Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: Bosch Easy Series

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη ioannistsi
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αγρινιο
    Μηνύματα
    230

    Προεπιλογή Bosch Easy Series

    Καλημέρα σας, μήπως κάποιος έχει ασχοληθεί με την εγκατάσταση του συγκεκριμένου συναγερμού διότι έχω κάποια προβλήματα στην εγκατάσταση του κ θα ήθελα τη βοήθειά σας! Ευχαριστώ!

    0 Not allowed! Not allowed!
    You will never walk alone...

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη ioannistsi
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αγρινιο
    Μηνύματα
    230

    Προεπιλογή

    Έχω πρόβλημα με τα ασύρματα αισθητήρια....ενω τα βλέπει ο συναγερμός δεν μπαίνουν σε λειτουργία!

    0 Not allowed! Not allowed!
    You will never walk alone...

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioannistsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω πρόβλημα με τα ασύρματα αισθητήρια....ενω τα βλέπει ο συναγερμός δεν μπαίνουν σε λειτουργία!
    τι εννοεις ακριβως?τα εχεις ορισει μεσα στο κεντρο σωστα?δεν λειτουργουν τι εννοεις.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη ioannistsi
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αγρινιο
    Μηνύματα
    230

    Προεπιλογή

    στην αρχη ακολοθουθω πιστα την διαδικασια που λεει το εγχειριδιο, μου λεει να βαλω τις μπαταριες,μου λεει οτι εχει βρει 5 αισθητηρια αλλα μετα παροτι ενεργοποιω τον συναγερμο δεν με βλεπει το αισθητηριο για να χτυπησει!!!!!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    You will never walk alone...

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη RNR
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Apr 2012
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    608

    Προεπιλογή

    ανάβει κάποιο led πάνω στο αισθητήριο να βλέπεις ότι πιάνει την κίνηση ή όχι το αισθητήριο?

    0 Not allowed! Not allowed!
    It's Just a Ride!...Enjoy It!

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη ioannistsi
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αγρινιο
    Μηνύματα
    230

    Προεπιλογή

    οχι κ αυτο ειναι το περιεργο...στην αρχη πού μου λεει να βαλω τις μπαταριες αναβουν όλα...κανει το "reset" του....κ μετα απο 1 λεπτο ειναι σταθερο το λαμπακι κοκκινο κ μολις καποιος περασει γινεται κιτρινο....μετα απο κανα 5 λεπτο ομως τπτ....σαν να ειναι σβηστο!

    0 Not allowed! Not allowed!
    You will never walk alone...

  7. #7
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη nestoras
    Όνομα
    Παναγιώτης
    Εγγραφή
    Feb 2006
    Περιοχή
    Ξάνθη
    Μηνύματα
    4.614

    Προεπιλογή

    Συνήθως τα ασύρματα ραντάρ μετά από κάποιο χρόνο από τη στιγμή που θα βάλεις τη μπαταρία τους απενεργοποιούν το λαμπάκι για εξοικονόμηση ενέργειας. Στα bosch για παράδειγμα ο χρόνος αυτός είναι περίπου 4 λεπτά. Στα 4 αυτά λεπτά υποτίθεται πως κάνεις τον έλεγχο για το που και πως "πιάνει".
    Ταυτόχρονα, τα ασύρματα ραντάρ δε στέλνουν συνέχεια την κατάστασή τους παρά μόνο όταν περάσει κάποιος ελάχιστος χρόνος αδράνειας (κι αυτό για εξοικονόμηση μπαταρίας). Αν θες να κάνεις δοκιμή αν είναι εντάξει, βγάλε τον κόσμο από το σπίτι, όπλισε το σύστημα, περίμενε 5 λεπτά και μετά μπες μέσα να δεις αν σε "πιάσουν".

    0 Not allowed! Not allowed!
    FreeBsD For Ever

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη ioannistsi
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αγρινιο
    Μηνύματα
    230

    Προεπιλογή

    Το εκανα αυτο φιλε μου....δλδ μου λεει ο συναγερμος να βάλω τις μπαταριες το κανω...κανω τα παραπανω που σου ειπα κ μετα μου λεει ολα οκ...(μαζι με τον πρασινο τον κυκλο)Ενεργοποιω το συστημα....δεν περιμενω 5 λεπτα ομως οπως λες....κ περναω μπροστα απο τα σβηστα αισθητηρια κ ουτε χτυπαει αλλα ουτε ενα λαμπακι αναβει εκεινη τη στιγμη να μου πει.....οτι με ειδε το αισθητήριο....Περιεργο.....κ εχω σπασει το κεφαλι μου.....

    0 Not allowed! Not allowed!
    You will never walk alone...

  9. #9
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.777

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioannistsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εκανα αυτο φιλε μου....δλδ μου λεει ο συναγερμος να βάλω τις μπαταριες το κανω...κανω τα παραπανω που σου ειπα κ μετα μου λεει ολα οκ...(μαζι με τον πρασινο τον κυκλο)Ενεργοποιω το συστημα....δεν περιμενω 5 λεπτα ομως οπως λες....κ περναω μπροστα απο τα σβηστα αισθητηρια κ ουτε χτυπαει αλλα ουτε ενα λαμπακι αναβει εκεινη τη στιγμη να μου πει.....οτι με ειδε το αισθητήριο....Περιεργο.....κ εχω σπασει το κεφαλι μου.....
    προσπαθω να καταλαβω......ματαια.
    Τα ασυρματα αισθητηρια ειναι τα ρανταρ??
    αν ναι σου εξηγησε οτι οταν τα ενεργοποιησεις(περασεις δηλ.απο μπροστα) θα στειλουν 1 φορα σημα και θα απενεργοποιηθουν για 4 λεπτα,οποτε περνας δεν περνας ειναι το ιδιο και το αυτο.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη ioannistsi
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    May 2011
    Περιοχή
    Αγρινιο
    Μηνύματα
    230

    Προεπιλογή

    ναι ειναι 5 ρανταρ....μετα την εγκατασταση τους κ την πρωτη τροφοδοσια του συναγερμου μου ζηταει να βαλω τις μπαταριες για να επικοινωνισει ο συναγερμος με τα αισθητηρια...το κανω λοιπον κ περνουν περιπου 6 λεπτα στα οποια ο συναγερμος ψαχνει για τι αισθητηρια υπαρχουν στον χωρο.Μολις περασουν αυτα τα 6 λεπτα μου λεει οτι βρεθηκαν 5 αισθητηρια....κανω τις υπόλοιπες ρυθμισεις....(κωδικους,τηλεφωνα κλπ) κ μολις μετα τον προγραμματισμο τον ενεργοποιω για να τον δοκιμασω περναω μπροστα απο τα αισθητηρια κ δεν συμβαινει τπτ...οθτε ενα λαμπακι απο το αισθητηριο αναβει για να καταλαβω οτι με "επιασε" αλλα ο'υτε ο συναγερμος χτυπαει!

    0 Not allowed! Not allowed!
    You will never walk alone...

Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Συνδέσεις σε πίνακα BOSCH EASY SERIES
    By stefan77 in forum Συστήματα Ασφαλείας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-07-12, 16:18

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας