Σελίδα 3 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 142

Θέμα: >100% ελευθερη ενεργεια

  1. #21
    Banned
    Όνομα
    X
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Γη
    Μηνύματα
    416

    Προεπιλογή

    η εταιρεια Lutec κατασκευαζει και πουλα μαγνητικους κινητηρες για οικιακη χρηση


    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #22
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magneto Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι γνωστη η παροιμια "το ουνι σερνει καραβι". καθε μητρα εχει μεγαλα αποθεματα ενεργειας που τα αντλω προς οφελος μου.
    εαν ειχες μητρα που να εκανε αυγα καθε μερα τοτε δεν θα χρειαζοσουν τιποτε αλλο απο το να τρως και να ζεις με αυτα τα αυγα. εαν εχεις περισσοτερες μητρες τοτε εισαι πασας
    Ωραια ιδέα έχεις για το γυναικείο φύλλο...
    Να σου θυμίσω οτι μια μήτρα σε έκανε και εσένα !!
    Ατομα σαν και εσένα, που εκμεταλεύονται άλλους ανθρώπους μου προκαλούν εμετό και αηδία.
    Με τέτοιο σκεπτικό που έχεις, δεν απορώ που έχεις IQ αυγού ....
    Οπως κατάλαβες, δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ σεβασμό για άτομα που δεν σέβονται τους συνανθρώπους τους.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  3. #23
    Μέλος
    Όνομα
    Μπαμπης
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Ελευσινα
    Μηνύματα
    182

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magneto Εμφάνιση μηνυμάτων
    η εταιρεια Lutec κατασκευαζει και πουλα μαγνητικους κινητηρες για οικιακη χρηση

    Εσυ αυτο που το ειδες οτι πουλα κινητηρες ?
    Αυτη η εταιρεια : Evergreen Enterprise International LTD,
    Floor 17 Tai Yau bldg, 181 Johnston Road,
    Wan Chai, Hong Kong.
    τι σχεση εχει με αυτους ??? Γιατι ζητουσε επενδυτες και αρκετα λεφτα ?

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #24
    Μέλος Το avatar του χρήστη bchris
    Όνομα
    Χρηστος
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Lugano
    Μηνύματα
    2.104

    Προεπιλογή

    Λοιπον κυριοι...

    Κατ' αρχας δεν υπαρχει τιποτα κακο με την ερευνα, αλλα για να μιλαμε και να καταλαβαινομαστε,
    θα πρεπει να θεσπισουμε ενα πλαισιο μεσα στο οποιο θα κινουμαστε.

    Αν το πλαισιο αυτο ειναι επιστημονικο, οπως αρμοζει σ' ενα επιστημονικο forum, θα πρεπει να τεκμηριωνουμε τα λεγομενα μας με αποδειξεις (== εξισωσεις).
    Παντα μεσα στο κοινως αποδεκτο επιστημονικο πλαισιο. Αν τωρα εχετε αντιρρησεις για καποιες θεμελιωδεις επιστημονικες αρχες, δεν εχετε παρα να εκδωσετε ενα συγγραμα και οταν αποδεκτει η γενικοτερη επιστημονικη κοινοτητα τα λεγομενα σας, τοτε αφ' ενος θα σας χρωσταμε μια συγγνωμη, αφ' ετερου θα μιλησουμε με καινες βασεις.

    Μεχρι τοτε ομως, οτιδηποτε εξω απο τα κοινως αποδεκτα ανηκει στον καθολου ευκαταφρονητο χωρο της αμπελοφιλοσοφιας.
    Για να το κανω πιο λιανα, ειναι σαν να προσπαθει καποιος να μας πεισει οτι ο νομος του Ohm δεν ισχυει...

    Για να δωσω λιγη τροφη προς σκεψη, αντι να καθεστε να πιστευετε τον καθε αμορφωτο τυχοδιωκτη του internet, που σημειωτεον σε κανενα απο τα video που εχειτε ανεβασει ολοι εσεις οι οπαδοι της ελευθερης ενεργειας, δεν εχεω δει ποθενα ουτε ενα τυπο!
    Τιποτα! Καμμια τεκμηριωση, εστω και λανθασμενη.
    Απλα ενα ξερο video και απο 'δω παν κι αλλοι.

    Για να δωσω τροφη προς σκεψη λοιπον, η ενεργεια δεν ειναι ελευθερη αφ' ενος, αλλα υπαρχει απλετη γυρω μας αφ' ετερου.
    Η εξισωση του Einstein (E = mc^2 ή πιο σωστα/πιο γενικα E^2 = p^2c^2 + m^2c^4) μας λεει οτι η μαζα ειναι ενεργεια και το αναποδο.

    Αν θελετε να κανετε σοβαρη ερευνα λοιπον, ξεκινηστε να σκεφτητε πως θα μπορεσετε να μετατρεξετε αχρηστη μαζα (νυχια, μαλλια, απορριματα) σε ενεργεια.

    4 Not allowed! Not allowed!

  5. #25
    Μέλος Το avatar του χρήστη manolena
    Όνομα
    Μάνος
    Εγγραφή
    Dec 2006
    Περιοχή
    Ελευσίνα
    Μηνύματα
    2.709

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... ξεκινηστε να σκεφτητε πως θα μπορεσετε να μετατρεξετε αχρηστη μαζα (νυχια, μαλλια, απορριματα) σε ενεργεια....
    Συμπληρώνω: και σκατά ίσως, με αυτή την αξιολογότατη κατασκευή:

    flux_1.jpgflux_2.jpgflux_3.jpg

    Πωλείται και έτοιμη:

    flux_4.jpg

    Back to the Future, FLUX CAPACITOR...

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #26
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον κυριοι...

    Αν το πλαισιο αυτο ειναι επιστημονικο, οπως αρμοζει σ' ενα επιστημονικο forum, θα πρεπει να τεκμηριωνουμε τα λεγομενα μας με αποδειξεις (== εξισωσεις).
    Παντα μεσα στο κοινως αποδεκτο επιστημονικο πλαισιο. Αν τωρα εχετε αντιρρησεις για καποιες θεμελιωδεις επιστημονικες αρχες, δεν εχετε παρα να εκδωσετε ενα συγγραμα και οταν αποδεκτει η γενικοτερη επιστημονικη κοινοτητα τα λεγομενα σας, τοτε αφ' ενος θα σας χρωσταμε μια συγγνωμη, αφ' ετερου θα μιλησουμε με καινες βασεις.
    Καλά, οταν αρχίζουμε να μιλάμε για τεκμηρίωση και εξισώσεις, ΟΛΟΙ οι αμπελοφιλόσοφοι την κάνουν γαργάρα !!!!
    Για να σας δώ να τεκμηριώνετε την πατάτα με τα μαγνητάκια ..........

    0 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


  7. #27
    Μέλος Το avatar του χρήστη firewalker
    Όνομα
    Αλέξανδρος
    Εγγραφή
    Mar 2009
    Περιοχή
    Μαγνησία
    Μηνύματα
    442

    Προεπιλογή

    Αυτή η πουτάνα, η αρχή διατήρησης της Ενέργειας φταίει.

    1 Not allowed! Not allowed!
    Γίνε ρεαλιστής, μείνε ονειροπόλος ...

  8. #28
    Banned
    Όνομα
    X
    Εγγραφή
    Nov 2012
    Περιοχή
    Γη
    Μηνύματα
    416

    Προεπιλογή

    @H3 μπαμπη: η εταιρεια Lutec αυστραλιας εχει την ιστοσελιδα της κατεβασμενη (lutec.com.au)
    δεν ξερω τι συμβαινει ουτε και με ενδιαφερει. δεν θελω να αγορασω μαγνητικο κινητηρα. οποιος θελει να μαθει την τυχη αυτης της εταιρειας ας κανει ερωτηση σε αυστραλιανο φορουμ. ειναι πιθανο να εχει κλεισει αυτη η εταιρια ή να εχει πουληθει


    @SW1JRT σωτηρη: δεν ειμαι καλος ανθρωπος, ειμαι αντιθετος με εσενα. το κακο το δικο σου ειναι καλο δικο μου.
    για την δικη σου περιπτωση εγραψα στο ποστ #1

    ειναι αρκετοι που δεν εχουν ικανοτητα να εφευρουν ουτε να κατασκευασουν τετοιες συσκευες και το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να γραφουν σε φορουμ και αλλου "δεν ειναι δυνατον δεν μπορουν να υπαρχουν αεικινητα",
    ειναι απατη, δεν μαθατε φυσικη, δεν γνωριζετε αυτα που εμεις γνωριζουμε, κλπ επιχειρηματα.

    σιγουρα τετοιοι τυποι θα προσπαθησουν να ταπωσουν και αυτο το θεμα αλλα εγω τους απαντω:
    αυτοι που νομιζουν πως τα ξερουν ολα εχουν φτωχο πνευμα.


    ετσι μην περιμενεις καμια απαντηση απο εμενα, μονο πορδες. να παρε μια απο το ποστ #12


    @bchris χρηστο: εγραψα στο ποστ #1
    αυτο που κανω ειναι να δειχνω βιντεο σχετικα με ενεργειακα συστηματα και συσκευες. μονο αυτοι που τα εφτιαξαν μπορουν να γνωριζουν με βεβαιοτητα τον τροπο λειτουργιας και τον βαθμο αποδοσης τους. αρκετα απο αυτα παρουσιαζονται ως ελευθερη ενεργεια, εγω ομως συμπληρωνω, ελευθερη ενεργεια οχι για ολους αλλα για λιγους...

    δεν υποστηριζω κανεναν. μερικοι απο αυτους που εφτιαξαν τετοιες συσκευες εχουν κανει παρουσιασεις σε πολλους ανθρωπους οπως στα ποστ #3, #4, #5 οπου με αυτους τους εφευρετες εχουν ασχοληθει πολλοι επιστημονες και εχουν γραφει πολλα συμπερασματα στο δικτυο. θα βρεις πολλα στοιχεια και τεκμηριωσεις στο http://www.overunity.com/ και στο http://www.energeticforum.com/


    @σε ολους τους αλλους: εγραψα στο ποστ #1
    Αυτο το θεμα ειναι απαντηση στον Στεφανο, σε οσους πιστευουν οτι συσκευες ελευθερης ενεργειας υπαρχουν, σε οσους δεν αρκουνται στους θεμελιωδης νομους της φυσικης, ακομα και σε αυτους που ειναι αντιθετοι και εχθρικοι σε ιδεες και προσπαθειες αλλων ανθρωπων.

    οσοι λοιπον ειναι αντιθετοι και εχθρικοι σε ιδεες και προσπαθειες αλλων ανθρωπων ας παιξουν με το πουλακι τους στο ποστ #19

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #29
    Μέλος
    Όνομα
    Μπαμπης
    Εγγραφή
    Jan 2008
    Περιοχή
    Ελευσινα
    Μηνύματα
    182

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magneto Εμφάνιση μηνυμάτων
    @H3 μπαμπη: η εταιρεια Lutec αυστραλιας εχει την ιστοσελιδα της κατεβασμενη (lutec.com.au)
    δεν ξερω τι συμβαινει ουτε και με ενδιαφερει. δεν θελω να αγορασω μαγνητικο κινητηρα. οποιος θελει να μαθει την τυχη αυτης της εταιρειας ας κανει ερωτηση σε αυστραλιανο φορουμ. ειναι πιθανο να εχει κλεισει αυτη η εταιρια ή να εχει πουληθει


    @SW1JRT σωτηρη: δεν ειμαι καλος ανθρωπος, ειμαι αντιθετος με εσενα. το κακο το δικο σου ειναι καλο δικο μου.
    για την δικη σου περιπτωση εγραψα στο ποστ #1

    ειναι αρκετοι που δεν εχουν ικανοτητα να εφευρουν ουτε να κατασκευασουν τετοιες συσκευες και το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να γραφουν σε φορουμ και αλλου "δεν ειναι δυνατον δεν μπορουν να υπαρχουν αεικινητα",
    ειναι απατη, δεν μαθατε φυσικη, δεν γνωριζετε αυτα που εμεις γνωριζουμε, κλπ επιχειρηματα.

    σιγουρα τετοιοι τυποι θα προσπαθησουν να ταπωσουν και αυτο το θεμα αλλα εγω τους απαντω:
    αυτοι που νομιζουν πως τα ξερουν ολα εχουν φτωχο πνευμα.


    ετσι μην περιμενεις καμια απαντηση απο εμενα, μονο πορδες. να παρε μια απο το ποστ #12


    @bchris χρηστο: εγραψα στο ποστ #1
    αυτο που κανω ειναι να δειχνω βιντεο σχετικα με ενεργειακα συστηματα και συσκευες. μονο αυτοι που τα εφτιαξαν μπορουν να γνωριζουν με βεβαιοτητα τον τροπο λειτουργιας και τον βαθμο αποδοσης τους. αρκετα απο αυτα παρουσιαζονται ως ελευθερη ενεργεια, εγω ομως συμπληρωνω, ελευθερη ενεργεια οχι για ολους αλλα για λιγους...

    δεν υποστηριζω κανεναν. μερικοι απο αυτους που εφτιαξαν τετοιες συσκευες εχουν κανει παρουσιασεις σε πολλους ανθρωπους οπως στα ποστ #3, #4, #5 οπου με αυτους τους εφευρετες εχουν ασχοληθει πολλοι επιστημονες και εχουν γραφει πολλα συμπερασματα στο δικτυο. θα βρεις πολλα στοιχεια και τεκμηριωσεις στο http://www.overunity.com/ και στο http://www.energeticforum.com/


    @σε ολους τους αλλους: εγραψα στο ποστ #1
    Αυτο το θεμα ειναι απαντηση στον Στεφανο, σε οσους πιστευουν οτι συσκευες ελευθερης ενεργειας υπαρχουν, σε οσους δεν αρκουνται στους θεμελιωδης νομους της φυσικης, ακομα και σε αυτους που ειναι αντιθετοι και εχθρικοι σε ιδεες και προσπαθειες αλλων ανθρωπων.

    οσοι λοιπον ειναι αντιθετοι και εχθρικοι σε ιδεες και προσπαθειες αλλων ανθρωπων ας παιξουν με το πουλακι τους στο ποστ #19
    ΑΡΑ αυτη η Εταιρεια δεν πουλαει τωρα ΤΙΠΟΤΕ ουτε και πουλουσε ποτε, δεν υπαρχει καμια πληροφορια ΠΟΥΘΕΝΑ για πωληση κινητηρων για το σπιτι ,το site ειναι κατω μηνες τωρα ,μαλλον μας δουλευουν κανονικα

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #30
    Μέλος Το avatar του χρήστη SV1JRT
    Όνομα
    Σωτήριος
    Εγγραφή
    Nov 2010
    Περιοχή
    Βύρωνας, Αργυρούπολη
    Μηνύματα
    3.493

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Magneto Εμφάνιση μηνυμάτων

    @SW1JRT σωτηρη: δεν ειμαι καλος ανθρωπος, ειμαι αντιθετος με εσενα. το κακο το δικο σου ειναι καλο δικο μου.
    για την δικη σου περιπτωση εγραψα στο ποστ #1

    ειναι αρκετοι που δεν εχουν ικανοτητα να εφευρουν ουτε να κατασκευασουν τετοιες συσκευες και το μονο που μπορουν να κανουν ειναι να γραφουν σε φορουμ και αλλου "δεν ειναι δυνατον δεν μπορουν να υπαρχουν αεικινητα",
    ειναι απατη, δεν μαθατε φυσικη, δεν γνωριζετε αυτα που εμεις γνωριζουμε, κλπ επιχειρηματα.

    σιγουρα τετοιοι τυποι θα προσπαθησουν να ταπωσουν και αυτο το θεμα αλλα εγω τους απαντω:
    αυτοι που νομιζουν πως τα ξερουν ολα εχουν φτωχο πνευμα.


    ετσι μην περιμενεις καμια απαντηση απο εμενα, μονο πορδες. να παρε μια απο το ποστ #12


    @σε ολους τους αλλους: εγραψα στο ποστ #1
    Αυτο το θεμα ειναι απαντηση στον Στεφανο, σε οσους πιστευουν οτι συσκευες ελευθερης ενεργειας υπαρχουν, σε οσους δεν αρκουνται στους θεμελιωδης νομους της φυσικης, ακομα και σε αυτους που ειναι αντιθετοι και εχθρικοι σε ιδεες και προσπαθειες αλλων ανθρωπων.

    οσοι λοιπον ειναι αντιθετοι και εχθρικοι σε ιδεες και προσπαθειες αλλων ανθρωπων ας παιξουν με το πουλακι τους στο ποστ #19
    Τι έγινε Μαγνητάκι ??
    Είδαμε τα δυσκολα και αρχίσαμε τα αρνητικά feedback ??
    Ετσι κι αλλιώς, υποκείμενα σαν και εσένα χεσμένα τα έχω και καθόλου δεν με ενδιαφέρει η γνώμη τους.
    Σου ανταπωδίδω και τις κλανιές μιας και είσαι γεμάτος απο αυτές.
    Οσο για το ποιος είναι φτωχός στο πνεύμα και κάνει τον ζιγκολό για να επιβιώσει είναι ολοφάνερο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100008496130421
    LinkedIn: http://gr.linkedin.com/in/tzanlissotirios

    Σωτήριος Τζανλής. - SV1JRT


Σελίδα 3 από 15 ΠρώτηΠρώτη 1 2 3 4 5 13 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ελευθερη Ενέργεια
    By PaulEngineer in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-17, 16:45
  2. Ενεργεια απο τα κυματα!
    By katmadas in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-11-13, 03:12
  3. ενεργεια σηματος
    By johny7 in forum Ερωτήσεις Θεωρίας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-11, 00:05
  4. ενεργεια απο κινητηρα παλμου
    By makx in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-07-11, 03:53
  5. ηλιακη ενεργεια
    By status in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-09, 11:37

Tags for this Thread

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας