι τα κλειδιά και το κινητό έγινε μια μικρή γρατζουνια σε δύο σημεία. είναι το θέμα εδώ http://www.hlektronika.gr/forum/show...402#post847402 όπου μάλλον γλύτωσα τα χειρότερα γιατι φαίνεται να έχει προστατευτικό το κινητό στην οθόνη. Απλα δεν ξέρω αν είναι ζελατίνα ή glass. Αυγουστο θα φύγω κάποιο διάστημα όποτε δεν με έπαιρνε να μην ρθουν ποτέ. Γιατι στις διακοπές θα γίνει καμια ζημια, κάπου θα πέσει κάπου θα γδαρθεί. Επότε για πιο γρήγορα παράγγειλα απο Αγγλία.
    Αν ερθούν ως 17/7 που λήγει το estimated επειδή θέλω να είμαι σωστός, θα αφήσω θετικό feedback. Αν όχι θα ζητήσω refund απο τον πωλητή (ο οποίος σήμερα έγραψε το παρακάτω μήνυμα) και δεν θα αφήσω feedback.

    αυτό που γράφεις <<
    μ αυτα και μ αυτα βλεπω σε αρκετους no delivery to Greece αλλα ολα καλα για montenegro, albania , macedonia! klp klp>> δεν το καταλαβαίνω. Θέλω να προστατεύσω το κινητό και αγοράζω απο αλλού. Ο πωλητής σίγουρα δεν φταίει αν φτάσουν αργά ή ποτέ, αλλα φυσικά αν δεν φτάσουν ή φτάσουν σε κανα χρόνο τι να τα κάνω θα ζητήσω refund. Που μάλλον δεν θα φτάσουν, κοντεύουν 2 μήνες.

    Αυτό το
    banggood έχει πράγμα? Ποσες μέρες κάνει να φτάσει?

    Dear friend
    How are you today? Hope everything goes well.
    Sorry to bother you again , Do you have received the item?
    please don’t leave the negative feedback to us

    Please DO NOT open the item not received dispute or leave Late shipping DSR.


    If you still have not received the parcel or the item has any problem, please SEND US THE MESSAGE to us,we will solve it well

    We are honest seller, our duty is to make every customer business well in our store, So if there are any problem, pls contact us,. I promise that we will resolve well for you,
    We are very glad to serve you,
    Many thanks!
    Have a nice day!
    Jane

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #1533
    Μέλος
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Πέραμα
    Μηνύματα
    3.052

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    και έχουμε ξανά πει. για πάνω από 20 ευρώ συνολική παραγγελία από banggood βάζουμε Priority Direct Mail (έχει μια μικρή επιβάρυνση αλλά αξίζει τον κόπο για να μην έχουμε το ρίσκο του τελωνίου) και έρχονται μέσο Ολλανδίας και δεν περνάνε τελώνιο.
    Σε κάποια (ελάχιστα) προϊόντα μπορείς να επιλέξεις αποστολή από την Ευρωπαϊκή αποθήκη, αντί για την στάνταρ Κινέζικη.
    Τώρα γιατί η αποθήκη ονομάζεται FR (όπως France) αλλά στην αποστολή γράφει "via German post", μην με ρωτάτε... Το συγκεκριμένο ήρθε σφαίρα πάντως.




    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #1534
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Βλεπετε καποια παγίδα στην καταχωρηση πχ οπως ορισμενοι πουλάνε dummies (και το λενε με μικρα γραμματα) ή θηκες αντι το ιδιο το κινητο εκτος φυσικα την αφυσικα χαμηλη τιμη?
    https://www.ebay.com/itm/5-Xiaomi-Re...from=R40&rt=nc

    Λεω να ριξω μια ζαρια και να βασιστω στη προστασια ebay-paypal...Αν και μαλλον ειναι σκαμ

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #1535
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.014

    Προεπιλογή

    koita έχει μόνο 315 Positive feedback καθόλου αξιόπιστος συν του ότι δεν παίζει να το πάρεις στα 32 ευρω δεν υπάρχει αυτη η τιμή πουθενά μαλλον θα σου φάει τα λεφτά και θα υπάρχει παγίδα που τον καλύπτει η τα εχει κλεμενα

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #1536
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p270 Εμφάνιση μηνυμάτων
    koita έχει μόνο 315 Positive feedback καθόλου αξιόπιστος συν του ότι δεν παίζει να το πάρεις στα 32 ευρω δεν υπάρχει αυτη η τιμή πουθενά μαλλον θα σου φάει τα λεφτά και θα υπάρχει παγίδα που τον καλύπτει η τα εχει κλεμενα
    να μη μπλεξω λες ε? Με φοβισε αυτο το κλεμμενα που το σκεφτηκα και εγω ή σκεφτηκα μηπως ειναι κλειδωμενα με τιποτα κινεζικες ρομ και δεν ειναι global οπως λεει οποτε ετσι αντε γεια καλυψη απο paypal-ebay

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #1537
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.168

    Προεπιλογή

    Ισχύει πως έχει πάρα πολύ λίγες ψήφους, αλλά το περίεργο είναι πως όλες είναι θετικές και από λογαριασμούς με μεγάλη βαθμολογία. Επίσης το account του είναι από το 2004 και ενεργοποιήθηκε τώρα;

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  8. #1538
    Μέλος
    Όνομα
    παναγιωτης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    καλλιθεα
    Μηνύματα
    1.014

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eleCtroAsxetos Εμφάνιση μηνυμάτων
    να μη μπλεξω λες ε? Με φοβισε αυτο το κλεμμενα που το σκεφτηκα και εγω ή σκεφτηκα μηπως ειναι κλειδωμενα με τιποτα κινεζικες ρομ και δεν ειναι global οπως λεει οποτε ετσι αντε γεια καλυψη απο paypal-ebay
    Εγω λεω μεινε μακρια θα επρεπε να σε κανει να σκεφτείς πονηρα η τιμη που το δινει ψαξε οπου θες τετοια τιμη δεν υπάρχει
    Καποια λαμογια ειναι στην μεση

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #1539
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.940

    Προεπιλογή

    Κάποιες φορές βλέπω ότι ανεβάζετε στοιχεία από tracking number. Έχετε κάποιο συγκεκριμένο site από το οποίο βλέπετε την πορεία του δέματος; Έχω βρει κάποια site π.χ. σαν αυτό που κάνουν αναζήτηση με tracking number. Γνωρίζετε κάποιο καλό site; εσείς τι χρησιμοποιείτε;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όταν όλα τα άλλα έχουν αποτύχει..... RTFM.
    Short instructions: >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>> Good Luck!
    https://diyelectronics-gr.blogspot.gr https://www.facebook.com/groups/872041030200567

  10. #1540
    Μέλος Το avatar του χρήστη jimk
    Όνομα
    dimitris
    Εγγραφή
    Sep 2004
    Περιοχή
    space
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    θελω να παραγγειλω εν πολυμετρο απο banggood με ποια μεθοδο αποστολης να το παρω για να μην με πιασει τελωνειο ;

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 154 από 309 ΠρώτηΠρώτη ... 54 104 144 152 153 154 155 156 164 204 254 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Οδηγός για πωλήσεις σε ebay
    By dimpet in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-21, 16:22
  2. Οδηγός αγοράς: Wire spool (Silicone, AWG 20-16).
    By olspookishmagus in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-18, 22:05
  3. Φτηνές mcu από ebay, aliexpress
    By Panoss in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-12-17, 00:35
  4. Αγορά από aliexpress
    By kiros in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-14, 11:21
  5. Οδηγός Αγοράς Ηχείων
    By Phatt in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 13:11

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας