Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Θέμα: εχει παραγγειλει κανεις

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη personaldrummer
    Όνομα
    πανος
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Άγιος Δημήτριος , Αθήνα
    Μηνύματα
    466

    Προεπιλογή εχει παραγγειλει κανεις

    καλησπερα παιδια ηθελα να σας ρωτησω αν εχει παραγγειλει κανεις τιποτα απο το light in the box...θελω να παρω αυτο http://www.lightinthebox.com/7-inch-...s_p238812.html και αναρωτιεμαι αν φτασει ποτε στα χερια μου.....ο χρονος παραδωσης ειναι σαν του ebay?3 βδομαδες με εναν μηνα ας πουμε?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη antanas
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    176

    Προεπιλογή

    Πρέπει να είναι αξιόπιστο κατάστημα αν και δεν έχω ιδίαν εμπειρία απο το συγκεκριμένο. Πάντως από όπου κι αν το παραγγείλεις μην τυχόν στο στείλουν με DHL, EMS κ.λ.π. γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα εάν όχι σίγουρα να περάσει τελωνείο (εκτός και εάν δεν σε απασχολεί αυτό το θεμα). Την πάτησα εγώ με μια ανάλογη συσκευή πριν μερικά χρόνια περίπου αυτής της αξίας μέσω DHL και το φυσούσα και δεν κρύωνε. Πλήρωσα 105 € για δασμούς και εκτελωνιστικά έξοδα (35€ δασμοί και 80€ εκτελωνιστικά !!!) Από ότι έμαθα μετά ενώ μπορούν από την εδώ DHL να αποφύγουν το τελωνείο τα περνάνε επίτηδες για να τα οικονομάνε οι εκτελωνιστές τους. Εκτός αν έχεις δικό σου εκτελωνιστή και δεν πληρώσεις εκτελωνιστικά. Να ζητήσεις να σου το στείλουν με απλό ταχυδρομείο και συστημένο που θα είναι συστημένο έτσι κι αλλιώς γιατί το ποσό είναι μεγάλο. Ο χρόνος παράδοσης από Κίνα είναι περίπου κατά μέσω όρο όσο λες .Μπορεί όμως να το πάρεις και στις 15 ημέρες αλλά ίσως και στις 40 (σπανίως).Αυτή είναι η γνώμη μου.

    Καλή τύχη, γιατί θα την χρειασθείς.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη antanas : 28-07-13 στις 17:40

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας Κουρελας
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Βεροια
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    Αντωνη,δεν ξερω ποτε σου συνεβη αυτο,αλλα εγω εμαθα οτι με καινουργιο νομο που ψηφιστηκε τελευταια,μπορεις να το εκτελωνησεις και μονος σου. Επισης ηθελα να ηξερα τι αξια ειχε το πραγμα για το οποιο επληρωσες 115 ευρω?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη antanas
    Όνομα
    Αντώνης
    Εγγραφή
    Feb 2010
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    176

    Προεπιλογή

    Αν θυμάμαι καλά η αξία του ήταν 280€.

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Κωστας Κουρελας
    Εγγραφή
    May 2013
    Περιοχή
    Βεροια
    Μηνύματα
    140

    Προεπιλογή

    ενταξει,ευχαριστω.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη moutoulos
    Όνομα
    Γρηγόρης
    Εγγραφή
    Jul 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Λαμία, Μεθώνη, BG
    Μηνύματα
    5.857

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από κκοστας Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... εγω εμαθα οτι με καινουργιο νομο που ψηφιστηκε τελευταια,μπορεις να το εκτελωνησεις και μονος σου.

    Κώστα ... αυτό πάντα ίσχυε. Αλλά δεν σε συμφέρει γιατί θα φας μια μέρα στην γραφειοκρατία.
    Πέρα απο αυτό είσαι και εκτός Αθήνας. Έχετε τελωνείο στην Βέροια ?. Απ'οσο γνωρίζω όχι, οπότε
    για να γλυτώσεις όλα τα "εκτελωνιστικά" θα "κατέβεις" Αθήνα για να εκτελωνίσεις το δέμα σου ?.

    Πάει αυτό. Με οτι και να σου έρθει, το ποσό είναι τέτοιο, που 99% θα θέλει εκτελωνισμό. Αυτό
    σημαίνει οτι είσαι χονδρικά στα + 120 - 150 ευρώ. Ακόμα και με ταχυδρομείο να σου έρθει είσαι
    πολύ πάνω απο το "αφορολόγητο". Αν είχες διαβάσει αυτόν τον οδηγό, δεν θα είχες απορίες ...

    "Οδηγός" για αγοραπωλησίες σε eBAY

    0 Not allowed! Not allowed!
    ****No GreekLish Please****
    Παρακαλώ γράφετε με ελληνικούς και μόνο χαρακτήρες
    ............................. www.hlektronika.gr

    __________
    (moutoulos)

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη Muttley Black
    Όνομα
    Ανδρέας
    Εγγραφή
    Apr 2014
    Περιοχή
    Ελληνικό
    Μηνύματα
    289

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από personaldrummer Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια ηθελα να σας ρωτησω αν εχει παραγγειλει κανεις τιποτα απο το light in the box...θελω να παρω αυτο http://www.lightinthebox.com/7-inch-...s_p238812.html και αναρωτιεμαι αν φτασει ποτε στα χερια μου.....ο χρονος παραδωσης ειναι σαν του ebay?3 βδομαδες με εναν μηνα ας πουμε?
    Έχω κάνει αγορά από το συγκεκριμένο e-shop. Είχα αγοράσει γυναικεία νυφικά παπούτσια για μια φίλη . Όλα ήταν κομπλέ! Είχαν έρθει με express ΕΛΤΑ. Τα παρέλαβα δηλαδή από ταχυμεταφορές. Ήρθαν και γρήγορα και τα παπούτσια ήταν καλή ποιότητα που δεν το περίμενα.
    Είναι Κινέζοι από πίσω. Και αν δεν είναι Κινέζοι που αμφιβάλω, είναι e-shop με Drop shipping εξυπηρέτηση. Τελωνείο δεν μου έκατσε ευτυχώς.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Muttley Black : 06-05-14 στις 13:08

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-15, 15:10
  2. Ανεμογεννητρια κανεις?
    By Nitse in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 267
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-04-14, 10:35
  3. ladder κανεις?
    By mpiritsas3 in forum Αυτοματισμοί
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-11, 12:17
  4. microbus m-pc το ξερει κανεισ?
    By mitsakostsi in forum Κυκλώματα για Η/Υ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-09, 09:50

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας