Σελίδα 1 από 7 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 66

Θέμα: ΤΕΙ Ηλεκτρονικής...

  1. #1
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη SilverWolf
    Όνομα
    Βαλεντίνος
    Εγγραφή
    Dec 2013
    Περιοχή
    Δράμα
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή ΤΕΙ Ηλεκτρονικής...

    Θα ήθελα να ρωτήσω, είναι καλό, αξίζει κλπ το ΤΕΙ Ηλεκτρονικής στην Θεσσαλονίκη?! Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να το επιλέξω όταν έρθει ο καιρός των πανελλαδικών εξετάσεων..

    Λένε γίνετε της τρελής εκεί μέσα, και η διοίκηση είναι λίγο ότι να 'ναι...

    Άλλοι λένε ότι είναι πολύ καλό ΤΕΙ με τις εγκαταστάσεις του με όλα...

    Τελικά ,πως είναι, τι γίνετε?

    0 Not allowed! Not allowed!

  2. #2
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    169

    Προεπιλογή

    Έχω βρεί αυτή την κοπέλα και μου έχουν πει ότι είναι καλή, να την παντρευτώ?
    Σόρρυ Βαλεντίνε (εξού και το παράδειγμα) αλλά μερικά πράγματα είναι τελείως υποκειμενικά.
    Αν ΑΓΑΠΑΣ κάτι προχωράς, δε ρωτάς ΚΑΝΕΝΑΝ

    4 Not allowed! Not allowed!

  3. #3
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη SilverWolf
    Όνομα
    Βαλεντίνος
    Εγγραφή
    Dec 2013
    Περιοχή
    Δράμα
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    Ορθό..

    Αλλά άκουσα διάφορα ότι γίνονται εκεί μέσα.. μπλέκονται και χρυσαυγήτες και παιδιά της οννέδ, και πολύ φοιτητές είχαν πρόβλημα
    υπάρχουν προβλήματα στην μεταφορά, δεν υπάρχει θέρμανση, δεν υπάρχουν καθηγητές

    Έχω βρει και έχω διαβάσει διάφορα ,και προσπαθώ να βρω μια άκρη σε όλα αυτά :S

    0 Not allowed! Not allowed!

  4. #4
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Δεκαετίες τώρα τα ίδια συμβαίνουν στα ανώτερα και ανώτατα εκπαιδευτικά ιδρύματα. Όπου κι αν πας θα αντιμετωπίσεις διάφορες τέτοιες καταστάσεις. Όπως σωστά σου είπε ο Χρήστος παραπάνω, αν αγαπάς κάτι θα προχωρήσεις απ όποιον δρόμο κι αν το επιλέξεις. Να ξέρεις όμως ότι καλός τεχνικός δεν θα γίνεις από την ποιότητα μιας σχολής, όσο από το πόσο μεγάλο είναι το δικό σου ενδιαφέρον γι αυτό που θα ακολουθήσεις.

    Κατά συνέπεια πήγαινε στο ΤΕΙ της περιοχής σου, για να μην επιβαρύνεις επιπλέον και τους δικούς σου, και τα υπόλοιπα θα εξαρτηθούν από σένα καθαρά.

    5 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

  5. #5
    Μέλος
    Όνομα
    Χρήστος
    Εγγραφή
    Jan 2013
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    169

    Προεπιλογή

    Για να πούμε και του στραβού το δίκιο... ΔΕΝ έχω κάνει φοιτητής, έχω τελειώσει μόνο το Λύκειο, ΑΛΛΑ...
    όταν σε ενδιαφέρει η μόρφωση σου δεν κοιτάς παραπέρα, δλδ ΟΛΟΙ ξέρουμε ότι στην Ομόνοια πουλάνε ναρκωτικά και σάρκα, δε σημαίνει ότι ΟΛΟΙ οι διερχόμενοι είναι ναρκομανείς ή σωματέμποροι.
    Όταν κοιτάς τη δουλειά σου δεν έχεις κανένα πρόβλημα.

    ΥΓ1: Να σου γνωστοποιήσω και μια παροιμία: Απ' ότι ακούς μην πιστεύεις τπτ κι απ' ότι βλέπεις τα μισά
    ΥΓ2: Στο φόρουμ υπενθυμίζω ότι δεν ακούς αλλά βλέπεις!!

    1 Not allowed! Not allowed!

  6. #6
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη SilverWolf
    Όνομα
    Βαλεντίνος
    Εγγραφή
    Dec 2013
    Περιοχή
    Δράμα
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    Εννοείται ότι και με την δική σου προσπάθεια πας μπροστά, δεν τα περιμένουμε όλα από εκεί, αλλά να έχει προοπτική, να είναι καλό, και σε διοίκηση και σε όλα.. (τίποτα δεν είναι τέλειο, μέχρι ένα σημείο..)

    Το "ακούω" μεταφορικός.. βέβαια δεν ξέρω αν ισχύουν όσα "βλέπω".. για αυτό το ψάχνω από παντού..

    0 Not allowed! Not allowed!

  7. #7
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SilverWolf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορθό..

    Αλλά άκουσα διάφορα ότι γίνονται εκεί μέσα.. μπλέκονται και χρυσαυγήτες και παιδιά της οννέδ, και πολύ φοιτητές είχαν πρόβλημα
    υπάρχουν προβλήματα στην μεταφορά, δεν υπάρχει θέρμανση, δεν υπάρχουν καθηγητές

    Έχω βρει και έχω διαβάσει διάφορα ,και προσπαθώ να βρω μια άκρη σε όλα αυτά :S
    για τη κατάντια της σχολής φταίνε οι ΧΑγίτες? εντάξει όλα τα άλλα , αλλά αυτό δεν περίμενα να τα ακούσω.
    Οταν και άν πας θα καταλάβεις ποιοι κάνουν κουμάντο σε αυτά τα μπάχαλα, πάντως οι ΧΑγίτες όχι δεν κάνουν εκεί κουμάντο.
    Μάλλον οι αντίπαλοι τους αναρχο συριζέοι αναρχικοί και όλα αυτά τα μπουμπούκια, οι ΝΔ και οι ΠΑΣΟΚ απλά κάνουν κανένα πάρτι καμιά γνωριμία για να μπούν σε κάποια θέση στο δημόσιο ή να περάσουν κανένα μάθημα.
    Διάβασε εσύ , άρχισε να ασχολείσαι κάθε μέρα με τα ηλεκτρονικά και όλα θα γίνουν, γενικά δεν πρέπει να ασχολείσαι με τίποτα άλλο μέσα στο τεί.
    Δεν πας σε συνελεύσεις , δεν πιάνεις κουβέντα για πολιτικά, δεν προσπαθείς να καλυτερέψει το χάος γιατί χαλάς τη ψυχολογία σου. Συμβιβάζεσαι με το χάος και προσπάθεισε να τελειώσεις τη σχολή. Αν είναι να ασχοληθείς βάλε 100 κιλά δυναμίτη, μόνο έτσι θα υπάρξει κάποια πρόοδος σε αυτά τα ΑΕΙ και ΤΕΙ.
    Αν θες πιό νορμάλ σχολή πήγαινε σε τεί της επαρχίας, είναι πολύ πιο φυσιολογικές οι σπουδές.

    3 Not allowed! Not allowed!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη picdev : 16-01-14 στις 21:52

  8. #8
    Νέο Μέλος Το avatar του χρήστη SilverWolf
    Όνομα
    Βαλεντίνος
    Εγγραφή
    Dec 2013
    Περιοχή
    Δράμα
    Μηνύματα
    16

    Προεπιλογή

    Δεν τους κατηγορώ, ούτε τους ΧΑγίτες, τους αναρχικούς ή όποιοι άλλοι είναι εκεί μέσα.. Εγώ την δουλειά μου θα κοιτάω

    Απλά τον τελευταίο καιρό ψάχνω να δω τι γίνετε, και έχω διαβάσει διάφορα ότι διάφοροι καταστρέφουν όλη την σχολή, όπως επίσης ότι η σχολή δεν είναι και στα καλύτερά της, δεν υπάρχουν καθηγητές, μεταφορά και διάφορα άλλα..

    Βέβαια και ότι διαβάζουμε εδώ μέσα, δεν είναι και αλήθειες..

    0 Not allowed! Not allowed!

  9. #9
    Μέλος Το avatar του χρήστη picdev
    Όνομα
    akis
    Εγγραφή
    Jul 2007
    Περιοχή
    ____
    Μηνύματα
    7.375

    Προεπιλογή

    όλες οι σχολές στην Ελλάδα έτσι είναι ΜΠΑΧΑΛΟ, ο καθένας κάνει ότι θέλει, στα λέω εγώ που τέλειωσα στο τει πειραιά!
    Στην αρχή προσπαθούσα να κατανοήσω τη κατάσταση αλλά ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.
    Ειδικά τώρα με τις περικοπές σε καμία σχολή δεν θα βρείς καθηγητές και ειδικά στα ΤΕΙ που οι εργαστηριακοί ήταν συμβασιούχοι και απολύθηκαν. Αν θες φυσιολογικές σπουδές κοίτα να πας στην επαρχία, αν μπορείς!
    Εκεί είναι λιγότερα τα παιδιά, πιο φυσιολογικά, δεν υπάρχουν φασαρίες και άλλα τέτοια , όχι ότι είναι τέλεια αλλά πιο ήρεμα.
    Ολα τα παραπάνω δεν πρέπει να σε εμποδίσουν να σπουδάσεις , απλά κοίτα να σου αρέσει το σπόρ και να διαβάζεις καθημερινά επειδή σου αρέσει και όχι επειδή πρέπει να πάρεις ένα χαρτί.
    Αυτό είναι το μυστικό , μετά όλα τα άλλα έρχονται μόνα τους

    0 Not allowed! Not allowed!

  10. #10
    Μέλος Το avatar του χρήστη electron
    Όνομα
    Γιάννης
    Εγγραφή
    Dec 2003
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    3.203

    Προεπιλογή

    Και γω Πειραιά τελείωσα και ακόμη και τότε πρίν από 20 χρόνια τα ίδια χάλια επικρατούσαν, επομένως Βαλεντίνε όλοι σου λέμε το ίδιο πράγμα. Απλά εγώ θα έλεγα να μην πας κάπου αλλού στην επαρχία μόνο και μόνο για να μην επιβαρύνεις οικονομικά την οικογένειά σου.

    2 Not allowed! Not allowed!
    tech-no-logical world

Σελίδα 1 από 7 1 2 3 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΤΕΙ ηλεκτρονικής και εμπειρία από ΙΕΚ
    By VARMAX in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-13, 16:54
  2. Κατατακτήριες απο Τει ηλεκτρονικής
    By Dimitris123 in forum Ηλεκτρονικά
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-12, 21:16
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-07-10, 19:55
  4. Φυσική ηλεκτρονικής ΤΕΙ ΑΘΗΝΑΣ
    By foithths in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-08, 18:22
  5. ΤΕΙ Ηλεκτρονικής Αθηνών
    By Γιάννης in forum Γενική Συζήτηση
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-06-05, 23:54

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δημιουργία θεμάτων: Όχι
  • Υποβολή μηνυμάτων: Όχι
  • Σύναψη αρχείων: Όχι
  • Επεξεργασία μηνυμάτων: Όχι
  •  
  • BB code: σε λειτουργία
  • Smilies: σε λειτουργία
  • [IMG]: σε λειτουργία
  • [VIDEO] code is σε λειτουργία
  • HTML: εκτός λειτουργίας