Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 23

Θέμα: ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ

  1. #1
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΩΝ ΕΞΑΡΤΗΜΑΤΩΝ

    Καλησπέρα!!Είμαι σχετικά καινούριος στο forum!!Θα ήθελα την γνώμη σας για το παρακάτω θέμα..Κατόπιν εντολής από τον Προιστάμενο μου, ξεκίνησα να ψάχνω κάποια ελληνική εταιρεία που να ειδικεύεται σε επισκευές ηλεκτρονικών πλακετών και γενικότερα σε ηλεκτρονικά εξαρτήματα (τροφοδοτικά, κάρτες,κτλ )..Υπάρχει κάποιος που μπορεί να κάποια εταιρεία?Ευχαριστώ..

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη sakis
    Όνομα
    east electronics
    Εγγραφή
    Nov 2007
    Περιοχή
    ATHENS GREECE
    Μηνύματα
    3.012

    Προεπιλογή

    καμμια ""εταιρια "" δεν θα μπορει να κανει κατι τετοιο εαν δεν εξηγησεις την ειδικευση Εγω κανω Audio καποιος αλλος επεξργαστες καποιος αλλος plc και παει λεγωντας ...Αοριστα οπως το θετεις δεν θα βρεις ακρη

    Φιλικα
    Σακης Πετροπουλος

    0 Not allowed! Not allowed!
    SERVICE ΕΝΙΣΧΥΤΩΝ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΗΜΑΤΩΝ ΗΧΟΥ
    east_electronics@yahoo.gr
    www.eastelectronics.gr επισκευη ενισχυτη , επισκευη ενισχυτων , επισκευη ηχειου , επισκευη sansui , επισκευη techΝics

  3. #3
    Μέλος Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.754

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalamaginho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα!!Είμαι σχετικά καινούριος στο forum!!Θα ήθελα την γνώμη σας για το παρακάτω θέμα..Κατόπιν εντολής από τον Προιστάμενο μου, ξεκίνησα να ψάχνω κάποια ελληνική εταιρεία που να ειδικεύεται σε επισκευές ηλεκτρονικών πλακετών και γενικότερα σε ηλεκτρονικά εξαρτήματα (τροφοδοτικά, κάρτες,κτλ )..Υπάρχει κάποιος που μπορεί να κάποια εταιρεία?Ευχαριστώ..
    Βασικό επίσης είναι η κατηγοριοποίηση της επέμβασης ή επισκευής. Αλλος ασχολείται με βιομηχανικά ηλεκτρονικά και άλλος με οικιακά σε επίπεδο εξαρτήματος και πάει λέγοντας.Γίνε πιο συγκεκριμένος.

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Δημος
    Εγγραφή
    Mar 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    2

    Προεπιλογή

    Γεια σου dalamaginho.
    Εχω με τον πατερα μου βιοτεχνια ηλεκτρονικων και ειδικευτομαστε στην κατασκευη μετασχηματιστων,τροφοδοτικων,τοποθετηση εξαρτηματων σε πλακατες,(και smd),κανουμε και επισκευες-διορθωσεις.
    θα χαρω να εποικοινωνησουμε για περισσοτερα!

    0 Not allowed! Not allowed!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalamaginho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα!!Είμαι σχετικά καινούριος στο forum!!Θα ήθελα την γνώμη σας για το παρακάτω θέμα..Κατόπιν εντολής από τον Προιστάμενο μου, ξεκίνησα να ψάχνω κάποια ελληνική εταιρεία που να ειδικεύεται σε επισκευές ηλεκτρονικών πλακετών και γενικότερα σε ηλεκτρονικά εξαρτήματα (τροφοδοτικά, κάρτες,κτλ )..Υπάρχει κάποιος που μπορεί να κάποια εταιρεία?Ευχαριστώ..
    μην νομίζεις οτι φτιάχνονται τα πάντα, βασικά δεν συμφέρει να φτιαχτούν τα περισσότερα, λόγω πολυπλοκότητας και εύρεσης εξαρτημάτων. Υπάρχει περίπτωση να είναι απλό αλλά γίνε πιο συγκεκριμένος

    0 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Μιλάμε για βιομηχανικά ηλεκτρονικά..Μπορεί να πρόκειται για διάφορα τροφοδοτικά, όπως τροφοδοτικά προγραμματιζόμενων ελεγκτών (plc), κάρτες εισόδου/εξόδου οι οποίες χρησιμοποιούνται σε συστήματα ελέγχου, κτλ..

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. Ένα μέλος ευχαρίστησε τον dalamaginho για αυτό το χρήσιμο μήνυμα:

    kostas stathopoulos (03-12-13)

  8. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Τα τροφοδοτικά και οι κάρτες i/o των plc έχουν έναν ικανοποιητικό βαθμό επισκευασιμότητας, αν θα μπορούσαμε να το πούμε έτσι. Το θέμα όμως είναι ότι στην βιομηχανία λέμε πάντα την εξής έκφραση. "Πως θα βασίσεις την κρισιμότητα της λειτουργίας μιας γραμμής παραγωγής, σε ένα επισκευασμένο υλικό;" Προσωπικά έχω ασχοληθεί με επισκευές στον χώρο που εργάζομαι,(βιομηχανία), ωστόσο όσες φορές το έχω κάνει σε κάποιο υλικό, η επισκευή έγινε είτε γιατί δεν υπήρχε νέο ανταλλακτικό, είτε γιατί αυτό που επισκεύασα ήταν πολύ παλιό, άρα και μοναδικό. Σε οποιαδήποτε άλλη περίπτωση προτιμούμε να χρησιμοποιούμε νέο ανταλλακτικό.

    1 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

  9. #8
    Νέο Μέλος
    Όνομα
    Κωστας
    Εγγραφή
    Nov 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    6

    Προεπιλογή

    Έχεις δίκιο..Λόγω του ότι αρκετά από τα συστήματα που υπάρχουν στην βιομηχανία που εργάζομαι είναι 20-30 χρόνων,τα ανταλλακτικά τους είναι "obsolete",οπότε δεν μπορούν να βρεθούν..Επομένως η λύση είναι να τα επισκευάσεις..

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη chipakos-original
    Όνομα
    Δημητρης
    Εγγραφή
    Jun 2010
    Περιοχή
    Γαλατσι
    Μηνύματα
    1.754

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalamaginho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο..Λόγω του ότι αρκετά από τα συστήματα που υπάρχουν στην βιομηχανία που εργάζομαι είναι 20-30 χρόνων,τα ανταλλακτικά τους είναι "obsolete",οπότε δεν μπορούν να βρεθούν..Επομένως η λύση είναι να τα επισκευάσεις..
    Πολύ σωστά και αν δεν γίνεται για κάποιο λόγο η επισκευή τουλάχιστον στο θέμα τροφοδοσία <<δόξα τω θεό>> υπάρχουν αμέτρητες λύσεις και καλύτερες από πριν 20 χρόνια τροφοδοτικά.

    0 Not allowed! Not allowed!

  11. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dalamaginho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκιο..Λόγω του ότι αρκετά από τα συστήματα που υπάρχουν στην βιομηχανία που εργάζομαι είναι 20-30 χρόνων,τα ανταλλακτικά τους είναι "obsolete",οπότε δεν μπορούν να βρεθούν..Επομένως η λύση είναι να τα επισκευάσεις..
    Αν όμως μπορείς να βρεις κάτι νέο που μπορεί να προσαρμοστεί στο παλιό σύστημα, είναι προτιμότερο να το αλλάξεις και να αφήσεις το προβληματικό στην άκρη. Οι προϊστάμενοι και οι διευθυντές που κοιτούν τα πάντα μόνο από την οικονομική πλευρά ενός ζητήματος, αγνοούν το τεχνικό κομμάτι της υπόθεσης, επομένως αν μια φορά τύχει να επισκευάσεις κάτι παλιό δεν σημαίνει ότι αυτό είναι και το ορθό τεχνικά ή ότι αυτή θα μπορούσε να ήταν μια πάγια τακτική, ειδικά σε κάτι που πλέον θεωρείται obsolete.

    0 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

Σελίδα 1 από 3 1 2 3 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορα Ηλεκτρονικων Εξαρτηματων
    By Nikos Anagnostou in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-15, 00:49
  2. αναγνωριση ηλεκτρονικων εξαρτηματων
    By vagj in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-12, 15:58
  3. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-06-11, 14:59
  4. αγορα ηλεκτρονικων εξαρτηματων
    By takisegio in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-05-11, 08:33
  5. αγορα ηλεκτρονικων εξαρτηματων(αθηνα)
    By vergis in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-02-06, 21:45

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας