Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 39

Θέμα: blu-ray ταινία πρόβλημα

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Σταύρος Απο
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    324

    Question blu-ray ταινία πρόβλημα

    Καλημερα παιδια σε ολους..Οπως το λεει και ο τιτλος εχω θεμα με ταινιες Blu-ray.Εχω αγορασει αυτο πριν 4 μερες http://www.e-shop.gr/product?id=PER.330699.Το προβλημα μου ειναι.Νοικιασα 2 ταινιες blu-ray και παρατηρησα οτι οταν πατουσα pause και μετα απο λιγο play ο ηχος επαιζε μια χαρα αλλα η εικονα καθυστερουσε 1" ,ξανα πατησα pause & μετα παλι play και εστρωσε.Εχθες παλι ειδα μια αλλη ταινια και παρουσισασε το εξης προβλημα η εικονα μια χαρα, αλλα ο ηχος μολις πατουσα επιλογη dts ετσι οπως επαιζε καθε 4" περιπου εκανε μια αμυδρή διακοπη,ενω οταν επιλεγω απλα 5.1 παιζει μια χαρα.Και λεω μηπως φταινε οι ταινιες,μηπως φταιει το blu-ray ή το προγαμμα που παιζω τις ταινιες.Να προσθεσω οτι το pc το εχω συνδεδεμενο με coax με τα ηχεια.

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη Σταύρος Απο
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    324

    Προεπιλογή

    κανεις βρε παιδια??

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Σταυρο πιστεψε με ειναι αδυνατον να σου απαντησει κανεις.Αυτο οφειλεται οτι η συσκευη δν ειναι standalone αλλα μπηκα πανω σε ενα υπολογιστη.Οποτε μπορει να οφειλεται στον υπολογιστη.Στο προγραμμα που δουλευες,στις υπολοιπες διεργασιες που εκανες,ειναι εκατονταδες τα ισως.Αρχικα θα ελεγα να τσεκαρες αν εχεις το τελευταιο firmware στην συσκευη.Μετα θα ελεγα να αλλαξεις προγραμμα που χρησιμοποιεις και εσχατη λυση τσεκαρε το σε αλλο υπολογιστη.

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη Σταύρος Απο
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    324

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vasilimertzani Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σταυρο πιστεψε με ειναι αδυνατον να σου απαντησει κανεις.Αυτο οφειλεται οτι η συσκευη δν ειναι standalone αλλα μπηκα πανω σε ενα υπολογιστη.Οποτε μπορει να οφειλεται στον υπολογιστη.Στο προγραμμα που δουλευες,στις υπολοιπες διεργασιες που εκανες,ειναι εκατονταδες τα ισως.Αρχικα θα ελεγα να τσεκαρες αν εχεις το τελευταιο firmware στην συσκευη.Μετα θα ελεγα να αλλαξεις προγραμμα που χρησιμοποιεις και εσχατη λυση τσεκαρε το σε αλλο υπολογιστη.
    Γεια σου Βασιλη παιδευτικα παρα πολυ να βρω καποιο media player free και βρηκα ενα οπου μου κανει αυτα τα προβλήματα που εχω αναφερει. Ο υπολογιστής μου ειναι σχετικά καινούργιος Δεν ειχα και δεν εχω καποιο προβλήμα. Κριμα ομως να δεινεις λεφτα για player και να μην υπαρχει καποιο cd με μια media player εφαρμογή

    1 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Oct 2013
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    130

    Προεπιλογή

    κανα vlc player δοκιμασες ? αν οχι δοκιμασε το ... αν εξακολουθούν αυτα θα σου πω τ πρεπει να κανεις με το μπαφερ στο vlc ... μόλις βρω χρονο η θα σου πει καποιος αλλος ...ασε που πιστεύω οτι θα παίξει αλλα λέμε ..., και για να μην τρεχουμε , εχεις γουιν ? και αν ναι τ ? λινουξ ? και αν ναι παλι τ ? κομπιουτερ ? χαρακτηριστικά ?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jimnet : 18-11-13 στις 21:07

  6. #6
    Μέλος Το avatar του χρήστη Σταύρος Απο
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    324

    Προεπιλογή

    Ναι το εχω χρησιμοποιηση το vlc,το powerdvd και αλλα πολλα με το μονο που επαιζα ταινιες bluray ηταν το Aiseesoft Blu-ray Player οπου εκανε το προβλημα που ειπα.Με ολα τα αλλα προγραμματα δεν εγινε τπτ ολα θελανε λεφτα.Το μηχανημα μου ειναι τετραπυρηνο,καρτα γραφικων gtx260,και win7 ultimate

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη Νίκος15
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    32

    Προεπιλογή

    Ένα βασικό ρόλο παίζει και η μνήμη ram του υπολογιστή σου όπως και ο επεξεργαστής σου. Όσο αφορά τα προγράμματα το vlc είναι πάρα πολύ καλό. Καλό θα ήταν να βάλεις και drivers K-Lite Codec Pack Mega αν δεν τους έχεις ήδη. Αφού το κάνεις και αυτό και συνεχίζεις να έχεις πρόβλημα (και δεν οφείλεται ότι έχεις μικρή ram) δοκίμασε και το bs player.

    0 Not allowed! Not allowed!

  8. #8
    Μέλος Το avatar του χρήστη Σταύρος Απο
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    324

    Προεπιλογή

    Εχω πανω 4giga ddr2

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη Νίκος15
    Όνομα
    Νίκος
    Εγγραφή
    Mar 2012
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    32

    Προεπιλογή

    Ωραία μια χαρά είναι για blueray βάλε και τους drivers K-Lite Codec Pack Mega και πιστεύω πως θα είσαι μια χαρά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη Σταύρος Απο
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    Jul 2012
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    324

    Προεπιλογή

    Φιλε μου εχω παιδευτει πολυ στειλε μου λινκ να τα κατεβασω τα εχω διαγραψει ολα

    0 Not allowed! Not allowed!

Σελίδα 1 από 4 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Βοήθεια για blu ray ripping
    By Ulysses in forum Software Η/Υ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-12, 07:44
  2. Προβλημα με BLU-RAY writer
    By eebabs2000 in forum Hardware Η/Υ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-06-12, 22:59
  3. Μετατροπή ήχου απο ταινία blu ray σε wave
    By Ulysses in forum Συσκευές Εικόνας-Ήχου
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-09-10, 07:55
  4. Toshiba vs Sony (HD-DVD vs Blu-ray)
    By gsmaster in forum Ειδήσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-06, 00:05

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας