Σελίδα 52 από 309 ΠρώτηΠρώτη ... 2 42 50 51 52 53 54 62 102 152 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 511 έως 520 από 3087

Θέμα: Οδηγός για αγορές από eBay / AliExpress κλπ

  1. #511
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xarry
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.524

    Προεπιλογή

    Σου απαντουσε αυτοματα γιατι λογικα θα εστελνες μεσα στην εκτιμωμενη περιοδο παραλαβη. Οντως πρεπει να ειναι πλεον πανω απο 60 γιατι την παραγγελια την εκανα 11-10 και το request το ανοιξα χτες.
    Επειδη δεν εχει νοημα να μιλαω μαζι του, τι αλλο μπορω να κανω;

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #512
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xarry
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.524

    Προεπιλογή

    Επειδη ο πωλητης στελνει σηνεχεια οτ ιδιο μηνυμα προφανως για να φανει, πως μπορω να το αναφερο στο ebay; Οπου εψαξα με πεταει στο resolution οπου μπορω ειτε να κλεισω το request ειτε να του στειλω μηνυμα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #513
    Μέλος Το avatar του χρήστη diony
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    451

    Προεπιλογή

    Μπορείς να κλείσεις το request αν λήγει ο χρόνος προστασίας που σου παρέχει τo e-ba y2 φορές που μου έτυχε το έκλεισα 2-3 μέρες πριν χάσω το δικαίωμα , με δικαίωσαν και πήρα τα χρήματα πίσω , η φάση ήτανε τη δεύτερη φορά όπου 25 μέρες μετά που πήρα τα χρήματα ήλθε το δέμα με συνολική διάρκεια ταξιδιού 93 μέρες αν θυμάμαι καλά
    Έτσι για να έχω τη συνείδηση μου ήσυχη ξανά έστειλα μήνυμα στο resolution center και με καθοδήγησαν και πλήρωσα τον πωλητή

    1 Not allowed! Not allowed!
    Ειδικός είναι αυτός που γνωρίζει όλο και περισσότερα σχετικά με όλο και λιγότερα θέματα, ώστε ξέρει τα πάντα γύρω από το τίποτα.

  4. #514
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xarry
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.524

    Προεπιλογή

    Αποζημιωθηκα και η υποθεση εκλεισε απ το ebay αλλα ακομα δεν καταλαβα πως λειτουργησε, δηλαδη μετα απο ποιο σημειο συνομιλιων με τον πωλητη γινεται η επεμβαση του ebay.
    Παντως το τελευταιο διαστημα πολλες παραγγελιες δε μου εχουν ερθει.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #515
    Μέλος
    Όνομα
    Μάρκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    2.945

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xarry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποζημιωθηκα και η υποθεση εκλεισε απ το ebay αλλα ακομα δεν καταλαβα πως λειτουργησε, δηλαδη μετα απο ποιο σημειο συνομιλιων με τον πωλητη γινεται η επεμβαση του ebay.
    Παντως το τελευταιο διαστημα πολλες παραγγελιες δε μου εχουν ερθει.
    είναι περίοδος γιορτών και τα ταχυδρομεία είναι πολύ φορτωμένα οπότε οι καθυστερήσεις είναι δικαιολογημένες. Κάνε λίγη υπομονή παραπάνω.

    2 Not allowed! Not allowed!

  6. #516
    Μέλος Το avatar του χρήστη DLS 33
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    539

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xarry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποζημιωθηκα και η υποθεση εκλεισε απ το ebay αλλα ακομα δεν καταλαβα πως λειτουργησε, δηλαδη μετα απο ποιο σημειο συνομιλιων με τον πωλητη γινεται η επεμβαση του ebay.
    Παντως το τελευταιο διαστημα πολλες παραγγελιες δε μου εχουν ερθει.

    και εγω το ιδιο προβλημα εχω, μερικες παραγγελιες εχουν αργησει πολυ.

    0 Not allowed! Not allowed!
    https://www.youtube.com/watch?v=oZPENPIspcI
    Case MXM 190 --- Fiat F110 --- GSXR 1100 WP
    https://prnt.sc/isjgx1

  7. #517
    Μέλος Το avatar του χρήστη diony
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Jun 2014
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    451

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xarry Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αποζημιωθηκα και η υποθεση εκλεισε απ το ebay αλλα ακομα δεν καταλαβα πως λειτουργησε, δηλαδη μετα απο ποιο σημειο συνομιλιων με τον πωλητη γινεται η επεμβαση του ebay.
    Παντως το τελευταιο διαστημα πολλες παραγγελιες δε μου εχουν ερθει.
    Από ότι θυμάμαι ειδικά την δεύτερη φορά εγώ ζήτησα να κλείσει η υπόθεση λίγο πριν από την προθεσμία λήξης της , αλλιώς το ebay θεωρεί ότι το πρόβλημα έχει λυθεί

    0 Not allowed! Not allowed!
    Ειδικός είναι αυτός που γνωρίζει όλο και περισσότερα σχετικά με όλο και λιγότερα θέματα, ώστε ξέρει τα πάντα γύρω από το τίποτα.

  8. #518
    Μέλος Το avatar του χρήστη Xarry
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.524

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elektronio Εμφάνιση μηνυμάτων
    είναι περίοδος γιορτών και τα ταχυδρομεία είναι πολύ φορτωμένα οπότε οι καθυστερήσεις είναι δικαιολογημένες. Κάνε λίγη υπομονή παραπάνω.
    Το εχω υπ' οψιν μου αλλα μιλαω για παραγγελιες που υποβληθηκαν αρχες εως μεσα οκτωβρη και ακομα να ερθουν.
    Απο την αλλη 3 παραγγελιες που εκανα προσφατα και ειχαν εκτιμωμενη παραδοση μετα τις 5 Δεκεμβρη ηρθαν η πρωτη ΠΡΙΝ το εκμιμωμενο και οι αλλες 2 την δευτερη μερα.
    Οι πωλητες λενε για 0,5% εως 2% πιθανοτητες να χαθουν εγω βλεπω οτι ειναι παραπανω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από diony Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από ότι θυμάμαι ειδικά την δεύτερη φορά εγώ ζήτησα να κλείσει η υπόθεση λίγο πριν από την προθεσμία λήξης της , αλλιώς το ebay θεωρεί ότι το πρόβλημα έχει λυθεί
    Νομιζω οτι θεωρει οτι εχει λυθει αν την κλεισεις εσυ φυσικα η αν δεν απαντησεις για καποιες μερες. Για το δευτερο δεν ειμαι σιγουρος μιας και δεν το εχω κανει, θα περιμενα επιβεβαιωση απο καποιον που γνωριζει σιγουρα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #519
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Αποφεύγετε την GLS με οποιοδήποτε κόστος https://gls-group.eu/EU/en/home
    Ότι και να γίνει αποφυγή, Μερικοί από Αγγλία στέλνουν ταχυδρομείο αλλά σε κάποιες περιπτώσεις αναλαμβάνει η GLS στη Γερμανία και τα κάνει ΣΚΑΤΑ σαν τα μούτρα τους.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #520
    Μέλος Το avatar του χρήστη DLS 33
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    539

    Προεπιλογή

    εδω και 2 μηνες εχει που αγορασα αυτο. http://www.ebay.com/itm/2x-Digital-V...item5d4fd981e1
    και ακομα ερχεται !!!! http://prntscr.com/5htleo

    Απαντηση πωλητη...

    Thank you so much for coming ack to us, we appreciate your patience and kind cooperation with us in this purchase, Your requested order is on it's way. Kindly wait for couple of days, you will receive it soon.
    Here is the tracking number and website where you can trace your Package. Kindly click on the link mentioned below and insert the tracking number, in the track and tace your order. We are always here to help our valued customers. Have a great day ahead!!!

    Tracking number: RU578283538GB
    Wesite: https://www3.royalmail.com/track-your-item

    Regards,
    Kaiser
    ----------------
    Σημερα μου εστειλε και αλλη απαντηση... Να του Βαλω ΑΡΝΗΤΙΚΗ ΨΗΦΟ κ ας χασω τα λεφτα μου ?

    New message from: plusbee (364981)

    Γεια σου, είμαστε πραγματικά λυπάμαι για όλα τα προβλήματα που προκαλούνται είστε μπροστά. Σας ζητούν να επισκεφτείτε την τοπική γραφείο γραφείο διανομής σας, αν ακόμη δεν τύχη στη συνέχεια, μας αφήνουν να ξέρουμε ότι θα λύσει το πρόβλημά σας, σύμφωνα με το αίτημά σας. Σας ευχαριστώ.
    ========================================
    Hi, we are really sorry for all the trouble caused you are facing. We request you to please visit your local distribution office office, if still no luck then do let us know we will solve your problem as per your request. Thank you.

    John

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DLS 33 : 17-12-14 στις 15:36
    https://www.youtube.com/watch?v=oZPENPIspcI
    Case MXM 190 --- Fiat F110 --- GSXR 1100 WP
    https://prnt.sc/isjgx1

Σελίδα 52 από 309 ΠρώτηΠρώτη ... 2 42 50 51 52 53 54 62 102 152 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Οδηγός για πωλήσεις σε ebay
    By dimpet in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-21, 15:22
  2. Οδηγός αγοράς: Wire spool (Silicone, AWG 20-16).
    By olspookishmagus in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-18, 21:05
  3. Φτηνές mcu από ebay, aliexpress
    By Panoss in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-17, 23:35
  4. Αγορά από aliexpress
    By kiros in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-14, 10:21
  5. Οδηγός Αγοράς Ηχείων
    By Phatt in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 12:11

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας