Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 51 έως 59 από 59

Θέμα: FREE ENERGY

  1. #51
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή

    ρε θα σπασει της γης ο αξονας θα πεσουμε ολοι μεσα με αυτα που λετε!!! αυτος που γραφει το αρθρο για το ιτερ δε ξερει τι του γινεται.. στη θεωρια μπορω να σου δωσω παραδειγματα που δε διατηρειται η ΑΔΕ αλλα στη πραξη @@ ( δε μιλαω για συντηξη ατομων )

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #52
    Μέλος Το avatar του χρήστη IXHEM
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Nov 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    411

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι μας λες τωρα βρε Igli.
    Με σταθερους μαγνητες? Δεν παραγεται εργο ετσι.

    Σκεψου το λιγο. Χρειαζεται πιο πολλη ενεργεια για να σπρωξεις το παπαρακι μεσα στους μαγνητες, απο αυτη που θα παρεις απο την κινηση του μετα.
    Αυτονοητο!ισως να μην παρεις FREE ENERGY αλλα ισως μπορεις να κανεις εξικονομηση!Σιγουρα δεν ειμαι και πολυ σχετικος.. δεν αντιλεγω στις γνωσεις σας.!

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #53
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    224

    Προεπιλογή

    http://www.otherpower.com/hamster.html

    να και ενα προβλημα για οσους λενε οτι η ΑΔΕ δε παραβιαζεται , ενας ιδανικος αγωγος μερικων χιλιομετρων καθετα στην επιφανεια της γης τα ηλεκτρονια (η καλυτερα φορτια) μεσα στον αγωγο δε ελκονται απτο βαρ. πεδιο , οταν βγουν τα ηλεκτρονια απο τον αγωγο και ειναι ελευθερα θεωρητικα ελκονται απο τη γη οποτε εχουν αποκτησει δυναμικη ενεργεια μεσα σε ομογενες πεδιο κατα προσεγγιση ... φυσικα δεν ειναι υλοποιησιμο κατι τετοιο αλλα λεμε τωρα... το αλλο το ωραιο ειναι οτι πειραματικα τα ηλεκτρονια δεν ελκονται απο τη γη και ας εχουν μαζα... τρεχα γυρευε δηλαδη..

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη μποζονιο : 07-02-14 στις 19:20

  4. #54
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DGeorge
    ....Βασικά είμαι κάθετα αντίθετος με τις απόψεις όλων σας, διότι είστε, λίαν επιεικώς, αδαείς!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manolena
    Εννοώ, πως υπάρχει τρόπος να πει κάποιος κάτι χωρίς να προσβάλει άλλους. Εδώ μέσα υπάρχουν 30 τόσες χιλιάδες κόσμος, δεν μπορείς να λές "αδαείς" όσους απο αυτούς ασχολήθηκαν αλλά και τους υπόλοιπους που απλά είδαν ετούτο το θέμα, πόσο μάλλον αν δεν ξέρεις τις γνώσεις του καθενός απο αυτούς. Για τους μη αδαείς, άκουσα οτι ζητάνε κόσμο στο CERN.
    Κάποιον καιρό στα Fora έμαθα ότι με κάποια 'αστεία' Emoticons, μπορείς να δείξεις ότι -φυσικά- αστειεύεσαι, και ότι μάλλον εννοείς το ακριβώς αντίθετο, από αυτό που γράφεις.
    Όπως κι αν έχει το θέμα: Αν προσέβαλα κάποιον του ζητώ συγγνώμη!... Δεν ήταν σκόπιμο!

    Ειλικρινά σέβομαι τους πάντες εδω-μέσα! Όσοι δεν αξίζουν -όντως-και αντικειμενικά- Σεβασομού, δεν έχουν ανάγκη από τον ΜΗ-Σεβασμό μου.
    Καταφέρνουν με απλούστατες συμπεριφορές και λόγια, να εκθέτουν/ξεγυμνώνουν τους εαυτούς τους ενώπιον όλων, όσα Πτυχία, Bachelor, Master, PhD, ή άλλες περγαμηνές κι αν έχουν!.... (Φυσικά περιλαμβάνεται και ο Εαυτός μου -πρώτος- στο Σύνολο αυτό! ).

    Και πάλι, λυπάμαι πολύ αν προσέβαλα κάποιον....

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον DGeorge για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    manolena (08-02-14)

  6. #55
    Μέλος Το avatar του χρήστη DLS 33
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Ξανθη
    Μηνύματα
    539


    0 Not allowed! Not allowed!
    https://www.youtube.com/watch?v=oZPENPIspcI
    Case MXM 190 --- Fiat F110 --- GSXR 1100 WP
    https://prnt.sc/isjgx1

  7. #56
    Μέλος
    Εγγραφή
    Apr 2005
    Μηνύματα
    494

    Προεπιλογή

    Και ελεγα τοση ωρα που το διαβαζα τι μου θυμιζει ! Ενα εργο κωμωδίας .. το " Dumb & Dumber "
    Οποιος το ειδε θα καταλαβει !!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    現御神

  8. #57
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη lepouras
    Όνομα
    Γιανννης
    Εγγραφή
    Jan 2011
    Περιοχή
    ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
    Μηνύματα
    7.017

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DLS 33 Εμφάνιση μηνυμάτων
    έλα ορέ δεν είναι δύσκολο. πάρε έναν(μάλλον τέσσερις) σκληρό δίσκο σπάσε τον να του πάρεις τους μαγνήτες χάλασε και ένα ανεμιστήρα και δοκίμασε. αν δεν σου δουλέψει με την μία κάτι θα έχεις λάθος ξαναρώτα να σου πούμε.

    0 Not allowed! Not allowed!
    «Η Ιστορία διδάσκει πως ουδείς διδάσκεται απ’ αυτήν».
    Ποτέ δεν νικάς έναν ηλίθιο ,θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε κερδίσει λόγω πείρας.

    www.drakotrypa.gr Να σκέφτεσαι σαν άνθρωπος της δράσης,και να δρας σαν άνθρωπος της σκέψης...

  9. #58
    Μέλος Το avatar του χρήστη DGeorge
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Oct 2012
    Περιοχή
    Καλλιθέα - Αθήνα
    Μηνύματα
    1.381

    Προεπιλογή

    Εγώ που το έκανα (αφού πλήρωσα τα γ@@@σιάτικα για τέσσερεις δίσκους κι έναν ανεμιστήρα ), πες μου τι έκανα λάθος και δεν μου δούλεψε;
    Γιατί -άραγε- μου φάνηκε (σε κάποιο καρρέ του Video), ότι είδα καλωδίωση του ανεμιστήρα προς κάποια ενσωματωμένη μπαταρία (τύπου ασπιρίνης); Λες αυτό να μου ξέφυγε στην κατασκευή μου;

    Μάγκες.... Σοβαρά τώρα!
    Μεγάλη βελτίωση στην απόδοση μηχανών το καταλαβαίνω! Αυτές οι μεγάλες βελτιώσεις, γίνονται σε φοβερές εγκαταστάσεις (για να χωρέσει ο απαραίτητος εξοπλισμός), μετά από πολύν καιρό ερευνών-δοκιμών-αποτυχιών-ξαναδοκιμών κλπ.
    Και πάλι!..... Το ΑΕΙΚΙΝΗΤΟ, όπως -έτσι απλά- το παρουσιάζει ο τυπάκος, ούτε ακόμα και στις φοβερές εγαταστάσεις, που ανέφερα, δεν έχει εφευρεθεί!!
    Παραβιάζεται κανονικότατα το Δεύτερο Θερμοδυναμικό Αξίωμα!!!!
    Να είστε σίγουροι, ότι καμμία τρελλή διεθνής συνομωσία δεν θα μπορέσει να το συγκαλύψει!!!
    Η Ανθρώπινη Απληστία για Εξουσία είναι τόσο Τρανή, ώστε κάποιος Υπερκολοσσός θα βρεθεί για να το εκμεταλλευθεί εκμηδενίζοντας κάθε ανταγωνιστή!
    Θα γινόταν Σεισμός ακόμα και στα Χρηματιστήρια!
    Δεν υπάρχει περίπτωση να μην καταλαβαίναμε την εφεύρεση του ΑΕΙΚΙΝΗΤΟΥ, αν και όταν συμβεί!!

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DGeorge : 12-02-14 στις 11:02

  10. #59
    Μέλος
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    224


    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 4 5 6

Παρόμοια Θέματα

  1. free energy from permanent magnets
    By betacord85 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-17, 20:37
  2. kapanadze free energy
    By ts0gl1s in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 107
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-10-15, 09:47
  3. Another FREE ENERGY video.
    By bchris in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-01-15, 15:25
  4. energy saver pro
    By giannis_k1 in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-01-14, 04:30
  5. Victron energy inverter
    By vagouras13 in forum Ενέργεια: Εξοικονόμιση, Άλλες Μορφές Παραγωγής
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-07-11, 18:48

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας