Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: TP-LINK

  1. #1
    Banned Το avatar του χρήστη Samios60
    Όνομα
    Πλούταρχος
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    588

    Angry TP-LINK

    Χαιρετω ολους ...προχθες τοποθετησα ενα TP-LINK 3G/4G router τοποθετησα το USB on the go(τρομαρα τους) στο ρουτερ και μια τηλεμετρια στη πισω θυρα ethernet του ρουτερ ..κουμπωνω και το laptop μου σε μια αλλη θυρα και σεταρω το tp-link ολα οκ μπαινω internet τοπικα βλεπω και την τηλεμετρια και ανοιγω την 33330 θυρα για την τηλεμετρια για να την βλεπω απο το web .....πηγαινοντας σπιτι δοκιμαζω την ip ( με DNS)
    και τη θυρα 33330 παει να κανει connect αλλα δεν μπορει ..κανω ping την ip και αποκρινετε (90ms) κανω ελγχο για το ποιος θυρες ειναι ανοικτες μονο την 33330 βλεπει ανοικτη (σημειωση στο port forw ενεργοποιησα και το DMZ) ..παιρνω τηλ τον οτε μου λεει πρεπει το apn να γινει vpn αλλα οταν το τσεκαρει δευτερη φορα βλεπει οτι ειναι vpn μου λεει αν εβαλα vpn-internet στην παραμετρο του ρουτερ για την αμφιδρομη επικοινωνια του ειπα ναι την εχω βαλει παρ ολα αυτα δεν μπαινει στη τηλεμετρια ενω τοπικα οπως ειπα μπαινει κανονικα δεν ειδα μονο το firewall του ρουτερ ...καμμια αλλη ιδεα παιδια ????? (σημ ..και με το tunnelir κανει connect αλλα μετα λιγο λεει οτι εκλεισε χωρις μυνημα αποχαιρετισμου)

    -1 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος Το avatar του χρήστη sigmacom
    Όνομα
    Στέλιος
    Εγγραφή
    Aug 2006
    Μηνύματα
    654

    Προεπιλογή

    Δες και το firewall, αλλά και τις ρυθμίσεις (ειδικά την gateway IP) της τηλεμετρίας σου.

    0 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Banned Το avatar του χρήστη Samios60
    Όνομα
    Πλούταρχος
    Εγγραφή
    Jul 2011
    Περιοχή
    Σάμος
    Μηνύματα
    588

    Προεπιλογή

    Φιλε Στελιο ευχαριστω για την απαντηση ...το gateway το εχω δει ειναι οκ μονο το firewall μενει ....για να δουμε

    -1 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-15, 21:03
  2. link
    By a14 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-09, 20:04
  3. radio link
    By a14 in forum Γενικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-05-09, 08:22

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας