Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5

Θέμα: Τα φωτα σας για αγορά ηλιακού

  1. #1
    Μέλος Το avatar του χρήστη Costis Ni
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    802

    Προεπιλογή Τα φωτα σας για αγορά ηλιακού

    Καλησπέρα στα τσακάλια!

    Στο πατρικό μου (Χανιά) θέλω να αλλάξω τον ηλιακό θερμοσίφωνα. Ο παλιός Chromagen παράδωσε πνεύμα οριστικά. Ένα καλό ηλιακό ~120 λίτρα; Μόνο ρεύμα και ήλιο, όχι συνεργασία με καλοριφέρ κλπ που βλέπω οτι έχουν μερικά. Βασικά μ άρεσε αυτός

    http://www.calpak.gr/el/%CF%80%CF%81...F%82/vacuum/45

    Με κυκλοφορία αέριου, για ζεστό νερό όχι μόνο στη λιακάδα.

    Αν είμαι στη λάθος κατηγορία παρακαλώ να μεταφερθεί. Μόνο σαααας παρακαλωωωώ κυυυριε διαχειριστά μηηηη με βάλετε στις Εναλλακτικές Πηγές....

    1 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Βασίλης
    Εγγραφή
    Sep 2011
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Μηνύματα
    8.778

    Προεπιλογή

    Επελεξες οτι καλυτερο!
    Ενισταμαι μονο στο θεμα κοστους.πιστευω οτι ειναι για 120λτ πανακριβο.ειδικα για νοτια ελλαδα.αν ομως περισευουν χτυπα το.. Ειναι για 1 -2 ατομα ...

    0 Not allowed! Not allowed!
    Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος

  3. #3
    Μέλος
    Όνομα
    Χάρης
    Εγγραφή
    Mar 2010
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    719

    Προεπιλογή

    Προσωπικά θα διαφωνήσω, για πολλούς λόγους.
    Ξεκινώντας από την εταιρία αυτή καθαυτή, δυστυχώς, δεν είναι αυτή που ήταν. Το όνομα που έχτισε όταν ήταν Calpac BP δεν έχει καμία σχέση με το σήμερα.
    Η τιμή υπερβολικά υψηλή, Με τα ίδια χρήματα αγοράζεις ακόμα και 200άρι και μάλιστα στις λεγόμενες ακριβές εταιρίες.
    "για ζεστό νερό όχι μόνο στη λιακάδα" Αν σου πούλησαν την παραμύθα ότι "ζεσταίνει με την συννεφιά" κράτα μικρό καλάθι. Οι συλλέκτες κενού είναι όντως αποδοτικοί. Αλλά ΜΟΝΟ με ήλιο. Να είσαι σίγουρος ότι αν είχαν βρει τη λύση για απόδοση στην συννεφιά όλοι οι άλλοι θα το είχαν "κλείσει το μαγαζί". Άσε τον ντόρο που θα είχε γίνει.
    Και όσο αφορά την επιλογή με τους συλλέκτες κενού, να ξέρεις ότι ακόμα έχουν θεματάκια. Και ειδικά για την κρήτη δεν τους χρειάζεσαι πραγματικά για να ρισκάρεις.
    Σε αυτό εδώ το link θα βρεις ένα πολυσέλιδο θέμα αναφορικά με τους ηλιακούς που νομίζω θα σου δώσουν όλες τις απαντήσεις (αρκεί να έχεις όρεξη να διαβάζεις). Και υπάρχουν και επαγγελματίες του χώρου οι οποίοι βοηθούν χωρίς απαραίτητα να προμοτάρουν τα δικά τους

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη midakos
    Όνομα
    Γιώργος
    Εγγραφή
    Dec 2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    512

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris_216 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά θα διαφωνήσω, για πολλούς λόγους.
    Ξεκινώντας από την εταιρία αυτή καθαυτή, δυστυχώς, δεν είναι αυτή που ήταν. Το όνομα που έχτισε όταν ήταν Calpac BP δεν έχει καμία σχέση με το σήμερα.
    Η τιμή υπερβολικά υψηλή, Με τα ίδια χρήματα αγοράζεις ακόμα και 200άρι και μάλιστα στις λεγόμενες ακριβές εταιρίες.
    "για ζεστό νερό όχι μόνο στη λιακάδα" Αν σου πούλησαν την παραμύθα ότι "ζεσταίνει με την συννεφιά" κράτα μικρό καλάθι. Οι συλλέκτες κενού είναι όντως αποδοτικοί. Αλλά ΜΟΝΟ με ήλιο. Να είσαι σίγουρος ότι αν είχαν βρει τη λύση για απόδοση στην συννεφιά όλοι οι άλλοι θα το είχαν "κλείσει το μαγαζί". Άσε τον ντόρο που θα είχε γίνει.
    Και όσο αφορά την επιλογή με τους συλλέκτες κενού, να ξέρεις ότι ακόμα έχουν θεματάκια. Και ειδικά για την κρήτη δεν τους χρειάζεσαι πραγματικά για να ρισκάρεις.
    Σε αυτό εδώ το link θα βρεις ένα πολυσέλιδο θέμα αναφορικά με τους ηλιακούς που νομίζω θα σου δώσουν όλες τις απαντήσεις (αρκεί να έχεις όρεξη να διαβάζεις). Και υπάρχουν και επαγγελματίες του χώρου οι οποίοι βοηθούν χωρίς απαραίτητα να προμοτάρουν τα δικά τους
    Θα συμφωνήσω με τον χάρη. Θεωρώ ειδικά στην Κρήτη ότι η συγκεκριμένη τεχνολογία είναι πολύ ακριβή για την διαφορά που θα κάνει με έναν απλό ηλιακό συλλέκτη.

    0 Not allowed! Not allowed!



    Ηλεκτρολόγος Μηχανικός Τ.Ε.


  5. #5
    Μέλος Το avatar του χρήστη Costis Ni
    Όνομα
    Κώστας
    Εγγραφή
    Apr 2011
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    802

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από haris_216 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά θα διαφωνήσω, για πολλούς λόγους.
    Ξεκινώντας από την εταιρία αυτή καθαυτή, δυστυχώς, δεν είναι αυτή που ήταν. Το όνομα που έχτισε όταν ήταν Calpac BP δεν έχει καμία σχέση με το σήμερα.
    Η τιμή υπερβολικά υψηλή, Με τα ίδια χρήματα αγοράζεις ακόμα και 200άρι και μάλιστα στις λεγόμενες ακριβές εταιρίες.
    "για ζεστό νερό όχι μόνο στη λιακάδα" Αν σου πούλησαν την παραμύθα ότι "ζεσταίνει με την συννεφιά" κράτα μικρό καλάθι. Οι συλλέκτες κενού είναι όντως αποδοτικοί. Αλλά ΜΟΝΟ με ήλιο. Να είσαι σίγουρος ότι αν είχαν βρει τη λύση για απόδοση στην συννεφιά όλοι οι άλλοι θα το είχαν "κλείσει το μαγαζί". Άσε τον ντόρο που θα είχε γίνει.
    Και όσο αφορά την επιλογή με τους συλλέκτες κενού, να ξέρεις ότι ακόμα έχουν θεματάκια. Και ειδικά για την κρήτη δεν τους χρειάζεσαι πραγματικά για να ρισκάρεις.
    Σε αυτό εδώ το link θα βρεις ένα πολυσέλιδο θέμα αναφορικά με τους ηλιακούς που νομίζω θα σου δώσουν όλες τις απαντήσεις (αρκεί να έχεις όρεξη να διαβάζεις). Και υπάρχουν και επαγγελματίες του χώρου οι οποίοι βοηθούν χωρίς απαραίτητα να προμοτάρουν τα δικά τους
    OK Ευχαριστώ για το link. Μου έφυγε το κεφάλι στο διάβασμα. Αλλά κατέληξα οτι θα πάρω απ τους Χανιώτες http://www.olympicsun.gr

    0 Not allowed! Not allowed!

Παρόμοια Θέματα

  1. Ψαχνω διακοπτη. Τα φωτα σας!
    By bchris in forum Εξαρτήματα & Datasheets
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-20, 18:54
  2. Τα φωτα σας για ...φωτα
    By bchris in forum Ηλεκτρολογικά
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-12, 01:57
  3. Τα φωτα σας...
    By Λαμπάτος in forum Ερωτήσεις Αρχάριων
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-07-12, 18:06
  4. θελω τα φωτα σας για κατι εργασιουλες που εχω!!
    By johncooper in forum Ερωτήσεις Θεωρίας
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-06-11, 12:38
  5. Τα φωτα σας παιδια!!!
    By beymakias in forum Κεραίες & Καλώδια
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-05-09, 16:53

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας