Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 27

Θέμα: Νέα απάτη economizer style??

  1. #11
    Banned Το avatar του χρήστη Samios60
    Όνομα
    Πλούταρχος
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    588

    Προεπιλογή

    Οχι φιλε μου δεν καταργεις τη Δεη πρωτα απ ολα δεν θα βαλεις μπαταριες αρα ελαχιστοποιης το κοστος ουτε ρυθμιστη φορτισης ο λαγαριασμος θα σου ερχεται παρα πολυ φθηνα

    -1 Not allowed! Not allowed!

  2. #12
    Μέλος Το avatar του χρήστη klik
    Όνομα
    just a click away
    Εγγραφή
    Oct 2009
    Περιοχή
    Θεσσαλλλονίκη
    Μηνύματα
    2.561

    Προεπιλογή

    @Samios60: Απλά όταν δεν τραβάς εσύ, θα εισπράττει η ΔΕΗ από τους γειτόνους σου το ρεύμα που θα παράγουν τα δικά σου φωτοβολταϊκα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #13
    Banned Το avatar του χρήστη Samios60
    Όνομα
    Πλούταρχος
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    588

    Προεπιλογή

    σιγουρα μην τα θελουμε και ολα δικα μας

    -1 Not allowed! Not allowed!

  4. #14
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    καλαμαρια
    Μηνύματα
    155

    Προεπιλογή

    τρελαθήκατε όλοι ? σας βάρεσε η ζεστή ? ιδικά εσένα Κωνσταντίνε ? άντε να πω για σένα οτι είσαι βοσκός μπαστουνόβλαχος ... μα παλακα μας κάνεις και μας δουλεύεις .... ???? το λεω σε σένα που τελικά γυρνάς τα καταστήματα ηλεκτρονικών τ θεσσ αλλά δεν μπαίνεις στον κόπο να δεις τ έχουν .... το συγκεκριμένο το εχει ο τελε ο τοπ και ο καταπτιστοε sun με διαφορετική ονομασία του μοντέλου , επδι δεν θυμάμαι τώρα αλλά ο πυκνωτής βρίσκετε για εξομάλυνση στ επαφές του ρελε ... τριλαλο ταρατατζουμ αιντε ..

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #15
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.015

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giwrgosss Εμφάνιση μηνυμάτων
    τρελαθήκατε όλοι ? σας βάρεσε η ζεστή ? ιδικά εσένα Κωνσταντίνε ? άντε να πω για σένα οτι είσαι βοσκός μπαστουνόβλαχος ... μα παλακα μας κάνεις και μας δουλεύεις .... ???? το λεω σε σένα που τελικά γυρνάς τα καταστήματα ηλεκτρονικών τ θεσσ αλλά δεν μπαίνεις στον κόπο να δεις τ έχουν .... το συγκεκριμένο το εχει ο τελε ο τοπ και ο καταπτιστοε sun με διαφορετική ονομασία του μοντέλου , επδι δεν θυμάμαι τώρα αλλά ο πυκνωτής βρίσκετε για εξομάλυνση στ επαφές του ρελε ... τριλαλο ταρατατζουμ αιντε ..
    αρπαγμένος είσαι???? χαλάρωσε λίγο.
    http://www.hlektronika.gr/forum/show...411#post613411
    http://www.hlektronika.gr/forum/show...408#post613408
    http://www.hlektronika.gr/forum/show...407#post613407

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  6. #16
    Μέλος Το avatar του χρήστη lynx
    Όνομα
    Л3F73R15
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    10km Perimetrically
    Μηνύματα
    2.042

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Samios60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελετε το ρολοι της ΔΕΗ να γυρνα αργα -κοθολου η ...πισω ? τοτε βαλτε στη ταρατσα σας καμμια εικοσαρια φωτοβολταικα βαλτε και 1 η 2 Inverter μονοφασικα η τριφασικα αναλογα και συνδεσετε στον πινακα σας στην παροχη !!!!!!! μην το πειτε στη ΔΕΗ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Samios60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι φιλε μου δεν καταργεις τη Δεη πρωτα απ ολα δεν θα βαλεις μπαταριες αρα ελαχιστοποιης το κοστος ουτε ρυθμιστη φορτισης ο λαγαριασμος θα σου ερχεται παρα πολυ φθηνα
    είναι τόσο απλά όπως τα περιγράφεις? γιατί δεν το νομίζω... δεν θα πρέπει αυτά που θα συνδέσεις
    να είναι συμφασικά? επίσεις τι θα γίνει αν πάει ένας που διάβασε αυτά που έγραψες και συνδέσει
    ενα τροποποιημένου ημίτονου στην μπρίζα?

    επειδή εγώ δεν ξέρω, αν ξέρεις εσύ, για πές.

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #17
    Μέλος Το avatar του χρήστη Dragonborn
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Δυτικά Προάστια
    Μηνύματα
    1.492

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SW1JRT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πίστη του ανθρώπου είναι περίεργο πράγμα. Μπορεί να πιστέψει τα πιο απίθανα και παράλογα πράγματα. Και οχι μονο να πιστεύει, αλλα να "βλέπει" και αποτελέσματα ή αποδείξεις !!!
    Και ταυτόχρονα να είναι δύσπιστος έως αρνητικός σε απόλυτα γνωστά και αποδεδειγμένα πράγματα...

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #18
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.775

    Προεπιλογή

    Lynx

    Παρα πολυ απλα.αγοραζεις ενα invrter για παραλληλισμο με δεη( πιστεψε με μονο εγκεκριμενο μπορεις να παρεις).παιρνεις και μια αδεια απο τη δεη και εισαι ετοιμος,

    Στάλθηκε από το ST23i μου

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  9. #19
    Μέλος Το avatar του χρήστη lynx
    Όνομα
    Л3F73R15
    Εγγραφή
    Jun 2006
    Περιοχή
    10km Perimetrically
    Μηνύματα
    2.042

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Lynx

    Παρα πολυ απλα.αγοραζεις ενα invrter για παραλληλισμο με δεη( πιστεψε με μονο εγκεκριμενο μπορεις να παρεις)
    το είδες να το λεει κάπου αυτό? γιατι εγώ δεν το διάβασα...άσε που και με το τρόπο που γράφει προφανώς δεν ήθελε
    να πεί αυτό που λές εσυ.

    και να σου πώ και ποιο είναι το πρόβλημα μου... ψάχνω αρκετό καιρό τώρα να φτιάξω ενα μικρό και οικονομικό
    σύστημα με φωτοβολταικά, όμως η παράμετροι είναι αρκετοί, επίσεις το κόστος ανάλογα και με το τι θές να κάνεις
    δεν είναι πάντα βολικό.. διαβάζοντας λοιπόν εγώ ή κάποιος άλλος με ακόμα λιγότερες γνώσεις, κάλλιστα θα μπορούσε
    να είχε στην άκρη μια κινεζιά inverter και να την χώσει στην μπρίζα και μετά τι?!.. με καταλαβαίνεις?

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #20
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    ok, θυμαμαι οταν με ειχε παρει τηλεφωνο καποιος και ειπε τι ειναι απο τη ΔΕΗ και μου ειπε για τη σουπερ κατασκευη που κανει μειωση στην καταναλωση.
    Mεχρι τοτε δεν ηξερα την απατη οποτε αρχισα να ρωταω διαφορα -κι αυτος ο κακομοιρης δεν ηξερε που επεσε- και με λιγα λογια ειπε οτι προκειται για μια συσκευη με ελεγχο microprocesor που ελεγχει τα αεργα προσθετοντας και αφαιροντας πηνια και πυκνωτες... -τετοιες μοναδες δε μου ειναι καθολου αγνωστες οποτε ενδιαφερθηκα- μεχρι που με εστειλε αδιαβαστο οταν τον ρωτησα ποσο μεγαλη ειναι η συσκευη, αν μπαινει σε σειρα με την παροχη, αν θελει θεμελιακη γειωση για να αποδωσει μαξιμουμ, τι βαρος εχει κτλ κτλ και αυτος μου απαντησε οτι ειναι οσο ενα πακετο τσιγαρα και πως μπαινει απλα σε μια πριζα... εκει επαθα σοκ, στην αρχη για λιγα δευτερολεπτα προσπαθησα να καταλαβω πως ειναι δυνατο να δουλευει κατι τετοιο, και μετα απο μερικα δευτερολεπτα καταλαβα πως προκειται απλα για ηλιθιοτητες και τον πηρα στο ψιλο (μαλλον βρηκε το μαστορα του ο τυπος)...
    Μετα απο μερικες μερες που καποιος ξαναπηρε αφου τον τρελανα για καμποση ωρα -ισως μια ωρα- στο τελος του ζητησα συσκευες για εξαφασικο τονιζοντας πως αφου ο πελατης εχει παντα δικιο ειναι υποχρεωμενος να μου το παρεχει

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ακόμη ένα economizer.
    By leosedf in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-14, 12:13
  2. Αγορά από το internet – απάτη καταστήματος
    By KOKAR in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-12-12, 17:17
  3. ΕΞΟΙΚΟΝΟΜΗΣΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑΣ (Economizer)
    By κώστας στάμου in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 246
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-12, 18:21
  4. economizer
    By nop in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-10, 21:45
  5. Απάτη σε μπαταρίες επαναφορτιζόμενου δραπανοκατσάβιδου
    By Γαληνίτης in forum Κυκλώματα Τροφοδοτικών
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-09, 22:55

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας