Σελίδα 134 από 309 ΠρώτηΠρώτη ... 34 84 124 132 133 134 135 136 144 184 234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.331 έως 1.340 από 3087

Θέμα: Οδηγός για αγορές από eBay / AliExpress κλπ

  1. #1331
    Μέλος
    Όνομα
    κωστας
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    αθηνα
    Μηνύματα
    68

    Προεπιλογή

    Καλημέρα σε όλους σας.
    Ο καθένας με τον πόνο του και εγώ με τον δικό μου.
    Από αρχές Δεκεμβρίου τα πακετάκια χωρίς tracking number έχουν σταματήσει να έρχονται. Περίμενα περίπου 15 φακελάκια και ήρθαν μόνο 3.
    Ενώ με tracking number ήρθαν όλα χωρίς μεγάλη καθυστέρηση .
    Υπάρχει και κάτι άλλο, τα 3 πακετάκια που ήρθαν είναι πολύ μετέπειτα παραγγελμένα από αυτά που δεν ήρθαν. Αυτό συμβαίνει και από το EBAY αλλά και από το BANGGOOD. . Ενώ η τριγωνική του BANGGOOD λειτουργεί χωρίς καθυστέρηση. (μια έως τέσσερις μέρες από την προβλεπόμενη λήξη).
    Τα δεματάκια που έχουν χαθεί είναι μικρής άξιας (κάτω από 10 ευρω το καθένα).
    Τα δεματάκια έχουν χαθεί κατά την μεταφορά στο τελωνείο? Κατά την μεταφορά
    από το ταχυδρομείο στο σπίτι μου? Όπου δεν μπορούν να χαθούν γιατί έχουμε θυρωρό και είναι άτομο εμπιστοσύνης.
    Υπάρχει και η συγκυρία αλλαγής του ταχυδρόμου που έγινε περίπου τέλος Σεπτεμβρίου και αρχής Οκτωβρίου.
    Δεν θέλω να κατηγορήσω κανένα αλλά περνάνε πολλά από την σκέψη μου.
    Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει και αν μπορώ να κάνω κάτι για να βρω κάποια άκρη? Γιατί περιμένω αλλά 10 δέκα δεματάκια τον Ιαν-Φεβρ.
    (Παραγγέλθηκαν αρχές Δεκεμβρίου πριν φανεί το πρόβλημα.)

    Σας ευχαριστώ πολύ

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #1332
    Μέλος Το avatar του χρήστη sotron1
    Όνομα
    Σωτήρης
    Εγγραφή
    Aug 2007
    Περιοχή
    Αθήνα, Περιστέρι.
    Μηνύματα
    950

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kos56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους σας.
    Ο καθένας με τον πόνο του και εγώ με τον δικό μου.
    Από αρχές Δεκεμβρίου τα πακετάκια χωρίς tracking number έχουν σταματήσει να έρχονται. Περίμενα περίπου 15 φακελάκια και ήρθαν μόνο 3.
    Ενώ με tracking number ήρθαν όλα χωρίς μεγάλη καθυστέρηση .
    Υπάρχει και κάτι άλλο, τα 3 πακετάκια που ήρθαν είναι πολύ μετέπειτα παραγγελμένα από αυτά που δεν ήρθαν. Αυτό συμβαίνει και από το EBAY αλλά και από το BANGGOOD. . Ενώ η τριγωνική του BANGGOOD λειτουργεί χωρίς καθυστέρηση. (μια έως τέσσερις μέρες από την προβλεπόμενη λήξη).
    Τα δεματάκια που έχουν χαθεί είναι μικρής άξιας (κάτω από 10 ευρω το καθένα).
    Τα δεματάκια έχουν χαθεί κατά την μεταφορά στο τελωνείο? Κατά την μεταφορά
    από το ταχυδρομείο στο σπίτι μου? Όπου δεν μπορούν να χαθούν γιατί έχουμε θυρωρό και είναι άτομο εμπιστοσύνης.
    Υπάρχει και η συγκυρία αλλαγής του ταχυδρόμου που έγινε περίπου τέλος Σεπτεμβρίου και αρχής Οκτωβρίου.
    Δεν θέλω να κατηγορήσω κανένα αλλά περνάνε πολλά από την σκέψη μου.
    Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει και αν μπορώ να κάνω κάτι για να βρω κάποια άκρη? Γιατί περιμένω αλλά 10 δέκα δεματάκια τον Ιαν-Φεβρ.
    (Παραγγέλθηκαν αρχές Δεκεμβρίου πριν φανεί το πρόβλημα.)

    Σας ευχαριστώ πολύ
    Απλά περίμενε. Από Αγγλία στο EBay μου ήρθε μετά από ένα μήνα, εκεί που ερχόντουσαν σε 1 το πολύ 2 εβδομάδες.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #1333
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maouna Εμφάνιση μηνυμάτων
    για αγορες ψιλοπραγματων κοστους 1-2-5 δολλαρια με free shipping εγγυμονει κινδυνος να πληρωσεις το 3ευρω?
    εκαναν την αρπαχτή τους 2-3 μήνες, δεν μαζεύτηκε ο κόσμος να τους κανει μια μαζικη καταγγελία και αγωγη οποτε το κατηργησαν μεν αλλα μεχρι τοτε εφαγαν καλα και μερικες εκατονταδες χιλιαδες 3ευρα απο μερικες χιλιάδες ανυποψιαστο κοσμακι....

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #1334
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.959

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kos56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους σας.
    Ο καθένας με τον πόνο του και εγώ με τον δικό μου.
    Από αρχές Δεκεμβρίου τα πακετάκια χωρίς tracking number έχουν σταματήσει να έρχονται. Περίμενα περίπου 15 φακελάκια και ήρθαν μόνο 3.
    Ενώ με tracking number ήρθαν όλα χωρίς μεγάλη καθυστέρηση .
    Υπάρχει και κάτι άλλο, τα 3 πακετάκια που ήρθαν είναι πολύ μετέπειτα παραγγελμένα από αυτά που δεν ήρθαν. Αυτό συμβαίνει και από το EBAY αλλά και από το BANGGOOD. . Ενώ η τριγωνική του BANGGOOD λειτουργεί χωρίς καθυστέρηση. (μια έως τέσσερις μέρες από την προβλεπόμενη λήξη).
    Τα δεματάκια που έχουν χαθεί είναι μικρής άξιας (κάτω από 10 ευρω το καθένα).
    Τα δεματάκια έχουν χαθεί κατά την μεταφορά στο τελωνείο? Κατά την μεταφορά
    από το ταχυδρομείο στο σπίτι μου? Όπου δεν μπορούν να χαθούν γιατί έχουμε θυρωρό και είναι άτομο εμπιστοσύνης.
    Υπάρχει και η συγκυρία αλλαγής του ταχυδρόμου που έγινε περίπου τέλος Σεπτεμβρίου και αρχής Οκτωβρίου.
    Δεν θέλω να κατηγορήσω κανένα αλλά περνάνε πολλά από την σκέψη μου.
    Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει και αν μπορώ να κάνω κάτι για να βρω κάποια άκρη? Γιατί περιμένω αλλά 10 δέκα δεματάκια τον Ιαν-Φεβρ.
    (Παραγγέλθηκαν αρχές Δεκεμβρίου πριν φανεί το πρόβλημα.)

    Σας ευχαριστώ πολύ
    και εγώ περιμένω τρία πραγματάκια (όλα μαζί γύρω στα 5 ευρώ αξία) που έχουν σταλει εδώ και 2,5 έως 3 μήνες.... υπάρχει μακρύ χέρι στο τελωνείο? θα καθυστερήσουν? θα δούμε.... γιατί μέχρι τον Αυγουστο είχα να μη λάβω κάτι εδώ και 7-8 χρόνια... Στον ταχυδρόμο έχω εμπιστοσύνη.... μέχρι τον Αύγουστο δεν χάθηκε ποτέ τίποτα και όταν φέρνει κάτι και δεν χοράει στο γραμματοκυβώτιο χτυπάει κουδούνι να κατεβούμε να το πάρουμε μην μας το πάρει κανείς.....

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #1335
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1EDG
    Όνομα
    Μάριος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.095

    Προεπιλογή

    Από ebay παραγγελία τέλη Σεπτεμβρίου,ήρθε μέσα Ιανουαρίου. Δύο πλακετάκια DDS 9850.Διαβάζοντας διάφορα είπα να δοκιμάσω από Banggood.Σε ένα μήνα και με tracking number το είχα στα χέρια μου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #1336
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2006
    Περιοχή
    Κέρκυρα
    Μηνύματα
    5.959

    Προεπιλογή

    τη δευτέρα παρέλαβα πακέτο που είχε αποσταλεί 24 οκτωβρίου.
    πλέον περιμένω άλλα δυο πακέτα που τα έχω παραγγείλει 21/10 (αξίας 0,75 ευρώ) και 01/11 (αξίας 1,2 ευρώ)

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #1337
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.861

    Προεπιλογή

    Το είχα πεί ... λίγο παλαιότερα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moutoulos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταντήσαμε να περιμένουμε τις παραγγελίες του eBay πετώντας φελλούς μέχρι να ωριμάσει και το whiskey.
    Μάλλον όμως απ ότι βλέπω θα ωριμάσει και το whiskey

    1 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  8. #1338
    Μέλος Το avatar του χρήστη κολας
    Όνομα
    Οδυσσεας
    Εγγραφή
    Dec 2009
    Περιοχή
    Κορωπι
    Μηνύματα
    201

    Προεπιλογή

    τραγική η κατάσταση.Εγω περιμένω 1.5 μήνα για ενα σονοφ.

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #1339
    Μέλος Το avatar του χρήστη eleCtroAsxetos
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Aug 2010
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Μηνύματα
    829

    Προεπιλογή

    απο 25/11 2017 περιμενω 4 atmega16 και κατι αλλα μπιχλιμπιδια. ακομα περιμενω.

    λεγεται οτι πριν τα χριστουγεννα απηυδυσαν και για καμια 10αρια μερες λογω του οτι δεν υπηρχει ποια χωρος στις αποθηκες τους αφηναν ελευθερα οσα εμπαιναν εκτος ΕΕ και πηγαιναν απευθειας στα κατα τοπους ελτα για διανομη. Τωρα παλι μπλοκαρε το συμπαν. Η απλη λογικη μου λεει οτι μπαινουν 100 χιλιαδες δεματα τη βδομαδα και με το προσωπικο που εχουν μπορουν να ελεγξουν 100 δεματα τη μερα

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #1340
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Επειδή τελευταία χρειάστηκε να αγοράσω διάφορα (ebay, aliexpress, banggood) και επειδή μια εικόνα ίσον χίλιες λέξεις...

    ¶ξονας Χ: Αριθμός παραγγελίας (με χρονολογική σειρά από Οκτώβριο 2017 έως σήμερα)
    ¶ξονας Υ: Ημέρες που μεσολάβησαν από την παραγγελία έως την παραλαβή




    Η διακεκομμένη γραμμή δείχνει τον μέσος χρόνος αναμονής και στην περίπτωσή μου είναι 43 ημέρες.
    Όσες παραγγελίες δεν έχουν στοιχεία, δεν έχουν παραληφθεί ακόμη.

    Επίσης να πω πως εδώ και τουλάχιστον ένα χρόνο, δεν έχει χαθεί ούτε μια παραγγελία!

    0 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

Σελίδα 134 από 309 ΠρώτηΠρώτη ... 34 84 124 132 133 134 135 136 144 184 234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Οδηγός για πωλήσεις σε ebay
    By dimpet in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-21, 15:22
  2. Οδηγός αγοράς: Wire spool (Silicone, AWG 20-16).
    By olspookishmagus in forum Όργανα & Εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-11-18, 21:05
  3. Φτηνές mcu από ebay, aliexpress
    By Panoss in forum Μικροελεγκτές
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-17, 23:35
  4. Αγορά από aliexpress
    By kiros in forum Συσκευές GSM / GPS / Tablet
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-11-14, 10:21
  5. Οδηγός Αγοράς Ηχείων
    By Phatt in forum Κυκλώματα Εικόνας-'Ηχου & Φωτισμού
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-04-10, 12:11

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας