Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: τηλεπαιχνιδια...

  1. #1
    Μέλος
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    93

    Προεπιλογή τηλεπαιχνιδια...

    ρε παιδια ειναι ενα τηλεπαιχνιδι στην τηλεοραση που λεει οτι και καλα περνεις ενα νουμερο και οποιος πατησει πιο γρηγορα εναν αριθμο που θα ακουσει θα κερδισει να παιξει στην τηλεωραση να πει μια λεξη αναγραματισμου και να παρει καποια λεφτα... δεν εχω παρει ποτε μου σε αυτα τα τηλεφωνα και ουτε προκειται αλλα εχω την εξης απορια.... ειναι δνατον να μπορουνε να μετρησουν με τοση μεγαλη ακριβια (λογω του οτι τα τηλεφωνηματα οπως οι ιδιοι λενε ειναι πολλ) και αν δεν υπαρχει ακριβεια δεν γενατε λογος καμιας συγκρισης και επιλογης του γρηγοροτερου τηλεθεατη) η ολο αυτο ειναι παραμυθι... θελω να πω αλλοι εχουνν τηλεφωνα παλμικα αλοι τονικα...αρα μεχρι τωρα αυτοι που εχουν παλμικα δεν προκειτε να κερδισουν ποτε επισης αλλοι ειναι μακρυα απο το τηλεφωνικο κεντρο και αλοι πιο κοντα κ.τ.λ. γενικα θελω μια πιο επιστημονικη αναλυση του θεματος....

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Συντονιστής Το avatar του χρήστη kioan
    Όνομα
     
    Εγγραφή
    Mar 2005
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    3.169

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dextergsxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    γενικα θελω μια πιο επιστημονικη αναλυση του θεματος....
    Η πιο επιστημονική απάντηση που μπορεί να λάβεις: Πρόκειται για Απάτη!

    Έχουν επιβληθεί διάφορα πρόστιμα κατά καιρούς, αλλά τα κέρδη μάλλον είναι μεγαλύτερα από τα έσοδα που επιφέρουν τα τηλεφωνήματα των παιχτών.

    2 Not allowed! Not allowed!
    There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't.

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Oct 2010
    Περιοχή
    Ελλάδα
    Μηνύματα
    208

    Προεπιλογή

    Βασικά δεν μπορείς να ξέρεις και το πόσο να τους έχεις εμπιστοσύνη, διότι που ξέρω εγώ πως ο φερόμενος ως παίκτης που μιλάει δεν είναι κάποιος από εκεί μέσα με αποτέλεσμα τα λεφτά αυτων που τηλεφωνουν να πηγαίνουν χαμένα... και να μην τα παίρνει κανείς.

    2 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος
    Όνομα
    Τάσος
    Εγγραφή
    Apr 2010
    Περιοχή
    athens
    Μηνύματα
    93

    Προεπιλογή

    ετσι το σκευτομουν και εγω απλα επιδη δεν ειμε ειδικος στις τηλεπικοινωνιες ειπα να ρωτησω... ευχαριστω τα παιδια για τις απαντησεις τους

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Dec 2004
    Περιοχή
    Πάτρα, Αχαία
    Μηνύματα
    2.008

    Προεπιλογή

    παιδια ενας ανθρωπος με στοιχειωδη λογικη θα καταλαβει με την πρωτη οτι ολα αυτα ειναι απατες και οτι απευθυνονται σε ατομα κατω του μεσου ορου η σε ατομα απελπισμενα για χρηματα. υποτιθεται οτι ειναι τζογος αλλα ειναι χειροτερα κι απο τζογο.

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Sep 2012
    Περιοχή
    Χολαργός
    Μηνύματα
    1.907

    Προεπιλογή

    Φιλε μου , πρώτον ( αμα διαβάσεις τα ψηλά γραμματακια ) θα δείς οτι δεν λέει πουθενά οτι επιλέγουν τον πρώτο !!! Και δεύτερο και κυριότερο, δεν λεει πουθενα οτι ο αριθμος κλήσης που παίρνεις εσυ αντιστοιχει σε μια τηλεφωνικη συσκευη , σαν αυτη που εχεις σπιτι σου .... Η κληση δρομολογείται σε τηλεφωνικο κέντρο με πολλές γραμμές ( 1000 νομίζω είδα πρόσφατα στον Αντ1 , άνετα πάνε και περισσότερες !!! ) , απο τις οποίες επιλέγουν την πρώτη που θα καλέσει μετά απ όταν θελήσουν αυτοί !!! Δεδομένου οτι δεν υπάρχει και κάποιος συμβολαιογράφος εκεί να εγγυηθεί το αδιάβλητο , όπως γίνεται στις απλές κληρώσεις ... εύκολα καταλαβαίνεις που καταλήγουν τα λεφτά σου !!!! Στο παρελθόν έχουν καταδικαστεί τέτοιες εταιρίες και αποδείχθηκε οτι όλο οι ίδιοι ( απο μέσα ) απαντούσαν !!! καλύτερα πάρε κανα λαχείο , εκει ενα κομμάτι απο τα κέρδη πηγαίνει σε κοινωνικούς σκοπούς !

    1 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Θανάσης
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    12

    Προεπιλογή

    Μακριά από αυτα!...απάτη..

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη KOKAR
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Dec 2005
    Περιοχή
    Αργυρουπολη
    Μηνύματα
    6.905

    Προεπιλογή

    ολοι αυτοι "επενδύουν" στην ανέχεια του κόσμου, μακρυά οπως σου είπαν ολα τα παιδιά !

    0 Not allowed! Not allowed!
    Όλα είναι δρόμος.....

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-15, 14:13
  2. παλια παχνιδια name 32
    By σεατ 2 in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-03-15, 19:38
  3. παιχνιδια!
    By sakisf1gr in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-12-06, 21:26

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας