Σελίδα 16 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 6 14 15 16 17 18 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 151 έως 160 από 212

Θέμα: BITCOIN

  1. #151
    KATSO001
    Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lepouras Εμφάνιση μηνυμάτων
    όσοι ειδήμονες ξαφνικά βρεθήκαν σε πεδίο των γνώσεών τους και ξαφνικά δεν αντέχουν τις υπόλοιπες γνώμες και γίνονται ερειστικοί, να τους υπενθυμίσω ότι και οι ίδιοι έχουν κάνει τα ίδια και χειρότερα στο γνωστικό επίπεδο άλλων.

    οπότε επειδή η αγάπη περισσεύει μεταξύ τον ειδημόνων και κάποια στιγμή η κόντρα και το " σε περιμένω στην γωνία" θα συνεχιστεί και σε άλλο θέματα , μην ακούσω κάνα παράπονο.

    τελικά πίσω από μια οθόνη για πολλούς δεν υπάρχει ενηλικίωση και τελικά ο νεαρότερος όλων Φίνος είναι κατά πολύ ωριμότερος.
    Εγω φιλε λεπουρα δεν λεω μπουρδες (τουλαχιστον τετοιου επιπεδου!), γιατι πολυ απλα οταν δεν ξερω κατι δεν μιλαω. Ρωταω ομως απειρες μπουρδες...
    Υγ: ναι το παραδεχομαι, μερικες φορες ειμαι εριστικος. Μονο οταν με τσιγκλανε ομως
    Υγ2: Δεν μιλαμε για μια αλλη γνωμη. Μιλαμε για κατι λαθος. Σαν να λεει ενας οτι , φιλε μην φοβασε πιασε με τα δυο σου χερια δυο καλωδια απο την πριζα και δεν θα παθεις τιποτα. Τα 230v ειναι ακινδυνα. Τι θα του πεις εσυ; Σεβαστη η γνωμη σου;

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KATSO001 : 15-12-17 στις 21:58

  2. #152
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να συμπληρώσω την ερώτηση. Ποιος είναι ο εγγυητής και ποιο το αντίκρυσμα.


    Αν πηρες πασα απο αλλο θεμα και αυτη την τοποθετηση :btw για σας τους πασχοντες απ αυτο το συνδρομο -μη παθεται κι ομαδικα εγκεφαλικα- αν ημουν πρωθυπουργος το νεο νομισμα δε θα το ονομαζα Δραχμη αλλα ευρωδολλαριο ωστε και να χω Εθνικο νομισμα αλλα και να στε κι εσεις διπλα ευχαριστημενοι .

    Εγυητες : η FED για την αμερικη και πρωτευοντως η BUBA για την ευρωπη
    δηλ με ενα σμπαρο 2 τρυγονια , αποκτας προσβαση στα 2 μεγαλυτερα θησαυροφυλακια του κοσμου .
    Παραπλευρα Ωφελη : Αν τα μεροκαματα επεσαν δραματικα στη περιοχη σου , αποκτας αυτοματως αδεια παραμονης κα εργασιας και στην Αμερικη .
    Kudos@nick1974

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #153
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Δεν παίρνω από πουθενά πάσα, είμαι αυτοεξαρτώμενος, απλά θέλω να κατανοήσω τι είναι αυτό που το κάνει τόσο πολύτιμο και επικερδές ώστε ο κόσμος να τρέχει να το αγοράσει δίνοντας Ευρώ η Δολάρια και δεν αγοράζει Λεκ Αλβανίας η Κουάτσα Ζάμπιας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #154
    KATSO001
    Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παίρνω από πουθενά πάσα, είμαι αυτοεξαρτώμενος, απλά θέλω να κατανοήσω τι είναι αυτό που το κάνει τόσο πολύτιμο και επικερδές ώστε ο κόσμος να τρέχει να το αγοράσει δίνοντας Ευρώ η Δολάρια και δεν αγοράζει Λεκ Αλβανίας η Κουάτσα Ζάμπιας.
    Ένα νόμισμα τα αγοράζεις είτε για συναλλαγή (εμπορικη) είτε για απόθεμα είτε για κερδοσκοπία και στην περίπτωση του bitcoin και για ξέπλυμα...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KATSO001 : 15-12-17 στις 22:31

  5. #155
    Banned
    Όνομα
    Γιωργος
    Εγγραφή
    Feb 2017
    Περιοχή
    Νικαια
    Μηνύματα
    847

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν παίρνω από πουθενά πάσα, είμαι αυτοεξαρτώμενος, απλά θέλω να κατανοήσω τι είναι αυτό που το κάνει τόσο πολύτιμο και επικερδές ώστε ο κόσμος να τρέχει να το αγοράσει δίνοντας Ευρώ η Δολάρια και δεν αγοράζει Λεκ Αλβανίας η Κουάτσα Ζάμπιας.


    Α οκ εσυ το πας κυριολεκτικα το θεμα bitcoin , γιατι εδω παρεισεφρησαν και αφανεις Δραχμιστες με την αφορμη. Αβυσσος η ψυχη του Επενδυτη , για την ακριβεια ο κοσμος δεν κανει ουρα να το αγορασει , αλλα οι εξορρυκτες Κομπιουτερολαγνοι
    με 4 βαρβατες καρτες γραφικων κουρδισμενες για εξορρυξη , κανουν σαν τους χρυσοθηρες της αγριας δυσης .Στο χορο μπηκαν και οι ακραια παρανομοι του διαδικτυου καθε καρυδιας καρυδι , οτι αρρωστο κυκλοφορει στο κοσμο λογω ανωνυμων πληρωμων κτλπ .Ενα μεγαλο μερος των συνναλλαγων του ανακυκλωνεται πιστευω μεσα στο ιδιο ακραιο Κυβερνοεγκλημα .Παραπλευρη απωλεια ειναι και οι τερατωδεις καταναλωσεις ηλ ενεργειας για μια χουφτα πραγματικα δολλαρια.
    Ομαδικη παρακρουση ειναι το συμεπρασμα , αλλος πιστευει στο υδρογονοδολλαριο , αλλος στο ευρωδολλαριο και πολλοι περισσοτεροι στο bitcoin .Βοηθεια μας.

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #156
    ΥπερΣυντονιστής Το avatar του χρήστη leosedf
    Όνομα
    Κωνσταντίνος
    Εγγραφή
    Jan 2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    11.089

    Προεπιλογή

    Μεινετε στο θέμα.

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #157
    Μέλος Το avatar του χρήστη MacGyver
    Όνομα
    Steve
    Εγγραφή
    May 2009
    Περιοχή
    SKG
    Μηνύματα
    2.215

    Προεπιλογή

    Yes Sir!


    1 Not allowed! Not allowed!

  8. #158
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.381

    Προεπιλογή

    Το θέμα είναι ότι ο φίλος μου ξεκίνησε το ico και τη δεύτερη μέρα έχει φτάσει τα 104.000 δολάρια

    Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #159
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MacGyver Εμφάνιση μηνυμάτων
    ποιο η τι είναι το αντίκρυσμα του συγκεκριμένου νομίσματος;

    Οποιο ειναι και των υπολοιπων.
    Κανενα νομισμα δεν εχει κανενα απολυτως αντικρυσμα εδω και κανα αιωνα περιπου, ουτε κανεις σου εγγυαται στην πραξη τιποτα που να θεωρειται εγγυηση.
    Ειναι απλα θεμα αγορας. (και υπ οψη ειμαι απ αυτους που κατακρινουν το bitcoin και τον τροπο που χει στηθει)

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 16-12-17 στις 02:42

  10. #160
    Μέλος Το avatar του χρήστη nick1974
    Όνομα
    Νικος
    Εγγραφή
    Aug 2013
    Περιοχή
    Περαμα
    Μηνύματα
    4.288

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KATSO001 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί έκανες copy paste; αρκούσε κάποιος να πατήσει το link! Αφού έκανες τον κόπο όμως πες μας τώρα που λέει παραπάνω τις μπούρδες που μας έγραψες ότι:
    1. Αν ο πλυθωρισμος ρυθμιστει σωστα ολοι ειναι ευχαριστημενοι και η οικονομια παει καλα, (φιιιιιστ μποινκκκκ)
    2.Πλυθωρισμος ΜΗΔΕΝ ειναι κατι που ΔΕΝ μπορει να υπαρξει πουθενα αλλου εκτος απο τα μυαλα ορισμενων γιδοβοσκων των βρυξελων (ουτε Αμερικανος προεδρος προσπαθησε ποτε τετοια ηλιθιοτητα, ουτε πουθενα στον πλανητη), και φυσικα δεν μπορει να υπαρξει ακομα κι αν ΕΝΑΣ μονο ανθρωπος καταθεσει 1 σεντ στην τραπεζα ή στο στρωμα του για πανω απο μια μερα!(φιιιιιστ μποινκκκκ ξανά)
    3.Αυτος ειναι κι ο λογος που το ευρω ειναι μια αποπλυθωριστικη φουσκα. (απλα το ρυθμιζουν με καποια "ξεφουσκωματα" μεσω esm)(φιιιιιστ μποινκκκκ, ντουπ...)
    4.Το δε bitcoin ακομα χειροτερα ειναι ετσι δομημενο ωστε ο αριθμος των bitcoins να μη μπορεσει ποτε να ξεπερασει τα 22.000.000 !!!!!! οποτε εδω μιλαμε για την υψιστη μπουρδα, αφου αν δημιουργουσες μια οικονομια με βαση αυτη τη φουσκα σε ελαχιστο χρονο δε θα κινουταν τιποτα στην οικονομια, οχι λογο ελειψης αγαθων αλλα λογο ανυπαρξιας χρηματος!!!!!!! (και bitcoin αμαλάχει ναουμ)
    5.Τελος αν διαβασεις διαφορους οικονομολογους ολοι συμφωνουν οτι ενα νομισμα πρεπει να ειναι πλυθωριστικο στο ιδιο ποσοστο με τον αναλογο ΤΙΜΑΡΗΘΜΟ (εχουμε να ακουσουμε απο τη Δραχμη αυτη τη λεξη, αλλα στον υπολοιπο πλανητη υπαρχει ακομα).((δώσε μου να πιω το δηλητήριο...)
    6.Φυσικα εννωειται πως ο εκτοτε τιμαρηθμος δε μπορει να προβλευθει 100% οποτε κοβουν με βαση τα στοιχεια του περασμενου ετους, ετσι αν γινει κατι θεαματικο μπορει να υπαρξει το περιφημο πρωτογενες πλεονασμα (που μας ζητανε ως κατι... "καλο" αλλα σε υγειης οικονομιες ειναι απαγορευμενη λεξη) η -πιθανοτερο- καποια ελειματα (κι επειδη οι αγορες εχουν συνηθως αυξητικη ταση συνηθως συμβαινει το δευτερο)(αχ παναγία μου)
    7.Θεωρητικα ενας μονοψηφιος πλυθωρισμος ειναι το σωστο κι απο κει και περα αναλογα το τι θελει καθε κρατος να κανει υπαρχουν και τα αναλογα νομερα (εμεις πχ που ζουμε απ τον τουρισμο και τη ναυτιλια επρεπε να χαμε νομισμα πατσαβουρι κι οχι νομισμα για καταναλωτες) (τετέλεσται...)

    Εδώ ρε φίλε δεν μπόρεσες διαβάζοντας ένα απλό άρθρο να καταλάβεις ότι τιμάριθμος=πληθωρισμός, θέλεις να κάνεις και εκτενής ανάλυση. Και μ' αρέσει που το συνεχίζεις
    με τα bold ειναι η επιστημονικη τεκμηριωση των απαντησεων ενος ειδικου...
    φσιτ μποινγκκκ λοιπον... πως δε το χε σκεφτει κανεις αραγε?

    0 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nick1974 : 16-12-17 στις 02:41

Σελίδα 16 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 6 14 15 16 17 18 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας